Októbrové bábätká 2006 - 2.časť

eliska7
25. apr 2008

ahojte ,nebol tu nik,tak som to otvorila ja ,dufam že neva.sara spi tak som rychle nabehla.Poobede sme sa vyteperili do zahrady,lenčo sme tam došli,ako druhy svet,uragan"dážd-sare bolo ťažko vysvetliť že sa neda robiť kojače 😀chuda ako sa jedovala,ešte dostala aj hnačku,tak nam zamorila našu chatku3*4m 😀take krče mala-svitlo mi z čoho,jedla cely pribinak a ja dva a ona nesmie mlieko-skušali sme až doskušali 😖myslela som že už vyrastla z toho.samko tie malby su užasne-zase si ma navnadila malovať 😉

mirka
6. mar 2009

ahojte

eli, dúfam budete rýchlo ok , pospi si na obed

aj u nás porušili veľa škôlok, zápis bol u nás 1 deň, v jednej škôlke v meste tuším 3 dni a neberú podľa toho, kto je koľký v poradí zapísaný, dnes ideme pre rozhodnutie, ale v podstate mi to je jedno, horšie to bude, ak mi ju nevezmú budúci rok, to by jej už bolo strašne dlho doma 😖

zachvíľu ideme domov, boli sme 2 noci u svokrovcov, mangelik bol od pondelka na školení v novej robote, mal práísť už včera, ale jedno školenie im posunuli na dnes, takže už hádam dnes príde domov 😅

danona
6. mar 2009

ahojte
zuzu-operacia? 😕 drzim palceky nech vsetko dobre dopadne...
samuelko-wellness-na velku noc ideme do Permonu - v Podbanskom, tam je podla mna naj wellness na sr 🙂 , potom je dobre v hoteli Kontakt-StaraLesna, tiez Domica resort je pekny-hlavne pre deticky,no wellnes tam len dorabali,neviem ci uz je ok...potom je pekne v hoteli Kaskady to je v Sliaci-Sielnici... ja som bola cez tyzden tu u nas-svagor otvaral teraz toto www.penzion-viktoria.sk, mame to tu v meste pod nosom 😀 tak pre mna je to super.. 😎
mirka-dobry ryychli su u vas v skolke..-s tym rozhodnutim.. 😉

danona
6. mar 2009

samuelko- este besenova ma napadla, myslim ze aj sauny tam maju, pocula som ze to veelmi chvalia.. 🙂
eliska-doobre ti bude...zrelaxujes sa... 😎

eliska7
autor
6. mar 2009

ja som si v gogle klikla na wellnws pobyty a tam ich jééééééé aj ceny rozne 😉

danona
6. mar 2009

a pre deticky chvalia wellness Patince, je tam nejaky 4*htl, aj som pozerala ich stranku, no ma to nejako nezaujalo.. 😒
a take waw wellness-znami boli vo februari v madarsku v hoteli Spirit, asi to bude www.spirit.hu nevieem, je to naadherne, som to pozerala na velku noc, no ceny su straasne vysoke.. ☹

danona
6. mar 2009

tak zle som dala tu stranku toho hotela, uz som ju vygooglila, tu je 😀 http://www.spirithotel.hu/ len tak na "snivanie" 😎

samuelko
6. mar 2009

jej danona super dakujem a to som ani nevedela že to sa dá íst aj s detičkami,lebo by som len tak šla.pokukám pozdejšie lebo teraz mám robotičku doma ale niekde by sme chceli íst a možno aj na velkú noc 😉 uvidím,nechce sa mi doma vysedúvat 😠
Ráno som pozerala aj ja v Madarsku a našla som jedno ubytko čo sa mi aj tak celkom pozdávalo,nahodím potom link. 🙂

Srdečná vďaka 😎

danona
6. mar 2009

samuelko-da sa aj s detmi,len je to narocnejsie... lepsie si urcite oddychnes ked idete len dospelaci.. 😎 a deti ani v saunach dlho nevydrzia..pre tie su skor bazeniky,whirpoolky...ak chces v klude relaxovat, chodte len dvaja s mangelikom, alebo partia bez deti... 😉 hod potom link co dobre si nasla.. 🙂

biccy
6. mar 2009

Ahojte 🙂
Prisla som vas na chvilku mrknut,lebo Zoinku chcela svokra,tak je teraz tam. 🙂
Vcera sme boli na zapis v skolke a zoberu nam ju bez problemov.Len som chcela od 5.oktobra,ale ide uz od septembra.Riaditelka povedala,ze deti prvy mesiac placu a potom pride Zoe v oktobri,bude plakat a oni zacnu opat s nou.Ze budu uz mat obdobie placu za sebou a moze s nimi v oktobri uz pokrocit.Ze takto je to lepsie,tak som dala na jej nazor. 🙂 Tu je nasa skolka:
http://www.ms-okulka.wz.cz/
Tento tyzden sme zacali s uplnym oducanim Zoinky od plienok.Mala uz iba na spanie,ale teraz posledne dva dni a dva noci spala bez plienok.A uspesne-vstavala sucha. 🙂 🙂 Tak som rada,len dufam,ze to takto bude aj pokracovat. 🙂
Zoinka sa ,co sa choroby tyka,zatial drzi (klop,klop,klop),len ja som prechladnuta a kaslem,tak dufam,ze sa odo mna nenakazi,kedze spime hlava pri hlave. 😅 Zajtra chcem ist s nasimi do Polska,tak dufam,ze sa mi nepohorsi,lebo musim ist v pondelok do roboty. 😅 🙂
Prajem vam pekny vikendik. 😉 😉 😉

ikulka
6. mar 2009

ahojkyjte no tak aj my sme už chorí celá rodina muž má od pondelka atb od dnes aj my s malou ☹ 😠 taks a leičime
no veru welness by som aj ja brala a napadlo ma, že by sme tam mohli dať nejaké stretko tak spon na jednu no...ockovia by postrážili detičky a my by sme pokecali v príjemnom prostredí 🙂 čo vy nato?
idme si ja lahnuť dievčatá lebo taká chorá ako som teraz som nebola už hádam 5 rokov, ledva sa hýbem....tak pááááááá

samuelko
6. mar 2009

Ahojte
No nemala som čas preštudovať tie pobyty,ale dostanem sa ktomu ešte. 😉

Ženy poradte mi prosím čo svokre na 50-tku myslela som na zlaté náušnice,ale ešte mi dajte nejaké dobre typy,možno zmením názor. Tento rok máme toho hojne každý mesiac dačo 🙄 Zajtra ideme na oslavu sesternicin malý má rok 😝

biccy gratulko a držím palce k ďalšiemu úspechu.
ikulka liečkajte sa,aby ste boli skoro zdravučké 🙂

eliska7
autor
6. mar 2009

jaj choručkým skore zdravičko,ja neviem čo su to za choroby,cele rodiny ochorejú 😠 .
Iku aj ja som dnes snivala ,že wellnes s kamoškami-bolo by to super,babská jazda no najprv musim zarobiť 😀 😀
zoji super s odučanim,ja tiež davam na noc preistotu plienku,hlavne teraz ako je dlho chorá,ale sara sa vypyta aj vnoci cikať,takže spejeme k dobremu,začala vela piť 😖 najprv pila malo,zato teraz slope 😀

samuelko
7. mar 2009

Dobré ránko
Unás slniečkovo,idem umyť aspoň v obývačke okná a prezliecť periny. 🙂 A potom ideme na oslavu 🙂
Prajem pekný den 😎

mirka
7. mar 2009

Ahojček

Iku, liečte sa!!!

Biccy, gratulko, a pekná škôlka 🙂

u nás je mrzko, ale našťastie neprší, ale drahý bol so psom, že dosť nepríjemne fúka, ale tiež tak viac upratujem

Lalka ešte stále nosí plienky 😒 ale už ako sa oteplí, nebude nosiť ani vonku.

Eli, ešte kojíš? som sa ťa to chcela opýtať už dávnejšie a zabudla som sa 🙂

samuelko
7. mar 2009

Ahojte.Samko už búva.
Aký ste mali deň?

Danny začali ste prerábať?

Eliska už je vam lepšie?

biccy
8. mar 2009

Ahojte 🙂
Takze ja mam uz ATB,Zoinka sa zatial drzi (klop,klop,klop). 🙂 Nadalej uspesne pokracujeme v oducani od plienok. 🙂

Samko,my sme svokre na 50-ku davali peniaze,lebo si chce nieco sama kupit. 🙂 Sperky su tiez dobry napad,ale my by sme jej kupili,keby sme nedavali peniaze,elektronicky fotoramik,kde by sme jej dali rozne Zoinkine fotky. 🙂 Toto sme kupili mojmu ockovi na Vianoce a velmi sa mu to pacilo. 🙂

eliska7
autor
8. mar 2009

ahojte,skore uzdravenie všetkých chorým,neviem či nam je lepšie,lebo sara stale kašle,dnes zase jej piskali priedušky-testuju ju na tie chloridy v pote,takže už sama neviem,ja tiež stale kašlem,mam nejake chlamidie stopy v krvi,ale že vraj ztoho nemam tento stav,že nejaka alergia ,niečo mi vadi a to vyvolava kašel a danko detto,otec sa dusi,mama chodi do roboty zo zapalom pluc(inač by došla o robotu-zatial sa len muž drži,iba kašle. 😖 no a ja mam už druhy den migrenu-len sa dopujem a popritom ešte aj robim,takže som ko.
Mirka od decembra nekojime,ale sara musi každý den žmoliť moje bradavky 😀 a cele dni koji babiky-priloži si ich na didinky a koji ostošesť 😅 asi jej preskočilo ztoho,stale sa nezdava myšlienky,ked sa otepli mliečko sa urobi 🙄

mirka
8. mar 2009

ahojky

fúúúú, eli, to máte riadne trápenie v rodine 😒 je to strašné, keď nemôžu ísť ľudia na PN, kvôli robote, jednej známej mama chodila do roboty, drela, to že strašne krváca aj mimo cyklu prehliadala, len aby ju neprepustili, keď už prišla k dr. bolo už po dvanástej, rakovina krčka maternice v pokročilom štádiu (alebo v konečnom?), o 5 mesiacov zomrela

nechcem ťa vôbec strašiť, len to je hrozné, že ľudia ani nemôžu ísť na PN a hlavne teraz keď je kríza, tak sa všetci boja o prácu ☹

pozrite do môjho albumu, čo lalka včera sama nakreslila, najprv toho veľkého pajka, potom toho malého, ten sa jej už nepodaril, má obrovské oko 😀 😀 😀

dnes sa krásne vykakala do nočníka, začína sa pekne pýtať, strašne sa teším, že aj keď zas mala 3 dni trápenie s kakaním, bojovala na nočníku a nie s plienkou!!!!! 😵 😵 😵 nech sa oteplí a už jej ani von nedám plienku

biccy
8. mar 2009

Mirka,pekny obrazok Laurinka nakreslila 😉 😉 😉 .
Ja idem Zoinku presvedcit,aby sme uz isli spat,lebo este chce teraz pozerat Snehulienku. 🙄
Prajem vam pekny tyzden. 😉 😉 😉

samuelko
9. mar 2009

Dobré ránko
Liečte sa dievčatá,nech vám rýchlo zaberú liečiky.
Eliska máš toho dosť moja,isto by ti dobre padlo vypadnut niekde a poriadne si oddýchnuť.
Mirka krásna kresba,Laurinka je šikovnučká 😎
Prajem pekný týždeň. Už aj ja padám dnes do roboty a aj samko do školky 😢

eliska7
autor
9. mar 2009

ahojte,jej mirka,tak to už je malba 😉 aj sarka rada kresli,aspon vtedy nerozhadzuje hračky 😀
počasko užasne,hlava mi ide prasknuť,len tabletky ladujem-aspon schudnem 🙄 ked už nič ine 😖
samko ranne vtača,prajem pekný den v školke,neboj zapači sa mu 😉
bicy naša sara nelubi pozerať telku,jedine čo ju bavi je dookola pingu na dvd 😠 už nam šibe ztej rozpravky

samuelko
9. mar 2009

Ahojky
eliska samko už chodí od septembra do školky,len sme boli týžden doma,vieš mali sme prázdniny jarné 😎

eliska7
autor
9. mar 2009

ved viem,len mi to take smutne pripadalo akože sa mu nechce 😉

danona
9. mar 2009

ahojte
aj vas citam, len som nestihla pisat 😅
v sobotu bola supeeeer oslava, bolo nas do 60 ludi-vacsina kamaratov, bolo dobre, boli sme zase do 3h 😎
mirka-naadherna malba!!! lalka je sikovnucka 😵
zajtra idem na vystavu nabytku do nr - este nemam nininu izbu zariadenu, mam uz aj cenove ponuky, vedie u mna Princess izba asi, no este chcem kuk tam ci nenajdem nieco ine... 😎 pojdeme s kamoskou, zajtra je len pre novinarov a odbornu verejnost, mam tam vstupky, vtedy je tam najmenej ludi tak to hadam rychlo obehame.. 😅
eliska-zelam vam viac zdravicka.. 😉

samuelko
10. mar 2009

Dobré ránko
Unás slniečko ale fúka vietor 😖
Danona daj potom vedieť čo si si vybrala 🙂
Čo idete variť??? Ja hovedzinu s haluštičkami 😉

zuzu13
10. mar 2009

ahojte
u nás ráno snežilo ako v rozprávke...dooobeda bolo nádherne, teplúčko, slnečno...a teraz sa zatiahlo...vyzerá to na dážď....takže máme aprílové počasie
samuelko navarené:pečené kura, zem. kaša, uhorkový šalát....a na zajtra neviem čo...

eliska7
autor
10. mar 2009

ahojte,jaj idem sa k vam vyžalovať,boli sme ako inač u lekara a pekne hovorim sestričke že nema žili,že aj minulý týž jej brali dole zo zapästia,ale tá len po svojom a začala jej vrtať vlakti ihlou,to som take nervy chytila:ved som vam pekne vravela...samo že sara po 8 mes znova omodrala,lebo zadržala dych,tak priskočila druha,napichla dole,už netieklo ani tam až ked rozvrtala,ma modrinky ako svet.potom idem na detske oddelenie na chloridy v pote-čakam tam 1.5hod,štyrom sa minimalne vravela načo tam čakam a po hod a pol mi oznamili že maju pokazený pristroj 😅 ....ja som tam tak vybuchla,vrieskala des,vraj mi zavolaju kedy mam zas prisť.Vytasili sme za taxik a zbytočne ,len nerva a to vam ešte poviem že na prve vysledky som čakala mesiac,lebo nebol nikto schopný zistiť kedy budu hotove-a dozvedela som sa že boli hotove za dva dni!!!a vysledky z pred 2 rokov neprišli preto,lebo tu krv nikto ani nevyšetril-nezabudnem slova primarky:tie vysledky su velmi doležite dobuducnosti!-tak ich dnes po 2 rokoch odobrali 🙄 krasny den
sory za taky prispevok ale nenavidim naše zdravotnictvo.a podotykam,že mala sa dusi až ju napina(3mes)
zajtraideme na nakupy do madarska tak som zvedava či dobre nakupime,chceme aj oblečko a potraviny,hlavne sare bezlaktozove mlieko,hip čaj .
Danko začal chodiť na angličtinu-budu ich tam pripravovať na monitory,takže ma o zabavu postarane dva krat v týždni,ale je to potrebne,my mu nevieme pomocť,kedže nevieme žiadne jazyky.

mirka
10. mar 2009

Ahojky

ELi máš to hrozné so Sárkou a s prístupom zdravotníkov tiež ☹ dúfam, že už bude malá v poriadku, aby ste tam chodili čo najmenej 😖

ja som bola dnes v tomto semestri prvý krát na angline, dali nám nového angličtinára, možno je ešte aj mladší ako ja, alebo rovesník 😅 chalan študoval v anglicku, tak mu to mele, ale konečne mala hodina zmysel, vôbec som sa nenudila, aj keď som mu rozumela asi iba polovicu, ale ako som skončila strednú, nebola som s angličtinou v kontakte, keď som bola v nemecku, úple som sa mi vyparila z hlavy. Ako som prišla na vyšku, tak anglina stála za pár drobných, brali sme veci ako na začiatku piatej triedy 😅 tak dúfam, že sa mi bude dať chodiť stále, síce my nenarozprávame nič, ale potrebujem anglinu zas dostať do uší a bude to snáď ok 🙂 lebo som už mala pomaly depky z toho, že som všetko zabudla, a aby som sa jej venovala len tak doma, to sa mi nikdy nechcelo 😝

danona
10. mar 2009

eliska- to ti verim ze ta vytocili... 😒
samuelko-detske izby ma nenadchli /a tie som hladala/ , no nadchli ma biokrby, aj som jeden vybrala, este musim dat mangelikovi odsuhlasit , peknucke zaclony a zavesy, tiez mam kontakt co som chcela, koberec zn. Esprit..-Princess 😀 , mali pekne preliezky pre deticky na dvor... , dohodla som si "dorabku" nejakych bazenovych veciciek...
zdalo sa mi, ze tam maju dost veela obyvackovych sedaciek, tiez spalni.. 😉
mirka-urcite sa ti english zlepsi.. 😉 skus citat knizky v Aj, velmi to pomaha.. 😎

mirka
10. mar 2009

danona, tak izbičku ešte nájdete, ja som videla krásne detské izby v BB, no posteľ, skriňa a komoda cez 40 tis. takže nič pre nás 😅 , ale išla som na tom oči nechať 😅

no už mi brat zháňa nejaké knihy po anglicky, len čakám, kedy príde na víkend domov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre