Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
6. feb 2010

Dieta lezi v postielke a kvaka ...

Ja som sa dnes inspirovala spominanym clankom v Dietati a upratovala spolu s Naty ... utrela som v celom byte prach, povysavala som cely byt, umyla a odlozila riad, dala prat pracku a vyvesila po doprati pradlo, spravila malej polievocku, vydrhla zrkadla a skla, umyla kupelku ... z coho mala Naty najvacsiu radost ... som mala pocit, ze ked som oplachovala sprchovu vanicku tak do nej skoci.
Este ma caka navarenie hlavneho obeda pre malu a umyt WCko a som hotova. My budemem mat z muzom na obed polotovar ... parene buchty.

ajka82
6. feb 2010

deni, karinka stale kasle a sopli, akurat dava poobedny spanok a ja asizalomim tiez
inac PP aria sme aj my pozerali, smevyberali medzi ariou a Si, ze ak teda kupime tak jeden alebo druhy...alesi sanamviac lubil 😉

katja ahoj...ja somvedela,ze dlho nevydrzis necitat a nepisat MK 😀

egyptanka
6. feb 2010

20 minut kvakania v posteli a uz zaspala ... som ju isla pozriet a zlata je ... nasla si vo vreckari nahradny cumel a vrazila si ho sama do ust 🙂 ... dnes som k nej ani raz nemusela ist.

Den, Ajka ... ten PP Aria nie je spatny ... ale kedze PP uz mam tak mi to ziada zmenu 😉

ajka82
6. feb 2010

egy, my dame zarobit talianom, ak tak 😀
ale tie kocikyco si hodilalink samne osobne nepacia 🤐

ajka82
6. feb 2010

idem zalahnut k dietatu...aj mne treba poobedny spanok, lebo mi asi hlavu urve 🙄

egyptanka
6. feb 2010

ja idem odsavat ... WC umyte, obed dovareny ...

egyptanka
6. feb 2010

no jasne egy pride na kona a nik tu nie je ... 😖

labutka
6. feb 2010

ja budem mat na obed okrem mojho obedu aj adamov kuskus z kuracimi kozami, mrkvou a fazulkami. mnam, a jemu to nejako nechuti..... 😕

egyptanka
6. feb 2010

my mame ryzu s morcacimi prsami a hokaido s mrkvou.

labutka
6. feb 2010

asi si kusnem do jazyka a necham mu to na stoliku nech sa v tom pohrabe, a mozno nieco aj zje... a medzitym nachystam ciste oblecenie. 😔 😀

egyptanka
6. feb 2010

labutka, ty si este u mamy alebo doma?

labutka
6. feb 2010

ja uz doma, ide sa k svokre.
nepojde niekto zajtra s nami plavat do hotela nivy? okolo druhej? 🙂

egyptanka
6. feb 2010

V nedeli sa nedela ... ide sa na obed k mame 🙂

pasoa
6. feb 2010

katja, vidíš, presne TIETO rady nám tu spolu s tebou chýbali.

Ja nastupujem pozajtra s malým na 2t pobyt do dojčáku a keď si predstavím tú herňu tam, pooblizované hračky... bože... uch uch.. dúfam, že tam chytíme prinajhoršom nádchu, ako pred pol rokom, keď sme tam boli.
Lenže to matúško ešte nelozil, ani len koníky nepásol, do herne som s ním vôbec nechodila...

ja som sa práve vrátila z 3hod. bežkovania po lúkach a poliach okolo martinského skanzenu, no krááása! Slnko svietilo, joj, tak nám bolo dobre (s kamoškou). Aj zajtra pôjdeme.
Chodila by som aj každý deň takto, no ale z dojčáku môžem ísť tak do kelu a do r*ti a nie na bežky, akurát tak po meste sa prechádzať s kočíkom...

a dnes má miláčik, srdiečko, macko, brumko, zajko, ježko Matúško 11 mesiačikov, presne o mesiac rôčik, no ale nám to letííííí....

egyptanka
6. feb 2010

Och joj ... normalne mam vycitky ... zjedla som 4 parene buchty ... a dalsie vycitky, ze som s Naty nebola davno vonku, furt cucime doma a hraje sa v izbe ... asi za pol hodku s nou na hodinku vypadnem ... zabijem dve vycitky jednou ranou ... spalim aspon jednu parenu buchtu a doprajem dcere kustik cerstveho vzduchu.

Matuskovi vsetko naj k 11 mesiacom ... 🙂

a kaslime uz na vymesacia ... gratulujme uz k rokom. 🙂

egyptanka
6. feb 2010

Tak idem von ... papa. I ked som unavena, zeby som najradsej zalahla, ale idem ...

dedde
6. feb 2010

aj ked o den neskor, no z celého srdca zeláme vsetko najlepsie Filipkovi k narodeninám

katja78
6. feb 2010

Ajka - dobre si predpokladala, som slaboch ☹ 🙂

Egy - ta nema problema, šecko je v richtiku 😉

Pavli - ja si vždy taký pozor dávam, aby som dáku hlupotinu netresla, niekedy gúglim, pozerám svoje knižky, je to veľká zodpovednosť dávať rady maminkám tak malých detičiek. Preto by som ani nemohla byť detský lekár 😖 A ešte pred psychiatriou mám veľký rešpekt.
Ale ja viem, že ma neberiete ako bernú mincu, som rada, keď aspoň nejako pomôžem 🙂
Držím palce, aby pobyt ubehol ako nič, prídete domov, a môžte plánovať oslavu k prvému rôčku. Pekné výmesiačie Matúškovi 😎

katja78
6. feb 2010

Lubka - som sa dočítala, ako Ti svokrička robí vrásky. No, v prvej chvíli ma napadlo takéto vysvetlenie - Tvoj manžel je jedináčik, máte dvoch chlapcov, Tvoja svokra má teda syndróm túžby po dievčatku. Asi sa natoľko zblížila s maminou toho dievčatka, že ona jej akoby dovolila robiť jej babičku jej akoby prvej vnučky. Ale ani mne sa to nezdá celkom kóšer. Ale rodinu si nevyberieš.

ajka82
6. feb 2010

katja, to nie ze slaboch...ale si isto zvedava co nove s detickami a mamickami 😉 ...to by som bola slaboch aj ja 😀

nsoci
6. feb 2010

Baby prosim nepiste mi na facebook verejne o babu! Fakt to este nikto nevie okrem vas, ani moja mama. Dakujeeeeem. Snad si to este nikto nevsimol, rychlo som to mazala.

egyptanka
6. feb 2010

Tak uz sme doma ... prijemna prechadzka ... jedna parena buchta vytravena 🙂

A prehodila som kocik ... dnes sme teda mali premieru, ze Naty bola v smere jazdy a kukala na vsetko okolo ... konecne uz nepozerala na tu nudnu mamu 😀 ... najviac ju zaujali korculiari na ramene co hrali hokej a labutky ... takze labut vychadza mi, ze teda nabeh na uznavanie Slovana tam je 🙂

Katka, jo jo, ze nema problema ... ale dnes som sa este nezastavila ... furt nieco. Od rana je vsetko na mne, manzel mi len obliekol a prebalil malu ked som isla von. A o chvilu sa zacne vecerna sichta ... priprava veci na kupanie, pyzamo, priprava kupelne, kasa, kupanie, obliekanie, kojenie a spanie ... snad uz o pol osmej budem mat klud od malej a potom zehlenie, odsavanie, moja sprcha, par chvil na koni, co to precitat v knizke ... zacinam citat treti diel Anny ... a hajde spat.

pasoa
6. feb 2010

nšoči, sorrry, som to z tvojho statusu pochopila tak, že priamo o tom píšeš....

katja, jasné, že dôležité veci asi každá konzultujeme so svojimi dokinami, ale nejaká "prvá pomoc" = rýchla rada tu na MK padne dobre. A to, že nepíšeš z brucha, ale overuješ si informácie, iba svedčí o tvojej zodpovednosti a solídnosti ;)

pasoa
6. feb 2010

manželko sa chystal na pásy (ski-alpy) na hole, že dá večerný výšľap, ale práve mi prišiel povedať, že bude s nami a keď budem na pobyte, pôjde niekedy večer. Že teraz chce byť s nami. :-* :-* :-*

pasoa
6. feb 2010

hodila som do albumu Matúško III foto z premiérového "sedenia" v kočíku - pre tie, čo zaznávate fb.

"Sedenie" preto v úvodzovkách, lebo ako som išla a kočíkom triaslo, tak sa matúško postupne šúchal nižšie a nižšie a ja som ho stále naprávala a posúvala vyššie a vyššie... 😀 😀 😀

nsoci
6. feb 2010

Pasojka Ty si mi zrovna odpovedala neutralne....
Mne to az potom doslo, ze sa to da aj tak pochpit. To bola reakcia na isteho cloveka co zacal mudrovat preco sa takponahlam. O babu nevedel. To by muroval viac. 😉

ajka82
6. feb 2010

karinka zaspala matovi na rukach 2minuty pred podavanim vecere 😒 (som robila vanilkovy puding, lebo mi zostalo kusok prasku z pudingu, co som robila na dukatove buchticky)
ale zaspala mozno preto, ze poobede kratko spala a potom sa tu dlllho nahanala s nami...to je jej najnovsia zabavka, utekat pred nammi a schovavat sa 😀

egyptanka
6. feb 2010

Oooooo ... moj muz sa dobrovolne ponukol okupat malu ... no neveriiim 😲

egyptanka
6. feb 2010

nsoci, rozkaz sefe ... a cenime si, ze sme dolezitejsie ako tvoja mama 😉 😅 😵

egyptanka
6. feb 2010

Potulka, ako ti ide akcia Zehlenie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre