Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
28. dec 2009

hm, k tym menam... my volame nasho syna matejko alebo matej a niektori clenovia nasej rodiny zasa matko. mne osobne sa matko vobec nepaci, ale zasa z toho nerobim vedu. najdolezitejsie je, ze ho maju radi, aj keby ho volali bonifac. 😉 myslim si, ze ked matej zacne rozpravat a zacne sam seba nejako zvatlavo nazyvat, aj tak to od neho preberieme. 😉
ja sa s vami na nejaky cas lucim, zajtra odchadzame na chalupu a prideme az v sobotu. a prezradim vam statne tajomstvo - silvestrovat budeme s pasoinou rodinkou. 😵
dobru noc a stastny novy rok.
🙂

egyptanka
28. dec 2009

potulka, cista zavist s tym Silvestrom ... ja zacinam mat ponorku z BA. 😠

labutka
28. dec 2009

tak ja na skok...
dnes ma adam uz desiate vymesacie. 🙂 podla mojho chlapa az 31-veho, ale podla mna dnes.
na vianoce som dostala doobeda 17 ruzi, to som fakt necakala, krasne prekvapko od draheho.

mam otazku na potulku, stale na to zabudam - davala si kuskus matejovi? nezabehlo mu to? ja uz mam kupeny, ale nejsom si ista, ci sthe ho varili sebe alebo krpateemu.

a dostala som na vianoce pekaren, tak uz dnes som premierovo piekla chleba. 🙂

a plavaren v hoteli nivy odporucam, je uplne super. ja som si uz zakuplila permanentky.

kukam ze sa bavite kdo jak vola svoje dieta - tak ja volam adama ze cibula.
a minule som ciala, ze kucina dala tomaskovi cokoladu - tak adam v nestrazenej chvili stihol ochutnat linecky kolacik, co som piekla. smradik jeden. 😉 ale ved su vianoce..... 😵

egyptanka
28. dec 2009

labutka, ja davam kuskus malej a nezabieha ... zo zaciatku som ho mixla, teraz uz nemixujem a do pohodky ...
labutka a preco tie ruze od muza??

egyptanka
28. dec 2009

ja si pekaren kupim s prveho zvyseneho rodicovskeho prispevku a bez toho aby muz o tom vedel, lebo ma obvini ze kupujem lapac prechu ... tak dajte tipy ake mate pekarnicky a ktore su dobre. 🙂

potulka
28. dec 2009

este predsalen jeden kuk pred spanim.
labutka, kuskus varim aj matejovi a to takto: uvarim zeleninu s masom, odlejem horuci vyvar, donho nasypem +/-polovicne mnozstvo kuskusu (polovicne oproti objemu vody). kym sa voda vstrebe, rozmixujem zeleninu a masko, primiesam do hotoveho kuskusu a je to. kuskus by mal byt makky, vtedy je hotovy. ochutnaj, tak najlepsie zistis, ci treba este pockat.
egy, nasa pekarnicka je moulinex na max. 1 kg chleba. byvaju aj vacsie s dvoma hnetacimi vrtulkami, tie urobia 1,5 kg chleba a niektore maju aj "stojany" na pecenie bagiet.
dobru noc.

labutka
28. dec 2009

egy, ked pekaren, tak z dvomi metlickami.
ruze som dostala len tak. lebo ja mu kazdu chvilu hovorim, ze kedy mi uz donesie kvetiny. tak doniesol. najprv som sa bala, ze nema nic premna na vianoce, ale to bola blbost.
asi skusim zajtra kuskus. vlanse neskusim - nemam meso..... 😒 mozem s ovocim skusit?
jaj, a o tne rodicovsky kde treba poziadat? na UPSVR, ze? treba nejake tlacivo?

egyptanka
28. dec 2009

kuskus s ovocim som neskusala ... sak skus a uvidist.
a preco dve metlicky?
a hej treba poziadat, vraj tlacivo maju tam ... a na UPSVR ...

labutka
28. dec 2009

zevraj dve metlicky lepsie urobia cesto nez jedna. to hovorili v obchode. tym nechcem degradovat potulkinu pekaren. 😉

nejaka dobra dusa, co najde to tlacivo na nete a da mi link do IP? nechce sa mi trepat do petrzalky z adamom....... a dokedy treba poziadat? cim skor? alebo ked poziadam neskor, doplatia mi ten zvysok spatne?

egyptanka
28. dec 2009

labutka, tlacivo skusim najst a ked poziadas neskor tak spatne ti doplatia rozdiel...

labutka
28. dec 2009

egy pome spat.
dobruuuuuuuuuu

egyptanka
28. dec 2009

idem ... dobru noc 🙂

munu
29. dec 2009

fiiha, to este nikto nepisal dneska? musela som nas zachranit, uz sme boli na druhej strane
😉

nsoci
29. dec 2009

Na Upsvar treba ist osobne pokial viem. A vraj sa nemame narhnut vsetky hned po novom roku, pisal Mihal.
Matko s od 1. sviatku pokusa o Mama... a tusim tym mysli mna 😉
Nasa pekarnicka je tiez Moulinex... a chlebik bol mnam. Zatial zmeska z Lidla... Potulka kde kupujes muku? Dak.
Egy fakt sa neda ist? Vsak je krasne... prebalis aj na kuse dreva, rychlo...

nsoci
29. dec 2009

Potulka, dobre, ze sa Ti paci Matejko, aspon sa nam nemylia. Moja svokra mala pokusy volat Matka Matejko boli zatrhnute... mnou. U nas je prioste Matko. Kedze zije v Rakusku volaju ho aj Matthias tam. S tym nic nenarobim, tak nerobim. 😀

munu
29. dec 2009

ano, ale je ine Potulka a Nsoci, ked niekto vola vasich syncekov inac, ale pritom viete, ze ho velmi lubia aj tak alebo ked vam to nevadi, ze ho nelubia a volaju ho tak inac.. ale mne to vadi, lebo viem, ze im na Matkovi nezalezi, nikdy ho nepochvalia za to, co uz dokaze, ale vypytovat sa vypytuju vkuse ako taki policajti, ci uz chodi, ci uz robi toto, hento.. chapete a vzdy len Mato Mato.. mne to lezie na nervy.. a uz to poriesim najblizsie, ked ho tak oslovia..

munu
29. dec 2009

Labutka, aj my mame prezyvku na Matka, volame ho zemiacik 😉 ale ja som mala na mysli meno, nie prezyvku.. tu mame urcite kazdy rodic nejaku na svoje babatko 😅

clea333
29. dec 2009

Cafte, my sme mali krasny stedry den-boli sme u nasich a bolo ozaj super.Maly dostal nejake auticka od nas-z Dracika, su tam 4 v baleni od najmensieho po najvacsie a strasne sa z nich tesi a este hovoriaci teefon a zvieratka do vody. Od babky dostal tiez nejake hracky a normalne si vzdychol, ze akoze nevie, co skor preskumat. Teraz doma oddychujeme a uzivame si zvysok sviatkov. Drobcek bol na poradni minuly tyzden zmerany a odvazeny 74cm a 8650g. Mame dva zuby a dalsie 4 rastu-tie horne hryzadla budu asi prve uz jeden citim na ciciku 🙂

Dnes idem do DM na nakup - ako robite ten kuskus, chcem ho kupit. Vcera sme mali 9 mesiacov, to uz by sme mohli strukoviny ze?Chcem zacat cervenou sosovicou, tu mam kupenu. Uz som mu dala aj roztek, vsade same omrvinky...

Na ten UPSVaR aj nam vraveli, ze sa to musi ist osobne vybavit, ale az buduci tyzden niekedy. Mali by byt tlaciva na ministersve prace, este som nekukala.

Kucina,ako sa mas?Drzim ti palce a casto na teba myslim, normalne mam niekedy stavy, ze chcem dalsie mimi 🙂 to by bolo super uz taku rodinku mat velku 🙂

denkolc
29. dec 2009

Čaute matky, dietky a rodinky!!!

My sme mali včera záchvat plaču, trval asi hodinu a bol taký, že viac plakať sa asi nedá a ešte doteraz sa takto NIKDY neplakalo, ani keď spadla na hlavu alebo tak....neviem, prečo...z čoho....ani dudlať nechcela, nič, nič nezaberalo...ani mojkanie, natriasanie, kočíkovanie....zažili ste to už???

Munu, ak sa vypytujú, tak dáky záujem tam je, nie? Možno to len nevedia dávať najavo....dúfam, že ľudia nie sú až takí zlí, že by chceli bábovi nedobre... 😅

Ja volám dcérku Tánička, potom aj Tanka, dakedy Táňa, potom Tany, Omrvinka, Babuľka, Prcek a Brmbolček... 🙂 🙂 🙂

denkolc
29. dec 2009

A čo sa týka tých novoročných predsavzatí, tak určite chcem naučiť malú papať domáce príkrmy, chcem ju naučiť v roku na svoju postieľku a že v noci sa nepapá 10 krát....chcem byť dobrá na manželíka, aby sme si vychádzali a náš vzťah sa niekam pohol...potom chcem začať cvičiť, urobiť si nechty, vlasy, niečo začať aj šiť pre malú aj pre mňa....Absolvovať plávanie s prckom, urobiť krásnu oslavu prvých narodenín, absolvovať stretko s marcovkami celého Slovenska ( 🙂 ), úspešne ukončiť štúdium VŠ, ísť do USA a pripraviť pre malú čo najviac zážitkov, ktoré nafotím, aby mala pamiatku.... 😀 😀 😀

Tak to len tak skromne pre rok 2010... 😅

Jaaaj a ešte som totok chcela - že Vianoce v rodinnom kruhu boli super, manžel bol všetky tri dni dobručký, s nami a fakt to dobre klaplo, boli to hádam najkrajšie Vianoce v mojom živote.... 🙂 🙂 🙂 Dúfam, že pre vás tiež!!!! 😉

munu
29. dec 2009

Denka hej, ja ti poviem aky zaujem tam je..ked pridu k nam na par dni alebo na jeden den, prespia a potom idu naspat do Londyna a tam nas pekne ohovaraju medzi kamosmi svojimi, resp. nie Mata, ale mna.. aka som ja mama, ako mu davam papat, ako robim toto a tamto, ze tak by som to robit nemala a tak dalej.. takyto zaujem.. preto sa vypytuju, lebo zbieraju informacie, aby potom mohli otvarat huby.. poznam ich, viem co hovorim

denkolc
29. dec 2009

Munu, tak to sú potom faaaakt že divní ľudia....ja by som takých do bytu nepustila.......to musí byť čistá závisť!!!!!!
Aj sa s nimi pohádaš, či ste ticho, keď sa osobne stretnete?

Ehm...a fotky z Vianoc - https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

munu
29. dec 2009

no co ti poviem, len prehltavam, aby som nieco nepovedala.. lenze aj Mato ma uz na nich nervy..

munu
29. dec 2009

Denka a fotky su krasne a Tanicka je kocka 😉 a konecne vidim aj tvojho Jana 🙂 teda aspon predpokladam, ze to je on na fotkach s Tanickou 😉 aspon mam predstavu uz o kom to hovoris 😀

pasoa
29. dec 2009

ahojki.

my voláme matúška matúško 🙂 (by ste si netipli, že? 😉 )
a niekedy matúšik a matúšinko.
Maťo alebo maťko nikdy. aj som upozornila svoju svokričku a aj svojho deda, keď mali také pokusy. Ale u nás v rodine je matej aj martin a to sú obaja maťovia, ale mne sa nikdy nepáčilo vravieť matejovi maťo, ja ho volám matejko, presne tak, ako potulka svojho matejka.

matúš nášho brumka hádam neoslovil ešte nikto. Iba my sem-tam naňho tak zavoláme, keď je na ručičkách, aby zdvihol hlavičku a tak.
"matúš! Matúško!! halooo, kukuk... kde je mama? kde je oco?..." a tak. 😉

pasoa
29. dec 2009

a ešte chválim maťka muňuinho a táničku denkinu, aké krásne deťuchy, krásne fotky.

Denka, som rada, že ste mali krásne vianoce, aj pre mňa boli tieto najkrajšie doposiaľ 🙂

pasoa
29. dec 2009

a ešte prajem Adamkovi Labuťkinmu všetko najlepšie k 10. mesiačikom. :-*

modrica
29. dec 2009

ahojte,to mi trvalo kym som vas nasla! boze na nete som nebola ani nepametam...no teraz sme vsetci chori, pocnuc s malou, to sme na stedry den bezali na pohotovost lebo mala vysoke horucky a vcera sme museli k lekarovi aj my s manzelom.
Som z toho smutna nechapem ako je mozne, ze uz druhykrat je mala chora a to ju stale kojim a vraj kojene deti maju lepsiu imunitu. no neviem
Ani s papanim to u nas nie je ziadna slava, ked uz jej zacina chutit, tak do toho nieco pride a zaciname znovu, bud nam rastu zuby a lyzicku ani vidiet nechce alebo mi ochorie a tiez jej to nejde...no a stale skoncime na prsniku.

Uz ani neviem co varit, odkial cerpate inspiracie, aby ta zelenina aspon inac chutila alebo co...

ako je to s jogurtami? lebo mlieko mi lekarka "zakazala" do 3tieho roku, ze kym ju kojim kravske mlieko nie

a co vsetko mozem pridat do jedalnicka v 10tom mesiaci?

egyptanka
29. dec 2009

no neviem ako zacat ... ci dobrou spravou (ak sa to tak da nazvat) alebo tou horsou ...

ta dobra ... no o polnoci sme si isli s muzom lahnut, a trt zasuchotali sme perinami a Natalka sa prebudila /to ma dostava do pozicie, ze na 99% som rozhodnuta uz premiestnit Natalku do vlastnej izby/. Skusali sme uspat, manzel si ju zobral na ruky, po 20 minutovom chodeni a polozeni do postielky bola do 5 minut s revom hore. Takze ju idem nakojit ... nakojila, vydrunkala oba prsniky, ale bola tak hore, ze ani na tom prse nechcela zaspat a furt sa mi pri nom prehadzovala, kopala ma na brucha, skrabala ... tak hovorim kamoska toto nie, tak som ju odpojila, trosicka pomrncala, dala medzi nas s muzom, ze ju budem hladkat, len mna tak tahalo na spanok a ona sa fut vymanila z narucia, ze som ju premiestnila do postielky, nastastie nerevala, ale zivajuc ostosest vstavala a padala, drzala sa postielky, ja som sa robila, ze spim a pozerala na nu. Chuda aj sa pokakala v noci, ale nechcela som ju zbytocne brat z postielky ... /no raz to snad s pokakanou ritou zvladne a nejako jej to nevadilo/ ... no a takto si kvakala v postielke, sem tam pomrncala, ja som si ju nevsimala a ona sup nakoniec si sama lahla, ulozila sa a o 1,45 zaspala ... ja som zaspala pol hodinu na to. O piatej si moja drnda zmyslela, ze bude hore, muz ju isiel prebalit, ja som nakojila, ale uz bola fest prebrata, tak som skusila opat ju dat do postielky, mozno by sa opat podaril zazrak menom "sama som zaspala", ale muz okolo 6,15 isiel zo spalne, mala si to vsimla a zacal rev, uz nechcela byt v postielke ... trvalo nejakych 45 minut kym sa ukludnila a kym ju manzel uspal. Po 40 minutach bola hore, lahla som si snou do detskej driemajuc, ale akosi sa tahala na spanok tak dostala polovicnu porciu kase s ovocim a sup ju uspat, zaspala celkom lahko, ale drda sa opat po 40 minutach zobudila na moju pritomnost a nie a nie opat zaspat. Tak ze ideme obedovat ... obed sa zmenil na hotovy boj a rev. Zjedla mozno 2 lyzicky ... tak som si povedela, ze moja otrasena psychika potrebuje vypadnut. Tak prebalovanie a obliekanie prebiehalo s taaaakym revom, ze uz som myslela, ze mi socialka zaklope na dvere. Ked som si isla pre sveter do obyvacky a to mala na mna videla, tak zo styroch sa rozcapila ako zaba asi tri krat za sebou a s takym jedovytym revom (normalne sa teda hodila o zem ... jedoska jedna)... zapinanie v kociku hotovy des ... tak rychlo bez obeda, bez mlieka von nech sa prespi a ja naberiem energiu. Vonku zaspala po pol hodine a spala presne hodinu, prisli sme domov, obed zjedla ale nie s chutou (asi jej ta sosovicka nechutila ... skusim podat este zajtra), od rana vychlomtala 70 ml ovocnej zriedenej stavy. Nasla som taku bez cukru 🙂
A teraz sa pri mne hra, ale popritom mrnci, tak to opat vidim na obliekanie a von, lebo ma dnes vnutri drbne ...
Manzel mi teraz pisal, ze skoncili s turou a uz su na ceste domov, tak tipujem ze tak okolo 16,30 bude doma.

egyptanka
29. dec 2009

... no a ta horsia je to, ze je dnes taka mrzuta a ze ja som sa vyspala sotva tri hodiny ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre