Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
16. feb 2010

katja my mame takeho slizika dlheho 😀 😉

katja78
16. feb 2010

Dobré ráno 🙄

som out of order 😖 moja vina, som nemala ponocovať. dnes to bude o prežití 😕

Ajka - veď by sa patrilo, keď aj my 2 máme podobnú výšku, len Ty sa mi zdáš chudšia. Koľko vážiš. Ja 68. A Karinkin oci má akú výšku. Náš tati má 193 😅

ajka82
16. feb 2010

katja, tatinko moze mat tiez tak nejak a mam o 10kg menej 😅 68 som mala v decembri aj s karinkou v brusku 😅

matja
16. feb 2010

ahojte. Presne pred rokom o takejto hodine ma prijali do pôrodnice. Porodila som však až o 44 hodín. 🙂

dnes idem na fašiangy, pozvali ma z práce. Máme prísť v maskách. Keďže nič nemám a nič sa mi nechcelo zháňať, pôjdem za klokana - s Paťkom v Manduce 😀

katja78
16. feb 2010

Ajka - modelka 😉

Maťka - tak to budeš stredobod pozornosti 😉

katja78
16. feb 2010

Teraz rozmýšľam, Maťka, veď Paťko a Nsocin Maťko sú 2 dni po sebe, mi uniklo. A prečo taká dlhá 1.pôrodná doba?

katja78
16. feb 2010

Ajka - som vyrátala, že máš BMI v pásme podvýživy 😕

ajka82
16. feb 2010

matja, dobry napad 😉
katja, sak to ja viem...hlavne ze zerem co pride 😅

mona1111
16. feb 2010

dobre ranko

Och jo my mame prvy pad z postele, chudacik trosku poplackal a bude aj modrinka.....

Co budu mat vasi drobci na obedik, prosim inspirujte ma lebo neviem co mu mam navarit-.....

egyptanka
16. feb 2010

mona, u nas bude spenatova polievka s psenicnymi vlockami a druhe kelovy privarok so zemiakmi a zltkom

matja
16. feb 2010

môj bude mať jahňacie mäsko, ale ešte neviem s čím...
teraz stále rozmýšľam, ako idem pokračovať s jedlom u Paťka... Lubi, Katja, mohli by ste napísať vaše skúsenosti s prvými detičkami, ako ste ich stravovali po 1 roku. Ako ste ich začali postupne privykať na vašu stravu, čo ste im vyvárali, ako často mäsko a čo v iné dni, keď nebolo mäso.

ajka82
16. feb 2010

munu k tej stolicke, ked uz by sme ju kupili, pocestovala by k nasim, nech nemusime vzdy balit so sebou tu velku, sak tam chodime minimalne na tyzden ked uz, a v kociku sa tam krmit neda, jedine ze by jedla na chodbe 😅 (to len tak, ze by sme ju nemali len na dovolenke...)

ajka82
16. feb 2010

karinka bude mat sosovicu s vajcom

mona1111
16. feb 2010

myslite ze mozem samkovi urobit - spenat poprazim pridam zltok a uvarim cestoviny a potom mu to zmiesam... co myslite? bude sa to dat jest?

katja78
16. feb 2010

Matja - pravdupovediac, presne si to nepamätám. Viem, že som mala čo robiť, aby Maruška jedla aj nemixované. A keďže ona nie je najlepší stravník, bola som rada, keď mi zjedla kúštiček mäska, zemiakov a veeeeeela omáčky. Jo a ona by najradšej každý deň jedla rajčinovú polievku 😅 Tú miluje. Teraz preferuje mäsko s ryžou. Tak sa mi marí, že aj som sa snažila variť stále len pre ňu, ale bez úspechu. Tak som jej oddelila z nášho. Ja veľa nesolím, s tukmi tiež opatrne, korenie si manžel dáva vždy osobitne, najradšej chilli. Zato som začala jedlo ozvláštnňovať bazalkou, majoránkou, petržlenovou vňaťou. A to robím aj teraz pri Hanke. Keď sa stane, že je navarený guláš, tak im niečo vymyslím. Väčšinou mäsko s ryžou (al. zemiakmi, cestovinou, zeleninou), na smotane, na rajačinách, taká klasika.

katja78
16. feb 2010

Ideme sa hrať s bábami, už to neukecám 🙄

nsoci
16. feb 2010

Egy ja ked citam co vyvars Naty tak sa idem zahrabat.
Ja hodim maso, dva druhy zeleniny a je. Vyzera to hrozne.... a je to maximalne neinovativne. Chudak Matko papa, co mu ostava. Hentke menu by ma nenapadlo ani keby na mna mierili pistolou, takze mas pochvalu.

A ozi dik baby za tip s mrazenou zeleninou, mna by to napadlo asi az pri stvrtom decku nebyt vas.

Potulka ja som sa musela straaaasne sustredit, ale potom spom pochopila ako to, ze sa stretli. Ale uz som zasa zabudla, tak neporadim.

Fuj mne je furtom divne. Aj vecer... proste furt. Bleeeee

mona1111
16. feb 2010

k ankete

deticky by sme chceli dve....

nausnice nemame lebo mame chlapceka ale kebyze dievcatko tak to necham prepichnut este v nemocnici...

dojcit kym bude samko chciet lebo nam Um odmieta nemam ine vychodisko len dojcit.....

piskotky davam chutia mu

susienky som este neskusala ved naco ked papa piskotky

kojenie rano dvakrat a potom pred spanim , niekedy ked ho chcem rychlo poobede uspat tak mu dam....

mgk111
16. feb 2010

ahojte - my dnes lenivo, kubko vstal o pol siedmej, pohrali sme sa okolo pol jedenastej som ho ulozuila na pol hodku zaspal, teraz sa hrame a poobede idem k mame - vyzdvihneme ju z prace a nech sa chvilu zabavi a mozno stihnem par ludom aj avon doniest 🙂 ta pozitivna energia ma stale drzi chvalabohu 🙂

potulka
16. feb 2010

ahojte

aktuality z poradne:
- rambo matej - 10,51 kg, 78 cm
- ockovanie - troska placu, ale rychlo ho to preslo, o chvilu uz ukazoval, ako sa ma. 🙂
- suche miesta na pokozke natierat cistou vazelinou, vraj maju aj v DM.
- mozeme matejka nadalej umyvat len cistou vodou, pripadne ph neutralnym mydlom.
- mliecne vyrobky po ukonceni kojenia nestacia, treba UM.
- kravske mlieko do stravy mozeme davat v pohode, pani dr. odporuca mlieko z biofarmy Hubice (nsoci, vraj ho maju v minipotravinach na podjavorinskej ulici, blizko nasej poradne).
- ak davame matejovi denne jogurt, acidko a 2 kojenia, viac mlieka netreba.
- topanocky na doma podla nazoru dr. zatial NETREBA, az ked bude chodit.
- pukajuca pera - dat cmulat kusok masla 🙂
- pitny rezim - pokial ma babo dost pocikanych plienok, vsetko je OK.
- ockovanie proti kiahnam - dr. to nechava na nas, ona osobne si mysli, ze je to este privelmi nova ockovacia latka (spred roka), kde nie je poriadne overene, ako to funguje. a ze pocas svojej dlhorocnej praxe mala vsehovsudy 2 pripady, ked dieta s kiahnami muselo byt hospitalizovane.

takze tak, hadam som vam viacerym trosku rozsirila obzory. 🙂
varim kuraciu polievku pre mateja a truba, nerozmrazila som si domace kura ale z obchodu. 🙄 no nic, raz to muselo prist.

mrazenu zeleninu ardo v tescu nemaju. vlastne, nic tam nemaju. 😠

nsoci, moje varenie vyzera podobne. postavim hrniec s vodou na sporak, nahadzem maso, zemiaky, zeleninu, cestoviny atd. po polhodine vypnem, mixnem/popucim a jeme. pripadne odoberiem z nasho, ak je to babyfriendly - ako v nedelu podusene maso na gulas.

egyptanka
16. feb 2010

Nsoci, diky za pochvalu, velmi dobre mi to padlo 😀 ... hmmm tak mas co robit aby si mala tie 4 deti 🙂

No kedze kelovy privarok som mala urobeny zo vcera a aj uvarene vajicko (robili sme v nedelu chlebicky a ostalo), len kedze toho bolo este malo spravila som kus kus a sup to do jedla a hned toho bolo viac ... diky potulka ze tento tip ako nadstavit jedlo ... a este diky za tip, ze ho dat ked sa jedlo uz dokoncieva, ja som to vzdy robila ze som zaliala vodou a pridala az k uvarenemu jedlu. Tvoj tip je lepsi kedze nasiakne aj stavami z varenia.
Spenatova polievka mi trvala 10 minut pridala som do nej aj par lyziciek bieleho jogurtu.
Zvesila a poskladala suche pradlo, vecer sa bude zehlit, nova varka sa uz perie, prebehla byt ... a mam asi pol hodinku az hodinku kludu kym sa mala zobudi,
Manzel je v kuchyni a robi obed ... teda taky ranajko obed ... rohliky vo vajicku. Ja sa treti den nadzgavam tiramisu, ktore robila mama, trocha sa jej smykla ruka ked tam davala rum (pardon tuzemsky UM 🙂 ) ... tak Nay ma v mliecku mensi oblbovak.

Baby vytiahla som z mrazaku co odsavala MM a chcem na vecer spravit krupicnu kasu ... ako sa to robi?

egyptanka
16. feb 2010

Potulka, zeleninu Ardo maju v Kauflande a Ardo vyraba mr. zeleninu aj pre Hypernovu (resp. mensie predajne s nazvom Albertom) a predavaju to pod znackou Albert Quality (ale na obale je napisane, ze vyraba Ardo)

egyptanka
16. feb 2010

Nik tu nie je???

ajka82
16. feb 2010

ja s karinkou najedene, karinka uz dava poobedny spanok, tatinko si robi este volske oko do spenatu a ide jest tiez.
egy ja by som robila krupicu s MM tak, ze kasu by som urobila hustejsiu vo vodea pridala potom do nej MM, kedze MM by sa nemalo varit... ale mozno niekto robi inac (my take nerobime)

zajtra nas cakaju 2 vysetrenia, ocne a dve hodky na to neurologia, hadam to postihame a bude vsetko OK

mona1111
16. feb 2010

Samko sa napapal chutilo mu.... teraz sa tu hraje bucha si po klaviri..... vyhrava mi tu tak je nam veselo, len aby pri tom nezobudil ocka lebo spinka po 24 - ke......

Vcera som bola akcna som poutierala nabytok, v obyvke, v spalni, v kuchyni, poprala som, povysavala som, aj so Samkom som sa zahrala tolko nestiham ani ked manzel je doma.....

matja
16. feb 2010

egy, tú kašu urob tak, ako píše ajka.

Ja vás budem teraz asi často otravovať, viem, že pre viaceré z vás je to ešte skoro, ale aj tak sa budem na vás obracať 😀 Ako je to s majoránkom? Myslíte, že po roku sa už môže?

ak sa ešte niekto trápi jedálničkom našich detí od 1 roka, dobré inšpirácie nájdete tu: www.varime-detem.cz. 🙂

mapa
16. feb 2010

potul, vdaka za report. tiez kajke puka horna pera a pouzivam olivovy olej... ale ona ho rada scmula a hlavne cmula si pery, ked sme vonku a mrzne 😒 a tiez som riesila ako topanocky, ked sa uz zacala staviat a nozku nema ani 17ku, takze bez sance nieco zohnat. bude cupitat bosa 🙂
tiez varim stylom ako potulka a nsoci.
ajka, katka, no vase vahy a vysky vam silno zavidim 😅 😀

ajka82
16. feb 2010

matja, neviem ako je to s majorankom, ale vsetko co je "bylinkoveho, listoveho" charakteru ja normalne pouzivam... uz som tu pisala,ze take veci mi mala zje lepsie ako bez bylin 😅 ja si myslim, ze take sa mozu, ale mozno ma teraz niekto zrusi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre