Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
20. jan 2010

ahojte noc do pohodky, hoci sa zobudila o 23 ale celkom rychlo zaspala ... potom sa zobudila o 3,30 zacala kvakat v postielke, som myslela, ze zaspi o 4 som nakojila, spala do 6,00 opat nakojila a spali sme az presne do 8,00 ... nechapem.

baklazan bol nakoniec s kuskusom, troska mrkvicky som tam hodila, samozrejme masko ...

vonku je kraaaasne, ale ked som pozrela von na chodniky tak hodim malu spat na balkon, lebo sa mi v tej clapkanici naozaj nechce kocikovat.

este som manzelovi uvarila sosovicovy privarok tak tu spokojne odfukuje.

ja som stale smutna, neviem preco ale stale a intenzivnejsie myslim na ocina ... 😢 😢 ... strasne ho teraz potrebujem.

... inac vcera ked sme boli u mamy (ona teraz robi poriadky vo veciach po ocinovi), tak nasla este magnetonovu pasku co si nahraval este moj dedo spev vtacikov a ked sme to malej pustili tak stichla a s usmevom a nadsenim pocuvala 🙂

egyptanka
20. jan 2010

Baby a mozem mat ovulaciu bez menzesu??? ... strasne ma boli vajecnik. 😖

katja78
20. jan 2010

Egy - jasne, KAŽDEJ menštruácii BY MALA prechádzať ovulácia. Teda inak napísané, po pôrode (po istom čase) je najprv ovulácia a až potom menštruácia. Ak nedôjde k ovulácii, považuje sa cyklus za neplodný. Aj to sa môže stať.

katja78
20. jan 2010

Moje dieťa štvornožkuje, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, to je zlaté 😀

katja78
20. jan 2010

A ešte Hanka robí takú srandu s jazykom, tak napoly ho vyplazí a špičku prekladá od jedného kútika k druhému a robí pri tom "LLLLLLLLLL". Aj vaši drobci to robia?

moncicii2000
20. jan 2010

http://www.rak-obuv.sk/products.php?gr=1&mat=0

Vzor: 980011, Veľkosť: 11,5 - 16 (metrické)

mgk111
20. jan 2010

katka - kraaasaaa 🙂 kubko sa dnes hojdal chvilu na styroch tak aj ja som mala male vianoce 🙂 kubko s jazyckom akurat olizuje nas a vyplazuje ho 🙂

egy - a nie si prechladnuta z tych prechadzok?

mgk111
20. jan 2010

moncici - my mame take papucky kde nie je predok lebo ho musim steklit aby mi tu nozicku vystrel a obula som ho 😀

pasoa
20. jan 2010

baby, mňa dnes pri varení akurát napadlo, že to akože ako budem čokoľvek robiť (nie len variť) , keď sa začne matúško plaziť?!?
už teraz - ešte sa pohybuje len do strán a dokolečka, sem-tam dozadu - musím naňho vkuse pozerať a sem-tam ho ratovať.
no ale keď bude loziť... čo ho priviažem o stôl, kým pôjdem napr. na wecko, alebočo?

ako to riešite vy, čo vám deti už lozia?

mgk111
20. jan 2010

pasoa - ja malo co urobim ale len preto ze kubko nelozi - vzdy sa skyda, preto davam pozor... ale robievam veci vecer alebo ked haja... som zvedava co napisu tie ktore maju lezunov 😉

labutka
20. jan 2010

pasoa, kludne ho nechas na zemi a ides na zachod. on tam za tebou dolezie, postavi sa pri tebe a odmota ti zasobu wc-papiera na tyzden do predu. potom sa spolu kuknete jak sa splachuje a hotovo.

ja adama do choditka nedavam, za ruky s nim tiez nebudeme chodit. ked pride jeho cas, tak sa urcite pusti stola a urobi par krokov. nikam sa neponahlame, podla mna je prenho lepsie stvornozkovanie ako nasilu chodenie. dufam ze toto si uvedomi aj moja mamina, ked jej to po sty krat vysvetlim.
takisto topanky mu nebudeme kupovat, ved aj ja chodim doma len v ponozkach.

prave som sa vratila domov, s kamoskou sme boli kocikovat, potom sme isli na obed. vytiahla som aj jedlo pre adama (studene - ved sme boli vonku) a dam ho do ruky casnikovi, ci mi to moze zohriat. vratil sa za chvilu, ze trochu je to zohriate. no a malo to teplotu, jak keby to cely ten cas, co to mal, len drzal v rukach a zohrial to. 😖 tak sme sa najedli az doma.

egyptanka
20. jan 2010

dieta spi a ja zehlim, periem ...
katja, hmm a ja ze najprv dostanem kramy a az potom ovu ... hmmm takze mozem ocakavat kramy alebo to moze byt fakt nejaky zapal ... pockam ako sa to vyvinie

egyptanka
20. jan 2010

pasojka, dobre ti labutka vravi aj u nas to tak funguje ... ani smrad mojho vylucovania ju neodozenie 😀
labutka, u nas som tiez drzanie za ruky zatrhla, papucky nosieva, ale je to tak pol na pol
a s tym casnikom no hroza... to kde ste boli, nech tam ani nejdem.

manzel, prenasa postielki do detskej izby ... dnes je teda definitivne noc bez Naty v spalni. 😢 Zeby sme vyuzili moju pomyselnu ovulku??? 😀

labutka
20. jan 2010

egy, my sme vcera isli spat....... no ale ved dnes je streda. 😉
jeeej, idem kukat simpsonovcov a potom ideme z adamom spat.

inak ja som si uz tak zvykla na otvorene dvere na zachode, ze ked pojdem niekam na navstevu, mozno sa zabudnem a aj tam budem mat otvorene. 😀 😀

egyptanka
20. jan 2010

labutka, aj ja zabudam zatvarat na zachode ... ze aka deformacia. 🙂

mgk111
20. jan 2010

labutka isto je lepsie stvornozkovanie, len nie vsetky deti to vedia 😉 takze kedze u nas nic ine nejde, tak musime chodit za rucicky uz ich sam chyta takym sposobm aby sme sa nevyvliekli 🙂 splachovanie zaujima aj kubka, ale kedze nelozi musim ho tam posadit vedla mna a caka 😀

egyptanka
20. jan 2010

dozehlene ... potulka ja ta velebim 🙂

egyptanka
20. jan 2010

od noveho roka nemam ziadne kopiska neozehleneho pradla 🙂

egyptanka
20. jan 2010

ale mam pocit, ze pracka sa u nas nezastavi ...

nsoci
20. jan 2010

ahojte

dnes fajny dnik, dobojovala som sa zavejami snehu na spravcu domu po papiere... ale inak krasne slniecko
baskj vidiiiis, na Teba som zabudla, hanba Ti, srandu si robit so starej dobrej Nsoci

egyptanka
20. jan 2010

nsoci, ja som ani vonku nebola ... mna tak bolia tie vajecniky ... a ja ze pokrstim spalnu bez postielky ... och ludia ta spalna vyzera tak prazdna. 😕

pasoa
20. jan 2010

labuťka, presne na to, čo píšeš, som dnes myslela - že žiadne chodenie za ruky.
Už mi to ktosi raz vravel... zrejme na tom seminári o prirodzených pôrodoch, dojčení a masážach dieťatka sa rozoberalo aj toto, ako je dieťa neprirodzene vykrivené pri chôdzi s ručičkami nad hlavou, keď na nich často doslova visí.
pokiaľ bude možné, pokúsim sa tomu vyhnúť.

egy, čo má potulka s tvojím žehlením? asi som kdesi čosi prehliadla... 😕

egyptanka
20. jan 2010

pasoa, potulka onoho casu po Novom roku vyhlasila, ze ma zavazok zehlit priebezne, cize hned po uschnuti ozehlit ... tak som sa toho tak chytila, jej predszavzatia, ze som to aplikovala aj u nas 🙂
a chodenie za ruky som zatrhla, to co som kupila to choditko tak mala sa hraje len s tou prednou castou a sem tam sa postavi a tlaci si ho pred seba, ale moc ju to nebere ... tak to vzdy necha tak.

munu
20. jan 2010

ahojte

Katja dakujeme za gratulaciu 🙂 teraz som spatne trochu precitala....
Pasoa, ked potrebujem nieco robit, tak Matka dam do chodanky na tu chvilu a pojdem si na wecko alebo ked potrebujem postavit varit, dusit masko napriklad, tak ho tiez dam tam a je pri mne v kuchyni, otvara mi kuchynsku linku a robi nezbedy a to trva tak 10-15 minut kym si to vsetko ja porobim a potom sa hrajeme zase bez chodanky.. vlastne chodanky mam len na to, ked potrebujem cosi urobit.. alebo ked som sama doma s Matkom a ideme sa kupat, tak ho dam do postielky a on sa tam vyjasi, kym ja napustim vanu a pripravim veci na kupanie a po kupani.. a taaak..

my chodievame s Matkom za rucky kazdy den.. ide mu to pekne.. ked vidim, ze sa neprirodzene ohyba pri chodzi, tak ho brzdim, aby chodil pomalsie a poriadnejsie a ide to.. ja v tom problem nevidim.. niezeby sme sa my niekam ponahlali s tym chodenim, ale beriem to ako trenovanie, cvicenie s nim.. chcem, aby bol sikovny maly chlapcek... nehovorim, ze bez toho by nebol sikovny, alebo ze deti, ktore do roka nechodia, ze niesu sikovne.. ale aj on sam stale vstava na nozky, uz sa parkrat aj postavil uplne sam bez toho, aby sa niecoho drzal.. a dneska urobil 2 krocky sam bez drzania 😵 este som nikdy nepocula o tom, zeby to babatku skodilo, ked sa vodi za rucicky..

podla mna uz dneska mamicky dost prehanaju.. nechcem akoze sa nikoho dotknut, to vobec nie.. ale uznajte sami.. v chodanke nie, bozechran, lebo je to zle na klbiky ci co.. za rucky vodit nie, lebo neviem co.. ja viem, ze najlepsie je, ked sa babatko samo pusti chodit bez akejkolvek pomoci.. ale moj nazor, ze nieje na skodu s babatkom aj takto potrenovat trosku, aby na to doslo skor, ako sa to robi.. ale to len moj nazor.. na nikoho tym nenarazam, nieze sa tu na mna vrhnete 😠 😀

mgk111
20. jan 2010

munu - mam rovnaky nazor 😉 ked nieco dieta robi aj samo od seba tak mu akurat "pomaham" a verim ze neskodim... a kubko bol v choditku dost dlho cez den lebo inak bol protivny, teraz uz nie je, a nejako si skratka zvyka...

ja som bola na poste, v obchode, mam tu posilu sestru a neplanovane aj celu manzelovu rodinu 😀 takze asi sa aj najem a okupem kym su tu 😝

munu
20. jan 2010

mgk - presne tak 😉

labutka
20. jan 2010

ja sa tiez nikoho nechcem dotkunut - tu je moj nazor. kazdy nech si urobi jak mysli ze je pre jeho dieta najlepsie.
dovod preco som nechcela davat malemu do pol roka nic len mlieko je jednoduchy - (mam to stastie ze)kojim, a myslim ze moje milieko je prenho to najlepsie co mu mozem dat.
dovod preco som ho nechcela posadit kym sa neposadlil sam - myslim ze jeho kosti a svaly sa este len vyvyjali, tak preco ich zbytocne zatazovat
ten isty dovod mam aj preco ho nebudeme vodit za ruku. a este plus - som vysoka, takisto manzel, adam uz tiez nema 4 kila, staci ked ho mam nosit na rukach a uz z toho ma boli chrbat, a neviem si predstavit, ze by som sa k nemu ohybala. myslim ze pre dieta je lepsie (pre jeho vyvin) ostat na styroch tolko kolko moze. aj po styroch alebo plazenim sa predsa dostane tam kam same chce.
myslim ze dieta ked je pripravene (hlavne telesne) tak urobi to co urobit vie a moze. naco to zbytocne silit. nikto z nas predsa neostal lezat naveky.
tesim sa z toho co adam urobi sam. a budem sa tesit z toho, ked nebude mat take problemy s chrbtom ako moj manzel a ked nebude sedavat tak krivo ako sedavam ja. nehovorim ze to mame z toho co s nami robili nasi rodicia, ale urcite aj to zohralo svoju ulohu.

mgk111
20. jan 2010

labutka - hmmm a co by si robila keby ti dieta nelozilo? 😉 aj manzel len sedel a potom chodil a ziadne stvornozkovanie nebolo... a je jasne ze sa nudi ked by mal len sediet...

moncicii2000
20. jan 2010

ahojte
boli sme vonku na prechadzke , hrali sme sa a ted maly buska .. ze vam idem napisat a doco urobit .. maly stvornozkovat nevie len sa plazy dnes sa mu podarilo otvorit par skriniek a zacal z tadial vyhadzovat veci , rychlo som to zatrhla a dala tam gumicky aby to nemohol otvorit ...
do choditka ho davam nie na dlho len na par min.. skor za ruky snim beham, drzim ho pod pazuskou a druhou rukou normalne zarucicku .. chvilu behame potom si sadne a hra .. a tak to opakujeme ...
my mame wc na poschodi tak ked potrebujem ist posadim ho do postielky a idem ...

denkolc
20. jan 2010

Marcelka, musím k tomu lozeniu dačo...ja vieeeeeeeem, veľa sa toho vraví....jedni vravia, že niektoré deti nelozia a rovno chodia, iní zase vravia, že každé dieťa by malo štvornožkovať....či už pred chodením alebo po chodení....Neverím tomu, že je niekto predurčený k tomu, aby to nedokázal.... 😉 Tiež by som mohla tvrdiť, že moje dieťa nebude štvornožkovať, bude rovno chodiť....a ak by som tomu fakt verila, asi by to tak aj bolo....ale mne sa štvornožkovanie u detí hrozne páči, je to hrozne zlaté, patrí to k tomu dieťatku....takže ak to nejde, budem s ňou cvičiť tak, aby sa to časom aj naučila...a Kubinko je tiež veľmi šikovnučký chlapček, dnes sa už húpal na štyroch, takže už len trolililinečku a bude aj loziť....a budeš môcť byť na neho pyšná mamina, lebo on všetko krásne zvládne....tak sa už netráp toľko.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre