Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

dannynka
24. nov 2008

danona skus napisat meggi ip...pisala mi asi pred tyzdnom link na nejaku stranku kde maju teraz format A3 ZA 199 😉

ikulka
24. nov 2008

ahojky eli kedy to idete? cesty na martin boli zavreté 😲 som z martina a ani o otm neveim no pekne... ale snehu je tu dosť ale cesty su myslím v pohode udržiavané....budete mať aj zastávku v martine?
držím palce a halvne šťastnú cestu....
danona ja si dám asi tiež vyvolať tam kde dany písala, len už si nepamatm kde musím zas meggi napísať

dannynka
24. nov 2008

danona- tak ta akcia je tu

www.24print.cz

samuelko
25. nov 2008

DOBRé RáNKO
Unás celú noc snežilo- takže máme snehu hojne,Samkovi je o niečo lepšie.
ženy ešte je skoro na vyzdobu okna v detskej izbe,vyrobila som malému takého snehuliačika a síce som ešte nevidela na ostatních oknách nič,tak sa vás radšej pýtam,ešte je skoro že??? 😅

zuzu13
25. nov 2008

dobré ránko...
samuelko u nás som videla už veľa polepených okien 😀 😀 😀

samuelko
25. nov 2008

to fakt zuzu?? 😉 dakujem

samuelko
25. nov 2008

Teraz som dobalila Mikulášske balíčky celkom ich ja 12ks, ale vtom sú už aj rodičovské 😀 vytešujem sa ztakých vecí,Samkovi sme kúpili v Tescu toho tancujúceho psa isto viete mali tam ešte aj ježka a j moriaka ,s takou mikulášskou čiapkou,kúpili sme mu hračku,lebo on sladkosti nemusí za mesiac neviem do neho natlačiť jednu kinder tyčinku,hrozné,ale to má pomne toto jedenie,ani ja nemusím sladké 🤐

Inak ešte spinká môj plaňúšik 😉

danona
25. nov 2008

ahojte
dannynka-tu stranku som pozerala, nejako sa mi tam nedari ani prihlasit sa.. 😅 ak ste uz niektora odtial objednavali kalendariky, pls napiste mi kroky co stlacat - ako deb..kovi 😀, neviem sa z toho vysomarit.. 😔
samuelko-aj tu nasnezilo do rana, v noci to bolo naadherne 🙂 a ozdobovanie - kamosku som v nedelu videla vylezenu na dome zvonka 😀 , tiez uz zdobila.. 😉 ja musim este tekvice vyhodit.. 😀 az potom mozem zdobit 😎
este ani mikulasa nemam nakupeneho..auto mam v servise-mangelikovi sa nejako nezdalo, tak sme ho radsej nechali tam skontrolovat.. 😖 ale skocim potom to tesco pozriet, v sobotu ideme do viedne na mikulasske a vianocne nakupy /hlavne do hraciek 😎/, tak tam hadam nakupim..

danona
25. nov 2008

este sa pochvalim-nine som obj. dalsi kocik 😀 -cierny quinny zapp-predavala tu jedna mamina na mk, tak co vozim v aute maly Britax verve, ten si odkupi kamoska, my vyskusame dalsi, v poradi uz piaty 😀 kocik.. 😅 ani nemusim nic doplacat, tak vymenime kus za kus - aby zase bola trocha zmena.. 😎

samuelko
25. nov 2008

jééééj danona super nákupík bude... a ten kočík 😉 🙂 🙂 🙂

danona práve teba som sa chcela spýtať,či neviešm náhodou kedy budú psie záprahy tento rok na Donovaloch.? 😲

danona
25. nov 2008

samuelko - budu 6.-8.2. 😉 zvykli byt aj skor-v januari, tento rok takto..
sak sa uz aj vytesujem z kocika, zajtra ho budem mat doma.. 😎

dannynka
25. nov 2008

danona ohladne prihlasenia ti neporadim....to musis skusit meggi sa spytat,my kedzde sme z jedneho mesta budeme si objednavat spolu za jedno postovne 😅

ikulka
25. nov 2008

ahojky samko len kludne vyzdobuj ako sa ti páči ved sneh už je a snehuliak može byť celu zimu nielen na vianoce

dannynka
25. nov 2008

ste ma normalne navnadili,asi ked umyjem okna zacnem aj ja zo zdobenim...ved uz tusim v nedelu zacina advent ze? 😅 😅 😅 😅

ozaj dnes asi pojdem uz kupit GAbike toho hovoriaceho psika s fisheru...aby sa zasoby v draciku neminuli 😅

mirka
25. nov 2008

ahojček, musím Vás počítať, učila som sa 🙄

samko, neni skoro s výzdobou, ja som v nedeľu videla už v okne vianočný stromček, asi tak 😀

mirka
25. nov 2008

no počítala som 🙂

aj naša lalka má nádchu, dnes je pri mamine až do večera, tak mám VEGEEEEEEEEET 😅 čo je to? 😀 ako si vždy vravím, že keď budem bez malej, spravím si to a to a mne sa tak nič nechce 😝

eli, no dr. premúdrelá sa ozvala, čo? no máte to ťažké, neviem, čo by som ti poradila 😒

aj u nás krásne snežilo cez víkend, malá sa s ockom bola prvý krát sánkovať, ocko ju aj do blata vysypal 😀 večer sme šli všetci spolu vonku venčiť, ale už nechcela v sánkach seideť, ale na druhý deň, ich obkukávala hneď 🙂

Lalka je bez cumla, ten ale nemala nikdy, ael plienky má stále. Aj cez deň, ale sú dni, keď je bez, to sa väčšinou pekne pýta, potom jej prepne a reve, že chce plienku. Dnes sa prvý krát zavrela v spálni a vyšla, keď sa pokakala do plienky 😅 no ja mám z toho trochu stres, že je ešte plienková, viem, že to je normálne, ale z každej strany počujem, svokru, maminu, a všetky ženy v ich veku, že my sme plienky nosili max do 1,5 roka 😖 no bože, ale boli handrové, teraz sme za nejaké novodobé matky, čo ani decko na šerbel neposadia, len aby nemali robotu navyše 🙄

mirka
25. nov 2008

hodila som nejaké fotky

samuelko
25. nov 2008

tak ste ma potešili stou výzdobou,mala som dnes viac času doma,tak som to stihla aspoň povystrihovať a kedže od zajtra som dlho v robote,tak to ostane už len na víkend.

ženy Samkovi som kúpila čižmy u Baťu a teraz ked prišli pre mňa do roboty s manželom,tak mi malý vraví,že maminka zima mi je na nôžky,skoro som odpadla,tak mal termo pančucháče a s kožušinkou čižmy,vyzula som ho a nohy ako ľad,tak som pobehala celé mesto za nové čižmy a jeho číslo všetko vypredané,na porazenie chceli sme ísť do Banskej B. do európy (obch.centrum) ale je strašne veľká hmla,tak sme nešli.

mirka krásne fotky 😉
danona potom nám napíš,že ako sa Ninke páči nový kočík 😎 a ďakujem za info 😉

ikulka
25. nov 2008

ahojky mirka krásne fotečky malá je zlatá....a nestresuje s as plienkami poznám aj deti čo ešte 4-5 ročné maju na noc plienky..... 😉

mirka
25. nov 2008

😅 danona, že 5ty kočík 😝 no ja sa priznám, že najradšej by som bola, keby z neho už vyrástla, už mi zavadzia všade 😅

ďakujeme za fotky, iku, ma nestraš, tak dlho, dávam jej max 3 roky 😒

samuelko
26. nov 2008

Dobré ránko dievčatá 🙂

dannynka
26. nov 2008

samko alebo ze by dobru chut k obedu? 😀

mirka
26. nov 2008

ahojček, ako sa máte? my celkom fajn, varím obed 😅 frankfurtskú pol. a vypr. karfiol, doobedu sme sa boli sánkovať, keď sme prišli domov, malá dostala zas hysák, že nejde domov, to sme boli von skoro 2 hodiny a málo jej bolo, tak ričala asi pol hodinu ako tur 😖 som si myslela, že ako odpadne, unavená, vyrevaná a zas sa pol hodinu krútila v postieľke. Ale to pri mne vždy, pri mamine zaspí do 5 min., keď som v škole, pri mužovi za 10 min. a mňa skúša dennodenne 😠

Ešte spí, ale už asi nie dlho

mirka
26. nov 2008

dala som ešte fotky z dneska 🙂

danona
26. nov 2008

ahojte
mirka-pekneeee fotky, btw, mala ti do tej vody nevbehla?? 🙂
ja som dnes bola po prvy krat na takej masazi ze bankovanie.. myslim ze to bolo super, no chrbat mam teraz ako E.T. - fialove kruhy na nom 😀 no o mesiac to chcem vyskusat zase.. 🙂
a kocik - vlastne som vymenila kus za kus, nic som nedoplacala.. 😅

ikulka
26. nov 2008

ahojte dievčatá chcem sa vás opýtať tie čo vás očkovali proti pneumokokom ako to deti znášali? dnes pichli našu a má teploty od doobedia a nemože ani chodiť, nožičku len za sebou ťahá.... čo jej mám nato dať obklady zmiernia ale iba na chvílu

dannynka
26. nov 2008

ikulka to vazne az takto?Gabike pichali naraz prevenara a aj 2-rocne ockovanie a nic jej nebolo 😉

tak prajeme Saske nech ju to cim skvor prejde chudatko malinke 😒

danona
26. nov 2008

ikulka- aj nina zniesla pneumokoky v pohode.. no kazde dieta je ine, davaj obklad /kludne aj lad ak mas, alebo maso z mraznicky na chvilku priloz/, na teplotu nam dr odporucala detsky paralen, no este som ho nedavala..dnes vydrzte, uvidis, zajtra budete ok 😵

samuelko
26. nov 2008

Dobrý večer
ikulka ani Samko nemal ťažkosti po očkovaní,ale ak má teploty kludne môžeš dat tak ako danona písala paralen alebo brufen sirupček a obklady.Držím palčeky,chúďamoje maličké,držkajte sa 🙂

eliska7
autor
26. nov 2008

ahojte,Iku pravdaže jej daj obklady,aj paralen,alebo ibubrofen sirup(ibalgin,proste čo maš)ja to dobre poznam,každe očkovanie,sme to preživali 😢 fukame.teraz troška skopirujem,lebo nestihame baby,no vysledky z magnetickej rezonancie su dobre,takže hlavu ma v poriadku 🙂 ,cesta bola strašná ,vten deň akurat začalo snežiť(utorok)chceli sme isť cez hory,lenže už od levic bolo všetko nepriechodne,museli sme isť smerom na nitru a na dialnicu.Cesta z levic do nitry bola ako v horore-30km rychlostou,same šmyky,proste des až dialnica bola super,vyrazali sme o pol druhej vnoci,sara spala v aute len dve hodiny a potom až na oddeleni o 11,mali sme dvaja čo robiť,zabavať ju aby nepytala didi.neuspavali ju do celkovej narkozy,tam to robia lokalne-do zadku dostala hadičkou taký gel na spanie dvakrat po sebe-lenže sarke chuda moje to len stres spravilo,ako jej dvihli nohy,hned začala kričať šušurku nie!(spomenula si na gynekologiu,takže ma ztoho traumu dodnes ☹ )aj ju napichli preistotu a dostala jednu infuzku,neskor vložim foto,cestou naspať vobec nespala,celu ma doskakala,len skučala,bez ceckou nebola ticho,došli sme domov o pol osmej večer,takže sme nespali ,od pondelka rana hore až do utorka večera,uplne ko a sara revala do 21.30 kým zaspala,fuj mame dosť na desať rokov.teraz ešte najst nejaku neurologičku a volať do nitry na gyndu a snad bude trocha klud.inač dnes som jej nedala od rana didinky,nechala som ju plakať,aj na obed zaspala len na 50 min,ale nebolo žiadne dodidinkovanie,zaujala som ju snehom,večer som ju zase nechala revať(už plakala menej a zaspala bez didi-uvidime čo bude vnoci,ale cecky mam plné a vobec sa neviem rozhodnuť či chcem vobec odstaviť uplne-jato asi nikdy nedokažem 🙄
jaj ten sneh je krasny,sankujeme kolko vladzem ťahať,aj doobeda aj poobede,tak sa jej pači,len nemožem mať rukavice,lebo hysači 😠 ja neviem čo sa boji 🙄 hlavne že ona ma 😠 .dnes som napiekla kolače,chleby,normalne mi šibe a na plynovej rure 😀 ale vyzerá to dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre