Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
17. nov 2009

egy - a tieto neutral nechceš? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6948240 ja ešte porozmýšľam...

alline - no teda! ☹ sa držte!

baby - v ovsených vločkách je lepok? poraďte! ja neviem 😅
kto dal tip na varený zemiak do ovocia, tak moc ďakujem (lenka?)! s ním je to už trošku lepšie. bo my ovocie e-ee a jablko už vôbec nie! 😠

egyptanka
17. nov 2009

Baby my este nemame fusak ... ked sa to zacalo riesit tak prisla ta nemila udalost a nebol cas a chut. A teraz som na vazkach ... som bola 100% rozhodnuta pre fusak s ovcim runom. Uz som mala vyhliadnuty a teraz som narazila fusak EMITEX ... tento a neviem sa rozhodnut.
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

egyptanka
17. nov 2009

baska, nooo tie by sli. Este popzeram ci nemaju niekde v tej cervenej ...

baskaj
17. nov 2009

egy - ja som pôvodne chcel emitex. ten je vraj vážne super! ale potom som sa rozhodla pre fusak, ktorý sa bude aj dediť - ten s ovčím rúnom. som ti moc nepomohla, čo? 😀

egyptanka
17. nov 2009

baska ☹

katja78
18. nov 2009

Ahojte,

baby, to sú pálky. Jy som zimný fusak splašila asi tak, že idem po meste, zbadám pekný fuska v kočiari, spýtam sa, že kde ho kúpili a pani, či ho nechcem kúpiť??? 😅 😀 Babyland pár.krát používaný enem za 800 skk. Kvalitou je podobný emitexovému. Maruška v ňom prečkala jar a teraz aj Hanka. Ale tie chránitká na kolienka sa páčia aj mne, tiež nemáme veľa kobercov.

Deti a maminky, ktoré maródikujete, myslíme na vás, nech ste rýchlo zdravučkí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denkolc
18. nov 2009

Babky, noc náročná, ale nie až tak.....už sa negrckalo, uvidíme, čo bude...v každom prípade asi navštívime doktorku....
Prajeme pekný dník!

lubi22
18. nov 2009

Ahojte 🙂

Baskaj, Egy - ja mam tie chranitka na kolienka doma kupene, kupila som ich este pri s
Samkovi, ale kedze on nelozil, rovno od 7 mesiacov chodil, tak su origos zabalene v krabicke. Spominala som to vtedy svojej maserke, ona je aj fyzioterapeutka a ona mi povedala, ze to je hlupost, ze mu to nemam davat, leboze dietatko ma chodit normalne po kolienkach, aby sa vyvyijalo tak ako ma, ze ziadne chranice, lebo ze potom je to maksie a to nie je pre jeho vyvoj zdrave. Ze treba aby klasicky chodilo po kolienkach a ze nevadi ak aj na drevenej podlahe, a aj ked sa smyka, ze ono ked zosilnie, tak sa smykat nebude. No tak neviem.

Denka snad uz Tanicka nebude grckat. Uz jedla predtym vajicko niekedy?

Odsavacka na vysavac je najlepsia vec, sice aj u nas je vresku, ale trva to iba chvilku. Nikdy som v nej este nemala krvicku. Vzdy pred odsavanim im najprv nastriekam morsku vodu do nostekov, necham minutku posobit a az potom odsavam. Skusila som kupit aj tu na baterky - ale hned som ju aj vratila, o nicom.

Filipko mi spinuska, dnes vstal o 6, tak 9.30 uplne zalomil. Filipko nastastie prespinka celu noc, buval od pol 8.

potulka
18. nov 2009

ahojte
egy, vajcia z podstielkoveho chovu = sliepky nesedia cely svoj biedny zivot v malickej klietke, ale maju aj nejaky vybeh. ci uz vonku alebo v hale. najhorsi je klietkovy chov, tam sa prakticky nemozu ani hybat. neviem, ako v takych podmienkach vobec dokazu znasat vajcia, uboziatka. je mi zle, len si na to pomyslim. 😠 ale ved si v pohode mozes objednat z bioprevas. tie su chovane vonku a krmia ich zrnom. 🙂

matej sa krmi baliacim papierom... 😕 a uz povymetal vsetky kuty obyvacky. zatial nelozi, len sa gula a preruckuje zo strany na stranu, no zistil, ze na parketach sa da smykat po brusku dozadu. hojne to uplatnuje. 😀

potulka
18. nov 2009

denka, som zvedava, co vam povie dr. chudiatko tanicka... a ty s nou. 😔

potulka
18. nov 2009

a ked uz o tej odsavacke... matejkovi podchvilou chrapci v nose alebo kde to a ked sa mu to pokusame vysat, nejde nic. 😠 dychanie ma podla dr. ciste. co to moze byt? 😕

taella
18. nov 2009

iron nemyslím , že Karolínka má šiestu chorobu , pretože ona aj soplí aj kašle a dnes ráno opäť teplota 40,2 pred odpočítaním . Najhoršie , že v noci do nej neviem dostať žiadne tekutiny , veľmi tvrdo spí 😔 .

čo sa týka toho otáčania v postielke , tak ja som to vyriešila tak , že som dala okolo Oliver vankúš na kojenie a cez ten sa nevie otáčať , takže spí iba na chrbátiku , resp. na boku a tak nehrozí , že sa bude stavať na štyri počas spánku 😉 .

egy my máme ten fusak od emitexu a som s ním max. spokojná . Kamoška má ten z ovčieho rúna , ale ten sa mi zdá veľmi tvrdý a nepodajný a hlavne veľmi široký do kočiara . Keď naoblieka dieťa , tak má problém ho vopchať do toho fusaku . Ale zato je mimoriadne teplý , až tak , že jej malý je stále neskutočne spotený na chrbáte 😒

tento príspevok píšem už od ôsmej a nie a nie ho dopísať 😠 ale konečne sa to podarilo 😀

katja78
18. nov 2009

Potulka - aj Hanka to mala pred 3-ma týždňami, keď jej išli horné jednotky. nevedela sa ani poriadne najesť z prsa. N prvý krát tiež ništ neodsalo, ale keď som sa trošku pohrala s odsávačkou, skúsila som ju prikladať z viacerých uhovl a pritom som jej držala špičku nosa smerom nahor. Vtedy som také kúsky naťahala, tuším až z päty 😝 😝 😝 Ale vreskot ohromný, tiež som praktizovala zvlhčenie sliznice vincentkou, potom som ju zabalila do osušky, aby mi nemetala rukami a nožkami. Denne aj 5-6 x ☹
Ale ak nie sú hlieny skryté v prínosových dutinách (takéto bábätká majú vyvinuté len čeľustné, potom sa vyvinú nosové a nakoniec čelové), tak môže byť len opuchnutá sliznica v nošteku a na nej trocha hustného hlienu. Vtedy asi len zvlhčovať morskou vodou. 😒

potulka
18. nov 2009

katja, dakujem. skusim kupit tu morsku vodu alebo vincentku. mozno je to aj tym, ze ked sa teraz tmoli po zemi, inhaluje viac prachu. 😔

katja78
18. nov 2009

Vidíš, to mi netrklo. Ale Haňa sa tmolí už asi 3 mesiace, dokonca aj drevo do krbu tu máme občas a to ju neskutočne zaujíma 😵 Ale keď lezú zúbky von, sliznica okolo je zapálená, podráždená a ľahko tadiaľ prejde bacil ďalej a vyvolá tak teplotu, soplíky, dakedy aj so zvracaním 😠

lubi22
18. nov 2009

Nasla som super cizmicky a nemaju modre 😠 ze snad za 10 dni:

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

katja78
18. nov 2009

Lubi - aj ja by som potrebovala masáááááááááž, akúúúúúúúútne, len sa bojím ísť bárskomu 😒 a Filipko je taký dobrý spinkáč? To sa vidí zriedkavo pri kojených deťoch 🙂

taella
18. nov 2009

ja pri odsávaní praktizujem super polohu , že nemajú šancu mi utiecť deti 😀 poradila mi ju naša rehabilitačná , a uplatňujeme ju aj pri cvičení - sadnem si na zem ( alebo aj posteľ ) , hlavu dieťaťa si posuniem do rozkroku , rozpažené ruku šupnem pod stehna , nohy pritiahnem ku sebe a nemá šancu . Super je aj pri kvapkaní kvapiek do nosa , oči a ušiek . 😉

lubi22
18. nov 2009

Katja masaz by som Ti veru dopriala. Mne pomaha velmi, aspon raz za dva tyzden idem urcite, hoci najlepsie by bolo ist raz za tyzden. Ja ma poskodenu platnicku a masaze mi robia fakt dobre na chrbat. Ked nosim to moje 10 kilove babenko, tak chrbat citim riadne 😅

No Filipko je zlaticko co sa spania tyka. Filipko prespinka celu noc uz od pol rocka, pritom nepije UM a nedavam ani kasu na veceru, iba ho nakojim. Ale za to jeho starsi brasko sa budi v noci aj 3 krat. Takze musi byt daka rovnovaha v rodine 😀

katja78
18. nov 2009

Lubi, tak u nás máme totál nerovnováhu, budia sa obe ☹ A keďže na mne je Hanka väčšinou prisatá, keď začne mrnčať Maruška z vedľajšej detskej izby, tak drgnem do muža (pri ňom môžu aj granáty padať a s ním to nepohne) a on vyštartuje, tiež tak asi 2-3 x za noc 😖 😅 Hádam to tie deti enbude držať do 18-tky 🙄

katja78
18. nov 2009

Ozaj, ak sa smiem spýtať, plánuješ Filipkovi začať dávať UM?

michaelamia1902
18. nov 2009

Ahojte , tak som vas konecne docitala, nech viem ako sa mate, ako rastu deticky a co mate nove.
Nam idu dalsie zubky, no a tie 2 co uz meme si mozete pozriet v albume 😉

iron
18. nov 2009

jej..Ella je strasne zlatucka...a ake zubadla...

ozaj mi uz mame sest zubkov a dnes ma nejaku malariu....

ajka82
18. nov 2009

co sa tyka tych drevenych, smyklavych podlah...mozem potvrdit, ze je to tak...kedze sa karinke smykalo, zo zaciatku liezla iba ako partizan, lebo ked sa dala na styri, tak sa rozplestila ako zaba a teraz uz stvornozkuje o 106 aj na smyklavom povrchu 😀
a co sa tyka chranicov, ja som proti, lebo si myslim, ze potom sa dieta nenauci riadne padat...radsej som za malou par dni behala a usmernovalaju ako padnut a teraz uz takeproblemy nemame...aj ked sa jej nahodou smykne na parketach, uz vie ako sa ma "zlozit" aby sa moc neotrieskala...
egy, vcera som nebola,lebo robime reorganizaciu bytu 😉
teraz mala zaspala,tak som prisla pozret co mate noove

ajka82
18. nov 2009

dnes nam prisla ta kocka-choditko 🙂 som ju zlozila, ci je to vsetko v poriadku, aby keby daco,nech sa vrati, tak uz ma karinka doma vianocny darcek
samozrejme mi musela asistovat pri skladani ...a ona normalne s tou kockou behala po celej izbe, sa jej chytila a chodila 😅 ...potom som jej radost zatrhla a odlozila kocku do skrine, ze jezisko jej taku istu donese na vianoce...

ajka82
18. nov 2009

hmmm...dosla som kuk a nikde nikto... asi ste vsetky vonku ked je tak pekne...myuz sme vonku chvilku boli a pojdeme asi este aj po olovrante...

lubi22
18. nov 2009

Katja prepac, Filipko sa mi zobudil, tak som bezala. Teraz spinka znovu. Planujem davam UM, moj plan bol kojit do konca roka (Filipko pije mliecko iba rano a vecer, tak to nie je take vycerpavajuce), max do jeho 1 rocku. Idealne by bolo, keby sa odstavil sam, Samko to urobil tak v roku a bolo to super, lebo tiez som riesila v kuse hlave dilemu, ze ci ano alebo nie.

Ty mas doma cely den aj Marusku? Si na obe baby cez den sama? No u nas s Filipkom spi tatinko v noci, ja so Samkom. Ale kolkokrat ja pocujem skor Filipka z druhej izby ako manzel. Chlapi vedia taketo veci prepocut. 😅 Ale zas keby bol Filipko hore v noci, tak ho pocujem. Takze Ty mas obe dievcatka take ako nas Samko. No uz to zostava len na tom malom futbalistovi, ten vam bude spinkat celu noc 😉

My sme boli cez obed vonku, a po balik na postu, prisiel speci kombajn Frank z Cars pre Samka z USA, tak som sa tam fajne rozculila, ale malo to zmysel, lebo nakoniec mi vyhoveli. Si myslia, ze ked je clovek doma s dietatom, tak nema nic na robote, iba chodit kazdy den na postu, lebo oni nie su schopni napisat na dorucenku spravnu hodinu, kedy si mozem balik vyzdvihnut.

Miska ako sa ma mala plavkyna? Vy uz budete normalne kraula plavat, ked sa stretneme na plavani, po tolkom case v bazene. 😉

ajka82
18. nov 2009

hehe, ze chlapi vedia prepocut...u nas je to opak 😅 ked sa mala nahodou v noci zobudi, tak tatinko skace z postele a ja o tom neviem

ajka82
18. nov 2009

hlavne jednu vec som chcela babam z BA...
ked sa nahodou budete prechadzat po legionarskej alebo blumentalskej ulici, nechodte popri budove steinu, ale radsej po opacnej strane cesty...nasmu susedovi padlo sklo z okna na auto a cele zadne okno na aute mu vybilo a policajti mu povedali, ze neni prvy, ze sa to stava v poslednej dobe pravidelne a aj chodci, ze uz mali nejake urazy 😔
takze sa radsej vyhnite tomu chodniku popri pivovaru aby na vas nieco nahodou nepadlo...
my sme mali zatial len kachlicky a kusky omietky na aute, ked som nemala kde inde zaparkovat, aj to nie velke kusy, chvala bohu...

xixi7
18. nov 2009

Nasej malej sa prerezal spodny zubok, tak asi preto mala tu teplotu a nie chripka ako som si myslela, i ked ten kasel co ma, som spajala s teplotou do chripky. Uz sme dva tyzdne vynechali na plavani.
Mala mi zacala nejak dost casto kakat, tak neviem, ci jej nedavam casto jest, dnes som vynechala ovocnu desiatu, na olovrant ju tiez len nakojim.

Katja som rada, ze tekvica zachutila..dali ste tu oranzovu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre