Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzi3
18. júl 2008

Dančiačik dík, dám si pozor, ale malý sa mi zdá nejaký mrzutý, sa mi zdá že nanho niečo ide, dufam že akurát neochorie den pred dovolenkou.
No Dančiačik bruško máš teda riadne, to bude asi riadny valibuk 😉 Super že budeš mať párik, naša nechcela chlapca, chcela len dievčatko, aj teraz malemu nadáva ked ju naštve, že chcela nejaké dievčatko a nie takého nepodareného Luba!!!! Tak ja ho potom zvyknem zbaliť (malého), do igelitky mu dám pár vecí a idem ho akože predať a potom ho už nechce dať, že ona ho lúbi a tak.
A kedy máš termín Dančiačik??? Malá bude pri kom ked budeš v pôrodnici?

danciacik
18. júl 2008

Ale hádam vám len tá dovolenka vyjde, lebo je tam fakt krásne.
No termín mám 24.7. takže už ochvíľu. Ale išla by som už aj hneď lebo tie bolesti v podbrušku mi už idú na nervy. 😝 No s malou bude v deň pôrodu buď moja sestra alebo moji rodičia lebo manžel chce byť pri pôrode a potom zvyšok dní s ňou bude manžel a mal by byť s nami ešte aj týždeň po tom čo sa vrátim z pôrodnice.
Tak to máš milé deti, ja som tiež chcela párik, som rada, že to vyšlo (teda ak sa doktor nepomýlil), uvidím ako sa budú ľúbiť. 😀

mimakro
19. júl 2008

Danciacik, pozor! Aj my sme mali mať Matúša. A aká krásna Hanka sa z neho stala 😀 . Keď nám doktor povedal, že máme dievčatko, len sme na seba nechápavo pozreli. Bol to šok. 😉 Zuzi, prečo dávaš Ľubkovi na noc Fenistil? Hanka spí dobre. Len v období, keď jej idú zúbky sa zvykne v noci budiť. Od narodenia spáva s Ondrejkom v izbe, teraz už asi mesiac spáva sama vo svojej. Odmalička sa v noci málo budila, cucla si a spala ďalej. Koncom prvého roka prespala už celú noc. Myslím, že odmietanie nočného dojčenia prispelo k jej odstaveniu. Veľa sa najedla cez deň a v noci jej už nebolo treba. Keď mala asi 13 mesiacov naučila sa aj zaspávať sama. Má síce taký rituál - pusu a pápá tatinovi, pusu a pápá Ondrejkovi, cumel do pusy, do jednej ruky plienku, do druhej ruky Nici zajka a uložiť. Teraz chodí okolo pol deviatej, asi mesiac dozadu chodila o deviatej. Cez deň spí doobeda, asi od desiatej, pol jedenástej do dvanástej, pol jednej. Súrodenecká rivalita sa prejavuje až teraz, keď Ondrejkovi berie hračky. Ale on sa na súrodenca veľmi tešil, len ju hladkal a pusinkoval. Ale aj teraz ju má rád, hoci mu robí zle. Minule ho tak pohryzla, že mal až modrinu. Kamoška má teraz dvojtýždňového Adamka. Ondrejko povedal, že aj on by chcel takého, ale až keď bude Hanka veľká. Zlatý, že? 😀

zuzi3
19. júl 2008

No Mimakro, tak to je teda riadny uspech naučiť take malé dieťa spať same. Neviem či by sa to nám podarilo aspon vo veku 3 rokov, však uvidíme.
Fenistil dávam malému na hrtan, často mu puchne, no teraz je to už lepšie ale takmer celu zimu bol zachripnutý, je to laryngitída, ale bez teploty, väčšinou vznikne z nádchy, inokedy len trocha chrípe a ťažšie dýcha, bola som na krčnom a tam to vyzeralo dobre, vraj len trošičku ružovy hrtan, potom sme boli na gastre, malý ma reflux tak sme mysleli že tie kyseliny mu dráždia hrtan a mali sme dosť silne lieky na 3 mesiace, ale nepomáhali na ten hrtan, tak to môže byť ešte alergia, tam pôjdem ak to neprejde okolo 2 rokov, ale nespozorovala (a to ho riadne pozorujem) alergiu na nič, ano potravinovu, ani pelovu, no ktovie, aj teraz začínal trochu chrípať, tak mu dám pár dni fenistil na noc, tak mi kázali a potom mu to prejde a nerozvinie sa to do silnejšej choroby a do záchvatu, ten ani nemal taký že nemohol dýchať, skôr má v noci také záduchy, ale kortikoidy netreba, no čím je starší, tak mu to ustupuje a chrípanie nebyva časte, dufam že sa to upraví, nik nepočuje že chripe, to len ja mám také uši a počujem aj to čo by som nemala 😉

tinka26
autor
25. júl 2008

Ahoooooojte 🙂 tu som už nebola,ani nepamätám 😅 ako sa máte?dúfam,že lepšie ako ja a moje ratolesti ☹

mimakro
28. júl 2008

A čo vám je, keď sa máte zle? ☹ Zuzi, raz sa to aj vám podarí. Možno v tomto je Hanka popredu, ale v množstve iných vecí zaostáva za rovesníkmi. Len Zuzu13 má nadpriemerné dieťa 😀

danciacik
29. júl 2008

ahojte, mimakro, doktor sa nemýlil 😉 už máme prcka doma, len sa ešte zabehávam. ale chcela som vás tu aspon pozdraviť.

mimakro
30. júl 2008

Danciacik, blahoželám ku krásnemu synčekovi. Ako sa vám darí? Kojíš? A čo Larka? Nežiarli? Ako to stíhaš? A druhý pôrod? Veľa otázok, čakám odpoveď, ak Ti vydá čas 😉 Ja sa idem trošku pochváliť, Hanka už nosí nohavičky a nepociká sa do nich. Včera sme skúsili aj vonku a vydržala. Dúfam, že ju to po príchode chladných dní neopustí.

livia76
30. júl 2008

🙂 🙂 DANCIACIK 🙂 🙂 gratulujeme a prajeme veľa šťastíčka a Patrikovi zdravíčko 😵

danciacik
31. júl 2008

Ahojte. Ďakujeme za gratulácie. Darí sa nám celkom dobre. Zatiaľ kojím - len Paťko je veľký jedák tak som zvedavá ako dlho vydržím. Larka si pomaličky zvyká - už mu dokonca dá aj pusu, len volume si nevie akosi stiahnuť 😀 . Zatiaľ aj stíham, lebo som ešte s deťmi nebola sama - doteraz bol so mnou manžel a teraz som u rodičov a pomáha mi môj otec.
Jooj mimakro a ako sa ti to podarilo? Hanka je potom riadne šikovná. Prihraj návod ako naučiť na nočník, lebo Larka nechce na nočníku ani sedieť.

lucna
31. júl 2008

Ahojte. Danciacik, pripájam sa ku gratulantom. Naozaj detičky sú šikovné. Danko nechce o nočníku ani počuť. Nechávam ho síce s holým zadkom, ale kričí, až ked je potom, alebo práve pišá - čo sa mu strašne páči, ked sa triafa rovno do papučky.....Inak o samostatnom spaní nemôže byť ani reči, aj postieľku máme ako doplnok- spí s nami 😠 😠 😠 . Ked ho chcem preložiť, hned sa zobudí. Zaspáva stále na mne, lebo ho neviem odnaučť od kojenia. Poradte, lebo mne napadá iba jedno. Nechať ho plakať a prosíkať o didi a to by som nezvládla. Asi sa vzdialim na niekoľko dní, aby zabudol......

tinka26
autor
1. aug 2008

Danciacik blahoželám a veľkému chlapovi prajem hlavne veľa zdravia 🙂 Ináč náš Samuel tiež nechce nočník ani vidieť,ak ho vyberiem vrieska o 106 a ked sme vonku a vidí toho staršieho ako ciká do trávy,tak si stiahne kraťasy,stojí a stojí a stojí a potom povie že: nič vytiahne kraťasy naspäť a o pár sekúnd sa pociká 😅 Lucna aj moj starší syn bol naučený spať pi mne a spal pri mne až do troch rokov 😅 Ináč teraz to máme doma pestré,Samkovi rastú dalšie zúbky,tak má horúčku,Marek si rozťal hlavu,boli sme na pohotovosti,museli mu tú ranu zošívať,tak nám ochorel,berie antibiotika,v novembri mu majú vyberať nosné mandle,ja som bola tiež na krčnom a doktor mi našiel hore v nose nad mandlami také niečo ako cysty,beriem antibiotika a mám ísť ešte na Ct-ečko,ak antibiotika nezaberú,budem musieť ísť na operáciu a ešte som objednaná na stomatochirurgiu,majú mi vytrhnúť 3 zuby 😅

danciacik
1. aug 2008

Ahojte, ďakujeme za ďalšie gratulácie.
Tinka no ty to teda máš pestré, ti to nezávidím.
Lucna mi spíme všetci štyria v jednej izbe ale to štýlom, že Paťka uspím v jednej izbe, Larka si ľahne, vypije mliečko a my jej povieme, že sa ideme len napapať a prídeme ku nej, občas síce trošku povystrája ale zaspáva sama. Pri nej spí môj manžel a ja s Paťkom spíme na Larkinej posteli - nedávam ho v noci do postielky, lebo je pre mňa pohodlnejšie keď spí pri mne a jemu sa aj asi lepšie spinká pri mne.

mimakro
1. aug 2008

S odúčaním Hanky to jednoduché nebolo, ale postup som mala odskúšaný na Ondrejkovi a zabral aj na Hanku. Rozdiel bol v tom, že Ondrejko si nechcel sadnúť na nočník. Skúšali sme všelijako, prehovárali, sľubovali, ale bezvýsledne. Kúpila som teda sedák na WC, hádam, keď nás vidí, že chodíme tam, bude aj on. Figu borovú, ani to nezabralo. Tak mi nezostávalo nič iné, len čakať na vhodnú chvíľu. A pritom rozumovo vyspelý bol dosť, šikovnejší ako Hanka. Tesne pred jeho druhými narodeninami sme sa presťahovali. Asi o mesiac došiel manžel so správou, že Lukáš (narodený o pár dní neskôr ako Ondrejko, od roka u opatrovateľky) sa už pýta. Tak som si povedala, že aj Ondrejko už musí. Hoci bol február, nechala som ho behať s holým zadkom po dome, ukázala som mu nočník, že tam sa ciká a kaká. Zopár krát sa mu podarilo urobiť potrebu mimo, ale potom bez problémov chodil na nočník. Ale iba keď bol holý, do slipov sa pocikal. Tak som skúsila iba tepláky, to je voľnejšie, snáď sa zadarí. Toto trvalo od februára do konca apríla, potom už nosil aj slipy a na noc nemal plienku mesiac od tretích narodenín. Ako sa odučil od plienok, začal sám chodiť aj na WC a nočník sme už nepotrebovali. S Hankou som začala rovnako s tým, že mala 18 mesiacov. Ibaže ona cikala a kakala po celom dome. Medzi jednotlivými cikaniami mávala prestávku pár minút, chodila si cvrknúť. Až teraz, asi dva týždne chodí iba na nočník, tak som jej pred 4 dňami dala nohavičky a chodí aj tak. Ale nič nepovie (keďže nerozpráva), iba tam príde a chce si sadnúť. Musím ju vystriehnuť, lebo inak sa vyciká cez nohavičky. Prvý deň s nohavičkami som jej von dala plienku a bez výčitiek cikala do nej. Takže teraz ideme von aj na návštevy bez plienky a nepociká sa. Ale aj ju ponúkam, zvlášť keď veľa pije. Na spanie plienku má. Ale každé dieťa je iné. Kamoškina Vaneska vydržala od 7 mesiacov presedieť niekoľko minút na nočníku, Hanka ani niekoľko sekúnd. Aj sa skôr začala pýtať, ako 14-mesačná. Ale ako 18 mesačná mala plienky späť. A z trucu do nich cikala aj kakala. A čím viac sa jej pýtali, prečo tam ciká, tým bola neoblomnejšia. Až po druhých narodeninách sama povedala, že už je veľká a plienky nechá Dominikovi (bratrancovi). So samostatným spaním problém nebol, keďže Hanka spala sama od narodenia v izbe s Ondrejkom. My sme mali spálňu vedľa, takže som ju počula. Nočné dojčenie veľmi nevyžadovala a po zavedení viacerých príkrmov si už iba cucla. Niekoľko dní po roku sa sama odstavila. Ondrejko bol naopak nočný papkáč, spával v izbe s nami. Bývali sme u svokrovcov a mali sme iba jednu izbu. Asi do jedenástich mesiacov sa budil v noci aj 6x, tak som to vydržala do roka. Keď mal rok aj týždeň, tak som mu už večer mlieko nedala. Pár nocí preplakal a odvykol si. Nemal nikdy cumel, ale veľakrát skončil v našej posteli. A to trvalo aj po presťahovaní. Keď mal 2,5 roka, zariadili sme mu izbu a dohodli sme sa, že jeho postieľku musí nechať bábätku. Súhlasil a po pár nociach tam už spával sám. Aj Hanka už spí vo svojej izbe. Večer ich dávam spať spolu, prečítam im rozprávku (momentálne Ferdo cvičí mravenisko) a zaspia. Verím, že aj vaše ratolesti sa to naučia. Len treba pri tom veľa trpezlivosti. Ano ja som sa nemohla dočkať, kedy to už bude, aj mladšie deti nemali plienky, alebo dokázali oveľa viac. A zrazu je to tu.

mimakro
1. aug 2008

Som sa akosi rozpísala, ale snáď vám to v niečom pomôže. Danciacik, Lucna, Tinka verím, že nejaké finty vymyslíte. Však ani my ešte nemáme vyhraté. Ale spotreba plienok sa rapídne znížila (1-2 ks na deň) a veru v rozpočte to cítiť. Lucna, ako sťahovanie a zariaďovanie? Hotovo? Tinka, držím palce, aby ste všetko zvládli. Aj na mňa sa občas všetko naraz navalí a akosi postupne sa to aj vyrieši, hoci v danom okami si myslím, že to nezvládnem. Danciacik, neboj, mliečka bude dosť. Aj ja som sa stále bála, že mám málo, prsia mäkké, ale deckám asi stačilo. Po pol roku výlučného dojčenia mal Ondrejko cez 9kg, Hanka 8,6kg. Mne pomohlo veľa tekutín, dostatok oddychu (bordel doma som jednoducho odignorovala) a časté dojčenie. A pri Ondrejkovi som dokonca v rámci jendého dojčenia musela aj viackrát prestriedať oba prsníky. Uvidíš, podarí sa.

zuzu13
10. aug 2008

ahojte, hlásim sa po dlhej dobe...danciacik blahoželám 😉
mimakro...nadpriemerné dieťa?ja?...ved sú všetky šikulky 😉 😀 😉

livia76
13. aug 2008

😉 ahoj novembrovky, aj vy máte pocit, že už nám tie naše bábatká akosi rýchlo vyrástli 😕 .Naša Lesia všade všetko vyrapoce,aj predavačky v obchode vedia, čo je u nás doma nové 😵 pusa jej ide ajaaaj a ja som taký kľudný tichý človek a ju nie a nie v rozprávaní zastaviť 😀 😀 Zuzu13-jasné že Lucka je nadpriemerná- vo všetkom bola z nášho ,,klubu" prvá-zato sa nemusíš hanbiť -nech jej tá šikovnosť len pekne zostane 😉 aspon sa v živote nestratí 😅 😅

mimakro
14. aug 2008

Hanku máme za chlapca. Všade vylezie, všade sa dostane, z ničoho nemá strach. Oblečenie má špinavé ako kominár. Ale ešte nič nerozpráva, iba slabiky. Keď má náladu.

zuzu13
14. aug 2008

ahojte
mimakro, tak to si s Luckou môžu podať ruky...preliezky má všetky zlezené, začínajú ju zaujímať stromy...celá mamina... 😀
livia...poznám to...Lucia v potravinách vykladala predavačke, že maminke tečie krvička a preto má vložku 😅 , potom rozoberala fakt, že tatulko a Viktorko nemá "pušuru" ale pindíka...takže máme to veselé 😀 😀 😀

mimakro
16. aug 2008

A že ty nemáš nadpriemerné dieťa? 😉 Veď toto sú témy 4-5 ročných detí. Našťastie, náš Ondrej sa ešte o toto nezujíma. Aj keď minule sa pýtal, kedy Hanke narastie pipíš. Na to manžel zakontroval, že jej pipíš nenarastie. Ale keď bude veľká, môže ich mať, koľko bude chcieť 😀 Našťastie, na to už Ondrejko nereagoval. Ale nazávidím ti to. Mne by sa asi aj uši od hanby červenali. Hanku už musíme strážiť. Minule vyliezla na rebrík, čo vedie na poval. Našťastie som ju zbadala. Nepredpokladala som, že sa odváži. A predsa, potvora.

zuzu13
18. aug 2008

😀 😀 😀
dobré ránko, mali sme perný víkend, Lucka mala 40.tky teploty, boli sme na pohotovosti, má antb., dnes idem s ňou k našej dr, ale už chvalabohu nemala teplotu a začína aj papať...
pekný deň 😉

mimakro
18. aug 2008

Držíme palce, nech ste z toho rýchlo von. 🙂

livia76
19. aug 2008

😉 Lucka šup šup z choroby vooon 😵 nech má mamina trošku kľudu 😵 😵

zuzu13
21. aug 2008

ahojte, tak sa zdá, že je to za nami... 😅 dúfam... 😀 dnes má Lucka poslednú dávku antb, teploty už nemala, tak verím, že sme chorobnosť na dlhú dobu vyčerpali... 🙂

mimakro
22. aug 2008

Už sme sa 😉

zuzu13
26. aug 2008

ahojte, tak som zvedavá ako toto dopadne...tomanová versus ľud 😀 , to sa mi potom od jan. neoplatí ani do roboty chodiť... ☹

mimakro
27. aug 2008

Však včera bolo v správach, že ešte si budú môcť rodičia vybrať. Či budú poberať rodičovský príspevok, alebo príspevok na dieťa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre