Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
19. feb 2010

clea, mne este nic nedaviali vediet. Ale dala som na dobierku, ratam ze buduci tyzden mi to pride.

clea333
19. feb 2010

Iron, ja som dala z uctu, tak cakam, kedy daju vediet info k platbe.Ktoru si objednala farbu?Ja tu modrozelenu, uz sa tesim na to, malemu to chceme dat ako darcek na prve narodky 😉

iron
19. feb 2010

ja som dala cervenu...ako Lubi povedala ako ferrari...do tych som ja blazon. Len si tam nikde neviem kontrolovat stav objednavky, tak je to take....
Inak platievam vacsinou tiez prevodom, ale s nimi este nemam skusenosti.
Tiez sa uz tesim, ale dostane ju az na rocik.

iron
19. feb 2010

som si dnes farbila vlasy, ze ladova tmava blond...haha, mam ich hnede, nepaci sa mi to zatial.....mozno vecer sa mi uz bude....preco na tych krabickach furt je nieco ine ako ja mam potom na vlasoch. Mne hadam ziadna svetla farba este nechyta do svetla, ale vsetko do tmava...

nsoci
19. feb 2010

Iron vsetky moje pokusy o farbenie vlasov dopadli rovnako = tmavohnede.

mgk111
19. feb 2010

nsoci - super disciplina 😀

clea - ja ked som dala studeny obklad tak reval, tak sme sa hrali, ze ja som si jeden davala na lico, nos a podobne a medzitym jemu na nohu tak sa striedavo smial a plakal 😒

iron - kazda farba ti chyti tmavsie 😉 ja som si zabudla doma, som myslela, ze ma svagrina zafarbi ale aj tak je kubko lepidlo tak sa neda...

denkolc
19. feb 2010

Potulka, podľa mňa nebudú mať hnedé.....vždy už budú mať také zvláštne očká... 😉 😉 😉

Iron - vlasy na svetlo treba aj odfarbiť, nielen nafarbiť....to je taký zložitý proces, že aj ja sama som už z neho unavená..... 😅

Egy, čo porábaš???

mona1111
19. feb 2010

obedik sa nam vari, samko uz vstal vela toho spanoku nedal necela hodinka... no co uz.... aj vonku je take blbe pocasie hmla, mrholi, uz aj prsalo, no hnusne sychravo .....

a aj na mna ide nejaka nadcha, svrbi ma v nose a stale kycham,....zatial pijem len same cajiky..... a nejake vitaminky...

inak vyborna disciplina s tym sprchovanim..... ked maly nelozil len sa plazil tak stacilo ked som mu zapla bebe tv a ja som sa osprchovala velmi rychlo... teraz aj ked idem si len umyt ruky alebo dam prat tak uz je pri mne sadne si do kupelne a pozera co robim....

potulka
19. feb 2010

iron, tebe sa to hovori, ked ma ninka ocividne modre okale uz dlho. 🙂

matejko prave nalozil do plienky, tak mu hovorim - nestihol si to do nocnika, ty jeden moj maly... a on na to ukazal prstekom, ze bude mat JEDEN rok. 😀
nedavno sa to naucil, dik za tip, den. 😉 neuveritelne vnimave su tie detiska! 🙂

baskaj
19. feb 2010

jaj baby, dnešné doobedné uspávanie v posteiľke 1 hodinu. už mi nervy plakali 😝

a ja som strašná trúba!!!! ja som tu jeden deň nebola a zabudla som, že MAŤKO a PAŤKO mali rok!!! tak ešte dodatočne všetko najlepšie a najkrajšie!!!! 🙂 🙂

katja - malý aj po zmene v uspávaní spí v noci normálne. 2-3x hore na kojenie. nakojím, prebalím, odložím. už ho ani nenechávam u nás v posteli, aby z toho nemal zmätok.

potulka - už dávno som chcela - aké plienky si nakoniec namiesto tých BL kúpila? pochváľ sa!

nsoci - pekná oslava! ináč ty si celá mama! až na tú farbu vlasov... počujte, strašne sa mi páčia tie vaše torty... aj lubi mala pre samka podobnú... idem googliť a tlačiť obrázky pre svokru 😝 a ten ohňostroj to je normálna pyrotechnika, či voľačo špeci? a kde ste to kúpili, keď sa už pyrotechnika teraz nepredáva?
a keď už chválim - máte veľmi vkusnú obyvku 😉

baby, len pekne dávajte fotky z osláv, aby som sa mohla inšpirovať. aspoň nejakú výhodu máme, keď sme už skoro vo všetkom poslední 😝

ináč - včera večer sme damiána strihali. strojčekom. už 3.x. už to mal brutál dlhé a husté. nech mu to do narodenín akurát dorastie. tak plakal! ale potom mal za odmenu vaňu s ocíkom 🙂 raz dva zabudol, že niekedy plakal...

baskaj
19. feb 2010

aj ja malého učím ukázať jeden. dlabe na mňa ako so všetkým, čo ho učím ja. ako včera:
no ja ho od mala učím ťapušky, mal to totálne na háku, nikdy ani zrnko záujmu. tak som sa na to vykašľala a už som neučila. a včera pri stoíku s notbúkom s CD, keď prišla na rad pesnička ťapušky, tak vysmiaty začal sám od seba ťapkať asi aj 6x. a potom to v pohode opakoval celý natešený. no chápete? alebo čo ho naučí dedo, babka, moja sestra, všetko hneď vie. a keď ja, takto absolútny nezájem. tak akože trošku viac úcty k rodičovi by mu nezaškodilo! 😝
no ale apoň vidím, že nie je sprostý, keď tie ťapušky vydoloval z hlavy. hm.. asi bude mať veru svoju hlavu!

labutka
19. feb 2010

baska, ja som takto ucila adama kyvat. mozno mesiac som mu to hustila do tej jeho makovice a prd s toho. a potom sme boli u svokry, 5-rocny synovec mu dvakrat zakyval (cele to trvalo mozno 30 sekund) a odvtedy adam kyve.

kukate hoks?

potulka
19. feb 2010

tak matejko je pre zmenu v tomto dost vnimavy a rychlo reaguje. to asi na kompenzaciu svojej dlhomesacnej morcatovitosti (t.j. nepohyblivosti). 😀 rano sme jasali nad hokejom a hned sa pridal rukami hore. 🙂
podla mna to mozete brat tak, ze vasim ukazovanim si to deti vstepili do hlavicky a poslednou kvapkou je ta ina osoba, ktora potvrdi, ze ta mama to naozaj ukazuje spravne. 😉

potulka
19. feb 2010

jaaaj a este oddnes matejko pridal do svojho slovnika KUKU. 🙂 hovori to presne tak, ako je napisane, zretelne a dorazne. lezie za mnou do kuchyne a ked uz ma hlavu vnutri, oznami KUKU! 😀 je to dopopuku.

labutka
19. feb 2010

demo to tam jak zavesil.... 😎 jak z inej planety. ufon jeden. 😀

labutka
19. feb 2010

hokej dokukany, tak mozme ist von.

iron
19. feb 2010

labutka jaky hokej?

baska a moja tiez dlabe ked ju nieco ucim, ale ked to vidi robit ine deti, tak hned opakuje ako papagaj.... 😅

iron
19. feb 2010

dnes mi doslo rozhodnute o rodicovskom, podpisane, takze len cakat na prachy. 😀

iron
19. feb 2010

fuj a to co je von, prsi, sneh sa topi, vsade su hovna...jak ja neznasam cely tento topiaci sa cas...hnusne. Ja som zaprasena, kocik je zapraseny a pes vyzera jak totalne prasa....To sa jednoducho nemoze oteplit ze naraz, aby jeden den bol sneh a druhy den pupava?

munu
19. feb 2010

Denka a Potulka, aj Matko ma take pomiesane ocka akesi.. na prvy pohlad sive.. no niektori ludia tam vidia aj modru, neviem kde ju vidia, no ale neva 😕 😅 a ked sa pozriem blizko uplne, tak vidim aj ja hnedu trosku, aj do zelena ci aku.. ale moj Mato ma tiez take oci pomiesanej farby, takze sa necudujem.. to ma po ockovi 😉 a niekedy Matovi mojmu vidiet viac tu hnedu, inokedy viac modru, zelenu a tak rozne.. ako sa meni pocasie, tak aj jeho oci sa tak menia 😅 pravdepodobne aj Matko tak bude mat.. lebo ja som hnedoocka, tak po mne urcite nema

munu
19. feb 2010

a do doktora sme s Matkom nesli.. ak poznate jajusku81, kedysi sem pisala.. ma dievcatko Sasku.. tak ona mi vcera poradila, ze mam urobit ryzovy odvar a ryzu mu dat na obed a z vyvaru urobit mliecko na vecer ked bude pit.. tak som urobila na obed ryzu, mrkvicku trochu a trosku maska.. ale prevazne ryza v tom bola.. a vyvar som odlozila na vecerne mliecko.. snad to pomoze.. a este asi tak 2-3 dni to tak urobim, akoze dietu.. uvidime, co to spravi.. inac, dneska sa mi aj tak vidi, ze hnackuje ovela menej.. hlieny uz v tom niesu vobec a nieje toho ani tak vela, take fakt mini mini "davky".. mam pocit, ze sa mu to aj zacne zase zahustovat a naplnat crievka a bude to ist zase ako predtym.. snad.. ak nebude zlepsenie, tak na vikend skocime k pohotovostnemu lekarovi..

ktosi sa ma pytal, nepamatam kto to bol, ze ci sa plati tu za vysetrenie.. nie neplati sa nic.. a akonahle sa Matko narodil, tak som dostala na svoje meno ako mamicka NHS kartu a kym nebude mat Matko rok, tak mame obaja s Matkom zadara vsetko.. lekara, lieky na recept, pohotovostneho zubara pre mna.. no skoda, ze uz ta doba pominie o dva tyzdne.. fajne bolo za nic neplatit.. 😅

tak tolko zatial..

ozaj a MATJA PATRICKOVI DODATOCNE VSETKO LEN TO NAJLEPSIE K PRVEMU ROCIKU ZO SRDIECKA PRAJU DUSANA, MATKO A MATO 😉

pasoa
19. feb 2010

ahojte, sme späť z pobytu.
Vďaka Potulke mám stručný prehľad o najdôležitejších udalostiach tu na MK, bo dočítavať 2 týždne nejdem.

K tej téme o dojčení, UM / MM a mliečnych výrobkoch dodám iba toľko, že nech si každá dojčí, ako dlho chce.
Ja mám obrovskú výhodu, že Matúško od narodenia prespí celú noc a iba kvôli jeho neprospievaniu som ho niekoľko prvých mesiacov budila na kŕmenie. Takže keby som dojčila, tak by som dojčila stále a tak dlho, kým by to len šlo.
Keby sa budil každú hodinu, asi by som bola na pokraji nervového zrútenia rovnako ako Den.

Moja sestra dojčila svoju dcéru do vyše 3 rokov a to ju malá budila niekedy aj 10x za noc. A sestra nikdy ani náznakom neuvažovala, že by ju odstavila len preto, aby sa lepšie vyspala. Každá sme iná a nikto nemá právo niekoho súdiť.
Ja zvyknem hovorievať "nesúď, lebo sám budeš súdený". Teda to hovorieval Ježiš, ja som si to len žičla, lebo je to veľká pravda.

Katja, ďakujem za pochvalu, aj ja som na seba hrdá, že som vydržala tak dlho odsávať, ale ako som už niekoľkokrát spomínala, v téme tu na MK o nedojčení ale odsávaní sú aj väčšie makačky veru.

Ja som sa rozhodla, že po roku odsávať pomaly prestanem. Už na pobyte som vyradila obedňajšie odsávanie, lebo som pumpovala 1,5 hod a nenacucala som dosť na celú dávku. Takže už 2 týždne dávam raňajšiu kašičku s UM a odsávam len 2x denne (ráno a večer) a teda má Matúško MM na desiatu a večeru. Ak naodsávam viac, frcnem do obeda alebo olovrantu trochu MM.
Najbližšie chcem vyhodiť aj z týchto odsávaní jedno a neskôr úplne prestať. Kedy, to presne neviem. Možno ma to pochytí hneď zajtra, možno o týždeň...

Tiež ma zaujímalo to isté, čo potulku, koľko mliečnych výrobkov musí dieťa zjesť, aby malo dosť všetkého, čo potrebuje a či každú dávku MM, čo doposiaľ dostával, nahradiť UM a tiež ma zaujíma pitný režím, lebo kým mal matúško MM, tak som bola kľudná, že aj tekutín má dosť (vodu aj čaj stále striktne odmieta, vyskúšala som už všetky spôsoby (fľaška s cumľom, sosákom, slamkou, lyžičku, striekačku, pohárik, medzi jedlom, počas jedla, teplé, vlažné, studené... nič, nula bodov) ale či aj 200ml UM môžem považovať za 200ml tekutín, to som si nie celkom istá.

Počas pobytu matúškovi narástol tretí zub, horný klofák, tak teraz škrípe zubami ostošesť 🙂

NO a počas toho pobytu sa mi aj riadne premiešal rebríček hodnôt... v júni ideme zas a veľmi sa teším.
Tento pobyt som vnímala celkom inak ako ten predošlý.
Kým v septembri som bola s matúškom stále zavretá na izbe a v kolektíve vládla "mafia" zložená z 3-4 boss-žien, čo nemali inej roboty, iba oklepávať ostatné spolubývajúce, sestričky aj doktorky,
tak teraz sme sa zišli fakt veľmi dobrý kolektív a s matúškom som chodila často do herne, kde štvornožkoval, hral sa a tak.
Kým v septembri ešte nebola vykurovacia sezóna ale už bolo dosť chladno a ja som tam mrzla do kosti a všetky deti tam ochoreli, teraz sa kúrilo ostodvesto a všade bolo príjemne teplo.
Kým v septembri som mala pocit, že je to zas len ďalšie nevyhnutné zlo, zas len ďalší lekári, čo chcú robiť na Matúškovi zas len nejaké ďalšie "pokusy" a sledovania,
teraz som videla, ako mu pomáhajú, ako mu to naozaj pomáha a ako pomáhajú mne.
Ubehlo to ako voda.

lubi22
19. feb 2010

Ahojte 🙂

Pavli hlavne ze Matuskovi ten pobyt pomoze, potom to urcite ma zmysel 😉

Clea my mame topanocky Liliputi, kupovala som Filipcekovi Liliputi cizmicky na zimu. Na jar som mu kupila z USA zo Shooshoes take ako Liliputi len s gumenou podrazkou, no idem ich hodit na MMB ked bude trochu casu, lebo mam pre neho 5 parov novych topanociek v cisle 20, to nemame sancu vynosit.

Nsoci Matko ma 23 nozku, fiha, my sme akurat dnes kupovali Samkovi u starkej papucky, lebo sme zabudli, doma nenosieva, ale tu je treba, a merali sme mu nozku a ma 23 aj s rezervou. Filipko ma 18. Takze v dospelosti sa nazhanas nejakych 12 😀 A Tvoja sprchova disciplina je dobra. Len u nas nerealizovatelna, pretoze ja sa od svojej prisavky nemozem vzdialit ani na meter, ak by ma nevidel, tak bz bol obrovskz krik a plac s krokodilymi slzami, cize na vecku, v sprche, vsade je so mnou. Esteze mame odrazatko 😅

U nas je farba ociek tiez uplne jasna, mame patent na modrookych blondiacikov 😀 A potom na genetike nas ucili, ze tmave oci a vlasy su dominantne. Asi su moje geny dake podochnute 😅

Munu snad uz bude Matko v poriadku 🙂

Aljusik zelam skore uzdravenie 🙂

Filipcek vie pekne kyvat ruckou, ukazovat veci, robit tapi tapusky a ine veci, jazycek sa mu rozvazuje a napodobnuje co mu povieme, stoji sam bez opory uz dlhsie, prejde 2-3 krocky ale viac nie. Neda sa mi neporovnat so Samkom, ten bezkal uplne sam v 11 mes. a kecal cele vety v roku, asi je to tym, ze bol take narocnejsie a nespavejsie dieta, ktore vyzadovalo pozornost nonstop, navyse bol sam a venovali sme sa mu vkuse obaja, Filipko je iny ako bracek, tak aj tempo ma ine. 🙂 Ale sikovnucky je tiez, len nie je taka "motorova mys", ako starsi bracek. 😀

Katja u Vas je to ako s dievcatkami, dari sa Ti neporovnavat? Ci su si podobne?

munu
19. feb 2010

lubi dufam... 🙂 akurat este spinka, tak cakam kedy sa zobudi, bo ma papat..

pasoa
19. feb 2010

a ešte IRON, dodatočne gratulujem!

Patričekovi a všetkým narodeninovým oslávencom tiež.

mona1111
19. feb 2010

pasoa super, ze uz ste doma ako sa vravi vsade dobre ale doma najlepsie 🙂 🙂 🙂

Lubi my mame asi takeho huncuta ako tvoj Samko no asi maju nieco v tom mene.....

egyptanka
19. feb 2010

Idem kojit a uspavat a potom pridem ...

egyptanka
19. feb 2010

no som tu ...

denkolc
19. feb 2010

Egy, díkes za dnešné all inclusive.... 😉 🙂

egyptanka
19. feb 2010

Denka, Ajka aj ja vam dakujem za prijemne popoludnie ... to bol teda iny babinec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre