Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mapa
16. feb 2010

jo a k mrazenej zelenine... kamoska bola na prednaske laktacnych poradkyn o prvych prikrmoch, tak oni odporucali zeleninu Vinica, je slovenska a dobra. Vraj ju maju v Kauflande. Dnes mrknem.

potulka
16. feb 2010

matja, matejko sa prave hrabe v kniznici a vybral si knizku o bylinkach. 😀 k majoranke: ano, moze sa. dokonca sa z neho moze robit slaby caj proti boleniu bruska a pri nadche.

lenka138
16. feb 2010

ja tu mrazenu zeleninu vinica kupujem v hypernove

matja
16. feb 2010

potulka, poďakuj sa za mňa matejkovi 🙂
ináč v tom linku varime-detem.cz je aj vela inych zaujimavych info, nie len varenie, ale aj "domáci lekár", čo robiť, keď nás prekvapia choroby, ako posilniť imunitu, otužovanie, zúbky...

lenka138
16. feb 2010

potulka čítala som si, čo máš nové z poradne a takto podľa toho opisu sa mi tvoja dr. celkom pozdáva.
ozaj a to acidko dávaš ako nejaký chod, napr. olovrant, alebo len tak ked ťa napadne. To som ešte neskúšala.

No dobre, idem Jurka poobliekať a ideme sa poprechádzať

potulka
16. feb 2010

lenka, acidko davame vacsinou na veceru, namrvime mu tam chlebik a je to bašta. 🙂 ano, nasa dr. je symposka, aj v nazoroch.

ajka82
16. feb 2010

ja uz mam pocit, ze ideme aj ranajky nahradzat a kojenie uz bude len po veceri 😖 ...bud budu nejake kornflakesy, vlocky s mliekom alebo acidkom alebo chlebik s maslom/syrom, podla tohoco bude doma...ale najlepsie by bolo co najviac mliecne...po ranajkach uz si dost skoro pyta jogurt desiatovy, a mne uz sa tiez dlhsiu dobu zdalo ze asipotrebuje vacsiu davku na ranajky 😅

matja
16. feb 2010

ajka, aj my už ideme nahradiť aj raňajky. Lenže dojčiť budem naďalej aj ráno po prebudení. Takže už budeme mať nahradených 5 jedál. Tiež budem dávať kornflakesy s mliekom alebo chlebík.

baskaj
16. feb 2010

potul - ja som plánovala dať po dokojení ešte aspoň 1x denne UM. a nespomenula dokina náhodou, že dokedy je vhodné to UM dávať?

uspávanie - no, ak vám to vyhovuje ešte inak, je to super.
u nás bol tento prechod už nutosť. taký srdcevrúcy plač bol len ten 1. večer. ale keďže som bola stále pri ňom, a hladkala, utišovala, tak to bolo skôr tak, že plakal preto, lebo chcel niečo, čo som mu nedovolila - teda zobrať na ruky. niečo na štýl ako keď povieš nono a on sa rozplače, lebo to chce. ale jasné, že vygradované. neplakal preto, že by som odišla z izby a nechla ho opusteného ako v metóde 357
ale zase to neznamená, že bez plaču to nejde - veď tuším matja tak ukladala malého. závisí to od dieťaťa asi.

egy - ešte sa ťa k tomu musím spýtať - a prečo potrebujeú takto staré deti to MM 6x denne? iba preto, že to chcú alebo je nejaký dôvod?

potulka
16. feb 2010

ajka, s tym mliekom zasa opatrne. dr. hovorila, ze privela mlieka zhorsuje vstrebavanie zeleza.
baskaj, spominala do 3 rokov, ale neviem, ci sa toho budem drzat. mne sa do UM taaaaak nechce... 🙄

moj ubohy syn namiesto poobedneho spania vacsinu casu prevrestal... 😕 zeby to ockovanie? idem asi odmerat teplotu, aj ked sa mi nezda, ze by mal. a asi skusime ist von, mozno v kociku si pospi. ci myslite, ze by sa v den ockovania nemalo ist na prechadzku? velmi sa mi nechce, takze ak by ste mi potvrdili, ze nie, aj by som sa potesila... 😅

baskaj
16. feb 2010

potul - ja som v deň očkovania von išla, ale to bolo na jar. malý si dobre pospal. ak nemá teplotu alebo len slabú, tak myslím, že môžeš.

labutka
16. feb 2010

caute,
no my sme na tom - hm. vcera okolo 38, dnes rano 39,4, tak sme ficali k dokine. zobrala krv na PCR, povedala ze mame nejaky virus, a ze este zajtra by mal mat teplotu. (3 dni max.). tak dufam ze sa to uz zlepsi, lebo vcera som cely den len nosila to moje lepidlo na rukach... a dnes to pokracuje.
katja, ak si tu, poradis? adam to co zje, tak vykadi. neni to hnacka, ale take redsie. napriklad vcera vecer som nasla v plene (ano, nepodarilo sa nam kadit do serbla) nestravenu mrkvu a zeleninu v kakanici... je to OK? adam moc jest nechce, vecsinou ho kojim... doktorky som sa na to zabudla opytat. 😖

potulka
16. feb 2010

tak vyriesene - matej ma 37,5 - 37,7 (raz nameralo tak, raz tak). dala som mu cipok (nebol nadseny) a ostali sme radsej doma. uz nemrnci, zrejme sa mu len nedalo spat a nechcel byt v posteli. teraz normalne obieha svoje teritorium od pracky k zajacej klietke. je trocha spomaleny, kedze naposledy spal 11.- 12., ale inak vyzera OK.

baskaj
16. feb 2010

baby, sa mi dnes snívalo, že sme boli s mužom a kamošom v meste a ja som si niekde na wc-ku urobila tehu test a boli tam strašne silné dve // 😲
ale asi by sme nejaké testy mali aj kúpiť a mať doma. ako inak budem vedieť, že som tehu, ak ešte furt nemám mrchu? čo ak prešvihnem prvé týždne, na UTZ sa nepomerajú hodnoty, nebude sa vedieť predpokladaný termín pôrodu a nebude sa vedieť ak budem napr. moc prenášať????? - he, dobré sci fi čo? 😅 😝 😀

potulka
16. feb 2010

baskaj 😀 😀 to mi pripomina tu rozpravku, kde gazda s gazdinou preventivne nariekali pod sekerou zatatou v trame nad schodami, lebo ked sa raz ich dcera vyda a bude mat dieta, dieta bude behat po chalupe, drgne do schodov, schody do sekery, sekera spadne a zahlusi ich vnuca. 😀

baskaj
16. feb 2010

potulka 😀 😀 😀 ale náhodou! aká dobrá predvídavá rozprávka! 😀

potulka
16. feb 2010

hej a skoncilo to tusim tak, ze si to vypocul nejaky mudry jano, vytrhol sekeru z tramu a oni sa mu nevedeli dodakovat. 😀

ajka82
16. feb 2010

potulka, my budeme musiet asi nieco mliecne vymyslet, lebo bude mat na den len jeden jogurt, kasa a jedno kojenie a to neni pol litra mlieka 😒 a UM ma nelaka... a stym mliekom to take strasne nieje

ajka82
16. feb 2010

vlastne ked tak ratam a isto by vytiahla 200ml tak by to bolo akurat...ale to netusim kolko si vytiahne a este vecer ked zaspava pri tom... takze preto tam nejake to mlieko musi byt

potulka
16. feb 2010

ajka, podla toho, co dr. hovorila mi to vychadza tak, ze by nase deti mali denne zjest 4 mliecne porcie.

osobky, ked ste davali detom cipok, ako hlboko ste ho zastrcili? lebo matej zatal ritku a daleko som sa nedostala, vacsina asi skoncila na plienke. aj po skoro 3 hodinach od cipku ma 37,5. a este - pri digitalnych teplomeroch sa tiez odratava pol stupna? dakujem.
som z toho trocha mimo, je to pre nas nova situacia, aj ked nie vazna. vlastne, keby nebol umrncany, ani by som mu nemerala teplotu, lebo na dotyk nebol vobec horuci. ktovie, ci takuto zvysenu nemal aj pri predoslych ockovaniach... 😅

ajka82
16. feb 2010

potulka, sak a teraz ked neratam rano, ma vlastne tri porcie
cipok som davala asi tak hned na zaciatok prdele alebo tak 0,5 cm hlbsie, viac si nedala zatlacit...stacilo to...
ak merias digitalnym vzadku tak stale odratavas 😉

ajka82
16. feb 2010

a 37,5 neni tak vela... ja som vzdy davala paralen az ked mala nad 38,0

potulka
16. feb 2010

ajka, dakujem. tak v tom pripade ma vlastne len 37, cize nic. 😵 to je super sprava, ja truba, nemusela som mu davat ani ten o 4.

baskaj
16. feb 2010

potulka - tak nabudúce ak sa bude dať, tak dávajte čipok dvaja. muž nech zabáva a ty zatlač a dotlač ho teplomerom a tak drž. niektoré deti majú hlbšie rite (ako náš damián), tak musíme pridržiavať teplomerom 😀

potulka
16. feb 2010

u nas sa uz spi. 😅 ale ved ma aj narok, od 12. hore... co s nacatym, o hodinu dlhsim vecerom? 🙂

labutka
16. feb 2010

fuha, cipok a potom teplomer? ja dam pomaly cipok, a hotovo.
inak tepolta do 38 sa nema znizovat... ale potulka s toho co si pisala (citala som len zbezne) so pochopila ze mateja ockovali, tak to je ine.....

egyptanka
16. feb 2010

baska, si sa pytala na to MM ... ja som niekde citala, ze pokial dieta dostane svoju davku cez den tak ju nebude vyzadovat v noci ... ale ako som citala tak napr. ajka dojci len dva krat a Karinka prespi celu noc ... takze je to urcite individualne. Ja kojim rano, pred spankom, a pocas dna aktivne ponukam prso, ... len to su take kratke cuckanie a vecer tiez uz toho sania vela neda ... stale mi vrta v hlave to co spominala Annag ... ze prikrm nema nahradit dojcenie, ale ma prikrm je sucastou dojcenia. Cize prvorade je dojcenie a az potom prikrm ... ale na druhej strane sa obavam, ze pokial budem davat na piedestal dojcenie tak mi casom moze odmietat tuhe jedlo. Hmmm ... a fcul bud mudry.

Na veceru som spravila krupicnu kasu, kedze som jej mala malo, zmiesala som ju s kukuricnou krupicou, bananom a MM. ... chcela som sa spytat aku dobu pred jedlom robievate kase, lebo kym to vychladne tak stravim pri tom mladost, este teraz ked je zima tak sa to este da, vyjdem na balkon ... minutku dve miesam kasu na balkone v zime a hned ma pozadovanu teplotu.

Labutka, skore uzdravenie Adamovi ... co to mate? siestu chorobu?

Potulka, prajem kludnu noc po ockovani.

Inac uz mame prerezane tri horne zuby ... dvojky a lavu jednotku a dole sa nam tlaci lava dvojka ... 🙂 ... baby ta jantarova retiazka fakt zabera ... ja ani neviem, ze jej idu zuby ... je kludna, ziadne teploty.

A moje nalady v poslednej dobe fakt davaju zabrat ... vsetci sa na mna vysrali. Ja sa na nieco tesim a potom je vsetkemu koniec. ... V nedelu mal prist svagor so svagrinou (mama mi napiekla a spravila Tiramisu) a neprisli, dnes mala prist kamoska s priatelom a neprisli, do toho dnes pisala Nsoci, ze kolaudacia sa nekona ... hmmm. Nsoci, ja to uplne chapem ... len uz je to tretie zrusenie niecoho. Je mi z toho smutno, ze nik nema o nas zaujem a stracam priatelov ☹

A dnes som opat malej chcela uviazat latkovy stvorec a podla nakresov na latkovych webovych strankach sa mi to nedarilo. Potrebujem nazornu ukazku.

A este som sa chcela latkarky spytat ... ako casto periete plienky? A ked su pocikane to ako co s nimi robite? A pokakane? A co potom? ... Lebo takto mi vychadza, ze pranie plienok je kazdy den, mylim sa, ci???

aljusik
16. feb 2010

labutka jak ine? ked sa ockuje, tak sa moze dat akoze cipok preventivne, aby teplota vobec nenastupila ci ako? bianku tiez dnes ockovali a dr mi vravela, ze len obklad jej mam na to vecer na chvilu dat...

labutka
16. feb 2010

aljusik, nam dokina povedala, ze po ockovANP PREVentivne cipok . ano, mame "siestu" chorobu.
egy tu su fasa navody na plenyy
http://www.branakdetem.cz/clanek/skladani-plen-...

egy, co je to za haluz co si napisala? ked nsoci zrusi stretko to neni ze stratis priatelov. trochu mas laktacnu psychozu, ci co? 😀 ber to pozitivne - ostalo ti cele tiramisu, tak sa nehambi a zozer ho. ja uz by som ho mala polku zjedene. 😀 😉

pleny: skladujem vo vreckach na pienky, periem po 3.dnoch. viac nez 3 dni sa skladovat neodporuca. okakanu zaperies, alebo potres zlcovym mydlom.

labutka
16. feb 2010

egy, petrzalcanky, mozem sa este raz dohodnut z babami v mc budatkoa urobit este jednu prezentaciu.
ak mate chut, napiste mi do IP kedy... hm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre