Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

diocka
16. okt 2009

denka, jak si to elegantne nazvala ze "stihlejsi" 🙂)))

baskaj
16. okt 2009

matja - tak zmeň na "klenot" - ako náš starší kamoš angličan hovorieval "family jewels" 😀 😀 😀

lubi22
16. okt 2009

Tie tabulky - vobec netreba na ne pozerat, kazde dietatko je ine. Ja uz len ked porovnavam svojich dvoch chlapcov, Samko mal v roku tolko kilov co Filipko v 6 mesiacoch. A kojila som oboch rovnako. Jednoducho maju uplne ine telesne konstrukcie, zdedili ine geny, za to obaja su v pohode.

mapa
16. okt 2009

cafte kocky, dlhsie som tu nebola, skolila ma volajaka choroba, trosku to lizlo aj karlu. prebehla som len zbezne posledny tyzden.

pasoi, citala som tvoj dlhy prispevok ohladne matuska, naozaj vynimocny chlapcek a bozi zazrak!!! tesim sa, ze vam tak idu prikrmy, ani nasa nema dno a je to na nej uz chvala bohu vidno.

ajkinej karinke zajtra drzime paluchy pri lezeni.

asandys, pomaha ti to magne b6, je adamko pokojnejsi? fiha ale neskutocny, ze motoricky vek na 11 mesiacov!

kuci, prajem ti mnoho sil. gratulujem k prvenstvu 😀 naozaj som ta vzdy obdivovala, aka si gazdinka, sikovnica, zvladnete to, budu ta lekari strazit a donosis zdrave dietatko. 🙂 😉

my sa mame vyborne, zuby ziadne, prikrmy kajka basti ukazkovo, za 6 tyzdnov pribrala 900 gramov, momentalne mame 6950gr... tolko nepriberala nikdy... a to papa len zeleninku, ovocie a trolinku kuracich prsicok, este ziadne kasicky 🙂 takze sa tesim 🙂 a spieva a tancuje.. no pretaca sa zacala az pred tyzdnom, ale uz jej to sikovne ide oboma smermi. boli sme aj u fyzioterapeuticky, lebo som sa bala, ved vasi drobci sa pretacaju uz 3 mesiace... ta skonstatovala, ze kajka sa pretacat vie, ale nechce.

pasoa
16. okt 2009

my "pipíček" a "bimbáš" 😅

denkolc, sú to tbl. Cerazete alebo tak nejako sa to volá... sa mi nechce zdvihnúť riť aísť sa kuknúť do kuchyne 😀
ale to ti tvoja gynda povie, odporučí

a náš matúško ešte nemá 6kg v 7. mesiaci. DNes aktuálne vážený a meraný, takže 63cm a 6870g. 😉
Môj predseda Liliput-clubu 🙂

matja
16. okt 2009

mapa, akurát dnes poobede som na teba myslela, že si sa dlho neukázala 🙂

pasoa
16. okt 2009

prekleeeepp... 5870g... 🙂

iron
16. okt 2009

mapa, to nase deti su rovnake...moja ma tiez nejako tak..Pasojka, no len ked sa ti tak rozpapal aby sme ho nemuseli vyradit do rambo klubu

denkolc
16. okt 2009

Diocka, však štíhly junák to bude za chvíľku..zatiaľ vyzerá ako bábika krásna modrooká a v tej čiapke nemal chybu!!!!!!!!!! 😎

Pasoa, ten názov mi je povedomý, veruže nabehnem v pondelok k dokine, nech navalí.... 😀 Ďakujeeeem za tip..

pasoa
16. okt 2009

mapa. a spomínaš si, čo sme sa natrápili v prvých týždňoch a mesiacoch s tým nešťastným refluxom.... ?
a teraz naše poklady papkajú lyžičkou, ostošesť otvárajú pusinku a ak aj sem-tam pregrcnú, tak to vlastne ani tak nevadí. Keď mi vtedy hovorili mamičky refluxových detičiek, že ono sa to s prvými príkrmami výrazne upraví, mala som pocit, že to bude za 100 rokov, že sa toho vari ani nikdy nedočkám...

egyptanka
16. okt 2009

denka, ja neviem ci nechcela tahat len preto, ze tam bola voda, alebo co ... musim skusit s mliekom. Dosla mi vzorka Hami Optivital tak musim vyskusat, lebo v piatok idem na zurku tak ci bude pit z flasky alebo nie. Ked nie tak je po zurke ...

pasoa
16. okt 2009

denkolc, mile rada 😉

iron
16. okt 2009

egy skus..Mne prvy krat chcela a odvtedy sa mi na to vyprdla. To moje dieta je strasne vychcane....

ajka82
16. okt 2009

kokso, pol desiatej a karinka spi 😕 ... tusim este do polnoci tie okale otvori

mapa
16. okt 2009

joj pasoi, zeby sa to vyrazne upravilo nemozem povedat, lebo ona vela grcka aj teraz, presne ako si pisala, ze oranzove, zelene, aj cervene, lebo davam cviklovu stavu... ona grcka stale, ale tiez jej nerobi problem 190 gr davka na obed, takze ona to dopapa 😀 akurat sa ma manzel pyta, ze ako to, ze sme niekedy prali max 2 krat do tyzdna a teraz pomaly kazdy den... tak sme boli menej ogrckani vsetci...

maju aj vase deticky panicky strach z lekarov... ona ked vidi niekoho v bielom, ako sa nad nu sklana, tak dostane taky zachvat, ze ju potom mozu vysetrit len mne na rukach 😒

ajka82
16. okt 2009

mapa dakujeme 😉 ...karinka z lekarov strach nema, ale bolo jedno obdobie, ked jej casto brali krv a stacilo, ze sa biely plast dotkol jej hlavicky a bolo rosambo...ale uz to preslo

kucina 😵
aj ja by som chcela este takeho maleho stuplika 😵

egyptanka
16. okt 2009

Denka, kraaasne si to napisala. 🙂

egyptanka
16. okt 2009

pasoa, no uz si nezasluzi byt predsedom Liliput klubu ... ze 6870g ... s Natalkou ho asi zosadime ... podla dnesneho vazenia mame 5180 g. 😉

pasoa
16. okt 2009

pridala som 2 nové fotos

potulka
16. okt 2009

no toto, kuci, takze fakt? 😲 mam dojem, ze blahozelacky nie su celkom v sulade s tvojimi pocitmi, tak si tu moju necham na cas, ked v tom budes mat jasno. 😉 par dni pockaj a uvidis, este sa to moze vyvrbit aj inak.
mna akurat dnes tiez pobolievalo podbrusko, neviem, ci jazva, alebo sa uz zobudzaju nejake mrchove hormony... tehotna nemam byt z coho. 😝

tak sa mi zda, ze refluxovym detickam prikrmy smakuju viac ako rambom. 🙂

co sa tyka dobrych rad, u nas je nastastie co sa tyka jedla klud. mamina len so smiechom konstatuje, ze oproti jej materskemu mládí ostalo len odgrgavanie babatka, vsetko ostatne je inak a ona to akceptuje. obcas okomentuje to, ze matej travi malo casu v postielke - to vraj ma byt zazemie babatka. ale vie, ze my na to mame iny nazor. dnes ma vsak trosku sklamala, lebo som jej hovorila, ze neviem, ako sa matej nauci zaspavat, ked prejdem na UM a ona na to, no ved ze s flaskou. vysvetlovala som jej, ze mi nejde o to, ako donho dostat jedlo, ale skor, ze to prso pre neho zrejme predstavuje pocit blizkosti a istoty, co mu flasa asi sotva da. aj v noci sa podla mna budi hlavne pre tento dovod, nie pre hlad. no a mamina na to, ze potom mu budem v noci davat nejaky cajik. kazda sme hovorili o niecom inom. 🙄

egyptanka
16. okt 2009

Potulka, nieco som chcela ale uz neviem co. ☹

taella
16. okt 2009

mapa ani naši sa neboja lekárov , zato Karolínka sa bojí svojej babky , mojej svokry 😀 aj dnes tu zavítala , a len sa pozdravila a ako ju začula , tak spustila taký krik , že som ju nevedela utíšiť až keď sme boli vonku v kočiari a zaspala . A to je tak zakaždým , už sa niekedy hanbím pred svokrou 😖 že na ňu tak zle reaguje .

egyptanka
16. okt 2009

Potulka, uz viem co ... ohladom toho zaspavania. My napadlo, hodit deti do manducy (satky) a snad same zaspia. Co ty na to? Mozno by to slo... 😨

potulka
16. okt 2009

pasoa, aky je zlaty! 😵 ved uz ma normalne baculate licka. ked bude najblizsie v bdelom stave, noze mu na ne prihod zo dve pusy od tety potulky. 😉
egy, nie nieco s fusakom? (stale mam tendenciu pisat spacak)

denkolc
16. okt 2009

Štefka, aj moja tak na svokrinu segru...ale NENORMALNE.....uvidí abo započuje a amen tma...to je teda SILA...hehehe....

pasoa
16. okt 2009

egy, si si nevšimla. že som opravila preklep. 5555555555555 PäŤ tisíc osemstosedemdesiat.
5870g....

mapa, je to "syndróm bieleho plášta" U detí normálny...

potulka
16. okt 2009

egy, nie je to zly napad, akurat ze potom by som s nim musela behat po byte a nedal by sa vybrat. satka je po tejto stranke nemozna. mozno s manducou sa to da jednoduchsie. idem sa skusit poobzerat v inych temach, ci nieco nenajdem.

egyptanka
16. okt 2009

pasoa, no hned mi to pripadalo divne... ale aj tak ma viac ako my, tak nemoze byt predseda. Co su toto za poriadky ... aby bol predseda bez jedneho chromozomu ... cooo? Tak to teda kamaratky nebudeme. To teda nie. 😀 😀 😀

egyptanka
16. okt 2009

potulka, tak co aspon upraceme bordel v kuchyni, dame prat so spiacim dietatom na hrudi ... oni ked tvrdo zaspia tak to ani nebudu vnimat.
ale ked nieco vykumas tak daj vediet.

Moje prso = mliekaren = relaxacna zona = hracka = Rohypnol. 😅

pasoa
16. okt 2009

egy, no tssss...... šak ho má, len neviem ešte kde 😉
a natálka je o mesiac mladšia, ako 7 mesačná istotne nebude mať 5870g ale istotne viac. Takže matúško ostáva predsedom a basta! 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre