Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
7. dec 2009

Vsetky uz spite, my s muzikom este vykecavame, Matko uz spinka..

inac, my s muzikom sme zamilovani do Matka 😀 neviem ako vy, urcite tiez do svojich babatiek..
My ho proste tak milujeme, je nase kazdodenne slniecko, nasa radost, ani neviem ako to povedat.. naucili sme ho davat pusy, tak teraz nam stale dava pusinky 😅 strasne sladucke, najlepsie nase babatko pod slnkom 🙂 vzdy nas podrzi, nikdy nesklame, stale usmievavy, strasne malicko place, fakt len malokedy, aj to musi mat vazny dovod.. dokonca ked bol chory, tak ani neplakal, len tisko mrncal, pretrpel chorobku.. len sme to museli dakomu povedat, lebo sami nechapeme ako ho strasne milujeme 😀 najviac na celom svete!!!sme normalne uneseni z neho 😉

katja78
8. dec 2009

Munu - pekné vyznanie 😉

Nsoci - čo sú tankiny? 😕

Sasi - odložený štart pri pečení chleba? akože cesto je namýchané, a môže pár hodín stáť? nedopadne to jak v tej rozprávke: "přimněřeně, přimněřeně, přimněřeně, přimněřeně..." 😀

Egy - nebooooooooj, mám rovnaké dieťa ako Ty, čo sa spania týka. S tým, že na rukách uspať nehrozí - ani v horizontálnej, ani vo vertikálnej polohe 😖 Ešte to nejakú chvíľu potrvá, ale určite to raz prejde a Natálka aj Hanka aj všetky cuckavé deti sa budú budiť menej. Celú prespatú noc trba očakávať vo vzdialenejšej budúcnosti, ale aj to bude 😵 A Matja má asi pravdu, niekde som čítala, že nočným dojčením dieťatko prijme až 25% tekutín !

nsoci
8. dec 2009

Krasne hracky, dobry napad.
http://www.zirafko.sk/zirafa/1-O-NAS

nsoci
8. dec 2009

katja, tankiny = kompromis bikin a celych lavok
http://images.google.com/images?q=tankiny&sourc...

snehulienka
8. dec 2009

danka objednas nieco s tych hraciek, ja by som nejaku jednu brala. chlap mi zas berie pc,

nsoci
8. dec 2009

Zatial nie jani... Kukni tu na MK ma tu inzeraty ta holka.

Drbne ma asi, skoro dve hodky som uspavala polomrtveho Matka, oc zatvorene, uz len reval (musim skusit tu fitloptu nafukat, bo osledne dni je uspavanie katastroooofen) a v momente jak zaspal zacali robosi pod nami v pivnici vrtat - DO RADIATOROV. Si viete predstavit aky hluk. Zatial chrni, idem k nemu spat, bo mam dost aj ja, nech trochu pospi. Jak ti chlapi vedia presn kedy zacat vrtat? Grrrrr

katja78
8. dec 2009

Nsoci - veď sú pekné tie tankiny 😉 aj tie hračky.

Cestou zo škôlky sme zmokli jak kurence, neskutočný čas, ani ťukať do klávesnice sa mi nechce 😖 doma ani kúsok chleba, to mám za to, že si z pekárničky uťahujem 😨

iron
8. dec 2009

Nsoci mam teraz to iste
som nasrdena..uz treti tyzden tu furt trieskaju a vrtaju, prerabaju....mala mi nevie zaspat...Esteze teraz stichli. No idem pracovat kym spinkat.
Ja dostanem pod strom od svokre pekaren tu Moulinex XXL Baguette, som zvedava. A darceky uz mam vsetky.

No hodim spravy o mojom postupe uspavania. Zaspavame ked ju dam do postielky uz ani neprostestuje. Zatvori ocka a spinka. V noci je hore max 2krat. Raz papa a raz ju pomojkam a dam spat do postielky.

iron
8. dec 2009

jej ze kolko preklepov mam...
asi napisem oznam, ze nech laskavo daju vediet do kedy budu robit bordel...to je taka ignoracia ludi. Ja viem ze to chcu prerobit, ale sak sakra trosku tolerancie neuskodi.

Nech uz mame ten dom, lebo uz ma slak trafi z tychto ludi.

pasoa
8. dec 2009

egy, my máme obyčko pekárničku na 1000g chleba, má jednu vrtuľu a neviemkoľko programov, lebo ja používam iba dva - na celozrnný a žitný chlieb
a Návod na pečenie ako aj recepty sú v návode na použitie. ja používam iba tie a sem-tam experimentujem s bylinkami a semiačkami a tak.
nič náročné. 😉

katka0602 tvoj opis som presne pochopila, lebo ten, čo mám vyhliadnutý presne takú tyčku v strede misy má ☹
ako ešte inak sa tam dajú pripevňovať násadce?

ajka82
8. dec 2009

baby nechcete niekto CD grigorova? robo&midi - vyberovka

nsoci
8. dec 2009

juj ked sa neda ist von neviem cim krpca zabavit cely den... ked jeho vsetko bavi tak dve minutky...asi som malo vynaliezava a hrava ☹

nsoci
8. dec 2009

stale mrnci, nic ho nebavi... este doobeda je to v poho, potom chodime von a vecer pride muz... ja mam pocit, ze on proste potrebuje stale nieco nove... a tak strasne rychlo prechadza z nadsenia do mrncania...hm... tearz som mu dala kusok chleba to vzdy zabera... ale inak furt furt furt ho treba zabavat, starsne zivy je... ja sa nestazujem, len mam pocit, ze som neschopna matka, ze neviem uz nic vymysliet... ked dojde muz je jak vymeneny...fnuk

mgk111
8. dec 2009

asandys - veru ti adamko pekne papka - slusne davky mliecka 😉 kubko da tak polovicu z toho co pises ... a kolko vazi ked hovoris ze je malicky?...

baska - sice hora upratovania ale povedz si ze je dobre ako je, ze sa nestalo horsie... 😒

nsoci - ty bud rada ze ti zaspava matko ako zaspava 😉 inak by ti uz chrbat odisiel - ved nosit predsedu rambo klubu ufff 😀 a aj ja mam niekedy pocit, ze neviem uz co vymysleit pre kubka... momentalne u nas fici heliovy balonik - na koniec sme pripevnili privesok, takze si nan dociahne a vsade ho vlaci... alebo porozkladat po byte krabicky rozne... pozorovanie aut, psikov z okna... jasenie sa so zaclonami... take klasicke hry ho moc enbavia...

munu - nooo je super ze je aky je 🙂 a milujeme tie nase deturence asi vsetci, hoci nam kubko prave predvadza rusne noci, dni a taaaak - ale je to fuk, aj tak ho vybozkavame a mame tiez naj babatko na svete 😀

iron - a kolko ti trvalo kym sa naucila tak spinkat a ako dlho si ju nechala najviac plakat? ... lebo u nas dve hodky uspavania a pol hodka spanku, chrbat uz ani nemam 😖

u nas leje ako blbe... von sa ist neda, tak ked strazil tatinko maleho, umyla som chladnicku a rozmrazila maly mrazak a potom aj ten samostatny... obed varil tatinko, ze steaky mnamky 🙂 ja som navarila kafco a teraz idem nakrmit drobca... v noci vstaval dvakrat a piatej si chcel urobit rano, tak som skratka zhasla, supla ho medzi nas - chvilu plakal a potom sa otocil na bok a vzdal to... cez den dvakrat uspavacka na rukach... teraz tatinkovi berie notas 🙂

nsoci
8. dec 2009

Mgk hm... ale jeho vsetko bavi fakt max. 5 minut... proste je zivy po tatovi, ten tiez jak je viac nez dve hodky doma ho certi siju, esteze mme net, inak by furt niekde behal.

Poradte mi zienky co s cviklou a feniklom, som to v zivote nerobila, co osupat, jak uvarit, co osupat a najma k comu dat? zemiak to isti... dakujem...

lubi22
8. dec 2009

Ahojte 🙂

No Filipko vypil krasne mliecko aj na ranajky - 230 ml, na kojenie si ani nespomenul. 😵 A ja vegetim v posteli.

Pasoi volala som lekarke ohladne toho receptu na HA mliecko a povedala, ze to iba do pol roka dava, ze teraz uz nie.

Chcela som sa vas spytat, funguje u vasich detskych lekarov moznost objednat sa na presny cas? Hoci aj za poplatok?

Iron to v cinziaku je to tak, aj u nas teraz prerabaju daky jednoizbak a tlcu a vrtaju, mam pocit, ako keby mal prinajmensom 100 m2, tolko to trva uz. Kedy sa stahujete? Pisala som jednej babe, co som nasla v diskusii na modrej streche, ze ma ten dom B, ci by mi neposlala iba podorys s mierami, ale este sa neozvala, asi maju kopec roboty so stahovanim. Nepoznas nahodou niekoho s tym domom?

ajka82
8. dec 2009

lubi, u nasej dr. sa da objednat na cas, ma pisane, ze je to za poplatok, ale peniaze za to zatial nepytala, popr. aj pride ku nam domov ked treba...ale to uz by isto pytala nieco za to... 😉

nsoci
8. dec 2009

Lubi nas objednava na presny cas a cakali sme max 10 minut.

Matka trapia zubky... som na to dosla... vtedy mu nejde zaspavat na brusku, ja truba, teraz zaspal do minuty, na boku.

nsoci
8. dec 2009

A mame novinku, ukazuje ako sa ma - tak tak vselijak. Ale vlastne furt nieco ukazuje, vsetko horedole.

lubi22
8. dec 2009

Ajka, Nsoci no to mate super. Ja zijem asi v inej galaxii alebo co, tu nechce nikto objednavat ani za poplatok, teraz som obvolala dve lekarky detske v BB, ze by som zmenila, ak by sa dalo objednavat a vsetci sa cuduju ako dementni, ze co to preboha chcem 😠 A ako sa vobec opovazujem. Lebo je brutal super, ked musim s dvomi malymi detmi cakat v plnej ambulancii chorych deciek (do 18 rokov) dve hodiny kym prideme na radu. A ked potrebujem, aby nas zobrali skor, tak musim vyvolavat predtym sestricke a uz sa citim trapne, ze ako to ze so 40 horuckou chcem, aby ma s dvoma chorymi detmi uprednostnila. Jaj mam nervy. Kazdy den sa tu tusim daco vyvrbi, co ma stale utvrdzuje v mojom presvedceni zdvihnut kotvy.

ajka82
8. dec 2009

lubi sak sa nehnevaj...ale chapem... 😔 ...inak ako si pamatam, tak aj keby byvame u nasich, a to neni nejak velke mesto(niekto by to nazval vacsia dedina), tak by nas vzali prednostne s takym chorym dietatom ako pises, aj ked sa neda objednavat nacas... takze skor nechapem, preco ich musis obvolavat s takou vecou aby ta vzali a nemusela si cakat 😠

potulka
8. dec 2009

ahojte
nsoci, ty mas doma moje dieta? 😀 vsetko, co si popisala je mi velice povedome. vratane toho, ze si pripadam absolutne nekreativna. dnes sa teda u nas tiez mrnci vo velkom. mala som uz dojem, ze ho snad nieco boli... ale nakoniec som sa presvedcila, ze sa len nudil. stale ta ista obyvacka, stale ta ista deka, tie iste trapne hracky (hoci ich striedame. asi uz ma dobru pamat), kable mu nedovolim zuzlat... tak sme sa presunuli do izbicky, kde je klietka so zajkom a na zemi bordel primerany jej obyvatelovi, no bola som v koncoch s napadmi, tak som polozila matejka ku klietke a rozhadzala som este okolo neho vrchnaky z vyziv. zmena prostredia mu velmi prospela, dokonca som popritom mohla varit obed a zjest svoju polievku; kuchyna je hned vedla. po ocku som ho pozorovala, krasne sa sam bavil - raz obzeral zaja, potom chytal a odhadzoval vrchnaky, dokonca sa pohol aj trosku dopredu! 😵 v zajovej spolocnosti zjedol aj cely obed - najprv vo vysokej stolicke a potom vravorajuc na nozickach pri klietke, ale usta otvaral statocne. teraz dostal mlieko a chrni, dufajme, ze sa zobudi v lepsej nalade.

fenikel staci umyt a odkrojit ten vrsok a tvrdy spodok, zvysok nakrajat ako kapustu. mozes si to hned zamrazit, alebo podusit na troske vody, mixnut a dat do nadobiek na lad. ja ho pridavam vsade tam, kde davam nieco nafukovacie - karfiol, hrasok, brokolicu.
cviklu teraz davam matejkovi takmer denne do vsetkeho okrem spenatu, kedze je trocha chudokrvny. kusok cerstvej odkrojim, osupem, nakrajam na pidi kococky a dam varit. vari sa dost dlho, minimalne 20 minut. ale da sa urobit aj tak, ze ju varis neosupanu, celu, strasne dlho (v tlakaci, myslim, ze aspon hodinu) a potom sa osupe a nastruha. pre dospelych do kysleho nalevu s chrenom, pre deti zmrazit.

mgk111
8. dec 2009

nsoci - a nemas nahodou nasho kubka? 🙂 lebo aj tu je to o 5minutovkach... prave vytahujem rustezze auticko lebo zas uz neviem co 😒 ja som cviklu dala so zemiakom, mrkvou a maskom... len okrajas a uvaris...

lubi - super, vidis ze uz je velky a prisposobivy chlapcek 🙂 u nas netreba objednavat, lebo nas vzdy zoberie ked uvidi babo vonku... takze s babom sa necaka...

kubko zacal ukazovat aky je velky 🙂 ako sa ma - to dost ingoruje... ale da aj pa pa, tap tap tapusky, a ked robi nie nie nie - tak si aj hlavicku ide odkrutit 😀

nsoci
8. dec 2009

Potulka, Mgk... dakujem... sa citim trochu menej neschopna. Idem teda kuchtit odla Vasich navodov.
Lubi slahlo by ma, ja este bez auta... si viem predstavit.

potulka
8. dec 2009

no, matejko pospal pol hodiny... 🙄 akurat som si stihla zohriat obed, no zjest uz nie. ale nalada podstatne lepsia. 🙂 posedel si na nocniku, aj s hmotnym vysledkom. 😀 potom sa opat hral s vrchnakmi, mama sa najedla a chvalila syna, aky je sikovnyyyy: v kazdej rucicke jeden vrchnak a buchal nimi o seba. 🙂

baskaj
8. dec 2009

egy, nsoci - vy tu teda riadne súťažíte, že ktorá vysnorí viac linkov... 😀

nsoci - a predstav si byť s maťkom doma zavretá 2 týždne kvôli chorobe... 😝 a to asi každé dieťa tak ožije, keď večer dojde domov muž... v tomto zmysle si veľmi chválim toto ročné obdobie, bo kým bolo leto, muž robil furt vonku na dome až do večera a celý večerný rituál s krpcom som robievala len ja. 😠

piecku na chleba by som ja veeľmi chcela, ale momentálne si ju nemôžme dovoliť ani len na vianoce... a šak teda aj ten parný hrniec by som rada voľakedy - keď sa už pýtate 😀

dami dostane od stromček fusak z ovč. rúna, šerblík a chrániče do zástrčky a my s mužom sme sa dohodli, že len nejakú drobnosť... (neviem, či som vám spomenula, že muž pred pár týždňami havaroval, takže okrem splácania auta sme va opravu vyhodili okolo 500€...)

lubi22
8. dec 2009

Potulka sikovny je Matko s tym hmotnym vysledkom 😀 Ja som sa tiez dnes takemu tesila, ale u starsieho syna, ktory si konecne zacina sam uvedomovat, ze to nie je az take hrozne, chodit na nocnik. No ale to muselo prist od neho sameho, typicky chlap 😀

Baskaj to s tymi vajcami muselo byt hrozne, ja by som dedka asi prizabila 😅 Aspon pucoval tiez?

Nsoci dobre navar, urcite bude Matkovi chutit. Ja som dnes Filipkovi dala prvy krat taku kuraciu polievocku, ako aj nam, len bez korenia a soli, pekne so zeleninkou, posekanym maskom a rezancami a isiel sa umlatit. Spapal plny tanier, raz tolko ako Samko, hrozne mu chutilo. A bol bohovsky, ked mu rezanec previsal vo z ustociek, tak si ho prstikom pekne pozatlacal dnu a spapkal 😵

asandys
8. dec 2009

ahojte,

vratili sme sa z ockovania 2x provenar, a popritom ho dr aj zvazila, tak ma iba 7,7 kg, tj, za mesiac pribral 100g. ALe dr vravela, ze nech ma to entrapi, ench mu davam 3x denne nutrilon, ze mam davat pribinacika!!!!!, a kasicky, a ze je chudy, lebo to ma v genetike. Moj otec cca 60kg, mama 50kg, ja teraz trosku aviac kolo 53 kg, sestra jedna ma daco kolo 40 kg a druha kolo 5O kg. Takze nema by po kom pribratejsi:._)))) No a jasne, ze plakal o dusu, ale nie ked ho pichali, ale ked mu pozerala hrdlo.
Tak som sa odpratala do DM a nakupila mu prikrmy, kase , plienky za 50e 😀

asandys
8. dec 2009

lubi, presne toto mi vravala dr, ze mu uz mam davat polievky take ako nam🙂))

katja78
8. dec 2009

pred chvíľou sme dorazili zo škôlky, Hanka spiaca v kočiari, Maruška v manduce na mojom chrbte, ja v jednej ruke dáždnik, druhou som tískala kočár hore kopcom, poroti prúdy vody, no podvečerná idylka 🙄
maruška tu teraz mrnčí, aby som "dala brumíkovi naspôť hlavu" 😅

Potulka - prosímŤa, kde berieš inšpiráciu na tie všakovaké úpravy zeleniny? A prečo je podľa teba lepšie dávať jogurt ako kašu s UM?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre