Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
9. jan 2010

Ajkovci budú mať rok za dva týždne??? Čoooooo...uuuuž 😲 Uau.... 🙂

katja78
9. jan 2010

Matja - to som nevedela, že Patriček si takto vytrpel už, chudiatko malinké 😢

potulka
9. jan 2010

mgk, moja mamina mala podobny nazor na veci zo sekaca. chcela matejkovi kupit zimnu kombinezu, tak reku ze podme do bazzarika, ak nieco najdeme, moze to zaplatit. povedala, ze OK, ale ze aj tak by mu rada kupila aj nejaku novu. az ked sme tam prisli a uvidela prakticky fungl novy, neopotrebovany overal, upustila od dalsich nakupov. 🙂

mgk111
9. jan 2010

pasojka - hmmm mne je luto davat velke korunky za hracky ked neviem ci sa s tym bude hrat a bude ho to bavit...

sporenie - bude mat tatino take kumulovane v ktorom sa bude setrit kubkovi ako bude rast... aj urazove je v tom... aj za sposobenu skodu je v tom, takze teraz ked zacal zarabat tata tak uz to "pojde" 🙂

matja - to je normal tak casto hore? kubko uz zalomil... uvidime na ako dlho, vcera som ho utrapila trosku o polnoci som mu nedala ani caj ani mlieko a tolko sa hadzal az zaspal a potom spal do pol stvrtej, chcem ho naucit ze sa nema preco zobudit o polnoci tak mu nedam ani cajik... uvidime ci to bude realne...

baby a vy zoberiete krpcov k vasim zubarom? alebo budete hladat nejakeho "detskeho" ...

katja78
9. jan 2010

Maci - naše baby už mali tú česť s mojou zubárkou 😵 inej by som neotvorila pusu

kajuska111
9. jan 2010

Ahojte babuly,
aj moj manzel je paf z indianov, Winnetou je jeho vzor, mame doma dvdcka, knizky, vie film odrecitovat naspamat...a co je gol, 15. marca 2009 davali v telke winnetoua, mne odtiekla plodova voda, ale museli sme pockat kym skonci film 😀 az potom hura do porodnice

a dnes mam absolutne stress den, este sa trasem ako ratlik....volala mi svagrina, ktora tu vcera bola a madzgorila moje dieta, ze sa dnes cela vysypala a ma ovcie kiahne... 😢 tak sa bojim, bojim, volala som pred chvilou aj s Luckinym doktorom, povedal, ze teoreticky cez nosohltan to mohla dostat...tak teraz len cakat....

katja78
9. jan 2010

Kajuška - mojej dobrej kamarátky dcérka dostala kiahne v 8-mich mesiacoch od svojho 3-ročného brata a v pohode ich zvládla. Dospelí mávajú ťažší priebeh ako deti, okrem úplne malých miminiek, pravdaže.

katja78
9. jan 2010

Nsoci - balvanisko obrovský Ti padol zo srdca, viem si predstaviť, aká si happy, že Maťko je OK 😉

potulka
9. jan 2010

kajuska, tvoj winnetou ma teda mimoriadne tolerantnu squaw, ked kvoli nemu oddialila aj porod! 😀 drzim palce, aby lucka kiahne nedostala. na druhej strane, aspon by to mala za sebou.

mgk111
9. jan 2010

kajuska - tak to potom je inkubacna doba nejake dva tyzdne?? lebo to asi neprideme kuknut pre istotu 😒 keby sme boli zaockovani tak by mi to bolo jedno ale takto nefim nefim...

katka - no ja som zubarku vymenila prave na konci roka za inu, lebo som tam nemohla prist s malym a nemala som ho kde nechat a ona ma odmietla vziat ze si na nejaku konkretnu hodku, ze mam prist a cakat "ci sa mi ujde miesto" a cakaj niekde s dietatom... a to vzdy mavam prehliadku hotovou za 5minut tak som sla k inej a ona ze kde mame drobceka ze ho mohla povozit na kresle 🙂 takze su to rozne "tvory" 🙂

katja78
9. jan 2010

Leni - nech ste skoro zdravučkí

Dedde - super, že Tamarka takto napreduje

Lubi - si ma inšpirovala pr izmene foto, som sa cítila ako krkavčia mater, že len s jednou babulou, tak som to pomenila 😀

Pasoi - dôležité je,že Matúškovi džavoceš Ty, jemu sa to ukladá postupne do hlavinky. Si pamätám, len nedávno sme o Maruške (2-ročnej) vraveli iným, keď sa pýtali, čo už vie hovoriť, že len "pár slov ale rozumie všetkému". A teraz pred chvíľou ju Samko učil že: "Bozaj ma v riť" 😲 😅 🙄

Matja - ja s Hankou rozprávam v 1.osobe plurálu 😅

kajuska111
9. jan 2010

macka, inkubacna doba tri tyzdne, jasne, radsej nepridite, to by som bola hotova keby ste to od nas schytali 😔

katja, no dufam, ze ak to bude, tak to bude s lahsim priebehom...fakt som z toho vyklepana...no uvidime, co z toho bude, aj ked si myslim, ze potom ako ju mackala to na nu preniesla...

potulka, to bola taka silna squaw ze mi az museli dat vyvolavacku 😉

kajuska111
9. jan 2010

katja, som sa na chvilku zamyslela, ze ako je to v prvej osobe pluralu 😉

leni, skore uzdravenie

katja78
9. jan 2010

juuuuuuuj Traja pátrači, na 1.stupni ZŠ moja oblúbená četba 🙂

katja78
9. jan 2010

Kaji - keď ju krmim napr., tak "dáme Hanke papať" Vírus ovčích kiahní sa prenáša kvapôčkovou infekciou, tak ako chrípka. A kýchala na Lucku, alebo kašľala?

pasoa
9. jan 2010

kajuška, tak to je iný winetou-ovský fanúšik tvoj muž 😀
ale winetoua som žrala aj ja. Sestra bola nšoči, lebo ona žrala "oldčetrhenda" a ja Ribana, lebo ja som bola zabuchnutá do winetoua 🙂)

katja78
9. jan 2010

Potulka a ostatné vášnivé čitateľky - obdivujem na vás, ako dokážete X-krát čítať tú istú knihu. Som nejaká divná, ale mňa to nebaví už keď nejakú knihu (hoc aj dobrú), čítam 2.raz. Ako to robíte?

kajuska111
9. jan 2010

katja, no normalne, vezmem knihu a citam 😀

ale vazne, mna to bavi, castokrat si tam vsimnem nieco, co pred tym nie, alebo som prave inak naladena, tak to zas inak prezivam...

pasoa, ano je top winnetuovsky fanusik, malej chcel kupit na vianoce male postavicky indianov 😀

katja, neviem, ci kychala, kaslala, mozno jej uslo, drzala ju na rukach, tak mozne je vsetko... ☹

potulka
9. jan 2010

katja, v pohode, ja si zasa myslim o sebe, ze som divna, ked namiesto kvanta novych knih tocim dokola tie svoje trvalky. 😉 ale proste ma asi bavi zistovat, ze sa to zasa tak a tak skonci. zrejme ma upokojuje, ze veci su tak, ako si pamatam, nemenia sa, je to moja opora. tolko psychoanalyza. 😀

katja78
9. jan 2010

Ja zasa nemám rada, keď viem, ako to skončí 😒 Veľký problé som mala aj na škole, lebo som sa s veľkou nechuťou púšťala do čítania,keď už som mala veci raz prejdené. Si pamätám Bukvského ako nám vravel, že do trvalej pamäte sa veci zapíšu, keď ich až 7x s odstupom času prečítam 😕

kajuska111
9. jan 2010

hodila som do nasich receptikov recept na tiramisu, mam odskusany a je fakt mnam 😉

munu
10. jan 2010

je mi nanic ☹ cely den bol o nicom ☹

mgk111
10. jan 2010

munu - no vidim cas tvojho prispevku... brrrr

my sme nastastie spali celkom dobre budil sa casto lebo som odstranila hniezdo ale zase zvyknut si musi... o jednej som ho len prebalila ked sa zacal hmyrit a dala ho spat do postielky, o pol tretej papal a potom o pol siestej sa zacal budit uplne ale nejako sme este zabojovali a dali hodku...

potom nam tatino urobil ranajky a nalozil masko na obed a dal piect, ja urobim zemiacky... takze sa lucim a idem makat 🙂

matja
10. jan 2010

munu, čo sa deje?

katja, ja tiež nečítam dva razy tú istú knihu. Nemám rada, keď viem, ako to skončí... Nebaví ma to potom...

naša noc bola oničom... Paťko dostal odo mňa nádchu, soplíky mu nedali spať. Do polnoci spal iba prvú hodinu, keď som ho uložila. Potom bol hore a zaspal až krátko po polnoci. Spal medzi nami, tak ja som bola celá dolámaná, vykrivená, niekoľkokrát som ho dojčila, ale o 4 hod. som už musela požiadať manžela, nech ho uloží do postieľky, aby som sa vyspala aspoň tie dve zostávajúce hodiny. Ináč je malý v pohode, má iba soplíky. Zatiaľ...

nsoci
10. jan 2010

Kto to tu bol nsoci? Ja som unikat... vrrrr

Munu?

My tiez sopliky, ale spime dobre, klop klop, este zalahnem o chvilu dospat, matko uz ziva.

Potulka mne ten celozrnny chlieb podla navodu uz dvakrat nevysiel. Nenakysol abo co a korka sa odlupuje cela mucna. Skusala som aj na rychlom stupni a nic. Hm. Nejaky napad teta chlebarka?

iron
10. jan 2010

Na rychlo zhrniem vsetko co prezivame na dovolenke.

Uz druhy den leje ako sialene po snehu ani stopy, ale ma vraj cez tyzden nasnezit a ochladit sa, tak sa tesim.
Ninka spala od 8 to pol deviatej. Bola raz hore o dvanastej. Nechapem z toho dietata. Den predtym mi zaspala o jedenastej !!!! Zistila som kde je motyka zakopana, musi mat presny vojensky rezim a vtedy je ako anjelik. Presne v danu hodinu jest, spat, vstavat. Uz je budievam, lebo ked poobede dlho spi tak vymysla vecer v postielke.

Knihy, ja som kedysi citavala kvantum knih...teraz som sa do toho pustila zase. Doma mam nejake este neprecitane. Citavam aj niekolko krat ale nie beletriu ale historicke atd. Tam si vsimnem co som prehliadla a tak. Teraz citam Stratene Judasovo Evanjelium...no vyzaduje to trosku skumania aj v inych knihach....Mna take bavia.

Pribehy citam len ked fakt nemam naladu na nieco tazsie.

Nsoci idem pohladat stranku na chlebiky ktore sme piekli...bolu uno tuto.

iron
10. jan 2010

http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=31
a tie co ma moulinex v kucharke na svojej strane...tie sa vzdy vydaria. Ja robim len chleby kde idu cerstve veci...take ze susene drozdie a mlieko..to doma neskladujem.
http://www.moulinex.sk/moulinex/prodsk.aspx?k=5...

egyptanka
10. jan 2010

noc o hubu ... od 1.30 kszdu pol hodinu hore ... sa budila z mrncanim ktory prechadzal do revu, tendenciu vstavat na styri ... od takej 4.15 uspavanie uz u nas v posteli, furt sa hmyrila, mrncala ...a zalomila kratko pred siestou ... a zobudilasa kratko po 7 ... a to som myslela, ze uz sa nam ten spanok lepsi ☹

iron
10. jan 2010

Jaj este som chcela....o poisteni malej som uvazovala ale podla mojej osobnej skusenosti, je to len davanie penazi niekde...sice to potom vyplatia, ale ked sa nieco stane, tak je tam tolko birokracie ze az.
Ja tiez nie som poistena a ani sa nedam ani manzel. V pripade ze sa nam nieco stane vsetko zdedi Ninka. Este pouvazujeme nad jednym produktom no uvidime.

egyptanka
10. jan 2010

iron, u nas tiez funguje presny rezim a prd z toho ... normalne sa bojim vybocit z toho stereotypu. Uz ked idem k mame tak mam stres, ze ma naburany rezim, navstevy su u nas ojedinele a aby som mala ist ja na navstevu tak to musi byt sviatok ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre