Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
8. dec 2009

brumík už skúma moje útroby 😵

mona1111
8. dec 2009

ahojte

konecne som sa sem dostala.....strasne ale strasne ma boli hlava a rano ma bolelo aj hrdlo tak len dufam, ze zajtra mi bude podstatne lepsie.... vecer alebo skor skoro rano sme museli malemu odsavat sopliky, lebo chrnel strasne mal tam take riedke sopliky... chudacik nemohol poriadne dychat....

co ste davali drobcom do nosteka? zatial mu nic nedavam len odsavam.....

Samko uz papa kuraciu polievocku uz od siedmeho mesiaca s maskom, rezancami, mrkvickou a kalerabom, a velmi mu chuti.....

A uz musim ist k nemu lebo sa pustil do mrncania idem mu dat nejaku hracku nech sa pobavi, alebo idem sa k nemu hrat ja....

katja78
8. dec 2009

Mona - cez deň hocikedy Vincentku v spreji alebo Mar plus. Nasivin pre mimi alebo Otrivin pre mimi pomenej, vždy pred spánkom. Skoré uzdravenie obom 😉

egyptanka
8. dec 2009

zdravim ... je tu niekto?

egyptanka
8. dec 2009

My sme uplne hore od cca 3,30 (ja som od polnoci mala Natalku prisatu takze som skor driemala ako spala) ... kedy manzel isiel uspavat malu, po necelej hodine ju spiacu polozil do postielky, ale o par sekund sa zobudila, tak som sa ju snazila uspat ja, dala som si ju na prso, ale nezabralo. Tak od piatej sme sa boli definitivne hore, kedy sme sa isli hrat. O takych 6,15 som ju opat dala na prso a isla uspat ... tak sme spali do 8,00. Medzi tym isiel muz rano na velky nakup potravin, O 8 si ju zobral a pohral sa s nou a o 9 mi ju doniesol na krmenie a mala zaspala a spala do 11,30. Ja som s nou este lezala do 10,30 a potom som ju preniesla do postielky a ja som zatial navarila pre nas a pre malu. Natalka mala zemiakovu koprovu omacku so zltkom a pre farbu som tam hodila mensiu mrkvicku.
Potom sme sa hrali a okolo 14,30 sme isli spat, cely cas bola prisata na cecku a spala takto az do nejakej 16,00. Dali sme olovrant. A teraz Natalka stvornozkuje po celom byte a o taku pol hodinku bude papat kasu, pride manzel (isiel odviest mamu do prace), okupe a pojde spat.
Takze okrem rana celkom do pohody den.
Uz asi treti den sme neboli vonku, lebo z tychto noci som taka unavena, ze si radsej idem vzdy s malou lahnut a co to cez den pospat a aspon tak naberiem trocha sily. Mi to velmi pripomina prve dni z porodnice, kedy som spala ked spala Natalka. Domacnost mi lezi ladom, ale hlavna vec je moja pohoda a spokojnost narocnej dcery.

egyptanka
8. dec 2009

nikoho tu nenastrasim??? 😲 😲
och jo typicke ... ked som tu ja nik tu nie je ...

mona1111
8. dec 2009

katja velmi pekne dakujem 🙂

egyptanka
8. dec 2009

ked uz o tych soploch ... pocula som, ze cim viac ich odsavame tak tym viac sa ich tvori. Co vy na to?

potulka
8. dec 2009

katja, tu cviklu pre dospelych robia moji rodicia. a ostatne napady... su to vobec napady? ved so vsetkou zeleninou robim to iste - uvarim, mixnem a dam do nadobiek na lad. alebo surove pokrajam a dam zmrazit. alebo cerstve uvarim a podavam. nic zvlastne. 🙂
co sa tyka jogurtov vs. kase, ani neviem... mam taky iracionalny pocit, ze cim menej polotovarov a instantnych veci, tym lepsie. jogurt je predsalen zivy. a este som si vymyslela (nemam to nicim podlozene), ze z kase sa viac pribera, takze sa skor hodi pre deti nizsich vahovych kategorii. mozno je to cele blbost. 🙂

sople - matejovi skoro stale chrchle v nose, no v odsavacke takmer nic. 😅 davame mu teraz parkrat za den vincentku, na katjinu radu, ale zlepsenie veskere zadne. tak neviem.

egyptanka
8. dec 2009

potulka, takze Natalka hor sa do kasi ... inac ja som si vzdy myslela, ze jogurt az od roku v pripade kojenych deti. Alebo sa mylim?

Baby o chvilu mame 8 mesiacov cim ozvlastnit jedalny listok?

kajta, smejem sa na brumikovej hlave 😅

ajka82
8. dec 2009

zajtra ideme na odber krvi, tak dufam, ze budu uz hodnoty take super, ze ani preventivne nebudeme musiet brat zelezo a pyridoxin... a o tyzden kontrola na plucnom... blizi sa krpatej rok a uz sa tesim jak sa rozbehnu zas vsetky mozne aj nemozne kontroly jej zdravotneho stavu a vyvinu 🙄

egy o tom jogurte sa vravi, ze ho netreba pokial je dieta kojene, ale nikde neni napisane, ze sa nesmie davat... ja som ho zaradila kvoli tomu, aby mala dostatok mliecnych vyrobkov a mlieka...

co sa tyka soplov, nosna sliznica je prirodzene vlhka, takze pokial budes stale nieco odsavat, ona si bude sama tvorit hlieny aby nebola vysusena, takze je to tak, cim viac odsavat budes, tym viac soplov sa bude tvorit ...

a kase papame kazdy den a myslim, ze mame celkom fajn vahu na karinkin vek a na to aka je akcna 😉

denkolc
8. dec 2009

Aj vaši prckovia tak hopsajú? Ako keby chceli robiť hijo-hijo? Tánička to teraz vkuse robí a niekedy je ťažké ju nakŕmiť, dnes mala tú kašu aj na čele, aj pod krkom.... 😅

Egy, jogurty práveže smieme dávať.....aj keď sú kojené....mám to v zozname zavádzaných potravín po 7. mesiaci...teda, ja sa ho držím, lebo sa mi zdá správny prístup mojej doktorky...
A inak, Iron bude z tých kurzov nadšená, určite sa prihlási aj s Ninkou.... 😉 😉

Ajka, ako budete oslavovať prvé narodeninky? Ja by som tak rada urobila dáku bejby párty...aj s balónikmiiiiii.... 🙂

egyptanka
8. dec 2009

Denka a neposles mi ten zoznam? Mne doktorka nic nedala ... ja idem s prikrmamy na slepo.
a s tym hijo-hijo tak to uz mame za nami ... niekedy hopsala vkuse aj 20 minut.

A ake jogurty?

matja
8. dec 2009

egy, ako píše ajka, jogurt dávať nemusíš, pokiaľ sú predispozície na alergiu na BKM, tak sa ani neodporúča, ale nič sa ním ani nepokazí, ak začneš dávať skôr. Fermentované mliečne výrobky (jogurt, acidko...) už môžeš dávať, ak chceš.

názor na jogurty a kaše mám presne taký istý ako potulka.

egy, čo sa týka odsávania soplíkov, mám vlastnú skúsenosť. Malému sme takmer od narodenia každý večer odsávali noštek, lebo vždy tam čosi mal, až som si jedného dňa povedala (po niekoľkých mesiacoch), že prestaneme, lebo už sa to niekedy nedalo zvládať, keď tak pri tom plakal a veru, zistili sme, že odsávať naozaj nemusíme... Soplíky sa mu prestali tvoriť akoby z jedného dňa na druhý...

egyptanka
8. dec 2009

matja, u nas jedine alergia na pracu ... xixi 😀 😀
... a ja neodsavam, len sem tam take to suche vytriem tycinkou.

taella
8. dec 2009

lubi neviem prečo ti nechce predpísať dr. mliečko , nám stále ešte predpisuje Bebu HA , a viem tak , že do roka môže predpísať . Zisti si to cez zdravotnú poisťovňu , ale si myslím , že jej to preplatia , a vypísať recept na počítači hádam nie je problém 🙄 Manžel je alergik , doniesol pediatričke potvrdenie o tom od svojej dr. a nie je problém 😉

dnes sme ráno vyrazili o pol ôsmej z domu ku lekárom . Najprv hematológia s Oliverom , dopadla v poriadku , už nie je chudokrvný , netreba maltofer 🙂 , len je vraj nejaký oranžový 😀 , tak aspoň na dva týždne vynechať mrkvu 🙂 na hematológii sme strávili dve hodiny a potom nás čakala ešte rehabilitácia o desiatej . Keď s nimi docvičili , tak som ich konečne nakŕmila a bolo jedenásť hodín , keď konečne vonku zaspali od únavy . 😔 Cvičiť musíme stále 😝 som myslela , že aspoň u Olivera to už ukončia ☹ To cvičenie má už fakt prestáva baviť , absolútne žiadne výsledky nevidím na Karolínke 😠
a keď sme odchádzali z nemocnice , tak sme stretli cmuk s dievčatami , konečne som ich videla naživo 😉

aj u nás sa Oliver budí v noci často , ale on plače len zo sna , dam cumeľ pohladkám a spí ďalej . Ale to že musím ku nemu stále vstávať a ráno som ako mátoha . Ale dnes som si dopriala šlofíka po dlllllllllllllllllhom čase dve hodinky poobede . A dnes budem sama na deti v noci , manžel má nočnú 😖

v obchode som natrafila konečne na detský dezert bez tvarohu , volá sa to Miláčik od Tami .
Ináč moje deti celkom ľúbia biele jogurty do toho im dávam detské musli od Alnatury a do toho banán . 😉
Ráno vypijú 200 ml kaše , na desiatu majú jogurt , alebo puding ( proste niečo mliečne ) , obed nejaká zeleninka s mäsom , olovrant ovocie a večera 180 ml mlieka . Pomedzi to mi vypijú max. 100 ml čaju .

dedde
8. dec 2009

denkolc Tamarka hopká ked sa niecomu tesí

dedde
8. dec 2009

baby poradte mi, uz mám pre vsetkých darček na Vianoce (Tamarka dostane to dino s gulickami, denka ma inspirovala), len pre neter nic nemam, co mam kupit patnástrocnej babe?

egyptanka
8. dec 2009

Dedde a na com fici?

dedde
8. dec 2009

ved to ze vobec neviem, bývaju v Čechách a stretávame sa tak dva - trikrát za rok

lubi22
8. dec 2009

Taella dakujem, zavolam zajtra do poistovne. Budem to HA mliecko kupovat Filipkovi tak ci tak, ale preco, ked by mi to mohla preplatit poistovna, by som to nevyuzila. Nemysli si ta nasa lekarka, ze to bude preplacat zo svojho? 😠

Dedde ja mam uz pomaly 17 rocne krsna - Matuska, no a posledne roky to u mna istili mikiny. Ked som mu kupila knihu, tak to on velmi nie, najlepsie riesenie boli peniaze, no to som mu davala na narodky. Toho roku uz nekupujem nic, poslem pohladnicu.

lubi22
8. dec 2009

A 15 rocnu babu asi najjednoduchsie vybavis kozmetikou alebo parfemom, neviem co ine. 😅

dedde
8. dec 2009

mas pravdu lubi, no nechhcela som to isté ako kazde Vianoce kozmetiku

potulka
8. dec 2009

ajka, ved my matejovi ten nos skoro ani neodsavame. raz za par dni. ale ci odsajeme alebo nie, chrchle rovnako. 🙄 mne sa zda, ze to ma odvtedy, ako travi viac casu na zemi, ktora je urcite studensia a zaprášenejšia ako vyssie polohy v byte.

egy, to s tou kasou neber zasa ako hotovu vec - je to len moj (a ako vidim, este matjin) nazor. nemam to od ziadneho lekara. jogurty - podla tabulky v Dietati sa mozu od 8. mesiaca. som velmi rada, ze matejkovi chutia, kludne by zjedol aj dva denne, ale radsej sa mu usilujem na olovrant predkladat ovocie (v poslednom case su to boje). davame biely zvolensky alebo sabi, tie jeme aj my s muzom, takze nemusime zhanat nic osobitne, staci zvysit mnozstva. 🙂

denka, aaaano, aj matejko jazdi na konicku, hlavne ked ma obedovat. 😀

taella, to cvicenie s dvoma uz dost velkymi detmi ti veru nezavidim... 😔

potulka
8. dec 2009

dedde, a co tak nejaku bižu?

matja
8. dec 2009

manželova 15-ročná sesternica doslova žerie knihy - najlepšie romantické a pre tínedžerov 🙂

egyptanka
8. dec 2009

Pred hodinou som ju dala spat ... a uz je hore.
Ja sa fakt dam odstrelit ... co do p... robim zle? preco sa budi? mozem skusat po dobrotky, po zlotky ... nic. Spi dobre cez den ... budi sa, nespi cez den ... budi sa. Je najedena ... budi sa. Dam kasu ... budi sa. Nedam kasu ... budi sa.

Do pekla ... dokedy?? Pytam sa dokedy budeme takto trpiet.

egyptanka
8. dec 2009

... srat na dojcenie ... musela som si naliat deci cerveneho.

pasoa
8. dec 2009

lubi, ako píše tallea, mne to tiež navrha naša dr. len teraz mesiac dozadu, keď mi kázala dávať mu kaše, že mi napíše recept na HA UM, do tej kaše, ale som odmietla, že toľko naodsávam.
tak si to radšej zisti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre