Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
14. jan 2010

jojo...spi uz hodinu 😅
akoze nechapem z nej...

katja78
14. jan 2010

😅
ja nechápem zo seba, že prečo ešte nezdvihnem zadok, a nejdem drichmušať 😖 🙄 😔

ajka82
14. jan 2010

ale tie vreskoty co predtym pustala, ze ona spat nejde 😒 sak socialka musela byt za dverami

ajka82
14. jan 2010

no ja viem preco este ja nedrichmem...bola somhladna este, tak som tri krajcechleba do seba natlacila a este mam na linke byvaleho kolegu a byvaleho chlapa(toho najprvejsieho) 😅 aleuz ich asi zrusim, lebo som dojedla 😀

baskaj
14. jan 2010

nakojené, prebalené, mladý si ani nevšimol, že som ho šupla do postieľky. taký je unavený z toho tesca... ináč, asi sú nejako premnožení chlani, bo sme brali posledné modré veci 😝

kati - ok, platí! len či ty vydržíš! 😀 😀 😀

ja sa mliečnych vecí a vaječ. bielka bojím, lebo sestrin 4ročný má alergiu. ale na mlieko len slabú, tak teda s mliečnymi vecami pomaly začnem. ale to vajíčko!... neprajem nikomu. atopické ekzémy rozškriabané až do krvi, vysypaný celý chrbátik, nervozita, budí sa na to v noci, obmedzenia v jedle doma (v čom nie sú vajcia? 🙄 ), v škôlke nabalené z domu, lekári si ich posielajú dokola ako špinavé prádlo, gastro posiela na kožné, kožná rieši len druhotný prejav na pokožke, obvodná nevie, čo s tým........... a vysvetli to decku!

idem kočky hajá, aj vy už choďte.... si budeme ráno zase nadávať a žobroniť o každú minútu 😝 báj!

katja78
14. jan 2010

oki, good night 😔

ajka82
14. jan 2010

joooo a matko mazajtra volno, a bral si buduci tyzden dovolenku 😵

munu
15. jan 2010

uz vsetky spite?

ajka82
15. jan 2010

nieeeee... ale uz sa chystam 😉

munu
15. jan 2010

ja este uspavam Matka 😀

ajka82
15. jan 2010

coooo? 😕 aj vy to mate nejake posunute 😀 ako inac zijete?

munu
15. jan 2010

celkom dobre zijeme.. az na to, ze Matko ma sopliky 😒 uz druhy den, tak snad mu uz coskoro prejdu.. chytil to odo mna a od Mata.. veru posunuty rezim.. Matko zaspi okolo 20.00 a zobudi sa o 22.00 a ide sa hrat 😕 co uz.. snad z toho vyrastu ti nasi drobci.. musim pisat pomaly, lebo ta nasa klavesnica je nejaka rozbita a rusi ho to, ked pidem desiatimi 😅

munu
15. jan 2010

ze pidem 😀

ajka82
15. jan 2010

no jo...uz aj ja idem 😉 nech sopliky rychloprejdu

munu
15. jan 2010

hej, diky a dobru nocku vam 🙂

nsoci
15. jan 2010

Bre ranko

Pasojka ja som urobila Tvoj chlebik, ale s cerstvym drozdim podla Potulkinho navodu, ale dopadol katastrofalne... mal asi ť cm a hore bol uplne hrbolaty, rozdiely aj 5 cm a povrch ako ked otrhnes chleba... tak ja uz neviem... kupila om susene drozdie a vyskusam este raz nim...

Matko spava dvakrat alebo raz, mama m potesila, ze ja som v roku nespala uz vobec, to si pamatam, ze v kolke vsetci chrneli a ja som musela lezat s nimi a nudaaaaa

nsoci
15. jan 2010

Ja kym vybavim rodicovsky tak bude aj leto, tetuska ma dovolenku tak cakaaam kym mniekto niekde najde.

nsoci
15. jan 2010

Hlaste sa, zajtra pisem maila...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Bershka? Ty nejdes ci co je totok?

mgk111
15. jan 2010

ahojte, tak ja som pekne od vcera vecera odlozila choditko... a uz je to tu este len 9hodin a ja som na pokraji sil, vycerpana z neustaleho vreskotu maleho, lebo je nervozny, ze nema pohyb kedze sam nevie lozit ani nic... vymyslame, premiestnujeme sa do inych izieb, chodime za rucicky a jaci a jaci a jaci... teraz zaspinkal na chvilu a potom ked dostane ovocie ho nalozim do kocika a von, lebo inak sa zblaznim... viem ze som sa zapovedala, tak potrebujem neskutocne velku davku trpezlivost, lebo svokra mi uz hovori, ze vsak na chvilku ho tam mozes dat a ja ze nie... tak neviem, ci skor kubko pride o hlasivky, alebo ja o nervy a chrbat...

munu - ja uz sopliky nejako extra neriesim, velakrat to ma zo zubkov, inokedy dam sprej a ono to prejde, uz neodsavam ako predtym, lebo tiez podla skusenosti mam pocit, ze ked sme odsavali, tak ich bolo este viac...

nsoci - drzim palce s tym rodicovskym, ty mas obrovsku trpezlivost 😉

baska - a ako vyzera vlastne atopicky ekzem?

spanok sa nam pokazil, teda zaspavanie natolko, ze uz to nejde ani na rukach ako predtym 😠 nic nepomaha aon len jaci.. uff toto je obdobie... som zvedava kedy sa to zase pozmeni...

aspon nam tatinko doniesol dobru spravicku, ze vyfasuje firemne auticko, octavku combicko pravdepodobne v plnej vybave 🙂 to sa bude cestovat na stretko 😀 provokujem teraz 🙂 uvidime co a ako bude... ja sa bojim, ze ked sa tak tesime, ze sa cosi udeje lebo u mna v poslednej dobe zakony schvalnosti veru funguju na sto pero...

idem sa pripravit von kym sa drobec zobudi, pekny dnik babulky

mgk111
15. jan 2010

pomoooc on sa zobudil a uz zase len reve... och boze tak toto neviem ako zvladnem 😖

egyptanka
15. jan 2010

Ahojte v noci styri krat hore ... co je uplne super a najme to, ze po zobudeni ihned zaspi ... co je potesujuce. Kojili sme sa len raz ... ostatne razy dostala caj a cumel a spala dalej.
Prvy krat sa zobudila okolo 1,30 ... potom o 3, o 4 a potom az o 6,30. Tam ze idem nakojit, pekne prilozim a ona nic ... vobec sa nechytala, ona nechcela moje prso 😲 ... ale teraz pred obednym spankom jej uz bol dobry ... sala ako blazniva 😀

Mgk, zvladnes, musis ... ide o dobro pre Kupka a aj pre teba. Myslim na Vas. ... a fakt, ked nevies kam z konopi ... tak hybaj von.

Ale mne sa absolutne nechce von, krk celkom v pohode, ale este citim napatie, ale verim, ze ked pojdem von tak sa to opat vrati. Budem musiet asi skocit k lekarke. Ale neznasam lekarov a sediet tam medzi chripkoidnymi ludmi ma dva krat nelaka ... nechcem nieco dovliect domov.

egyptanka
15. jan 2010

Naty spi od 9,30 ... ja som jej uvarila obed (mrkva, cuketa, kuskus a masko), zvesila suche pradlo, umyla riad, este kupelna caka umyt, ale tam sa teraz cvachta moj muz.

pasoa
15. jan 2010

čo sa týka kazov zubných, isteže je to aj o hygiene, ale väčšinový podiel na tom majú sladkosti. A to už od najsamranného veku. Cukríky, lízatká... pre deti taká samozrejmosť... a potom jasné, že sa kazia....

nšoči, kukla som si, aké čislo je pod ť = 5. 5cm hrubý chlebík? to hádam nie? 😀

no, ideme na kontrolu s macíkom, ale už mu je lepšie, čo sa nádchy týka. oveľa.

egyptanka
15. jan 2010

baska, si sa pytala na poznatky zo seminara ...
no tak deticky v nasom veku by mali cez noc prespat tak 11-12 hodin, cez den tak 2-4 hodiny (rozdelene do dvoch spankoch), celkovo spanok tak 14 hodin ... po roku dietata by denny spanok mal trvat 2-3 hodiny (a tu je to individualne od dietata ci si to rozdeli uz len na 1 spanok alebo na 2 spanky)
pricom ak su dva spanky tak I. by mal byt od 9 do 11 a II. od 12 do 14,30 pricom hovorila, ze je to dost nerealne a ten druhy moze byt neskor podla znamok unavy dietata.
Ak bude uz len jeden spanok tak ten v case od 12 do 14.
Deti do jedneho roka by mali byt ukladane na nocny spanok od 19-20,30 a od roka od 18,30 do 19,30.
Doporucuje urcite prestahovat dieta do vlasnej izby z dovodu, ze deti su vnimavejsie a preto akykolvek ruch ich moze vyrusit zo spanku - sustanie periny, chrapanie, prehadzovanie a pod.
Urcite nase deti v ich veku aspon raz za noc potrebuju pomoc dospelych na zaspavanie (podanie cumlika, pohladkanie a pod.)
Pred vecernym spankom dodrziavat urcite ritualy (stlmenie svetla/vypnut telku, upratanie hraciek, kupel a masaz, uspavanka, ...) ... ukladat v rovnakom case co by malo napomoct k dobremu spanku.

Co sa tyka samozaspavania tak tam urcitym sposobom podporila metodu 3-5-7 ... ale zvolit kratsie casy, vraj vysledky by mali byt viditelne od 3 dni do 2 tyzdnoch ... treba si urcite na spankovy trening zvolit 2 tydne casu a dodrziavat ho aj cez den aj vecer a v noci, nepolavit, aby z toho dieta nemalo chaos. Pocas tohto casu nikam necestovat, nemat vela stimulov a zmien cez den, plno sa venovat treningu. Metodu by mal ustriehnut jeden clovek bud mama alebo otec (nie je vhodne aby to riesilo viac ludi, moze byt dieta pomylene).
V pripade ak sa naozaj dieta uz neda ukludnit tak kludne vziat na ruky a vybrat z postielky, ale fakt vo vynimocnych a krajnych situaciach.
Pomoze ukladanie v rovnaky cas na spanok (u nas to dost funguje) ... /okolo 9-9,30 a poobede okolo 13,30-14/. A tam kde zaspi tak tam by sa malo aj zobudit. Ak zaspi na rukach a zobudi sa v postielke tak je to pre neho sok, lebo sa moze citit opustene.

Treba sa vyvarovat spankovych deprivacii ... napr. ak dieta zaspi v aute tak ma urcite nedostatok spanku.
Treba mat urcity rezim dna. Mysliet na nocny spanok uz cez den. Ak ma cez den vela stimulov tak sa to odrazi aj na nocnom spanku (ja som to videla, ked sme boli na stretku tak do polnoci sa zobudila 3 krat. Spracovavala podnety.

V ziadnom pripade ak sa dieta zobudi v noci sa nejst s nim hrat ... ale snazit sa ho uspat. Minimalizovat podnety (nerozpravat, nerosvecovat svetlo, pokial je to mozne neprebalovat).

Spankovy trening je velmi narocny program ... treba byt vytrvaly a konzistentny ... za ziadnych okolonosti nepolavit. Zaciatky su krute, ale oplati sa ... pretoze za vsetkym tym bude spokojna mamina a hlavne babatko.

Ak by ta este nieco napadlo tak daj vediet, alebo Labutka ma doplni ...

ajka82
15. jan 2010

egy a nedal tam niekto tete otazku co s takym babom, co nechce do polnoci zaspat, trapi sa s nim tri hodky a aj tak spi do siestej-pol siedmej? (ale zato sa v noci nebudi na suchot perin a hluk aut spod okien)

mgk111
15. jan 2010

egy - uz som ho ukocikovala do spanku aj v kociku sa trosku vzpieral ale dalo sa... az teraz ta chapem ako to mas narocne... kubko bol v kociku vzdy zlaty no teraz neviem co mu je tieto dva dni a dnes som povedla ze choditko nie, tak asi sa to znasobuje... uffff klobuk pred tebou dolu, ze si "zvladala" revy natalky ja som uz na nervy po jednom dni... brrr teraz zaspal, idem sa rozmrazit, pomoct svagrinej s palacinkami a dufam, ze sa syn nezobudi zase s placom 😠

zaujimava prednaska...

labutka
15. jan 2010

egy len doplnam, ze spaniu pomahaju aj ritualy
ukludnit
stlmit svetlo , tv, radio...
upratat (to asi neskor budeme robit)
kupanie (levandula, kamilka)
masaz (pomaha zaspaniu)
precitat rozpravku, alebo uspavanku
dat dobru noc
a spat.

inak ja som kukala a teba nikde, tak som myslela ze ty si odisla, tak som ficala aj ja... a rychlo domov, drahy fical do robky.

dnes tu som len na chvilu, musim objednat pre krpateho vlasnu postel. tu co mame pozicanu, neni polohovatelna a kamoska ju bude zaciatkom leta potrebovat pre vlasne babo.

stretavka v stredu super. 🙂

clea333
15. jan 2010

AHojte, nas drobec dnes prespal celu noc az do 5.30, potom si cucol a lezkal este pri mne do pol siedmej. Som myslela, ze doobeda nebude spat, ale o 9.30 zaspinkal na hodinu, tak som stihla dat varot pre nas aj pre neho 🙂 Nechcem to zakriknut, ale dobre v noci spinkava, budi sa len 1x na kojenie a potom zaspi.
Nam ukocikovanie moc nehrozi, my stale moc nelubime kocarik, snazim sa vonku chodit v rovnakom case ked sa mu da spat, potom tam zaspi a da sa kocikovat. Lebo nosit take babo, ktore je este aj naobliekane, to je horor a este v tejto zime

Egy, zaujimava prednaska, apropo ako robis ten kuskus?Aj ja ho mam kupeny, ale neviem ako na to, este som to nerobila

clea333
15. jan 2010

Nam na spanok najviac pomaha-davam ho spat v rovnakom case,doobednajsie uspavanie musi byt spojene s hudbou (uspvanky od Podhradskej), musi byt inak klud.Poobede idem von v rovnakom case a on je zvyknuty na to, tak vacsinou zaspi a ked nie, nasleduje nosenie,to po polhodke vzdam.V lete som davala do manducy.
Vecer vacsinou zaspinka bud na cicku alebo si k nemu na chvilu lahnem, ale vtedy je vsetko vypnute, zhasnute a musi byt klud vsade.

egyptanka
15. jan 2010

Labutka, ja som musela na weeeecko ... ja som ako deti ... štím každu chvilu 🙂
Ajka, v tomto pripade ukladat v ten isty cas az kym si nezvykne ... i za cenu placu.
Mgk, musela som ... to bolo kto z koho ... este nemam vyhrate, v noci este reve, ale dam dudel (zvykla si na neho) cucnut caju a je klud. A hlavne uz nemusim saskovat s uspavanim v noci na rukach, hojdanim na bruchu a tak podobne. Ono ked prvy vecer revala ... a to bola hodina revu tak som si musela dat sluchadla a pocuvala hudbu ... inac by som to nezvladala. Uz toho bolo dost ... mala som pocit, ze sa rutime do zahuby.
Clea, dam do misky a zalejem horucou vodou ... pomer 1 ku 2.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre