Nový Zéland - pridajte sa

akwee
29. júl 2013

Ahojte. Asi pred mesiacom sme sa pristahovali na Novy Zeland, byvame v Auckland. Kedze sme uz predtym zili vo viacerych krajinach, nebola to pre nas zlomova udalost (az na ten casovy posun) a nasa rodina funguje rovnako ako predtym. Avsak rada by som sa tu stretla s nejakymi mamickami na travenie spolocnych chvil a vymienani si skusenosti. Mame 2 dcerky: 3 a pol rocnu a osemmesacnu. Novozelandanky, ozvite sa! ;)

celasapremenim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
18. mar 2017

@celasapremenim tvoj prispevok je teda na "urovni" urcite by bol hodny nahlasenia, ale necham ho tu, nech si tu citatelky urobia o tebe obraz.
Neviem na co/koho si nahnevana, ale ventilujes sa dost nevhodnym sposobom, prajem skore upokojenie sa a mozno nejaky caj z medovky, ci harmancekovy, levandulovy esencialny olej ....
Pokoj v dusi

azzflo
18. mar 2017

My sme boli na NZ skoro 6 rokov a v dohľadnej dobe plánujeme ísť späť. Síce u nás je to všetko dosť špecifické a víza neriešime, ak má niekto nejaké otázky (a vie komunikovať aj slušne 🙂 ), tak rada poradím ak budem vedieť

mimolimit
19. mar 2017

@azzflo Ahoj🙂 Mozem sa opytat ako ste sa tam dostali? Mali ste pracovnu ponuku?

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
azzflo
19. mar 2017

@mimolimit Ahoj, ano, manzela tam presunuli 🙂

@celasapremenim Deti mame, 3 z nich tam chodili aj do skoly, ale do sukromnej. Podla mna je skolstvo na tom vyborne a mozno to vyznie blbo, ale aj tie "horsie" skoly na NZ sa mne osobne pacia stokrat viac ako bezna skola na Slovensku, lebo maju proste iny system vyucby, ktory mne osobne uz pride logickejsi. Neviem ako je to s rozdelovanim financii, ale statne skoly su zadarmo a rodicia len doplacaju pripadne nejake aktivity navyse, to je myslim vsade rovnake a na kvalitu skoly to vplyv nema. Co sa tyka sikany, tak zalezi urcite na uciteloch a vedeni, tazko zovseobecnovat, ale dnes uz vsade vo svete rastie zaujem resit to, takze urcite to na NZ nie je ziadny extrem, strasiak a pod.
Uprimne nemam sajnu ako je to pre slobodne matky, nejake benefity navyse pravdepodobne mat budu, ale ci je to vyhodnejsie ako ked oficialne funguju ako rodina fakt neviem 😀 Vo vseobecnosti vsetky alebo takmer vsetky vyhody zavisia na vyske prijmu, co je urcite ferove

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
azzflo
20. mar 2017

@celasapremenim Tak ono cely skolsky system na NZ je diametralne odlisny od toho slovenskeho a tazko sa to porovnava. Ale je to celkovo volnejsie, nie v zmysle, ze sa poriadne neucia, ale ucitelia to beru viac hravo, su vacsinou mensie triedy, cize sa vsetci musia aktivne zapajat. Sukromne skoly su pomerne drahe, my sme mali viacere dovody k tomu, ale ked sa vratime, uz pojdu asi vsetci do statnej, uvidime.
No a my sme boli v Aucklande, stvrt Castor Bay a boli sme velmi spokojni, aj ked to bolo trochu dalej od centra. Deti mali skolu v Parnell, ale to je skor stvrt pre mlade bezdetne pary by som povedala. Teraz budeme asi hladat nieco v Orakei, Takapuna, Devonport alebo Herne Bay, tie su mi z toho co som videla najsympatickejsie.
Okrem Aucklandu by som isla jedine do Wellingtonu, ale tam ti konkretne casti neporadim. Ja osobne mam radsej Auckland, i ked je mozno mierne drahsi, ale tam si najdu svoje aj mladi, aj rodiny, myslim ze aj pracovne prilezitosti su tam o dost lepsie a v neposlednom rade aj pocasie, Wellington je v tomto doost zly 😀 Ale zvyknut sa urcite da, isto by som nezavrhla ani Wellington, ale pre mna bude Auckland vzdy volba c.1.
Ak mate moznost ist, nevahajte ani sekundu 🙂

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
azzflo
20. mar 2017

@celasapremenim Museli sme ist kvoli praci do USA, ale ratame s tym, ze koncom buduceho roka pojdeme zase naspat na NZ.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evian666
20. mar 2019

@azzflo ahoj. Ste naspäť na Zelande?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre