Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

danii
28. dec 2006

danciacik, ani ja ti asi velmi neporadim, ale karolinka ma tiez take stavy, ze je strasne unavena, nedokaze zaspat, velmi place, skoro pomaly hystericky, nijako ju nedokazem utisit... a trva to hodiny.... kycha od nrodenia, to proste povazujem za normal, to babatka robia. a soplik som jej odsavala az dnes, islo len trosicku, no dycha sa jej lepsie.
u nas je to nielen cez den ale aj v noci. a len s nou chodim v narusi aby sa utisila.....a nic.... vtedy som na pokraji nervoveho zrutenia.... 😖

hovorila som o tom aj s lekarkou ked som bola v poradni a ona na mna kukla, ze to je u babatiek normalne, treba to proste len vydrzat 😉

danciacik
28. dec 2006

Danii dik. Presne to čo opisuješ sa deje aj u nás. Už ma trápi len to dusenie sa a to zachrípnutie.
Ale dobre, že si mi napísala, lebo ja som chcela vyštartovať zajtra za doktorkou.

barbulka
28. dec 2006

hehe, ako keby som o nasej malej citala, asi je to fakt normalne 😀 mna strasne bolia krize od toho nosenia a ako na potvoru manzel chytil chripku, tak mi nemoze teraz velmi pomoct 😖

danciacik
28. dec 2006

Tak už naozaj začinam veriť že je to normálne. Len dúfam, že to skoro prejde.

danii
28. dec 2006

nie je za co, neviem ci som pomohla....
a pri tom hroznom placi sa skoro az zajakava, niekedy chripi, rozhadzuje rukami, je cela cervena.... vtedy ju vezmem na ruky a hodiny sa prechadzam, hladkam, rozpravam, utisujem, obijmam.....

danciacik
28. dec 2006

Tak asi by sme si mali vzájomne zaželať pevné nervy. a drobcom aby to už skoro prešlo.

danii
28. dec 2006

asi tak 😉 🙂
.... ale som rada, ze nie som sama.... 😀 😀 lebo ja som sa uz fakt zacala bat, ci jej nieco nie je preboha.... ju pozorujem chudatko....

newyorkgirl
28. dec 2006

babule, aj my mavame cosi podobne, ale len tak 1-2x do tyzdna a tiez place a je cela cervena a nie a nie ju utisit, alebo je kopu krat unavena a place, hoci vidim, ze by spala, tak to musime s tymi babami vydrzat 😒

nelika, my sme skoro pred 2 tyzdnami vazili 4 605g, tak sa nediv, ze vy mate mensie oblecenie, ja ju dojcim, nutrilon je davam len obcas, ale je to hrozny jedlik, za 2 tyzdne pol kila naberie zatial vzdycky, do dalsej poradne ideme az po novom roku potom, tak uvidim kolko to bude, ratam, ze uz urcite cez 5 kilo 😀

danii
28. dec 2006

takze ako tak citam, nie je to teda nic neobvykle a naozaj to treba len vydrzat......

nelika666
28. dec 2006

new tak to ste teda riadne velkyyy 😵

vanduska
28. dec 2006

ahojte maminky. chcem sa vas opytat, ze kolko krat do dna vase babätka kakaju a akej farby maju stolicu? U nas to bolo na zaciatku, ked som iba kojila zlte a odkedy prikrmujem bebou, maly stale kaka na zeleno. Je to normalne?

newyorkgirl
28. dec 2006

vanduska, mne mala kakala na zeleno hocikedy, aj z mojho mlieka, bala som sa, ze nie je syta, ale od hladu mi neplakavala, doktorka mi potom povedala, ze na vzduchu stolica oxiduje na zeleno, aj zlta a niektora, ze zoxiduje este v creve a je rovno zelena, tak si nerob starosti podla mna, tiez som si myslela, ze mi mala pije len predne mlieko a kadejake blbosti, ale pokial pekne papa a ostatne je OK, tak sa nic nedeje 😉

vanduska
28. dec 2006

dakujem new. teraz som trochu kludnejsia, lebo uz som si opät kadeco namyslala

danii
28. dec 2006

vanduska, babo moze mat stolicu od zltej cez zlto-zelenu..... az po zelenu. je to uplne v pohode 😉
na toto som sa pytala hned v porodnici a aj nasa pediatricka to potvrdila 😉

maryja
29. dec 2006

nasa malicka si cez sviatky zvykla, ze ju cele dni niekto nosil v naruci. Ja sa bojim, co bude robit od utorka, ked budem s nou zas len ja. Ja ju veru nehodlam utisovat v naruci. chvilku ano, ale nosit ju cele hodiny, tak to teda nechcem. My ju ani vecer neuspavame v naruci, par dni si pokricala i pol hodinu, i hodinu . Ale teraz po 10 minutach placu vacsinou zaspi.
A nasa Teruska stale kaka len raz za tyzden, a pijem feniklovy cas aby aspon mohla prckat.

barbulka
29. dec 2006

maryja, to mas dobre, nasa mala od vcera vecera kaka do kazdej plienky a obcas tak, ze jej to vytecie a ma to aj na dupkach 😅 myslite, ze je to ok ? nemoze mat hnacku ?

danii
29. dec 2006

barbulka aj nam to niekedy pretecie z pampersky na klasicku plienku...

maryja, ja nemam to srdce nechat ju lezat v postielke a srdcervuco plakat....

zuzu13
30. dec 2006

ahojte mamičky, babuľky rastú poriadne. My sme od pôrodu narástli o 8 cm a vážime cez 5 kg. Malá už drží hlavičku a vaše? Mne sa to ale zdá skoro... 😅

barbulka
30. dec 2006

ahoj zuzu, nasa mala uz tiez drzi hlavicku, to je dobre a nie je to skoro, treba s nou cvicit kazdy den, bud ked lezi na brusku alebo ked ju mas na rukach 😵

danii, ja malu tiez nenechavam plakat, som citala, ze taketo malicke sa nema nechavat dlho plakat, lebo zistili, ze potom su ovela sebavedomejsie a smelsie tie deticky 😉

no, my sa vahu dozvieme az 3.1. v poradni, lebo sa nam vo vahe vybili baterky a nove nevieme zohnat. no, ale darovanemu konovi na zuby nekoukej 😀 ale mam pocit, ze pribrala riadne, citim to na svojich rukach, zacinam chytat svalovicu, ked ju nosim 😝

aktak
30. dec 2006

kde na nete najdem ako sa ma cvicit s babetkami?

barbulka
30. dec 2006

hm, tak to Ti asi neporadim, mne toto - polozit na brusko nech dviha hlavicku - prislo z rodinka.cz taky e-mail, ktory mi chodi pravidelne kazdy tyzden a pise sa tam o babatku ake robi pokroky a co s nim treba robit ... je to vlastne pokracovanie tych tehotenskych mailikov 🙂

barbulka
30. dec 2006

oprava, je to rodina.cz 😅

danii
30. dec 2006

barbulka, aj mne take chodi 😉 aj pocas tehu, vtedy kazdy den ze co sa dialo v brusku 😵

barbulka
30. dec 2006

no, to je presne ono, je to super, ze ? 🙂

danii
30. dec 2006

ano, aspon priblizne som vedela, co ten maly cloviecik v brusku robi... 😉
a chodi mi to aj teraz, ale kedze sme stihli prist na svet o nieco skor, tak je tam posun 2 tyzdne. a neviem to zmenit.... 😖 ale aspon si mozem porovnat ako sme na tom.... 😅

barbulka
30. dec 2006

ja som si to pred chvilou menila, mala som tyzdnovy posun, musis sa tam prihlasit a zadat tam datum narodenia malej 🙂

danii
30. dec 2006

barbulka, snazila som sa, ale hned na zaciatku som sa stopla. zabudla som totiz vsetky vstupne udaje.... 😖 aj prihlasovacie meno aj heslo, vsetko 😖

barbulka
30. dec 2006

a na aku mailovu adresu Ti to chodi? ja som si tiez nic nepamatala, ale napises tam mail a oni Ti to poslu 😉

danii
30. dec 2006

skusim tak 😉 ale ani sa mi nejako nechce s tym hrat, ked budem mat naladu a najma cas....

aktak
30. dec 2006

ako sa tam mam prihlasit aby mi to chodilo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre