Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
9. mar 2010

No Naty troska protestovala pri zaspavani, ale uz to bolo uz unavou ... ale uz spinka.

Baby tie co davate UM ako to robite ... date len kasu a potom nic? Alebo len vecer UM? Alebo kasu a pred ulozenim do postele UM? ...

ajka82
9. mar 2010

potulka, mozno je, ale ostatne som na zivo nevidela, tak si predstavujem, ze je tam pekne cistucko a bez vselijakych chrobakov 😅

pasoa
9. mar 2010

egy.. nechápem, ako znie tvoja otázka ohľadom UM vlastne?
ja dávam ráno kašu (zarobenú z UM), na desiatu UM a na večeru UM.
pomohlo?

my sme sa dnes boli kupkať, bolo fajn, matúško sa predtým vyspal hodinu v kočiari, stretli sme sa s Matjou a trošku sa prešli (po tom vetrisku - skoro mi uši odpadli) no a potom sme šli do bazénika a bolo nám fajn, matúško bol dobre vyspinkaný, tak sa pekne veselil, kopkal nožičkami a tešil sa 🙂

pasoa
9. mar 2010

dala som pár nových fotos tu:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

na fejse už včera či kedy

matja
9. mar 2010

ach jo, dnes som sa musela taaak ovládať. Dával mi teda zabrať ten môj synátor, skúšal moje sebaovládanie 🙄 😅 Už som si nevedela rady, tak som ho za zúrivosti a revu obliekla a šli sme aj druhý raz von do toho mrazu, nech mu trošku schladí hlavičku 😀 Ako aj Karinka, aj Paťko sa otáčal za každým psom a hovoril pritom "hav, hav". No a samozrejme zase skontroloval všetky kolesá a karosérie na parkovisku pred domom 😀

to, aký bol nervózny, nejdem opisovať, asi každá máme občas lepšie aj horšie dni, ale napíšem pár pikošiek z dnešného dňa:
- našiel, kde máme uložený suchý chlieb, ktorý odkladáme pre svokrovcov pre sliepky a rozťahal ho po celej kuchyni a chodbe, pekne po ňom aj poskákal, tak sme mali omrvinky všade
- zhodil 4 fľaše so zaváranými hubami, ktoré si manžel odkladal na nejaký výnimočný obed, rozbila sa iba jedna, ale tie ďalšie tri sa otvorili, takže ich bude musieť manžel zjesť hneď
- posadila som ho na nočník, zdal sa mi pokojný, hral sa s hračkami, tak som odbehla nastrúhať mu jabĺčko. Stále som načúvala, ako sa rozpráva s hračkami, hračky trúbili, vyhrávali, tak som mala dojem, že je všetko OK. Keď som prišla, hračky boli v nočníku, hovienka boli roztrúsené dookola a Paťko práve držal jedno v ruke a chýbalo len málinko a bol by ho ochutnal. Keď som však od hrôzy skríkla, vyšmyklo sa mu z rúk 😅
pomooooc, čo ma ešte s naším krpčekom čaká?? 😅 😀

egyptanka
9. mar 2010

Pavli, myslela som tak, tie co davaju kasu vecer ...
napr. ide sa spat o 19,00
okolo 18,00 sa da kasa a potom o 19,00 UM alebo nic alebo caj ... alebo nedat o 18,00 kasu a len o 19,00 UM ... no ale tym padom by nebola vecera.
Ja viem pisem ako tatar, ale neviem sa nejako vynadrit 🙂

ajka82
9. mar 2010

matja, moja rada, ked je dieta same v miestnosti, je tichucko, zda sa, ze sa pekne hra, urcite nieco vymysla 😀 😀 😀
u nas to je tak vzdy

egyptanka
9. mar 2010

Matja, mala si ho nechat ochutnat to hovienko ... aspon by sa poucil. 😀
My mame hroznu separacnu uzkost ... na wecko chodi so mnou, ked sa vzdialim z izby tak rev ... no hroza. Dufam, ze to coskoro prejde.

pasoa
9. mar 2010

Matja, prepáč, ja sa TAK DOBRE BAVÍM na Paťkových pestvách. Ach jaj, toto krásne detsvto. Teraz máš z toho nervy, ale uvidíš, ako sa budeš o rok-dva... dvadsať... na tom baviť 🙂

a aký bol milučký na prechádzke, kto by to bol doňho povedal, že bude poobede pojedať hovienka z nočníka? 😀
Bohvie, čo tým hračkám rozprával, kým ich naukladal do šerblíka?

pasoa
9. mar 2010

trošku som sa pohrala a prihodila som ešte jedno foto
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

denkolc
9. mar 2010

Mati, to je teda srandaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 Sorry, ale mne to znie ohromne zábavne.... 😅 Výmyselník riadny je toooo....

Ja som brigádovala v pekárni a cestovinárni Petržalka a Potulka má asi pravdu...je to všade.....bárs aj rožkové cesto padne na zem, zdvihne sa a šlahne sa do pece....videla som všetko....a aj som zašlapovala hromadu Rusov - Švábov... 😅

Egy, u nás to bude asi tak ako je to s MM....kaša a po hodine bude miesto MM UM....tak to vidím ja...na zaspatie.. 😉

egyptanka
9. mar 2010

Den, diky ... a co labutkina prednaska?

pasoa
9. mar 2010

den, keď už o tom píšeš.. moja sestra brigádovala v konzervárňach a robili mäsové konzervy a marhuľové a uhorkové zaváraniny.
Dlho potom nejedla paštéty a niektorý z ich triedy už nikdy a ani kupované zaváraniny.
O detailoch sa rozpisovať nebudem, ale tiež to padalo na zem a moc sa to neoplachovalo a tak...

ja som za balenie pečiva, lebo keď to niekedy vidím, ako sa v tom ľudia prehrabujú holými rukami, poskúšajú, čo je mäkké a tak.. a vonku pred obchodom priviazaný psík, no koľkokrát paničke olízal ruku, kým sa prišla prehrabovať medzi tie rožky? 😠

ja už obyčajné rožky nekupujem roky a odkedy máme pekárničku som kupovala chlieb iba párkrát, aj to balený.

taella
9. mar 2010

egy u nás keď sa dáva kaša večer , tak až ráno mlieko . Kaša je akože večera , nič viac nedostávajú , ale teraz už kaše nejeme skoro vôbec , jedine keď nemám čo na olovrant , tak im urobím kašu a tú jedia lyžicou , ináč piju riedšiu z fľašky.

asandys nemáš začo 😉 Dúfam , že bude torta aj chutná 😉

dnes som bola dať vyberať dve znamienka , au au , tak teraz ma to trošku pobolieva . Dva dni nemám dvihať nič ťažké , takže manžel musel zobrať § , a bude s nami doma až tri dni . Tak sa teším 🙂 aj deti si ho zase trošku užijú 😉

už od pondelka minulého týždňa sme doma s deťmi , lebo som posielala striešky z kočiara na opravu , tak sa ujedáme doma . Už aby došli , nech vypadneme trošku sa pokočíkovať a rýchlejšie by zbehol deň .

matja
9. mar 2010

tak aspoň ste sa pobavili 🙂 Manžel mi na tú príhodu povedal, že chudák Paťko, robil si chúťky a ja som mu to prekazila 😀

baby, nekazte mi chuť kupovaného chleba a pečiva 😝 Ja som vždy bola presvedčená, že aspoň v pekárňach sú kontrolovaní a musia spĺňať prísne hygienické normy...

potulka
9. mar 2010

pasoa, matusko je na zjedenie! maly uzasko potmehuDsky. 😉 😵 aj my planujeme urobit foto v rovnakych pozach ako pred rokom. 🙂

baby, ale vezmite si, kolko veci kupujeme v obchodoch. cestoviny, udeniny, syry, konzervy, mrazena zelenina, mliecne vyrobky, sladkosti, pecivo... vsade, kde sa vo velkom spracuvaju potraviny, sa musia odohravat podobne humusaciny a urcite sa tam nachadza aj nejaka chrobac. ved len doma kolke z nas maju mravce... lepsie je nad tym nerozmyslat. alebo si vziat priklad z matjinho patka a budovat si imunitu podla jeho vzoru. 😀 egy, veru nie je zarucene, ze ak by ochutnal, uz by to nerobil. ved ktovie, ako to chuti. ci ty si to niekedy skusala? 😉 😝

egyptanka
9. mar 2010

potulka, no pokial si pamatam tak nie ... ale musim sa spytat mamy ci nahodou ... 😀
ja tiez nerozmyslam nad potravinami, ak by sme sa mali stravovat zdravou tak to by sme museli jest len bio a doma pestovane ... a to by napr. nakup v bio potravinach dobre predrazil ... ja uz som malej prestala kupovat bio maso a bio zeleninu (teda ak nieco je bio kupim, ale ak nie je tak z toho paniku nerobim) ...

potulka
9. mar 2010

egy, po biopotravinach chodia len biochrobaky. 😀

potulka
9. mar 2010

ozaj, dnes mal matejko na obed spenat a o 5 hodin ho uz vykakal... 😅 tak som si spomenula na viacere z vas, ktore ste pisali, ze sa vam deti zo spenatu pogrckali. asi je to celkom hakliva potravina. alebo zeby to bolo vajickom?

egyptanka
9. mar 2010

Potulka, spenat zboznuje Natalka ... ona je taky maly zrutik ... na desiatu plny tanier polievky a obed je u nas cca 250-300g po vyspati 🙂

egyptanka
9. mar 2010

Jeeeeee zajtra je 10.3. ... supeeeeer 😀

lenka138
9. mar 2010

ja som doteraz malému špenát nedala ani raz. Je to chyba? Ved to by som mu predsa nemohla spraviť 😝 😅

lenka138
9. mar 2010

my máme momentálne problém s obedom, neviete mi niečo poradiť? Odmieta ho, či po vyspatí, či na olovrant, no ale ako mám do neho dostať aspoň nejaké mäsko?
A nechce ho ani kúskovité, ani pomixované. Všetky ostatné chody papá bez problémov.
Asi mu začnem mäso miešať s banánom 😅 , lebo s bánanom spapá hocičo

denkolc
9. mar 2010

Lenka a aké mäsko? Hociaké, či len jedno mu núkaš? Domáce abo aj príkrm kupovaný si skúšala? Hm...

Jaaaj a niektoré baby z Bratislavy a okolia som už otravovala....ale pjosíííím Potulik abo Iron, či Nsoci a každá jedna hlavička - dobrá dušička, keby sa vám chcelo minútku z vášho drahocenného času kuk na môj dotazník k diplomovke...pomôžete dobrej veci... 😅 Vopred silná vďakaaaaaa...a kuk na http://denkolc.dotazniky.com/. (prečo tu neni pusinkovací smajlík? 🙂 )

katja78
9. mar 2010

Pasoa - zlatý Matúško, tortička fešácka, a veeeeeeeeeľmi sa mi páči tá porovnávacia koláž 😉

Matja - by som nepovedala do Teba, že Ťa len tak nejaké hovienko rozhodí 😀 Pavlínka má pravdu, keď bude Paťko v puberte, budeš to rozprávať ako superzábavnú príhodu 😀 aj moja mamka takú má - 1,5 ročného môjho brata dala spať, nie a nie, že chce kakať, nakoniec z izby tichúčko (presne ako Ajka píše) a keď mama nakukla, či synáčik už sladko búva, tak on povyzliekaný v strede izby a patlal si svoje exkrementy na seba 😲 😀 😀 😀

Balenie pečiva - to mi nie je jasné 😕 to akože bude zabalených 10 rožkov pokope a iný počet kúpiť sa nebude dať? či ako to bude? Mne by bežné chrobáky moc nevadili. Horšie to je, keď príde kúpiť pečivo počerný spoluobčan z osady, kde práve prebieha epidémia hepatitídy A 😲 tak to je prúser, vážení. Takto idacestu sa nakaziť.

egyptanka
9. mar 2010

katka, bud tak ako pises, ze bude zabeleny urcity pocet peciva v sacku, alebo si obchod spravi pultovy predaj a tam ti zabalia kolko ty budes chciet, ale take nieco ako teraz, ze prides pochytas a "nacapujes" si kolko potrebujes uz nebude hrozit...

potulka
9. mar 2010

katja, presne tato ista prihoda sa stala mojej sestre. ale ona teda stihla aj ochutnat. 😅 😀

den, mrknem sa na tie dotazniky.

egyptanka
9. mar 2010

Slaaaaavko ... 🙂

matja
9. mar 2010

egy, slááávko? nechápem....

katja, nie nerozhodila ma tá príhoda 😀 Ja som sa vlastne tiež musela na tom zasmiať 😉 V podstate som bola naňho hrdá, že sa do nočníka vykakal za takú chvíľku. 😀

iron
9. mar 2010

Matja...Patko je perfektny, to asi ty si mala nejaky blby den, ale to nebolo podla tvojich planov.....lebo inak by si sa na tom dobre bavila......
Den idem na ten dotaznik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre