Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
14. mar 2010

bershka, kuk moj profil 🙂

egyptanka
14. mar 2010

No v kuchyni mame flaky od kase, ktoru v zaciatku nechcela jest tak som sa nasrala, hodila misku cez celu kuchynu do umyvadla, ona sa odrazila a vsetka kasa bola po celej kuchyni ... na zaluziach, okne, stene, umytom riade, linke, sporaku ... no proste vsade. 😀

mgk111
14. mar 2010

idem drichmusat - zajtra mozno mrknem vecer, lebo kubko chyta hysaky, ked vidi komp... alebo ze by dal dlhyyy spanok 🙂 bru nocku vsetkym...

nsoci
14. mar 2010

ahojte

pasojka extra pre teba link na nas kocik - video

https://www.youtube.com/watch?v=Ti3BiMeTMMk


https://www.youtube.com/watch?v=bHx655tRq0U


len kukaj 😉

ale nasla mi ho snehulienka, velka vdaka snehu!

egy a ja nie som eko mamina? 😉 a s cumlikom!!!! (teda nie ja, ale matko)
a asi som trochu zadubena v tomto, ale nemam pocit, ze sa tu sutazi alebo odsudzuje - precitam si co robia iny, ale vacsinou si myslim, ze moj nazor na vychovu je lepsi 😀 a tak si robim dalej po svojom... obcas nie, tak prehodnotim a idem dalej...

matja no bezne nevyhravame tak raz preziju 🙂
katja iny humus tie cigarety, ale ked su take mnam 😀 teda boli... uz to budu 4 roky 😀
banan papa tak, ze mu dava ja odkusovat... ked papa sam tak mozem prezliekat
bershka 😉 a co na to chlop?

egyptanka
14. mar 2010

nsoci, nebud fajnovka ... moja vychova je najlepsia 😉 😀

egyptanka
14. mar 2010

hmmmm som sa zamilovala ... ale taaaaa cena ☹

http://www.bambini.sk/sk/product/2043/concord-f...

viem, ze sa to tu uz omielalo sto krat ... ale este raz hodte tie vase sportaky. A oplati sa vlastne kupovat? Lubi, Katja ... do kedy clovek vyuzije kocik? Bude potrebny nejaky kocik na buducu zimu?

potulka
14. mar 2010

ahojte
dosla som docitat, co pribudlo cez vikend a pridat svoj elaborat. 😀

u nas sobotna oslava dopadla vyborne. fotiek plno, ale ako je uz u nas tradiciou, zverejnene budu tak o pol roka. 😅 matejko bol uzasny, vobec sa nebal ani nehanbil tolkych pritomnych (11 + 1 pes). sviecku sice nesfukol, ale s minitortou sa pekne popasoval a krmil aj kazdeho, kto prejavil zaujem. 🙂 potom pri vecernom zaspavani bol hodinu prisaty na maminom prsku - brala som to ako kompenzaciu toho, ze sa cele poobedie venoval kadekomu inemu.
no a dnes som si precitala nieco podobne v mudrej knizke - ze deti, ktore su cez den velmi samostatne, byvaju v noci casto hore, lebo chcu pri sebe citit maminu, ked uz s nou nie su cez den. nie je toto problem mnohych z vas, ktore trapia prebdene noci? 😕

nsoci, napriek tomu, ze si mi to nandala, kocik je velmi pekny. kto do teba rypanim, ty donho pochvalou. 😀
a vies, preco si matko daval tu slivku? predsa na dezinfekciu po tom, co papal hovienko! 😝

egy, drzim palce, aby ti vcerajsi optimizmus a spokojnost so sebou samou vydrzal co najdlhsie, idealne nafurt. 🙂
a ze by som ta odsudzovala za cumel?? co si pipi? my cumel nepouzivame preto, ze ho matejko nechce. teda, najprv sme ani my nechceli (predporodne idealy...), vydrzalo nam to prve tri tyzdne, potom sme mu ho davali. ale bol ho od zaciatku ochotny dudlat len ked mal dobru naladu - co nam zasa pripadalo zbytocne, ved cumel je na to, aby ukludnoval. a po cca mesiaci ho uz nechcel vobec. takze tolko k mojmu odsudzovaniu cumla. 😀

matja, tvoja nenapadna poznamka o smiati sa vo stvorici ma uz aj nejaky "hmotny" zaklad? 😉

katja, tak teraz neviem - mam ti zelat, aby sa z tvojich bolavych vajecnikov radsej vyklul zapal...? 😅

anketa: hracku vyslovene jedinu oblubenu nema. u nas je to podobne ako u matji, ze v kazdej miestnosti ma matejko nieco a s tym sa tam potom hra. chvilu ho zaujme to, chvilu ono. teraz najviac frcia magnetky z didaktickej kocky (trojuholniky), lebo mu presne sadnu na dasienka, kde mu rastu stolicky. 😅 vezme si ich z chladnicky, poohryza, da naspat na chladnicku, alebo hodi na zem a o chvilu znova. 🙂 a velmi rad sa hra s vrchnacikmi od vyziviek, gula plechovu skatulu od keksov... myslim, ze taketo predmety su prenho zaujimavejsie ako klasicke hracky.

druha anketa - trikoloru nerobime. 🙂 zatial vsetko na tanieri pomiesam.

mona - matejko ma banan velmi rad, ale tiez ho potom zapeka. tak to riesim tak, ze mu ho davam napr. so surovou mrkvou, ktora ma presne opacny ucinok. alebo mu na druhy den dam kasu, kde rozvarim susene marhule. celkom dobre to funguje. banan je schopny jest v akomkolvek stave, aj popuceny, aj kusky, aj priamo odhryzat (ale banan drzim ja).

baskaj
15. mar 2010

no ja tu ešte trochu postraším a pôjdem spať

- minulá noc bola aj naša hrozná!!! fuuuj, dlho taká nebola.a aj dnes cez deň nechcel vôbec spať... 😝 potulka - u nás tá teória neplatí, dami je celý deň nalepený na mne - minimálne na mojich nohách (asi tak 90% dňa...)

- egy - a ja som zase zástancom dudlíkov... no vidíš! 😉

- arwen - pekné foto

- den - my chodíme s malým do kostola od narodenia 😎 . máme tú super presklenú miestnosť, o kt. písala katja. niekedy to tam je ako v škôlke 😅. ale nie vždy sme tam, niekedy ideme normálne do kostola a s malým sa prechádzme. ak moc blaboce, tak zapcháme dudlom, chrumkou, čítame knižku a pod. pohodička. do kostola chodievame aj cez týždeň večer. slabé vyrušovanie podľa mňa nevadí, veď tam máme byť ako rodina - malí i veľkí. aj keď to niekedy niektorým babkám nevysvetlíš 😅

- katja - som rada, že ste prišli 🙂 . a potom informuj o vaječíkoch, som zvedavá 🤐 . ináč, ako sme ešte išli vtedy z mlynov, kúpili sme v lekárni tehu test. v najbližších mesiacoch sa zíde. aj keď mám pocit, že túto ovu sme prepásli 😠

- renia naj hračka - varenie kociek v ozajstnom hrnci s vareškou. pri tom vydrží rekordných 5 min. 🙄

- egy - jedlo - ešte vše miešam

brú noc! 😔

egyptanka
15. mar 2010

Dobre rano, ja by som tak spala.

kucina1
15. mar 2010

Dobre ranko

tak vikend bol fajn len som dost unavena. v sobotu na nakupoch a vcera makacka na tomaskovej detskej izbe. Maly pekne asistoval a bol poslusny. Spalnu aj obyvacku sme odstranili od detskych veci a vsetko to ma uz u seba. Vecer o pol deviatej som ho dala do postielky a sam sa ulozil a pekne zaspal, o pol jedenastej troska zakaslal to mu manzel dal dudel a spal asi do pol noci, to troska zaplackal a zavolal mama, ja som nabehla, pohladkala som ho, dala dudlik a spal, o stvrtej troska zamraucal, tak som nabehla a on spinkal, o siestej sa siel manzel na neho pozriet a on pekne lezkal s otvorenymi ockami, doniesol ho, vypil mliecko a sme odvtedy hore. tak prva jeho noc bez maminky a tatina dopadla na vybornu 😀

zato ja som velmi nespala stale som myslela ci je tomas v poriadku a krpana ma hrozne tlacila na kazdom mieste

dnes budem odpocivat a musim len nieco navarit, asi fazulovu polievku s udenym kolenom

kucina1
15. mar 2010

tomaskove posledne fotky http://www.facebook.com/album.php?aid=40145&id=...

egy aj ja by som veru este spala

egyptanka
15. mar 2010

No Natalka ma obed navareny, ja som naranajkovana 🙂

denkolc
15. mar 2010

Potulka, zaujímavá teória....lenže u nás to neplatí...po niekoľkomesačnej separačnej úzkosti, kedy Tánička bola celé dni nalepená na mne a noci boli také isté..zlé....aj v súčasnosti sme dosť spolu, však som pre ňu najbližší človek a ona je taká šmajchloška, že ma veľa objíma a liepa sa po mne....
Vie sa hrať aj sama, ale najradšej je v mojom objatí.... 🙂 🙂 🙂

kucina1
15. mar 2010

ja varim to koleno a bude fazula uvidime co na to povie tomasko, ja som najedena a sedim na zadku a odpocivam, idem pracovat nad dennickom tomaskovho prveho rocka

kucina1
15. mar 2010

no a tomas drichme som este zabudla

nsoci
15. mar 2010

Potulka 🙂 a ja si vcera vravim, reku spytam sa tej matji nejako oklukou co to o stvorici toci... 😉

U nas noc do pol osmej, ale zato sme uprostred noci ponocovali... plus vcera vecer dvakrat kakal a rano zas, take redsie, kukla som zubky a veru ide stvrta stolicka 😉 tak pevne verim, ze su to len zubky a nie ako chlop nevinne navrhol "mozno ten bublifuk z ktoreho si logol alebo ta pokazena vyziva, z ktorej mal styri lyzicky, kym som to zistil" - no neprerazim ho?

A to co zase sneh v blave? Kde je jar?
A zasadnejsia otazka - kde je moj rodicovsky? Mam 1.30 EUR, tak uz by ho nacim.

Kuci izbicka vyzera fajne 😉

nsoci
15. mar 2010

Jej Kuci, aj som akurat dokoncila Matkov tehu dennik 🙂

kucina1
15. mar 2010

nsoci ja som dokoncila minuly tyzden len tehotenstvo tak zacinam len na tomaskovom dennicku ale pojde to rychlo, fu ale tutu poslednu temu z kona nemam este ani stiahnutu tak ja mam material len do tomasovho pol roku tak idem aspon na tom popracovat

pasoa
15. mar 2010

egy, ani raz za ten rok a pol, čo chodím sem na marcovky, ma nenapadlo, že sa tu niekto pokúša s niekým súťažiť alebo predbiehať.
Každá sem píše, čo jej dieťatko už dokáže, lebo to sú veci, ktoré nás matky tešia a rady sa s tým ďalej pochválime.
Už som raz nadniesla, že napíšte aj, čo vaše deti nevedia, ale to bolo skôr tak zo žartu.
Žiadna sem nebude písať - moje dieťa ešte nesedí, ešte nelozí, ešte nerozpráva... načo? Ale akonáhle sa posadí, alebo postaví, tak sa to sem hneď napíše, aby sa mamička o svoju radosť podelila s ostanými.

Píšeme sem, či dávame látkové alebo jednorázové plienky, či dávame alebo nedávame cumlík, či dojčíme a ako to to bojujeme.
Načo by sem niektorá písala, ja nedojčím, lebo som to nevedela, lebo sa malý nechcel prisať, lebo som chcela mať pekné kozy, lebo som si myslela, že mám slabé mlieko, lebo to alebo ono... toto sme si možno napísali na začiatku, keď sme to riešili, ale teraz o dojčení píšu už len tie, čo dojčia. A určite nie preto, aby sa ostatné, čo nedojčia, nebodaj hanbili.
Ja tu žiadne predbiehanie nevidím.

Ja tiež dávam cumlík, pred spaním vždy, lebo to matúška ukľudní a niekedy nie a nie sa uložiť, strčím cumeľ a to ako keď vypneš telku. Zrazu ani obraz ani zvuk a spí.
Tiež Matúška krémujem. Nie od narodenia, ale už pár mesiacov áno. A odkedy chodíme do bazéna, tak aj 2x denne, lebo si myslím, že ten chlór v bazéne nie je bohvie čo.

Od narodenia používam jednorázové pleny a za nič z toho sa nehanbím ani pred nšoči ani pred potulkou, myslím si, že to sú dve super pohodové baby, ktoré za takéto somariny nikoho neodsudzujú 😉
Sú veci, pri ktorých si už človek musí zaťukať na čelo, ale určite to nie sú pleny, cumlík a podobné blbosti. 🙂

maci, držím palce, aby sa kubíkovi v novej izbičke páčilo 🙂
Daj foto, ako ste zariadili izbičku, kucina už dala na fb, veľmi sa mi páči ten nábytok s farebnými šuflíkmi z IKEA, tak daj aj ty, nech mám nejaké inšpirácie.
Zariaďovať samostatnú detskú určite ešte neplánujem - keďže máme len 2i byt, to si bude vyžadovať úplnú reformu celého bytu, ale dobré nápady nie sú nikdy zlé 🙂

Zatiaľ je obývka aj detskou izbou, už ja sama vravím matúškovi, že "ideme do izbičky" keď mi odlezie do chodby koštovať kolesá na kočiari alebo do kuchyne likvidovať žalúzie na balkónových dverách a pod.
Obývku máme spojenú s kuchyňou, tak som v podstate stále pri ňom presne ako tallea, aj keď varím a chodím hore-dole.

Asandys, ja tiež chodím s matúškom po desiate v čese jeho spánku von - aj preto, že on ešte pevne nesedí a ak je hore, v kočiari nebude ani za svet. ale keď spinká, tak aj vyše hodinky a to si ho fajne pokočíkujem 🙂

Den, to aj my máme robiť ročné zúčtovanie do ZP? 😕

nšoči, dík za link, ty si AKÁ KAMOŠKA :-** Fakt je ten kočík super, ako Potulkin, vyzerá super. ;)

nsoci
15. mar 2010

Kuci ja som uz an matkovom osmom mesiaci tak zabeeeeer...

No... o jednu kakanicu dalej, mame teplotu, dala som viburcol a spinka. Ach jo. Snad len stolicka. Ved uz sme dva dni boli zdravi 🙄 Nechcem strasit, ale fakt nam tie stolicky dli zabrat, oslabena imunita ako svet, tak kto este nemate, myslite na to, ze to moze byt aj taketo divoke. Z choroby do choroby. A ocne su vraj este horsie.

Ja som kremovala (olejcekovala) a uz to nerobim asi mesiac. Proste Matko lezat nebude a postojacky to neni nic moc 😉

A Potulka k tej teorii... Matko je velmi samostatny, ale aj v noci pekne samostatne haja... Obcas mi trochu tej zavislosti chyba... ja by som ho furt mojkala, ale ked sa neda, najprv ho treba ulovit niekde v byte a potom mu maximalne vtisnem boztek a uz sa hrabe prec 😉

nsoci
15. mar 2010

No ja sa teda chystám suťažiť - náš Bumbleride versus potulkin Bertini 🙂 niekde na stretávke 😀

egyptanka
15. mar 2010

Nic sa mi nechce, ale aspoň som hodila prať. ;)

potulka
15. mar 2010

nsoci, ty si ale ksicht! 😀 a ake budu sportove discipliny?
mimochodom, dobre rano. u nas o 5. 🙄 potom hodinove drganie a potom este hodinka spanku. ale v noci sa fakt budi uz len dvakrat (vratane toho o 5.), co je super. 😵

OK, teoria o samostatnosti a nocnom nespani teda neplati na slovenske marcovcata. autorka knizky je nemka, mozno u nich to funguje. 😉

pasoa, mudro si to napisala o tom "sutazeni". lepsie by som to ani sama nevymyslela a uznas, ze to je uz co povedat. 😝

xixi7
15. mar 2010

Na temu dudliky...my sme museli nasadit dudel uz v porodnici, lebo stale plakala a s nim sa ukludnila. Medzi sestrickami sme boli oznacene za "tie s cumlom". Skusali sme to urputne bez neho, ale ona strasne sala a chcela stale jest. Dudluje dodnes, ked zaspava, ked nie je kludna atd. Znama mi hovorila, ze svojho maleho oducila od dudla behom par dni. Ze boli v aquaparku a on fical na Nemovi a tam dudel stratili. Malemu povedali, ze vsak ho nechal Nemovi a kedze Nemo mohol vsetko, tak ozelel aj dudel. A fandim si, ze od dudla sa rychlejsie oduci, ako keby si cumlala prst, ktory je vzdy po ruke.

nsoci
15. mar 2010

Xixi preco si uz tak dlho tehotna? ((((-:

xixi7
15. mar 2010

Nsoci raz som to tu uz pisala, ze kvoli istemu cloveku som si nevypisala profil, ale uz mi to zacina byt jedno, snad nebude robit zle. Takze mozno casom si to vypisem.

taella
15. mar 2010

my dudlujeme skoro od narodenia , kedy dostali v nemocnici deti dudle , aby sa naučili sať , mali sme to ako povinnú výbavu . Teraz majú dudel iba pri zaspávaní , potom sa vypľuje a netreba , ani celý deň im vôbec nechýba .

v KE je tiež strašné počasie , chvíľu krásne svieti slnko a naraz sa zatiahne a príde snehová metelicu a potom zasa krásne svieti slniečko 😠 už mám takého počasia akurát dosť 😠 😠 😠

my sme dnes spali ráno do pol siedmej , večer ich už posúvam na neskoršie zaspávanie , lebo keď na budúci týždeň posúva čas , tak to by sme už chodili spať o šiestej , čo by som nerada . A teraz sa deťi prekonávajú , už spia dve hodinky 😉

katja78
15. mar 2010

Ahojte,

bola som s Maruš na ORL, máme adenoidy, tak nás čaká pobyt v nemocnici na 3 dni s celkovou narkózou 😔 ale čím skôr, tým lepšie 😨

Pasoi - dobre vravíš 😉

Potulka - a to sa dá, niekomu želať zápal? 😔 Už tie moje ťažkosti nebudem spomínať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre