Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
21. nov 2009

no boooze, krpec sa zobudil, musim ist, tak az zajtra pridem uz... peknu dobru nocku vam vsetkym detickam, aj mamickam 🙂

Iron, tak si ma upokojila teraz 😀 diky 😉

inac Mischelka, meno tvojej malej v preklade, ze najkrajsia je aj v mene nasej temy, takze sem dokonale zapadas 😀

majte sa kocky 🙂

egyptanka
21. nov 2009

Idem aj ja spinkat ... dobru noc 🙂

mischelka23
21. nov 2009

😒 moja spáva cez deň v našej ale je obkolesená všade paplonmy 😕 a do svojej ju prekladam ked zaspí na našej 😒 a ked sa niekedy v noci zobudí tak ju zase preložím k nám-zaspí a zasa šup šup do svojej ak...nezaspím ja a spí s nami až do rána 😀

mischelka23
21. nov 2009

cheche no baby ja za vami vôbec nestihám 🙂 kým niečo napíšem tak prejde ďaľšia strana 😀 ..che a to píšem všetkými 10 😀

tak dobrú noc baby a prajem nepretržitý spánok až do rána bieleho 😉

denkolc
22. nov 2009

Dobré ránečko! My už hodinu a pol hore....idem navariť kurací perkelt, nech máme na zajtra...a malej tiež idem navariť, nakúpila som tony bio ovocia a zeleniny...mrazák, teš sa!

Dnes nás čaká obed u svokry, poobede sa dostaví aj Táničkin tatinko, dáme kávičku a pekný deň za nami.... 😎

iron
22. nov 2009

ahojte, tak v noci zase len raz hore.
Nam dnes dojde moj bracho na navstevu, pridu mi robit melir na hlave a strihat malu. Potom prechadzka, jedenie...atd.

vybrala som morcacinu a neviem co z nej krpatej urobit...asi dam len zapiect so zemiakmi a trosku pofrckam olejom...moja fantazia tu konci

xixi7
22. nov 2009

Lubi,
ja som hodila rec s mojou maminou na temu topanocky a ona hovori, ze vtedy sa preferovali pevne topanky, aby sa dietko nenaucilo zle naslapavat a vykrivovat nozicky. Tak teraz uz fakt neviem. Ale pocitovo je na topanky u nas este skoro 🙂.

lubi22
22. nov 2009

Ahojte 🙂

Iron a mozes tam prihodit este mrkvicku a bude to super 😉 Zapiect spolu 🙂

Mischelka fakt s menom Tvojej dceryk som sa este nestretla, teda iba v panovi prstenov, asi je jedina na Slovensku 😉

Egy Tvoja maminka je isto precitlivela a mozno sa tym lepsie zamestnava, ze sa Ti stara do starostlivosti o Natalku. Asi Ti zostava byt trpezliva a jednym uchom dnu druhym von. Viem, ze je to narocne, ja sama by som to asi tazko dokazala. Nastastie mne sa nikto nestara, vzdy povedia, ze ako je dobre, ze teraz mame uz tolko informacii a net, ze za ich cias to nebolo - ci uz mamina alebo svokra. Nikdy mi do nicoho nekafru, ale vzdy pomozu ked treba. To je asi ideal.

Xixi to iste mi povedala aj moja maminka. Mne Filipko uz chce bezkat za rucky, snazim sa to obmedzovat, ale on sa vyskriabe popri gauci a uz by len chcel bezkat. Nastastie vonku sa z kocika nepyta. Ale chcela by som tie Liliputi makke topanocky -cizmicky, len ich zatial nemaju.

mgk111
22. nov 2009

mapa - a v receptoch pre deti som citala aj take, kde boli ovsene vlocky od ukonceneho 6mesiaca...

k topanockam - mame doma papucky ale nedavam hoci mame plavajucu podlahu, doma ich mat nebude - vonku to je jasne a ked sa bude dat cez leto na chalupe bosy...

k jedlu - hmmm tazke temy, kazda ma iny nazor, nikomu ziadny neberiem, ale neverim ze by deticky dostali cukrovku ked teraz jedia sladke a tak... ved to by nasa generacia musela byt cela "cukrovkova"... napriklad... ja som sa rozhodla skratka ze kubik papa pribinacika a ine veci, ktore su aj trochu sladke a hotovo... pomaha mu to na kakanie a tiez aj chuti... sol v ziadnom pripade a koreniny som neskusala akurat tak vnatky zelerova a petrzlenova inak nic... mne skor pridu zle koreniny ako sladke ale to je kazdeho osobna vec... nemyslim si, ze zatazujem jeho brusko alebo daco take, keby to tak bolo, tak by som to nerobila - ako napisala lubi - ziadna mamina by svojmu drobcekovi nerobila vedome zle...

k cudzim ludom - vcera sme boli u prababicky kubkovej a prereval 3/4 casu co sme tam boli... najskor sa zlakol lebo po zobudeni zbadal moju mamu a prababicku a potom zase nas trapili zubky, hrozne si ich brusi... potom sme sli k svokrovcom a tu uz pohoda klidek...

katja - urcite nie si "krepa" 🙂 skratka niektore veci si vsimneme neskor - neda sa byt matkou na 200 %... kazda z nas robi najlepsie ako vie... a kazda po svojom...

taella - ty brdo skratka blby den ,inak ja by som sa bala ho nechat sameho - ja som nechala v choditku v spalni a stiahol na seba box s hrackami... to bola rana som sa skoro posr... od strachu 🙂 drzim palce s karolinkounech to rychlo prejde a nie je to nic vazne chudiatko.. a oliverkovi gratulujeme k zubku 🙂

zuzic - mas to narocne, ale co sa tyka bez prace nesmut - ono to nie je take hrozne ako to vyzera... najskor bude mat asi odstupne podporu tak neboj nebudete bez prostriedkov... no drz sa s tou alergiou...

munu -skore uzdravenie... je normalne ze malo papa ked je chory... to robil aj kubko...

mischelka - vitaj 🙂 ake nezvycajne meno ma malicka ale to asi pocujes casto 🙂zlatucka 🙂

egy - mamina to mysli dobre, vsetci prezivate tazke obdobie a pre nu je asi najlahsie upnut sa na malicku a "vyhocvavat"...

vcera sme oslavovali svokrove narodky - tak som si uzila vinka... hmmm isla som si lahnut okolo jedenastej este o jednej som citila moje alkoholicke opojenie a potom zaspala, o druhej sa kubko prebral ale dala som len dudku a spal do stvrtej, potom sa napapal a spinkali sme do pol siedmej - do siedmej sam so sebou kecal, mlatil nas rucickami, kopal tatina a potom sme uz vyliezli a suchli ho babke a dedkovi 🙂 ale akosi sme sa vsetci prebrali tak si uz nikto nesiel lahnut...
kubko miluje umyvanie zubkov 🙂 ked si cistime tak skaaaacceeee... tak som aj jemu skusila akoze umyvat a drzal a smial sa 🙂 tak asi ideme kupovat kefku malicku a nejaku "dobru pastu" 🙂
teraz sa kubko hra, recni, stale sa stavia na nohy, ale tak ze lezie po nas a vydrzi asi 5-10 sekund sam stat... potom vzdy capne ale keby aspon padal na zadok, on ako pride tak sa hodi na zem 🙂 jasne ze ho chytame ale neviem ako dlho bude trvat naucit ho, ze sa ma padat na zadocek 🙂 nase slniecko dnes bude papat polievku ktoru nikdy nechce ale stari rodicia si povedali ze to skusia 🙂

tak docitane a dopisany prispevok 🙂 bru chut k obedu 🙂

egyptanka
22. nov 2009

Natalka ma uz po obede ... teraz sa pojde hrat.
Joooj take hnusne pocasie, mrholi, hmla ... to by ani von psa nevyhnal a nieto matku s kocikom. Ale ked pre blaho dcery by som mala ist ... ale mne sa taaaaak nechce. Dajte mi dovod, aby som nemusela ist.

egyptanka
22. nov 2009

No ja som rano vstala, navarila obed nam a aj Natalke ... mala ryzu, kuracie masko a zo zeleniny mrkva, baklazan a kusok feniklu som tam hodila.

pasoa
22. nov 2009

egy, "ani matku s kočíkom by nevyhnal" 😀 😀 😀 Asi to začnem používať 😀

vy po obede a pred nami ešte len desiata. Spali sme do 8:45, potom som ho trápila na žinenke, ale vykašlal sa mi na celú vojtovku, tak 3/4 hodina zabitého času, tak raňajkoval o 9:30 🙂

teraz spinká na hracej deke a jeho ocinko na gauči. a ja tlačím polomáčané keksy, mňááámmmm :-P

egyptanka
22. nov 2009

Keby som nedojcila a nemala Natalku tak vzdy v taketo hnusne dni som zacala den kaliskom fernetu citrus a pri vareni som otvorila flasku cerveneho vinka a tu som cucala do vecera. Niekedy za den padli aj dve flasky.
A nemyslite si ze som bola alkoholicka, ale proste niekedy som mala svoj den ... tazko to vysvetlovat. Niekdo pochopi, niekdo bude odsudzovat.

pasoa
22. nov 2009

egy, dobrééé! VôBEC si nemyslím,že si alkoholička 😀
by som sa kľudne pridala 😉

pasoa
22. nov 2009

hm... otvorila som si balíček polomáčaných keksov a zrazu kukám a prádzne... 😕
kto mi ich zjedol? 😀

egyptanka
22. nov 2009

pasoa, hmmm ... polomacane keksy ... mnam.
ja som hladna, ale asi cudne dat si teraz obed ked som pred hodinou len ranajkovala.

taella
22. nov 2009

tak naši sa mi dnes totálne vyprdli na desiatu 😠 Oliver pri prvom súste urobil iba bléé a vybral si všetko rukou
z úst a ďalej ani neotvoril ústa a Karolínku iba nadrapuje pri každej lyžičke a stále sa mi ju snažila vybiť z ruky .
Takže nič nejedli a teraz spia už hodinu a pol , to normálne nechápem , tak dlho mi cez deň nespali ani nepamätám . 😕 😲 Asi budú chodiť spať s prázdnym bruchom , aby tak dlho stále spali 😀

taella
22. nov 2009

tak som využila ten čas a už som sa naobedovala . Odvčera sme mali kapusnicu a morčacie prsia na jablkách a banáne so zemiakovou kašou . 😝

taella
22. nov 2009

v KE je hnusná hmla , som myslela , že bude pekne , lebo ráno krásne svietilo slniečko a teraz ani na vedľajší blok nevidno.

Tak si idem urobiť kávu a k tomu bebe keksy . Pridá sa niekto ?

egyptanka
22. nov 2009

taella, jaaaaaa ...

ide vlastne niekto dnes von??

egyptanka
22. nov 2009

je tu niekto???

mgk111
22. nov 2009

egy .- chces dovod neist von? tak v hmle lekari neodporucaju 😉

pasoa - a obed nist? radsej sladke? 🙂

taella - my ladujeme po obede do seba taku akoze tortu - upecene cesto tortove a na to taka cokoladova plnka slahackova 🙂 mnamky...

egyptanka
22. nov 2009

mgk, a preco??? 😲

no malu som obliekla do overalu, hodila ciapku na hlavu a sup do kocika a s kocikom na balkon, tak som ju tam ukocirovala a spinka. A ja si idem zohriat obed.

mgk111
22. nov 2009

egy - neviem ci ta hmla je vlhka alebo co... rovnako ako ked je veterno - ja som sa na to pytala aj dokiny ze kedy sa moze, kedy nie a takto mi povedala...

bru chut

egyptanka
22. nov 2009

dakujem uz papam ...

🙂

egyptanka
22. nov 2009

a uz dopapane 😝

nsoci
22. nov 2009

ahojte...

tak som sa na party prejdla, o druhej sme isli spat, o 11tej som dosla domov, malicky vysmiaty, obed navareny a pracka bezala.... cheche ked som ju otvorili vytiahla som z nej matkove vlniaky, totalne sa zrazili... su jak na babiku

muz isiel na bicykel, ja travim este vcerajsie jedlo, dnes som zatial nic nejedla a tiez sa mi nechce von. teraz matko zaspinkal, tak mam vyhovorku

egy zajtra sa do centra nechstam, idem nieco riesit do ruzinova

vcera bolo super v tej zoo, matko pistal jak videl zvieratka, maval vsetkymi styrmi, v kociku nehrozilo byt tak sme ho dve hodky na striedacku nosili... som si vsimla, ze vsetky maminky co tam bli s buginami mali deti v nich, vsak nemali sancu nieco vidiet, ale sedeli tam spokojne zmierene so svojim osudom... to u nas nehrozi...matko akoze obsedi v kociku, ale treb ho konstantne zabavat...

vcera som sa namachlila a vyzehlila si vlasy, chexche, jaka kocka som bola... o to vacsi sok som mala rano 😉

taella ako je karolinke? prajem skore uzdravenie
mishelinka vitaj 😉 ja som tu pani sefova samozvana tak so mnou musis byt zadorbre 😀 a pisem s kopou preklepou...

egyptanka
22. nov 2009

Mala by som aj nieco poupratovat, pozehlit ked mala spi ... ale fakt dnes mam lazy day 😔

taella
22. nov 2009

egy dnes je nedeľa a preto sa nič nedelá 😀

vyzerá že Karolínke trošku poľavilo

egyptanka
22. nov 2009

nsoci, ja idem pre knizky do Gorily co som si objednala a uvidime co potom, ci pojdeme MHD (ale tomu sa vyhybam, lebo tam je bacilov ako maku ... alebo spracujem muza a pojdeme autom a pripadne zakotvime niekde na obed alebo na kavu s nejakym dezertom ... fiiii kam to chodievaju potulkovci na palacinky???)

inac nsoci ... moja mama cely cas hovori o tom, ze Matko sa napchaval rohlikom a ze kedy dam malej rohlik, ze aj Matko ho jedol. 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre