Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
11. jan 2010

jaaaj potulka, si viem predstaviť celý zoznam vecí, ktoré by som takým svokrám dala ochutnať, že ako sa zavária 😠 😀 😎 😠 😀

lubi22
11. jan 2010

Dakujem krasne 🙂 Potulka - to oblecko je ine v tom, ze je to s riflickami a teniskami, skor take sportove, no ale tiez sa mi nepacia malicke deti v oblekoch 😅

Egy s Natalkou to budes mat na svadbe jednoduche, das jej krasne satocky, pancusky, svetrik, toho je na vyber habadej. Inak by si neverila, oblek pozostavajuci z 5 ks je lacnejsi ako toto oblecenie, vychadza tak na cca 20 eur. Ale zase toto je krajsie. A mozno, ze svadby budu dve, este aj muzov brat, tak snad vyuzijeme aspon dvakrat. Ale Natalke vyberies urcite bez problemov, krasnych satociek je vsade neurekom. Jedny nadherne mali v HM- taky japonsky styl so stojackom, hodvabne a k tomu mali aj topanocky, kabatik a celenku, no mat dcerku, tak to hned beriem, bolo to nadherne 😵

Mona to so svokrou nic moc 😖 A ten argument, no to je teda 😠 Ja som tiez bola sokovana, ked moja odrypla z cokoladoveho plnkoveho kolaca a isla to davat Filipkovi do ustociek, ale to bolo asi 5 minut po tom, ako sme prisli a ona sa zabudla, uz to viac krat neurobila. V tomto nas uplne respektuje. Chodia ku nim castejsie ako my aj jej netere dievcatka a tie uz ako polrocne bodajze nie klobasu pakuju do seba, tak sa pozabudla 😅

matja
11. jan 2010

potulka 😀 😀 Mona, skús to navrhnúť svojej svokre. 😀
pobavila som sa aj na "plynčeku" 😀

ja som tu len na skok, celý deň učím muža matiku na skúšku (numerická matematika), malého mala popoludní mamina.
Boli sme na poradni, Patrik váži 8980 g (za dva mesiace pribral 700 g). Dr. ho mala očkovať, ale keďže je prechladnutý, tak sa to posunulo o 2 týždne. Do nošteka máme dávať Nasivin (pasoa, takže predsa) a odporučila nám aj Sinupret, dala nám k tomu reklamný letáčik, uvoľňuje nos, celkom sa mi to pozdáva, je čisto prírodný - z byliniek.

k topánkam - mala by som mu vraj dávať vysoké aj na doma... Hm... čo vy na to? Ja som skôr za ponožky. Je to aj lacnejšie 😀 Ale nie, sama si neviem predstaviť, že by som bola doma obutá celý deň vo vysokých topánkach... Ako to riešite vy??

egyptanka
11. jan 2010

idem skusit pisät ako päsoä nävrhovälä pisät nsoci

... jä Nätyne sräcky nikomu dävät ochutnävät nebudem ... jä sä ich chystäm predävät äl käide do äfgänistänu äko biologicku zbrän 🙂

katja78
11. jan 2010

Brý večer 😎

Lubi - autosedačky: my máme trocha väčší vekový rozdiel, tak neviem, ako to nakoniec poriešite, ale...posledné leto sa Maruška tlačila v 9-18 Chicco, už sa v nej potila, mala vtedy 2,5 roka. Je troška väčšia ako Samko (98 cm, 15,5 kg), ale dosť sa vytiahla práve cez leto a jeseň. Takže nám to akurát vyšlo, že Maruška z tej sedačky vyrástla, kúpili sme jej Romer, presne túto:
http://www.babytime.cz/romer-kid-plus-alex
a Chicco začne tento týždeň používať Hanka (ak namontujem späť popruhy 😅 ).
Ale pokiaľ nemá Samko aspoň tých 15 kg, tak napr. v tejto sedačke by sa stratil, tak neviem 😖 Je aj taká kategória: 9-36 kg, Potulka tu dala link na ten Störchenmühle Starlight SP, tá sa mi kedysi tiež páčila, ale neviem, či sa dá polohovať do takej miery, ako bežne sedačky z kat. 9-18 kg. Maruška dosť často spávala v aute.
darčeky: klasika, na poslednú chvíľu, ja sa nepolepším 😔 ale ja nie som veľmi darčekový a oslavový tip. Tak som vymyslela hračkársku registračnú pokladnicu (dokonca aj spieva), náučné kartičky s krtkom a oblečko. Potom dostala peniažky (dáme na knižku), hračkársky vysávač, ten sa jej veľmi páči, xylofón, zasa oblečko, knižky Angličtina pre najmenších, sladkosti 😵
fotky: také momentky sú len, vy máte také pravé narodeninové, ale teda kľudne vycapím aj naše ksichtíky, len ich musím upraviť na menejako 700 kB

egyptanka
11. jan 2010

Lubi, len este jej musim poriesit nejaky kabatik ... v oktobri v Nizkych Tatrach je predsa len chladnejsie ...

katja78
11. jan 2010

papanica pre malých - tiež sme na tom tak striedavo-oblačno. Mám pocit, že stále to isté točím, tak to streidam s kupovanými, Egy, tie čo si dala link "Hamánek",tak to jej chutí

svokry a iní dobrodinci testujúci trávenie batoliat - Potulka, si to vystihla 😀

matja
11. jan 2010

he, ja neviem, či mám veriť babkám alebo si to len vymýšľajú?? 😀 Paťka sme raz dali k jedným starým rodičom a raz k druhým starým rodičom a obidve strany nám tvrdia, akého zlatúšika malého máme, že vôbec neplače, ani jeden vzlyk, dokonca ani len neskrčí obočie od hnevu, a to ani pri prebaľovaní alebo obliekaní do všetkých tých vrstiev zimného oblečenia. Paťko je ešte len krpček a už sa vie pretvarovať, beťárik jeden 😅 😀

egyptanka
11. jan 2010

Inac toto dostala Naty od mojej segry na Vianoce ... celkom sa s tymi kockami vie pohrat a hlavne ked jej postavim vazu tak sa vytesuje, ked ju zhodi ... takze tip k 1. rokmu
http://www.lacne-hracky.sk/geobaby-2-8-prvku

mgk111
11. jan 2010

katka - nam niekto povedal ze by na to mohol nejaku stupit (hniezdo) a presvihnut sa z postielky von, tak som sa zlakla a dala som to dole... 😨

ahojte - tak my dnes divny den, rano som kubka pobalila a isli sme k mame, behali sme po obchodom, kubko spal v kociku, isla som ju odprevadit aj do prace a po ceste zase zaspal, tak ze ked sa zobudi pojdeme domkov... no a)nemohla som vypnut v aute alarm (ovladanim otvorit auto ) tak to ziapalo, vsetci na mna kukali ako puk - najvacsia premavka cez den pri kruhaci a matka s dietatom a vrieskajucim autom... nedalo sa s tym nic urobit, tak som sla ku kamaratke ( v taske jedna plienka a jeden jogurt ☹) ta ma maleho matka o par dni starsieho, takze sme mali co papat a obliect si, pockala som na maminho draheho, od ktoreho sme to auto povodne kupili a tiez nevedel odpojit alarm takze sme auto tam nechali - este za vydatneho bliakania som vytahovala autosedacku - divim sa ze na mna niekto neposlal polisov, lebo uz bola tma a niekto taha z hukajuceho auto cosi 😀 nalozili sme veci do jeho auta aj s kocikom a sup domov a auto stoji odparkovane v inom meste ☹ a to som mala ist zajtra k svokrovcom nech nie sme s drobcekom sami doma...

matja - no my mame akurat ponozky lebo kubko nechce nic na nohach... vsetko mi skope, ale statocne bojujem, on stale chodi po spickach a tym padom nema stabilitu tak tymi topankami je donuteny, lenze co z toho ked mu vydrzia na nohach 5minut?!!!

kubko spinka na mojej posteli v rohu a na brusku 🙂 aSI HO tam aj necham ked tatino nie je doma, nech mi nie je tak smutno 🙂 cervicek moj lenivy - u tej kamosky som zase bola trosku smutna, ten jej matko - lozil, chodil za jednu rucku, cikava do nocnika, kadeco ukazuje ako robia zvieratka... no a kubko tam len sedkal a sedkal... chodil za moje rucicky a tot vsio... ☹ a ona mi este dala par "mudrych" rad ktore ma mrzeli...
a moja mama dnes ze preco kubka tak malicko obliekam ☹ blbec den...

egyptanka
11. jan 2010

naliala som si malicky poharik sampusu, ktory je vyprchany este od Silvestra ....

egyptanka
11. jan 2010

mgk, ja som z toho isteho dovodu tiez dnes dala dole hniezdo, lebo mala si na neho stupala a snurky jej nedali pokoj ... a dnes som opat zaviedla spaci vak.

katja78
11. jan 2010

ešte som zabudla:
dnes som omylom trafila do inej témy a jeden príspevok som prečítala, ako jedna celá rodinka vracala z ACTIMELU!!! tak preventívne bacha, v jogurtoch môže byť stafylokokový enterotoxín, mala som osobne tú česť, po pollitrovom Rajo jogurte, ale to je už dávno.

UP (Hore) je veľmi milá rozprávka, poznáte, nám to akurát beží na DVD 😀

ĎAKUJEM kočky za milé slová, naše trojročné striebro sa akosi nevie vychystať do postieľky 😒

Dobrú nocku, idem žehliť 😉

mgk111
11. jan 2010

egy - spaci vak nemozeme lebo potom je spoteny ako mys... takze radiator kuri a on je odkopany... 😀

bru nocky babule idem ja tiez na kute, ked neviem ako bude v noci a je to makacka cely den s kubinkom 🙂 ale krasnaaaa 🙂

nsoci
11. jan 2010

Potulka to o tej tekvici pises teraz? Ked mu pol roka supem?
Pasojka chlebik fajn. Nevyhoreli sme. Tu klavesnicu mam, len slabo reaguje. Tak busim po klavesnici jak nervak.

potulka
11. jan 2010

my ideme do poradne az 16.2., dovtedy urcite aj matej bude chodit aspon popri nabytku, tak asi zavolam dr., co si mysli ona o topanockach v byte. lebo nazory - aj ortopedov! - su tak pol na pol. 🙄
mgk, netrap sa so sikovnym matkom. ved vies, ze je to velmi individualne. pozri sa na diockinho mareka, ktory dlho nelozil a potom behom dvoch tyzdnov uz pomaly chodi. 😉 niektore deti sa vyvijaju rovnomerne, ine skokmi. este budes nostalgicky spominat na to, ako kubko sedkal a sedkal... 😉

baby, a co s tou postielkou bez bocnice? ako ju udrzat, aby sa nesmykala od velkej postele? vari sa mi to len marilo, ze ste to viacere tak mali? 😕

ajka82
11. jan 2010

nsoci, o tej tekvici sa to uz aj davnejsie pisalo ze netreba supat, mozno aj rovno potulka to pisala, si to pamatam, aj ked my taku nepouzivame 😉

mala by som ist spat, lebo ak zas bude nocny spanok 7,5 hodky ako poslednu noc tak ma slak trafi 😒 ...a zajtra plavame
dnes zas karinka pred obedom ani na chvilku zaspat a posledne dve lyzicky obeda uz zaspavala

matja, nam vraveli, ze ma mala behat aj doma v pevnych papuckach, a ja ju nechavam doma pol na pol...cely den ju v papuckach nenecham, ale na druhu stranu, nech si aj zvyka aj na ine ako naboso, lebo pokymmi behala doma len v ponozkach, vonku v topankach moc nechcela, ...teraz uz aj vonku za ruku jak raketa 😉

mgk, nebud smutna z kubka, sak on je sikovny 😉 a jak som ti uz vravela, raz ta prekvapi v kuchyni, ze dojde za tebou a potiahne ta za teplaky

taella
11. jan 2010

ktorá máte kupón na zľavu 4 € na Nutrilon a nevyužijete ho ? Mne by sa celkom hodil 😉 Ja dávam do ponuky kupóny do DMky - mlieko HAMI , Beba , Sunar , a kopec iného čo by ste chceli .

mona1111
11. jan 2010

potulka - na 100% s tebou suhlasim 🙂

egyptanka
11. jan 2010

mgk, no prave ona sa odkope a u nas sa ventilacka nezatvara, takze je tam chladno ... i ja sa niekedy trasiem ked vleziem do postele a si ju vyhrejem ... nos studeny, ale pod perinou teplo 🙂

egyptanka
11. jan 2010

taella, minule kamoska jedna nukala tak jej skusim napisat ci este ma ... dam vediet.

diocka
11. jan 2010

potulka, dakujeme ze nas pouzivas ako pozitivny priklad. potesiii🙂)

mgk, naozaj sa netrap, marek sa ani nepohol a fakt bezhom 2 tyzdnov urobil pokrok ktory mal podla tabuliek trvat 3 mesiace!!!

ale aby ste si nemysleli ze ideme iba s vyvojom dopredu - ohladne spanku sa vraciame k babatkovskemu obdobiu. uz ma nebavi vecerna akrobacia s marekom ako on stale vstava a ja ho stale ukladam a po hodine mam pocit akoby som odisla z posilky (vsak aj hodinu zdviham a ukladam 7kilove zavazie). dnes mi zaspal na rukach, bez drncania, len prituleny asi za 3 minuty. takze sa vraciam k uspavaniu na rukach. asi to skratka potrebuje.

ale cez den to je des. dnes som hodinu uspavala aby hodinu a 10 min spal. ze aka efektivita??? kedze mi dosla fantazia tak som skusala nsocine rozpravanie rozpravky (bez uspechu, jak keby bol hluchy), aj potulkine lezanie spolu na posteli (nebol ani plac ani krik, len mi stale trhal vlasy, skriabal tvar a tahal nos takze som to zbalila ja pretoze ma to uz fakt bolelo). ked som ho mala na rukach, robil mostiky, ked som ho mala v nosici tak vkuse chcel odtial vyliezt. ale oci cervene a male, proste spal by len nevie (a ani ja) ako.

potulka
11. jan 2010

nsoci, prve hokaido som aj ja supala. nadavala som jak pohan, na rukach mozole, prisahala som, ze nikdy viac. potom mi kamoska povedala, ze sa to nemusi robit, tak som skrotla a kupila som zase. 🙂

diocka, v mudrej knizke pisu, ze ked sa deti chystaju na vyznamny vyvinovy krok vpred, najprv v niecom urobia krok vzad. sudiac podla babatkovskeho uspavania sa zrejme mozes pripravit, ze marek zacne... chodit? rozpravat? ukazovat, aky bude velky? jest priborom? vysivat krizikovym stehom?
😉

egyptanka
11. jan 2010

potulka, alebo rovno podpisat pracovnu zmluvu a ist zarabat 🙂

asandys
11. jan 2010

ahojte.

Dakujem, ze ste na mna mysleli. V praci bolo celkom fajn, hlavne som si urobila poriadok, zalozila novy kalendar a ine kancelarske zalezitosti. Ved nemozem hned prvy den vedatorovat🙂))
Adamko zvladol cely dnik u babky na jednicku s milion hviezdickami, jak som odisla, tak som este 5 MIN. stala pri vytahu , ci nebude plakat a nic. Tak som bola velmi stastna 😵 😵 Vsetko spapal, hral sa, skryval sa babke, nasiel toaletaky a spongie, co ho zamestnalo na dost dlho, 2x spinkal po hodine. Tak super dnik.

Akurat som dovarila rizoto na zajtra pre otca, zeleninkovu polievku so zltkom pre adamka, este stiahnem fotky do kompu a idem spattttttttt. Tak dobru noc 😵

egyptanka
11. jan 2010

Baby ake maslo pouzivate na natieranie chleba alebo na varenie pre drobcov?

diocka
11. jan 2010

no ja by som brala ten krizikovy steh, nech sme vynimocny. lebo on fakt nejako bezne detske veci nechce robit, furt si vymysli nieco nezvycajne.
napr. minule sme boli u kamosky a marek kopal do lopty. ona bola z toho vyhukana, ze kopanie (ovladanie nohy s cielom do nieco priamo trafit) zvladaju deti ovela neskor. dalsia kamoska bola prekvapena ze marek vie nahlas piskat na pistalke (takej rozhodcovskej) - ja proste zapiskam ustami a on si najde medzi hrackami svoju pistalku a odpiska mi spat. a tak si dvaja pisakame🙂
ale zeby slabiky zacal hovorit to nie🙂))

diocka
11. jan 2010

egy, tak idem marekovi hladat nieco na profesiu, ked ma nahodou prekvapi tym podpisovanim nech mu uz dam podpisat nieco seriozne aby uzivil svoju ubohu matku na materskej dovolenke 😵 😵 😵 😵 😵 😵

egyptanka
11. jan 2010

diocka, a ze nic neumi ... umi, umi 🙂

asandys
11. jan 2010

egy ja som zatial este ani raz nepouzila maslo, a tiez by som uz asi aj mohla🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre