Novozámčanky II

lucik77
8. jún 2008

Ahojte všetky!
dúfam, že sa v tak peknom množstve 😀 budeme stretávať aj naďalej v pokračovaní Novozámčaniek II, lebo admini všetky témy nad 10000 uzamykajú.

Tak vitajte!!!

deina
23. apr 2011

@moon1979 a ty Dr Marekovu poznas? Velmi je na tom zle? Ked sme tam chodievali, vobec nevyzerala byt chora.

malvuska72
23. apr 2011

@gabuci
Ďakujem,dúfam že aj ja budem mať na neho šťastie

tinkag
23. apr 2011

@stvura ja by som sa tiez pridala 🙂

stvura
24. apr 2011

@tinkag vyzera to nadejne, takze dohodneme termin a hadam dakedy po lete sa zideme... 😀

dida81
24. apr 2011

@stvura trvalo to len chvilocku, mamicky neboli spokojne /vraj/ a ja som tam bola pozriet vlani, no bazenik 1x1 meter 😝 ... /saunový/
Ale tak zase , aby to nevyznelo zle, chlapik co to robil ma vela skus. s plavanim deti, ale podla mna nie s babatkami a tie priestory tu v NZ na to nie su, co je velkáááá skoda! ☹ Keby sme nemuseli tolko dochádzat, ja by som s malým chodila stále.

lubinka26
24. apr 2011

@dida81 a ake boli/su ceny? pediatricka mi hovorila, ze aj nejaki z Palarikova v NR robia tieto kurzy. no skoda, ze v NZ nieco take nie je, mam problem dochadzat do NR (mame zatial iba 1 auto). mozno keby som nasla nejaku mamicku 🙂

lubinka26
24. apr 2011

@adrioska bola som tam zatial len raz, teraz v stredu idem zas. bolo tam velmi vela ludi. po mne isla dnu babka, co tam cakala od pol deviatej (isla som dnu okolo 11tej). berie dopredu len novorodencov, deti treba objednat dopredu. a prednostne vysetrenie stoji 5€. ale v ten den nemala sestricku, mozno preto jej to tak dlho trvalo a este zastupuje aj dr. Marekovu.

stvura
24. apr 2011

@dida81 no ja som sa bola pozriet hned ako to rozbiehali, ale nesadli mi casy plavania, lebo akurat ich dali ako mi dieta spalo {a to on spal od pol roka raz denne a ak by nespal by bol uz velmi zly}. A ten chlapik co to robil ma velmi neohuril, lebo nebol ochotny ani o piad zmenit kurz aby sme mohli chodit - chcela som bud rano alebo poobede, no on to dal akurat cez obed 😒

dida81
24. apr 2011

@lubinka26 100 e tušim

susannz
24. apr 2011

ahojte novozámčanky... nájde sa tu mamička, ktorá nemá s kým chodiť kočíkovať svojho drobca?? mne je samej dlho

peta_84
24. apr 2011

adrioska boli sme tam dvakrat, zavolali sme,ze mame 3rocneho drobca a sestricka povedala, ze ked otvori dvere, tak sa mame hlasit, ze sme tu..aj tak bolo,cakali sme max 20 minut..velmi milo sa spravala k malemu, hravou formou ho aj vysetrila, aj hracku dostal..druhykrat vsak sme odchadzali s placom, lebo sme v cakarni cakali asi hodinu, kde si maly vycerpal vsetku svoju trpezlivost, kedze pred nami zobrala uraz a nejaky surny pripad, vnutri potom uz len plakal, tak ho nemohla vysetrit, takze v pripade komplikacii sa mame zastavit..bojim sa toho ze tam viackrat nepojde..ako odbornicka super, este aj mna mala ako dieta, ale cim dalej sa mi zda pomalejsia, hlavne ked babky a dedkovia sa tam chodia aj vyrozpravat, niekedy je jeden pacient vnutri 3/4 hodinu..chcela by som este vyskusal Salgoovu, kedze tu mame pod nosom, k nej chodi zase otec a je spokojny..

lubinka26
25. apr 2011

@susannz ahoj, aky bol porod? bola si spokojna?
@dida81 dakujem 🙂

susannz
25. apr 2011

@lubinka26 ahoj.. no ja som ledva absolvovala vstupné vyšetrenia, klistír holenie či sprchu somm už nestihla, lebo sa synátor narodil..čiže to bolo tak rýchle, že som nestihla byť nespokojná🙂 ja som bola spokojná

susannz
25. apr 2011

@lubinka26 vidím, že sa tu bavíte o tých "kurzoch" plávania...to je už aj pre úplné bábätká? od akého mesiaca tam chodia detičky?

lubinka26
25. apr 2011

@susannz vaaau, tak teda super 🙂 a kto ta rodil? no ja si myslim, ze deticky by mali ist do vody co najskor, ale asi tak po skonceni 600nedelia by bolo idealne. ty si priamo z NZ?

susannz
25. apr 2011

@lubinka26 rodila ma Kajanová, ešte sme stihli srandovať🙂 ja som obas porody mala strašne rýchle a nečakané.. a úplne rovnaký "scenár" 🙂 hej som priamo.. no, nebolo by zlé ani s mojím drobcom skúsiť.. a kde to presne robia a aské sú podmienky? priznám sa, nechce sa mi to pozadu čítať

lubinka26
25. apr 2011

@susannz tak take porody by chcela kazda 🙂
no neviem ako to funguje, nikto mi nenapisal. iba dida81 cenu a ze to je v NR, v NZ nie 😒

susannz
25. apr 2011

@lubinka26 tak ak to nie je denne tak sa dá odbehnúť do NR..ja šoferujem rada🙂 ak by bola cena normálna.. musím to kuk.. a v Patinciach to tiež kedysi existovalo..skúsim aj to zistiť..

susannz
25. apr 2011

@lubinka26 ty si tiež priamo z NZ?

martina44
25. apr 2011

ahojte aj ja sa k Vam pridavam 🙂 som zo Šurian 🙂 a cakame chlapceka 🙂

susannz
25. apr 2011

@martina44 ahoj.. tak gratulujem 🙂

martina44
25. apr 2011

dakujem 🙂 vidim ze nedavno sa aj tebe narodil maly chlapcek 🙂 kde si rodila?

susannz
25. apr 2011

@martina44 veru hej rodila som tu v NZ aj ke´d som sa toho strašne bála (myslím našej nemocnice) tak som bola príjemne prekvapená

lubinka26
25. apr 2011

@susannz byvam v Palarikove, ale chodim casto do NZ k rodicom, kocikovat atd. 🙂 sme sme sa len pristahovali...
no pozistuj a daj vediet 🙂

martina44
25. apr 2011

@susannz to vazne si bola prijemne prekvapena? ja sa tiez bojim a vsetci mi radia nech idem niekam inam rodit 🙂 ale tak kam pojdem NZ mam najblizsie ... no dufam ze aj mna milo prekvapia 🙂 a k akemu gynekologovi chodis? ja ku Korcokovi do NZ a som s nim nesmierne spokojna 🙂

susannz
25. apr 2011

@lubinka26 aháá.. no zisťovala som ..v Nitre je to kurz od troch mesiacov a zhruba 90€... v Patinciach je to 8 plávaní (týždenne dva krát po hodine) za 115€ a od 4,mesiacov

susannz
25. apr 2011

@martina44 ja chodím k Stankovi, aj ja som spokojná.. a oni vraj teraz majú často všelijaké kontroly a preto dávajú pozor na to, aby boli k ženám normálni.. ja som prvé rodila v Želiezovciach, lebo som tu v NZ nechcela... ale teraz sa tam už nedá.. a pravdu povediac inde by som nebola stihla dojsť ako sem do NZ

martina44
25. apr 2011

@susannz no tak to je dobre budem dufat ze sa aj mne stane to co tebe a prijemne ma prekvapia 🙂
jaj tak ono to je o tom pristupe lekarov vies pocula som ze neni su vsetci v pohode ale tak ja som si vybrala minuly rok Korcoka a nelutujem 🙂

susannz
25. apr 2011

@martina44 tak hej..ja som o živčákovi..či tak nejak sa volá.. počula len zlé...mladých si inak chvália..aj nejakého inda či čo je🙂 a nebudeš mať svojho pri porode..myslím lekára🙂 a manžela?

martina44
25. apr 2011

vies co Korcok uz v NZ v nemocnici nerobi tak toho nie a moj muz nechce byt pri porode takze budem sama ☹ len dufam ze ma to nechyti skor ako mam termin 🙂 lebo muza mam teraz na tyzdnovkach skoro do konca maja ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre