Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
3. feb 2010

baby na mamoniu som uz upozornila adminky ... hodila tuto ziadost do vsetkych tem 😠

egyptanka
3. feb 2010

Pavli, nie dojcim nadalej ... len som dostala menzes a este pred menzesom nejako streckovala a nechcela pit, tak mi strasne klesla produkcia mlieka ... v nedelu to uz bolo strasne ubohe, tak kvoli rozbehnutiu laktacii. A cuduj sa na svete celkom ma to zacalo bavit. 🙂 ... aspon som dnes mala nejake MM do prikrmov.

Inac dnes som pozerala na malu vo vani, ty kokso ona ma ake brusisko ... normalne jej previsa, ze jej ani susku nie je vidiet 🙂

ajka82
3. feb 2010

matja dakujem...na moj vkus este hustejsia ako som predstavovala ale spapala 😉 nabuduce vylepsime 😵

egyptanka
3. feb 2010

Do nasej temy o vareni som pridala recepty na dnesne obedove menu pre Naty
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

denkolc
3. feb 2010

....čo to je amarant? 😅
....a papajú detičky paštrnák, však? 😵

kucina1
3. feb 2010

ahojte

jeej nsoci tak sa tesim, ze sa fazulka nakoniec objavila, ja som mala to svoje potvrdenie druheho tehotenstva plne predpokladov, ze tam nic nevidia a uz je to krasne velke babo v mojom brusisku, zelam vsetko dobre a ziadne tazkosti

tomasko robi uz 9 krockov 🙂 je strasne sikovny som na neho pysna

vcera som varovala 17 mesacne dievcatko hodinu a potom jej dvojca braceka juj ale to bolo zabavy
dnes sme ich mali na navsteve 5 hodin aj s maminou a bolo radosti, zabavy, kriku, narobeneho neporiadku a este sme si spolu vysli na urad prace a teraz vecer sme boli s tatinom nakupit zradlo, bo som priserne nenazrana ale este som nepribrala

vsetko je v poriadku mame sa dobre a zatial sme vsetci uplne zdravi tak choruckym zelame skore uzdravenia

fuj a bolo mi dnes dako zle, tazke brucho, malatnost a uvrestane dieta, vdaka tomu vypadku u orange som si nemala ani ako manzela zavolat, tak som si dala magnezium tomasa na tvrdo uspat a hodinu som odpocivala a odvtedy je zase dobre

mgk111
3. feb 2010

egy a co chcela mominia? uz je to vymazane...

baby som grogy - jasne ze olovrant banan dnes este zvladol, tak som do toho supla smectu hnus, aj zeleninky trosku zjedol - mrkva,zemiak - samotnu mrkvu mi nechce a pritom mu na zaciatku tak chutila... a vecer vzdy zaspava na mlieku tak chudiatko dostal ORS zmiesane s mrkvovou stavou a vypil 80ml 😒 neviem co budem robit v noci ked sa zacne budit na mliecko.... kakanie uz bolo "len" 4x co sme od dokiny doma, takze aj to je uspech... to je strasne ked nechce papat to co kaze okrem bananov...

rano mu dam na ranajky asi banan s tou smectou este, probiotika - kolkokrat za den ich mate davat? a ake mnozstvo??? pls... na desiatu ak zje chlebik, ak nie zeleninku a tak nejako dokola ☹ bozicku toto je strasneeeeeee
ja som unavena fyzicky aj psychicky, dnes som ho prebalila asi tak 15x 😒 chudiatku ritulku ma akoby natretu cervenou farbou...

daj boze nech sa zobudim do lepsieho rana!!! o com ale pochybujem kedze to bude vsetko bez mlieka 😒

taella
3. feb 2010

v prvom rade vám chcem všetkým poďakovať za vašu ochotu vyzbierať sa Karolínke na plávanie, nečakala som to od vás . Ale vyzerá to tak , že už to máme vyriešené , takže nebudete musieť nič prispievať . Ale ešte raz vám chcem poďakovať 🙂

matja
3. feb 2010

tromfol nás dnes niekto? Uspávame už celé dve hodiny a z postieľky sa stále ozýva: "mama-mama-mama"....
Už sme sa s manželom po dva razy vystriedali, malého medzitým raz prebalili a znova nakŕmili a stále je hore...

mgk, skoro sa vyliečte 😔

taella
3. feb 2010

nsoci gratulujem k fazuľke , tak nech pekne rastie ako má 😉

u nás Oliver mal tiež dnes 4 riedke stolice a fajne smradľavé , tak neviem či je niečo vo vzduchu alebo čo ☹ Ešte stále obidve deti soplíkujú a kašlú , už to trvá týždeň , tak nech to už prejde , lebo ma (a určite ani deti) nebaví stále odsávať tie sople 😠

a najnovšie jedia deti už iba 4x denne 😲
o 8,00 mlieko
o 12,00 obed ( polievka , mäso , zemiaky , ryža , zelenina ) proste dospelácky obed
o 15,30 kaša , alebo jogurt , alebo ovocie
o 19,00 mlieko
ale ráno zvyknú s nami raňajkovať chlieb , to je už taký rituál , že nám chodia odjedať z chlebíka 😀

egyptanka
3. feb 2010

ozehlene, osprchovana, navecerana a ide sa odsavat ...

egyptanka
3. feb 2010

Maci,mominia chcela hlas do sutaze, ale napisala to do vsetkych tem.

babulka123
3. feb 2010

egy IP

lenk30
3. feb 2010

ahojte, to toľko krpošov hnačkuje???? 😒 😲 . No my sme si tým prešli, takže viem, že vám niet čo závidieť. Mne už bolo z tých hovienok tak blivno, že som musela ísť kúpiť aj nový prach na pranie, lebo aj ten mi pripomínal tie hovníčka, čo som dookola prala........brrrrrrrrrrrr

nám vtedy odporúčala doktorka len ryžu, varenú mrkvu a tú kašu humana a piť piť. no a filip nepije

baby je to normálne? možno filipkovi ide ďalší zub, začal strašne sliniť, ale tak, že mu tie sliny zabiehajú. dnes až grcku hodil...........to zuby, či čo?

a ešte sa naučil nejak strašne jačať posledné dni - bez slzy, len mi jačí ako tur do ucha. robí to od nedele. sem tam počas dňa, keď si potrebuje niečo vydupať /ako dnes napr. čierne korenie 🙂 /, ale aj v noci. to musíme ísť pobehať, sa ukľudní, ale ako náhle si len sadnem jačí zas. v pondelok som myslela, že ho bolia nožičky po očkovaní, ale dnes mu zjavne nič nie je a jačí a jačí.

matja, takže v uspávaní som ťa dnes predbehla...2,30 a to už som ho nechala aj turovať, lebo už som nevládala a u muža ešte viac. ale to tak od nervov.......ide ma z toho picnúť. je to na nervy! to je obdobie? čo sa to naučil? keby ho niečo bolelo, to by nestíchol, keď s ním behám, nie?

lenk30
3. feb 2010

mgk, a čo ti povedali na tú krv?

mgk111
3. feb 2010

lenka - ze najvacsia pravdepodobnost ze to mu rupla cievka v ritke ked tlacil... a kloop klop sa to nezopakovalo dalej... no krpec uz bol hore, dostal cajik vypil 80 cierneho a nejako spi na mojej postlei, takze dnes je snami.. bru noc...

ta humana kasa - to je tiez mlieko nie???

egyptanka
3. feb 2010

doodsavane ...

baby to co mate s tymi hnackami, srackami a grcanicami?? ... z coho to moze byt???

nsoci
3. feb 2010

Juj Pasojka toto mi nerob, ze nie si zena... sup sup do postele k muzovi (alebo pre man za man na pracku) spraxou rastie chut... parkrat sa dokop a ono to povoli... daj na slova mudrej nsoci 🙂

Taella jak ze necakala? To si nas teda riadne podcenila. 😉

Mgk ja davam teraz na noc ryzovy ovar - rozvarila som ryzu, mixla ponornym mixerom, supla do chladniykz tu zmesku, to zhustlo, teraz dam tak 4 lyzicky toho plus horucu prevarenu vodu z termosky... a pije odusu... ak nebue chciet mixni aj banan trochu k tomu... Aj u nas nes len banan isiel, nic ine nechcel. ik, ze si mi pripomenula ORS, susim to doma, tak padne na uzitok zajtra.

Kuci Tomasko uz chodi? No teda ze uau...

Fakt su nejake virozy vo vzduchu... ako aj nechapem ke sme to chytili, lebo okrem vyletu do bystrice sme nikde neboli, ani vonku nejak, ani v meste, ani v MHD 😅 asi ochorel z toho, ze je doma... 😵

egyptanka
3. feb 2010

nsoci, aj my sme doma ... a klop klop je zdrava. ... no ty koky ja si uz nepamatam kedy sme boli vonku ... odkedy napadol sneh tak sme ani vonku neboli, jedine tak ked ideme k mame ... a aj to autom. Alebo je vonku ked spala v kociku na balkone.

potulka
3. feb 2010

matja, netromfli sme vas, my sme dnes uspavali "len" 1h45. 🙄 matej mal energie na rozdavanie. zrejme nie je dobre, ked poobede spi dlhsie ako do 4. ved sa aj po hodine okolo pol 4. zobudil, ale mala som rozpracovane veci v kuchyni, tak som ho presvedcila nech si este trocha schrupne. ocividne to nebol spravny krok, takze nadavat mozem len sebe. 🤐 😠

egyptanka
3. feb 2010

kedze sme mali len jeden spanok tak dnesne denne uspavanie vratane kojenia ... 5 minut a vecerne 15 minut 🙂

egyptanka
3. feb 2010

😎 no idem si este co to pocitat v casopise a potom spat ... dobru noc prajem

baskaj
3. feb 2010

teraz večer 2,5 hodky a poobede neúspešné 1,5 hodky. to tu ešte nebolo! 🙄 najhoršie, že ani na rukách, ani nijak. revy revy a do toho sople v nose, hrdle, bruchu... už nám s mužom skoro šiblo. a aj krpcovi. ani za pána spať! ledva som ho uhojdala teraz na tých 3och pomalých pesničkách od podhradskej. uf, rýchlo spratať kuchyňu a potom šup ku krpcovi. lebo ak precitne a nezačuchá ma, tak sme zase v keli! dovi dopo!

(napadlo ma, že koščová teraz vydala nejaké uspávanky... nemáte niekto náhodou pirátsky link na stiahnutie? 😅 )

baskaj
3. feb 2010

a pasoa - pritakávam na slová nsoci "spraxou rastie chut... parkrat sa dokop a ono to povoli..." - pravdu vraví to dievča... 😀 😎 tak brú noc kočky!

diocka
3. feb 2010

baska, tuto sa daju stiahnut tie uspavanky ale bez spevu - takze sa mozes realizovat🙂
http://www.uspavanky.sk/index.php?menu=hudobne_...

my sme tiez uspavali asi na 10x... aj knihu som docitala, aj 4x zhasla a aj zasvietila.
ale zistilam som ze marek mi rozumie. co je pre mna sok!!! ked som tak citala a uspavala ho tak som len tak povedala ze pozri aj macinko uz spinka v tvojej postielke a ty este nespis. a marek sa normalne pozrel na macka v postielke!!! vravim si to je nahoda, tak som mu povedala ze nech mi poda macinka a on mi ho normalne ze podal... som kukala ako puk... asi si uz budem musiet davat pozor na to co pred krpcpom poviem🙂)))))

diocka
3. feb 2010

este aj ja urobim anketu - prosim napiste mi alebo dajte link aku mate autosedacku - taku co nasleduje po vajku. Daaaaakujem.

katka0602
3. feb 2010

vdaka za vcerajsie rady ohladom odrazadla/konika!

U nas uspavanie vyzeralo podobne, ale ja uz nevladzem! Tak ho uz asi tyzden uspavam poleziaci v posteli. On sa "vygula" a potom odpadne. Potom ho spiaceho prelozim do postielky. Robim to takto aj cez den, a vacsinou to netrva az tak dlho ako ked som stala nad postielkou a snazila sa ho udrzat vo vodorovnej polohe. Dufam ze ho v postielke raz zaspavat naucim ked prejde tou fazou neustaleho vstavania. Ono mne u nas v posteli nevadi, len ja sa ho bojim nechat na manzelskej aby nespadol (spalnu mame na poschodi, kuchynu dolu). A tiez co ak pride coskoro surodenec? 🙂
Ale vam co musite babo aj nosit, nezavidim... Aspon ze ten moj zaspi pri mne.

katka0602
3. feb 2010

diocka, ono s autosedackami ti povie kazdy nieco ine. Vraj su lepsie tie s mensim vahovym rozptylom, ze su anatomicky viac prisposobene dietatku. Ale tento nazor mozno tlacia predajcovia, ktori chcu aby si o par mesiacov/rokov prisla opat kupit dalsiu, vacsiu. Aj tie velke maju vyberatelne vlozky, takze dieta v nich sedi pohodlne a v podstate sedacka rastie s nim a tiez maju vela krat tu zvysenu ochranu proti bocnemu narazu. Ale ja neviem. Ja som mimo SR a tu jednoznacne vo vsetkych testoch vedie Britax (dostat aj na Slovensku, ale neviem v akych cenovych relaciach). Tiez je tu zakon ze dieta do 1 roku alebo kym nema 10 kg musi sediet v proti smere jazdy, a ak sa da, tak co najdlhse. Preto my sme kupili otocnu. Ale na SR asi tento predpis nie je.

potulka
3. feb 2010

ludia, v novom Dietati je podla mna vynikajuci clanok o tom, ci male deti potrebuju kadejake kurzy na rozvoj pohybovych/rozumovych zrucnosti. keby som pri tom nesedela na zachode, padnem na zadok. 😀

diocka, my mame storchenmuhler, ci ako sa to pise. pockaj, pohladam link.
http://www.e-cipisek.cz/cz/detail/storchenmuhle...

a veru pravda, deti nam zacinaju dost rozumiet a velmi pozorne sleduju, co hovorime. matejko napriklad rucickou ukazuje "tak-tak, vselijak" kedykolvek zachyti v nasej reci slovicko AKO (pretoze - AKO sa mas? tak-tak, vselijak, predsa! 🙂).
a dnes pri navrate z prechazky mu hovorim - tak, tu je nasa brana, super sme to zvladli - a matejko zacal tlieskat. pretoze supeeeer sa u nas ukazuje nadsenym tlieskanim. 😵 casto si az spatne uvedomim, ze som nieco take povedala. 🙂

diocka
3. feb 2010

potulka, a aku je vysledok toho clanku? da sa to najst niekde na nete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre