Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzi3
26. nov 2007

Aj u nás to je tak, Marianke sa usta nezavru od ráno do večera, je to taká rebeka a malý hovori len mňam-mňam, mama, baba, ňaňa (Marianka), va (havo), mu (kravička), ale zato rozumie skoro všetkému.

mimakro
26. nov 2007

Ja mám pocit, že Hanka takmer ničomu nerozumie. Aspoň v porovnaní s Ondrejkom v jej veku. To bol iný rozum. Snáď to dobehne. Absolútne nič neposlúchne. Za všetko chytá nervy. Všetko jej prekáža. Aj teraz sa od jedu na zem hádže, lebo jej nedovolím otvoriť skrinku. Čo z nej raz bude, to netuším. A každého sa bojí, veľmi je na mňa naviazaná a to som sa vždy snažila o opak. Uvidíme. 😒

zuzu13
26. nov 2007

mimakro...rozumie aj Hanka a veľmi dobre...len ťa skúša koľko vydržíš 😀
zuzi3, Lucka keď papala dala si lyžicu do pusy a noštekom fučala do nej, tak sme to potom skúšali bez lyžice ako srandu a išlo to...mala som aj foto v albume ...ak nájdem hodím ho tam 😀

zuzu13
26. nov 2007

foto je v albume 😉

danciacik
26. nov 2007

Zuzu ďakujem. Larka sa snaží rozpravat, ale zatial sa jej to dopletie - najlepšie jej ide: mama, tata, baba, teta, kika, fú, haji a pa. A najlepšie- havo. Keď sa zobudi tak prvé čo povie nie je mama ale havo. 😀

zuzi3
26. nov 2007

Zuzu dík!
Mimakro suhlasim so zuzu, malá rozumie, len ťa skuša, aj malý sa hádže o zem a vrieska a potom mi robí napriek. Asi každe dieťa musí prejsť určitou fázou. Neboj, Hanka o chvílu predbehne aj tie naše. 😉

mimakro
27. nov 2007

Čo skúša. Jak skúša 😀 Dúfam, že máte pravdu. Šikovná je vo vyzliekaní oblečenia. Dám ju spať a keď prídem, nohavice sú dolu. Občas sa podarí aj rukáv na tričku. A predsa čomusi rozumie. Slovu papať na 100%. Ideš papať mliečko? Už mi aj vyhŕňa tričko 😀 Ideme sa kúpať? To zase naťahuje tričko sebe a trieli do kúpeľne. A vie skladať lego, spájať kocky. Možno som ja náročná a chcem od nej príliš. Ondrejko bol fakt v tomto úplne iný. Keď som mu povedala, že niečo nesmie, že to nie je pre deti, tak si to ani nevšimol. A kopec iných vecí. Viem, že porovnávať by sa nemalo, ale zvádza to 😖 Aspoň že v motorike nezaostáva. Bála som sa najmä o jej zrak a priestorové vnímanie. Čelo má samú modrinu, ale odvaha jej nechýba. Baby, vďaka za podporu. 🙂

zuzi3
28. nov 2007

Každe dieťa je iné aj ja nechcem porovnávať ale vela krát sa pristihnem ako hovorím Marianka to nerobila alebo robila inak. My sme bývali ešte u našich ked sa narodila Marianka do jej troch rokov, v obyvačke sme mmali asi milion kvetov, dvdčko, drahý porcelán a ona sa naučila že to nesmie, ked to šla chytitť tak sme jej povedali že to je kakane, ale Lubko, ten ked tam prídeme, má všetkých na háku a že je to kakané, tak to ho absolutne nezaujíma, chodí, všetko vála a hadže o zem, ked mu niečo zoberiem, napr. vázu, tak začne revať, je uuuuuuuuuuuuuuplne iný ako malá, hlavne v správani a neposlušnosti. Nik ho nechce baviť, lebo je to šinter, radšej by šli všetci studnu kopať. 🙂

livia76
28. nov 2007

Tak,tak maminy, asi by sme sa mali tešiť z toho ,čo naše detičky už vedia, a netrápiť sa tým, čo ešte nevedia. Všetko dbehnú a ešte nám to pôjde raz na nervy haha.Naša Lesinka napríklad ešte nevie sama chodiť,mala od narodenia problémy s pohybom ,museli sme chodit cvičiť Vojtovu metodu, ale zato nočníček je už teraz jej kamarát. 😀

mimakro
28. nov 2007

Zuzi3. Boli sme presne v rovnakej situácii. Do Ondrejkovych 2 rokov sme bývali u svokrovcov a tiež sa nechytal porcelánu, skla a že bol na stole obrus ho tiež netankovalo. Slovo "nesmieš" bolo pre neho sväté. Hanka robí presne to, čo Tvoj Lubko. Keď jej hovorím, že to nemá chytať, tak pozerá na mňa, ale ruka jej ide k tomu predmetu. Aj keď to ráznejšie poviem, tak to nepočúva. A keď jej to zoberiem, alebo ju odtoho odtiehnem, tak spustí krik, alebo sa capne na zem. My doma nemáme porcelán, ani sklené vitríny, našťastie iba starý nábytok. Kvetov je veľa, ale tie si nevšíma. Ani knihy z knižnice mi nevyberá. Zatiaľ. A ostatní by s ňou boli radi, ale ona chce len mňa. Tak na hodinku sa môžem od nej vzdialiť, inak spustí nárek a nevypne ju nikto, zase iba ja. Minule som bola u zubára v meste a nechala som ju ukamošky, že snáď tri hodinky vydrží. No určite. O hodinu musel kamoškin muž pre mňa prísť. Lebo Hanka sa jej držala ako kliešť, ani na zem ju položiť, ani nič urobiť. A kamoškina Vaneska začala žiarliť, že mama má na rukách cudzie bábo. Livia, ja sa pokúšam posadiť ju na nočník. Aj potlačí, ale keď sa jej zrovna nechce, tak vstane a hotovo. Radšej ju nenútim, ani nechcem, aby chodila holá po dome. V lete to bude lepšie. Keď sa zobudí, vždy sa vyciká. Kaká nepravidelne, tak to neustriehnem. Zaspí sama v postielke. To Ondrej nedokázal. Dcéra manželovej sesternice má 15 mesiacov a nechodí. Je zdravá, vojtovku necvičili. Je pohodlná, lebo mama ju všade nosí. A syn jedného kamoša začal chodiť až v 17 mesiacoch. Je to individuálne. Bolo to vážne s jej motorikou? Prečo Vojtovka? Zlý svalový tonus?

livia76
28. nov 2007

Presne ako píšeš Mimakro,zlý svalový tonus-už v bruchu bola zle polohovaná-stále našikmo preto aj pôrod skončil cisarakom/aspon že len v lokálke/.Ale už sú neurologické kontroly v poriadku, máme len viac plávať.Aj ja sa teším na leto keď budeme behať s holou ritulou-to sa bude ,,nočníkovanie,, dobre učiť-teraz je to len o tom,aby vedela načo nočník slúži.A závidím ti,že Hanička zaspáva sama to Lesia je v tomto malý,, vychcááánek " 😉 nezaspí sama ani za nič. 🙂

mimakro
28. nov 2007

Nó. Nemysli si, že ju uložím a ona bez všetkého zaspí. Bez protestov to nejde. Ale nakoniec zaspí. Občas jej musím pomôcť. Poobede však zaspáva sama. A v puse má cumeľ. A v ruke plienku. Som zvedavá, ako ju budem odúčať. 😒

newyorkgirl
28. nov 2007

ahojte kocky mimakro aj my zaspavame s plienkou a dudlikom 😀 nasa Nikolka je celkom sikovna a rozprava az az aj vela rozumie, ale ved kazde dieta je ine, niektore zacinaju rozpravat neskor, ako ste tu pisali o tom kupani nasa nikolka to vola PUPKAT ze sa chce kupat 😀 a ako pise livia o nocniku, to veru neviem ako my zvladneme nika si na nocnik sadne tak na 3 sekundy a bezi prec, tak zatial ju nedavam, bo ju nechcem zbytocne stresovat, no uvidime, co sa z toho vykluje neskor 😅

zuzi3
28. nov 2007

No tie novembrové bábätka maju niečo podobné, aj my zaspávame s cumlikom a plienkou v ruke, a to som si myslela že ked ho kojim cumlik nezoberie a zobral, ale len ten najlacnejši - hrkaci, iný ani za svet. 😉
Nad odučanim si hlavu nelámem, som rada že zaspi aj ked s plienkou, zatial mi to nevadí, Marianka nemala nikdy cumel, plienku, ani falšu, tu mala prvá krát ako trojročná, tá mala namiesto všetkého cici a mna. 🙂
A čo budete robiť so stromčekom na vianoce? Ja by som ho mala asi zavesiť pri mojom šintrovi. 😀

newyorkgirl
28. nov 2007

zuzi my presne ten isty dudlik hrkaci, kamoska mi hovori ze nech som rada ze jej maly zas len 150 korunovy avent a ten nas stoji 20 korun ale niekedy sa tazko zhana 😀

zuzu13
29. nov 2007

ahojte
no my po pobyte v nemocnici máme zaspávanie naruby...musíme si ísť s ňou ľahnúť...no a cumlíky? 2 v jednej ruke, 2 v druhej ruke a 1 v puse...ale len v posteli...cez deň ju to ani nenapadne
hrkací cumlík máme aj my...iný nechce...takže za týždeň kupujeme aj 3 ks, lebo ich rozhryzne 😠
stromček? no hádam ho nechá tak...keď si zvykla na kvety na zemi... 😅 a ak nie, tak ho priviažem 😀

danciacik
29. nov 2007

no Larka zaspáva bez dudlíka. ona dudlík nechce od narodenia. ľahne si na bruško vedľa mňa na posteľ, strčí palec do pusy a ja ju hladkám po nožičke.

livia76
29. nov 2007

Naše zaspávanie je tiež cumlíkové cez deň nechce dudel ani vidieť, hnevá sa, keď jej ho ukážeme, myslí si,že má isť hajať. Plienka u nás nefunguje-máme iný ,,fetiš" -ikeácky vankúšik-bez neho Lesinka nezaspí-tak ho nosíme všade keď cestujeme-Haha bol s nami aj na dovolenke v Turecku. No čo už- hlavne že to funguje. 😀 Horšie bude,ak ho niekde zabudneme 😲 A okrem toho nás náš rozmaznanček musí pri zaspávaní držať za vlasy. A to som zásadová mamina a podľahla som ☹

mimakro
29. nov 2007

Jój, vlasy. Kamoškin syn bude mať v januári tri roky a ide do škôlky. Zaspáva len s jej vlasmi. A povedal, že učiteľka v škôlke mu tiež požičia 😀 . U nás je cumeľ tiež iba na spanie (MAM). Rada by som to obmedzila, občas sa jej podarí aj bez neho, ale musí byť veľmi unavená. Koľko spávajú vaše detičky? Naša cez obed tak 1,5 až 2 hodiny a večer ide okolo desiatej. Ráno vstávame o siedmej, lebo Ondrejka vodíme do škôlky. A ona sa tak nerada vozí v kočíku ☹

zuzi3
29. nov 2007

My dudku cez den tiež nemáme, natahuje ho z neho ked mu ho dám cez den, má ho len v posteli na zaspanie.
Malý spi doobeda hodinku a poobede hodinku a pol, ale to len vtedy, ked mu nič nie je, ale jemu skoro stále niečo je, večer ideme hajať väčšinou okolo pol desiatej, záleži na tom kedy vstane, ak vstane okolo tretej, o pol deviatej odkvecne a ak sa zobudí o piatej ide hajať o desiatej. Skušala som iba jeden spánok cez den, ale nevydžal by do obeda byť hore.
A Mimakro aj my vodíme malu do škôlky, ale teraz chodila týžden a už na ňu niečo ide a potom všetky choroby malý absolvuje s nou. Už ma ide z toho šlak trafiť. 😖
Ondrejko nebýva chorý? A ak ano, malá od neho neochorie?

lucna
30. nov 2007

Mimakro, Ondrejkovi všeko najlepšie k meninkam 😀

mimakro
30. nov 2007

Prvýkrát ochorel koncom októbra. Najskôr nádcha a o pár dní to už mal na hlasivkách a bol zachrípnutý. Teploty najskôr nemal, ale po troc dňoch mu vystúpili. Hneď som mu nasadila homeopatiká, ale aj tak skončil na antibiotikách(bitammon-ampicilín+sulbactam). Už o deň mu bolo lepšie. Hanka to dostala o tri dni neskôr. Tiež zachrípla, ale bez teploty. Tie vystúpili až neskôr, takže prvé antibiotiká v jej živote ju neminuli(amoksiklav-amoxicilín+klavulanát). Kvôli zlepšeniu stavu hrdla sme vybrali aj dve hydrocortisonové injekcie. A to sme mali týždeň pauzu po trojtýždňových sopľoch. Týždeň sme mali pokoj a začalo to nanovo. Nádcha (obaja), Ondrej aj kašle, Hanka iba občas. Nič by mi na tom nevadilo, iba to nekonečné odsávanie. Už sme na tom lepšie, Ondrejkovi musím ešte vyliečiť ten kašel. A samozrejme, tak ako pri prvom raze, chytilo to aj mňa. Prvýkrát som mala zahnisanú pravú tvárovú dutinu, tentokrát mám trošku chytené hlasivky (+ aj dutiny, ale miernejšie). Ondreja do škôlky posielam. Chodia tam aj iné deti so sopľami, tak nech chodí aj on. Snáď ho tie vírusy celkom nezdolajú. Dnes má meniny, tak robí malú oslavu, teda v ich reči hostinu.

lucna
30. nov 2007

My sme tiež dudlíkoví, ale to už len otvorí ústa, keď ho kladiem do postieľky, lebo u nás na uspávanie máme mamine didi- funguje to na 100%.Ale keď je vééľmi unavený, tak odkvecne aj sám.(Na narodky dostal veľké auto, tak som ho do neho posadila a vozila u našich po dome, dieťa bolo podozrivo ticho - mama spokojná... ani som si nevšimla, že SPÍ posediašky 😝 ) cez deň spí raz asi 2 hodiny a večer ide spať medzi 8-9.00, podľa toho, kedy vstane. V noci sa stále budí ☹

lucna
30. nov 2007

Danko mal minulý týždeň laryngitídu, takže to bolo veselé. Našťastie nás minuli antiboitiká, ale hrozba návratu tu bude stále ☹ Mimakro, rýchlo sa vyzdravte a príjemnú "hostinu". My sa budeme tiež hostiť, lebo manžel, otec, brat a svokor mali teraz meniny a manžel aj narodky 😎

mimakro
30. nov 2007

Ondrej má už asi po hostine, asi im to učiteľky dávajú doobeda. Nabalila som mu prináky a nejaké ovocie. Nech si trošku prilepšia. Mliečne výrobky v ich škôlke nefungujú, iba občas prinesie domov jogurt (raz-dva razy do mesiaca). Bieda, čo? Lucna, super, že ste zvládli bez atb. Väčšinou to ide s atb aj s antihistaminikami. Kamoška má 10 mesačného syna a to je iný závislák. Non-stop by bol prisatý, najmä v noci. Ona je už zúfalá, ale on zjavne spokojný. Cumeľ nechce. Hanku dojčím iba 2x denne. V noci iba raz, aj sa iba raz prebudí. Ak by aj viackrát, dám jej radšej čaj. Ondrejkovi som stále pchala cicik a v noci by tiež najradšej stále iba cecal. Hrôza. Musela som ho tesne po roku odstaviť. Hanku neviem kedy. Cez deň chcem vyskúšať umelé mlieko, či by jej chutilo.

zuzi3
30. nov 2007

Aj ja prajem Ondrejkovi dodatočne všetko naj. 😉
No baby, to čo je s tými laryngitídami, u nás to nik v živote nemal a malý v oktobri na to ochorel, presne Mimakro to bolo aj u nás, začala malá, potom o 3 dni to chytil malý, tiež sople a nakoniec tá laryngitída, začalo to chrípanim a ťažkým dýchanim, teplotu mal len tak 37,2, antibiotika sa vraj nedávaju na laryngitidu, to som počula, tak neviem, dávaju sa len v prípade ak to je aj na prieduškách, alebo iný zápal. Malý ich tiež nemal len kalciový sirup a raz som mu dala aj Rectodelt čipku, prešlo to, ale ešte potom dlho dýchal ťažšie. Potom som ochorela aj ja, chrípala som, konečne sme sa z toho dostali, 2 týžde to bolo ako tak a teraz zase začína malá, aj mna trochu chytý lavá strana, tak uvidím. Tak sa čím skôr vyliečte. 🙂

maryja
30. nov 2007

danciacik - to Ti moc gratulujem k cakaniu na druhe dietatko 😀 .
Nasa Terezka uz tiez oslavila rok, zatial este nechodi, ani sa sama nepostavi. Doktorka povedala, ze je to v norme, ze ju nemame nutit. Takze cakame. V roku sme mali 10,1 kg a 80 cm. Je velka - po tatinkovi. Inak stale kojim, pri jej raste zubkov je to totalne nevyhnutelne. Nocnikovanie nam tiez celkom ide, dufam, ze do porodu by sme to mohli zvladnut i bez jednorazoviek.

mimakro
30. nov 2007

A ako Ti ide tehotenstvo a dojčenie? Veľa mamičiek kvôli druhému tehu prestáva dojčiť. Zuzi. Tá kamoškina dcéra mala aj antibiotiká, aj antihistaminiká. Ale myslím, že aj vysoké teploty.

maryja
30. nov 2007

ja som dojcit neprestala. A je to v pohode. Znizili sme pocet kojeni, ale teraz pri tych zubkach si sama pyta a nemam to srdce jej nedat. Vraj kym nie su nejake komplikacie, tak kojit mozem. Ale mlieka mam menej.

zuzi3
30. nov 2007

Mimakro, chcem sa spýtať ako to je u vás, teda vo vašej škôlke s ovocím, u nás zvykne byť jeden krát do týždna ovocie v podobe bud polovica kivi alebo štvrť pomaranča ten rozkroja na 4 časti a banán na tri, ja všetko rovno zahadzujem do koša, lebo vždy si to deti uložia do skriniek, tam kde maju topánky, tak je to dobre akurat tak na nachytanie bacilov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre