Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
9. sep 2009

Dceru ci datum?

nsoci
9. sep 2009

No idem bruuuu

zuro
9. sep 2009

ahojte.. tak az teraz som sa zatavila...
pasoa ... myslime na Vas..

nsoci... super recepty... dik ze niekto surfuje po nete a hlada super veci.. 🙂
a potulka dakujem ak posles na mail aj mne co sa tyka prikrmov... poslem mail ..

matja ... dufam,ze teplotka prejde... a vsetko naj martinkam..

uz ani neviem co som chcela, idem lahnut, lebo som mrtva... tak prajem dobru nocku

baskaj
9. sep 2009

no ten rod. príspevok je super! 🙄 takže matky, ktoré si najprv pred materstvom nebudovali kariéru alebo neotročili 2 roky kvôli príspevku, ale uprednostnili deti a chceli ich mať ako mladé, sú diskriminované. veď prečo nie? 😠 a čo ja po po tom, čo vypiplem deti akože už pracovať nikdy nebudem?

alisia - a nechceš si ešte trochu z pampersiek aj nechať? bo ja niekedy ešte striedam (keď sú plienky ešte neni dosušené alebo keď ideme na dlho preč z domu...)

lubi - a keby samka, keď ťa neposlúcha, potrestáš tak, že mu na 1 deň zoberieš jeho najobľúbenejšie autíčko? (ale jedna kamoška mi napr. poradila aj ľadovú sprchu... 😅 ) no, ja výchovné po zadku dávať ale asi budem...

asandys - to bolo milé s tou slinkou na tvári 🙂 . držíme palce v práci!!! a fakt ste veľmi pekný párik (tda trojka 🙂 )

pasoika - držíme vám moc silno palce, nech ste už konečne zdravíííííí! (ja plurál rada 😅 )

nsoci - aj my bojujeme s mravcami - máme faraónov. tí lezú do všetkého, aj do handier. už máme pokriedovanú polku bytu 😠

lubi - to je super, keď môže tatino chodiť so samkom do škôlky! 🙂

matja
10. sep 2009

ja už som pol hodinku doružova vyspinkaná, musela som dočítať, čo ste popísali a ide sa pracovať 😀 Po dlhom čase som sa dala nahovoriť na nejaký preklad, ale akosi som vyšla z cviku, tak mi to trvá dlhšie. Včera som bola úplne grogy, musela som si ísť ľahnúť, preto taký skorý budíček dnes ráno. Dúfam, že mi Paťko dnes ráno dopraje trochu času, aby som to dokončila, termín odovzdania mám do 9.00.

ďakujem za včerajšie gratulácie.

nsoci
10. sep 2009

Matja tak makame makame. ja sa po tejto stranke - preklady, tlmocenie - statocne flakam.

My uz takmer hodku hore, matko vyspinkany do ruzova, ja uz menej, zalahla som az okolo poolnoci a este sme buntosili aj o pol tretej. byt po yvbuchu, hruza, dnes idem do mesta na cely den, tak asi moc veal nestihnem. No ale vsak bordel neutecie ze ano. Este pred polnocou som mixovala (nie uplne) kura.... mraznicka uz je nacpana a este sa na mna usmieva patizon, uhorka a tri kila zemiakov. 😀

potulka
10. sep 2009

dobre POLROCNE ranko 😉
zasnene si spominam, ako ma pred 6 mesiacmi drvila pooperacna triaska... 😝 a ako som bola nadsena, akeze je to moje babo krasne, ruzovucke, vonave a bezbranne... a teraz výska z kupelne na cely byt, rehli sa s holou ritkou v umyvadle a hneva sa, lebo ho muz oblieka. 🙂 ako som mohla byt kedysi vobec stastna? 😉

zuzic1
10. sep 2009

všetko najlepšie Matejkovi k polročku a samozrejme oneskorene Martinkám a všetkým čo mali nejaké sviatky a výmesačia 🙂 ....

matja: čítam, že je Paťko nejaký chorý, nech to rýchlo prejde a ste v pohode...inak snažíme sa a len kojím stále a spánok j raz dobrý raz zlý, ale asi to ozaj nebude hlad, ale skôr myslím asi zuby 😒

včera som bola u gyndy na citológiu, dúfam, že všetko bude o.k. aj UTZ mi robila a všetko je v poriadku 😝 o týždeň nás čaká poradňa a máme priniesť moč, ako ste ho zachytávali vy????

pasoa: držíme pršteky, nech už dajú Matúškovi pokoj

kucina1
10. sep 2009

zuzic do lekarne skoc a vypytaj si sacky na zachytenie mocu pre chlapcekov 🙂

zuzic1
10. sep 2009

nsoc i: aj ja mám patizón v chladničke, ale zajtra sa dousmieva, zjem ho ja s manželom 😀 , o týždeň v poradni budeme mať hádam 8 kg, berete nás do rambo klubu??

ajka: dobrý mail 😖

lenka138
10. sep 2009

pasoa veľmi držíme palčeky, nech už je len dobre

iron presne tak, múdre časopisy, kebyže to nemám odskúšané na vlastnej koži, tak by som asi neverila, ale deti už od narodenia majú vyvinuté zvierače a dokážu sa ovládať. My sme najskôr len odchytávali kaku a malý si k tomu sám pridružil aj cikanie, s tým som ho ja nejako nechcela mordovať, ved hodiť do práčky pocikanú plienku je najmenej, ale on sa začal pýtať. a máme aj také noci, že od večerného uloženia do nočného kŕmenia je plienka suchá a len čo ho podržím nad lavórikom, tak ciká a potom šup papanie a hned zase spinká. Napr túto noc, cikal naposledy o 8 a potom až o pol 3 v noci, ked sa zobudil na papanie. Ale nie každá noc je taká.
Na šerblík ho nedávam, len ho držím nad lavórikom čo máme na to určený

taella veľa síl ti prajem, ja si to celkom neviem predstaviť mať naraz takéto dva živly

matja snád je teplotka len zo zúbkov

potulka gratulujeme k pol rôčiku

ja mám doma strašného chltoša, on tak papá, že sa mi vždy pri kojení musí dusiť, už som si normálne zvykla. preto som zvedavá aký bude ked ho začnem prikrmovať, lebo ja mám pocit, že by ma najradšej zjedol celú

ten mail od ajky je super, ja v podstate pijem len čistú vodu z vodovodu, sem-tam nejaký džús a malému tiež len z vodovodu, raz sme mu dali lucku a mali sme pocit, že má problémy

matja
10. sep 2009

ja neviem, z čoho môže mať Paťko stále zvýšenú teplotu. Ale je to iba raz max. dvakrát denne, keby som mu nemerala od tej nádchy pri každom prebaľovaní, tak by som to ani nezistila. Možno je to len normálna teplota, ktorá počas dňa rôzne kolíše.

Paťko začína sledovať, ako funguje zemská príťažlivosť, chytí hračku do ruky, pustí ju a pozerá sa za ňou na zem 😀
Veľmi veľa rozpráva, stále si čosi šteboce, ku písmenkám g, b, p pridal už aj j, d, t a spája ich s rôznymi samohláskami do kadejakých "slov". Včera z neho vyšlo čosi ako Mama papá Dada - pričom Dado je prezývka môjho brata, tak to vyznelo dosť humorne 😀
Aj vaše deti sa na vás usmievajú, keď s niekým telefonujete? Patrik si vtedy asi myslí, že sa rozprávam s ním, tak sa mi vyškiera a "odpovedá mi". 🙂

matja
10. sep 2009

potulka gratulujeme k pol rôčiku a prajeme, nech Maťkovi dobre chutí prvá mrkvička 😉

taella
10. sep 2009

tak sme doma z neurológie - boli sme pochválení , ich vývoj zodpovedá korigovanému veku 6 mesiacov , takže je to v pohode . Najviac som sa bála čo povie na Karolínku , ale aj u nej nastále veľké zlepšenie 🙂

allisia
10. sep 2009

Ahojte
my sme boli na poradni tak nase miery 7500g a 71cm 😵

Potulka Matejkovi prajeme vsetko najlepsie k polrocku

Baskaj tiez som uvazovala ze daco necham, no uvidime ako to vyjde lebo este cakam na nejake plienky 🙂

allisia
10. sep 2009

Taella ti je uzasne ze tak pekne napredujete, len tak dalej 😵

mona1111
10. sep 2009

ahojte

Potulka vsetko naj k polrociku 😎

taela super

Ja som sa chcela opytat, maly sa mi v noci budi castejsie na papanie,( 3 - krat ) vacsinou sa budil raz, no neviem ci mu uz staci mliecko. Cez den mame intervaly papanie aj tri hodinky, niekedy dve hodinky. Som z toho cela paf..... Cez den sme v pohode a vnoci sa budi, zaspi okolo deviatej, o polnoci bol hore, o pol stvrtej bol hore a potom hned o piatej no a o siedmej sme sa chceli uz hrat.....

baskaj
10. sep 2009

matja - dodatočne všetko najlepšie k men.!
aj potulkovcom! 🙂

baby, daminkovi som našla prvú šošovičku. na boku bruška ju má. dnes je voláky mrzutý 😒

kočky, ako čistíte lyžičky, misky na papanie a pod.? jarou? dets. mydlom? horúcou vodou?

my dnes začíname podľa našej dokiny vodičkou, v ktorej bola vyvarená mrkvička. len nezačíname po druhom očkovaní, ale až dnes. dáme 1-2 lyžičky. som zvedavá, ako bude 🙂

zuzic1
10. sep 2009

Baby páči sa vašim drobcom v športových verziách viac ako vo vaničke??? Už mám stále nutkanie vymeniť vaničku za športový ale je v ňom stále maličký, tak váham, ale zasa vo vaničke je tak akurát a nepáči sa mu tam moc 😒

matja
10. sep 2009

taella, super, že vaše detičky robia také pekné pokroky

mona, podľa mňa nočné budenie nie je zapríčinené hladom

baska, ďakujem. Lyžičky umývam klasicky jarou. Nech malému mrkvová vodička chutí 😉

zuzic, Patrikovi sa v šporťáku páči o čosi viac ako v hlbokom, ale stále ho tam nedávam posediačky.

lenka138
10. sep 2009

taella gratulujem k dobrým výsledkom

mona my to máme zase opačne, cez deň vydrží tak 2 hodinky, raz za deň možno aj tie 3, ale cez noc spinká dobre. papáme o tej pol 7- až 7 a budí sa tak okolo pol3-až3. Možno to bude aj zúbkami a nie mliečkom, lebo cez deň sa prezabávate, tak zabudne a cez noc to viac vníma, ktovie

baskaj to s tou vodičkou z mrkvy to je dobré, aspon si zvykne na chuť, a ako presne ti to dr. kázala, možno by sme aj my vyskúšali

my sme stále v hlbokom, lebo malý tam má dostatok miesta a je v nom spokojný, takže ja zatiaľ ešte šporťák neriešim. V hlbokom ho budem mať dovtedy, kým sa bude dať

allisia
10. sep 2009

kuk 🙂

mona aj nas Oliverko sa castejsie budi v noci ako predtym a to uz aj prikrmujeme, ono to nie je hladom podla mna ale tym ze v noci ta potrebuje citit ked uz ta nevidi v tej tme, cez den ste stale spolu a aj v noci chcu byt deticky s maminkami - to si mysli ja 🙂

my sa vozime v sportaku uz dlhsie lebo maly je dost dlhy a uz nemal miesto vo vanicke ale nedavam ho tam sedkat ale je v pololahu aby aj videl nieco a to sa mu strasne paci a mne sa paci ze mam otocnu sedacku tak na neho pekne vidim 😉

ja uvazujem nad zmenou destskej dr lebo nikdy nam nic neporadi ani sa poriadne nevenuje, len odvazi a odmeria, pozrie do pusy a koniec 😝 uz pri malej som nemala z toho dobry pocit ale ona nebola skoro vobec chora tak som to potom neriesila lebo ju mame aspon blizko a dochdzat do ineho mesta sa mi velmi nechce. Neviem co mam poriest 😖

potulka
10. sep 2009

dakujeme za blahozelacky, a matja, tebe specialne, lebo to asi zabralo - matejkovi prva mrkva velmi chutila! 😵 najprv z lyzicky odsaval stavicku a samotna mrkva ostala a potom, ked som mu tam supla aj pevne casti, poomáľal a zjedol. 🙂 tvaril sa celkom vyrovnane, ziadne zacudovanie, ze co to preboha je a dychtivo sa nacahoval za dalsou lyzickou. zajtra navarim viac. 😀 babo moje male zlate, najuzasnejsie na svete... som dojata. 🙂

iron
10. sep 2009

potulka, uz aj ty prikrmujes....teda. Ja som zvedava ako bude ta moja krpatna na tie speciality kukat.

baskaj
10. sep 2009

matja - ďakujeme! 🙂 mrkvičková voda naozaj chutila. keby sa nehamujem, tak ju dám malému celú. 😀 vyvarila som pokrájané 4 kolieska, malého som si dala do náruče a dávala mu to takou mäkkou lyžičkou.

potul - aj vy začínate dnes? 😉

lenka - som tu riešila takú dilemu ohladom tých príkrmov onehdy, kuk aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... a na druhej strane.
lebo napr. sestrin malý, ktorého kojila najdlhšie má silný atopický ekzém. nám mama dávala rajč. šťavičky už v 3och mes. a alergici nie sme... ja viem, že toto nie sú silné argumenty a osobne si myslím, že nič ti nič nezaručí, ale tak som sa o to predsa zaujímala a rozhodla som sa nakoniec tak, že začneme, keď budeme mať damián 5 a pol mesiaca. (zabudla som vtedy vysvetliť, že dokina nehovorila že hneď mrkvu ako takú, ale najprv na čas iba vyvarenú vodičku, aby si pomaly na alergén zvykol)

kucina1
10. sep 2009

ked tak citam ako ste davali prve lyzice tak sa divim, bo moje dieta zjedlo hned na prvy krat celu 10cm velku mrkvisko 🙂

kucina1
10. sep 2009

dnes dostal tomasko prvy krat pomixovany petrzlen, kalerab a zeler tak sa napchaval, ze az. alergiu neocakavam 🙂

baskaj
10. sep 2009

- teda ja som to riešila skôr z hľadiska alergénov, nežn ako zvyknutia na novú chuť. teraz budem dávať asi týždeň mrkv. vodu, alebo potom k nej prihodím ešte aj niečo iné, a potom už dám mrkvičku ako takú. nejako špeciálne mi to dokina nevysvetľovala...

taella
10. sep 2009

tak naši dnes jedli prvýkrát biely jogurt , som im primiešala dve lyžičky do postrúhaných jabĺk

egyptanka
10. sep 2009

caute banda, tak ja lehnim na terase, muz isiel s malou na prechadzku, mame za sebou prvu hodinu plavania a ja som stihla aj masaz a ultrazvuk na uvolnenie krcnych svalov. Este sme boli na obede ...
a mala sa prekonava ... vcera pospinkala tri hodiny a dnes po plavani dve hodiny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre