Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

lubka78
31. okt 2009

ahojte 😉
krasny dusickovy vikend prajeme vsetkym....u nas sa momentalne spi....vsetko zalahnute, mozno aj ja za chvilu niekde na klavesnicu zalahnem, aby som nenarusala kolektiv 😀 😀 😀
my sme dusicky absolvovali pred dvoma tyzdnami...takze teraz mame veget, ale asi pojdeme aspon nejaku sviecku zapalit, lebo Filip by len v obchode kupoval sviecky a zapaloval...tak mu urobime radost 😉

question
31. okt 2009

ahojte kocky,
zdravim dusicky vsetky🙂
Miska inak ty sa uz nechces ani vratit sutazit??uz budes len porotit??
Heni, tie receptiky by aj mna zaujilmali a aj tie pomazanky, ja avokado ani netusim co s nim 😅 tak napis receptiky,myslim, ze sa radi poucime 😉
my sme akurat u svokry 😉

bianca
1. nov 2009

caute

decka my sme skoro vcera infarkt dostali vecer.U nas na sidlisku sa vcera Halllowenovalo.Decka chodil v maskach po bytoch.My sme sa vracala z obchodu a chcela som ist tiez lebo mala mala pelerinku s kapucou a bola ako cerv.ciapocka ale nas tatino je striktne proti tomu

mihanka
1. nov 2009

ahojte,
dakujeme za gratulacie vsetkym... 🙂
bian ja som tiez skoro zinfarktovala, ked mali susedia vedla halloween a sused skrikol na chodbe takeee buuuuu, tak ma vyhodilo z gauca... 😖 😅

noci stale nic moc, ale simi vypije vecer len okolo 100ml um s trochou krupice... tesi sa vzdy ked to ide pit, ale viac nevypije... raz za tyzden sa stane, ze je hore mozno len 2x... ale inak pohodaaa... je strasne zlata, kazdy den sa nauci nieco nove, uz vie muuukat, meeekat, u tilky na zahrade ma prekvapila slovom gooool, co sme voobec nepouzivali nikdy, dokonca furt spomina Kubko Kubko, znie to sice ale ako koko, ale vsak mi jej rozumieme... 😀

a idem varit obed a chystat meninovu oslavu.. 😵

krasnu sviatocnu nedelu... 😉

matulik
1. nov 2009

krasny den 😎
dnes oslavuju Deanisky,nemam ani sajnu ci aj taku mame ale ffffsetko najsamlepsie k meninkam..... 😵 😵

ja viem avokado zmiesat len s bananom ale na to asi recept nemusim rozpisovat...tak henry sup sem s nejakymi chutovkami z horneho poschodia.... 😉 😉 😀

ohladom Kubkovej nadchy nic nove,najnovsie pustame bublinky nosom,takze usetrima za bublifuk...... 😅

mihanka,nevadi ze Simonka vypije len 100-ku,postupne moze zacat pit aj viacej,aspon u nas to tak bolo.....alebo neni hladusik....a dozenie to v noci pri dudinke.... 😵
prestavam sa vyznavat v nasich detoch,kazde je normalne ineeeeeee 😀

ale zacinaju byt "fajne zlate" ked sa snazia rozpravat...my vieme tak zapnut na dom.kine rozpravku,zapnut vezu,zametat s metlickou,utierat prach s utierkou....a najnovsie urobit bubliny nostekom.... 😀
novinky dodatocne dopisem.... 😀

bibka333
1. nov 2009

ahojky Slavka aj Eliška ked začinala z um tak vypila tiež 100ml niekedy aj menej teraz vypije tak 150ml a na noc už treti krat jeje davam kašu taku redšiu aby jeje to išlo z flašky na 150ml vody dam 4 a pol odmerky kaše a papame len okolo 4-5hod rannej cez noc sem tam pomrnčime mamina pohladka da sa napit vodičky a vačšinou zaspinka 😉
Eliška ma pokroky povie balon ,deti , a stale je ako maly duracelko nezastavi sa 🙂
Bystričanky nedame niekedy stretko 🙂

tilky
1. nov 2009

ahojte

tak a my zase chorí ma asi švihne 😢 cez noc 38,5 a na obed 39 chúďa moje boli sme na pohotovosti a škoda 2 Eura ale aspoň sme podporili slov.zdravotníctvo zajtra aj tak musíme ku našej lekárke ☹

bibka333
1. nov 2009

tilky je mi luto že ste chorkavy prajeme skore uzdravenie a prečo škoda 2 eur na pohotovosti nedali vam lieky alebo vas zle vyšetrili ?
My sme dnes boli odprevadit Jarku na intrak a zapalit sviečky boli sme tak večerom a mala len hlavkou krutila obracala sa na každu stranu pačili sa jej svetielka 🙂 Eliška sa vie pozdravit krasne povie ahoj 😀

bianca
1. nov 2009

my neviem povedat nic.Totalne ignoruje aj na zavolanie pokial sa jej akurat nechce.

pusa sa jej cely den nezastavi ale ked clovek chce aby nieco zopakovala tak sa mozme aj rozkrajat.Na co jedine na 100000% reaguje je zavolaj babke halo...to dokaze bez problemov

henri001
1. nov 2009

cafte prdelky 😀 tu su kucapaca receptiky 😉

baklazanova natierka

0,5 kg baklazanov ( je super ak su mensie~ nie male~ lepsie sa prepecu )
1 pol.lyz. pasty tahini ( sezamova pasta , maju v kazdom bio alebo v zdravej vyzive
1 caj lyz. celej rasce
mlyncek chili alebo susene chili
morska sol
baklazany poprepichujeme vidlickou a nad ohnom alebo na grile doslova pripecieme z kazdej strany , viete ze ste uspesne, ked vam niekto hovori, ze sa vam nieco pali ...je potrebne opalit supku z kazdej strany, dava to specificku chut natierke .Takto cierne polosplostene chudatka date do pekaca na 220 C a pecieme pol hodinku .Vyberieme a dame do neakeho sitka na chvilu nad dres , aby stiekla prebytocna stava a schladila sa hmota. V hmozdiari si potlcieme rascu, sol, chili ~ primerene a podla chuti, chili mozte vzdy dodat ~ . Teraz pride sranda : treba osupat tu spalenu supku ..tym ze je pripecena, bude sa rozpafat, co nam ale nevadi ak sa sem tam neaky kusok objavi v pomazanke, ktoru vyrobime z tej gebuzinky ktora vam bez tej supky ostala . Malo by sa to dat premiesit vidlickou , ak je to tuhsie, ponorny mixer to isti ...pridame 3 pol lyz panenskeho oliv oleja , 1 lyz tahini a zmes korenia , premiesame a nechame v chladnicke aspon vychladnut , chute sa prepoja . Pre deticky samozrejme odoberieme do misky zvlast a robime bez chili ;)

Avokado ( quacamola)

potrbujeme makke avokado
jarnu cibulku
chili
chery paradajku (malicku)
trosku cerstvej citr.stavy ( par kvapiek)
sol
ak je avokado tvrde, treba ho nechat dozriet v papierovom sacku den, dva , musi byt konzistencne asi ako banan, z tvrdehio avokada natierka nebude chutna .Nozom rozpolime, vyberieme kocku a olupeme, alebo vydlabeme . Rozpucime vidlickou , pokapeme citronom (aby nezhnedlo) pridame susene chili (najlepsie su take akoby mlynceky korenicky ) sol a 1-2 jarne cibulky ( iba bielu cast) nakrajane na drobunko , mini paradajku rozpolime , vyberieme semiacka prec (tu nepotrebujeme) a duzinku nakrajame na kocecky a cele premiesame .

malemu davam avokado makke nakrajane na kusky len tak, sam si berie 😉

Tekvica pecena
je najchutnejsia taka akoby hruskoviteho tvaru , mavaju v bille
semiacka vyhodime, tekvicu nakrajame na kusky velkosti asi ako ked krajate kolaciky a pecieme na papieri na pecenie v trube na 220 asi hodinu .Vyberame z truby ked je tmavo oranzova s tmavymi rozkami ohorenymi :D

Okopirujte , schovajte a hlavne to aspon raz ochutnajte, ked som sa uz tolko napisala 😀 😀 😀
cmuk

matulik
1. nov 2009

tilky,no hes-hes bacilos od Kubinka.... 😠 vam nezavidim,tak sa drzte a bojujte 😉
bianca,ani nase velicenstvo nebude opakovat,svoje si povie a dost...ale ma uzasne chvilky,kedy ho normalne nespoznavam.... 😕
minule ostal urazeny,ze som si dala dole podprdu,sa mu asi nelubil pohlad na odstavene susienky.... 😕 sak co,neni su az take hrozne,kym si ich nemusim cez plecia prehadzovat.... 😅

sme dnes dusickovali pekne spolu,no az na par vrieskov na cintorine to celkom uslo,bol zlaty....kvetinky ocuchaval statocne 😀

pridavam este nase rocne fototo a prosim,urobte z nasho obra cloveka a opravte nasu vysku na 85 cm....sme sa domka premerali,na poradni sa sekli.....pepacte....
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

matulik
1. nov 2009

jeee henry...si poklad smakovny...urcite vyskusam,sak uz teraz slintam na klavesy,,,, 😝 ,,,
...a necarujes aj s patizonami?barzo sa mi lubi ta zeleninka.... 😉 a este odkial kupujes mango?nemozem nikde zohnat normalne chutne,kym dojde uz aj zacina hnit.... 😠

ok...este raz dikenzi...cmuk-cmak 😀

bora8
2. nov 2009

to som naozaj prvá???

ahojte kočky, hlásim sa z domu, lebo mám 18 voľna a môžem sa hrať na plnohodnotnú maminku 😎

henri001
2. nov 2009

Bori, tak to su uz plnoleta , ked mas 18 😀 😀 😀 to uz mozes kludne priznat ze si mamina 😉 😀 😀

bora8
2. nov 2009

ja sa priznávam stále že už som mala 18 🙂, veď mi nikto neuveril opak 😠
a že som mamina tým sa všetkým chválim, ale teraz sa môžem venovať na 100% a nie len keď prídem z práce 😒 tak si to užívam 😉

question
2. nov 2009

ahojte.

heni si poklad..diky za recepty,taketo mnamky rada vyskusam a potom podam hlasenie 😉
inak co mi lezis do sna,hm??? 😉 aj s rodinkou-ste sa isli napapat do restiky 😉 ..aj ked tato vyzeral inak ako na fotkach, 😅 😀 tak uuplne inak 😉
bori tak si to uzi 😉
matulik Kubko je aky herec 😉

phoebe003
2. nov 2009

Ahojky kočky, tak se zase po nějaké době hlásím. Naše Eliška je nemocná, má teploty, já trnu hrůzou, 100x denně jí měřím teplotu, v noci nespím, dneska sme byly vzhůru od půl 3 do 4 ráno, zvracela, kašlala, prostě hrůza. Budili mne katastrofální sny, že zase bude mít ty fibrilní křeče, takže jsem nevyspalá a unavená. A za chvilku jedu do Liberce nakoupit, tak snad to mamka zvládne.

Jinak se jdu pochlubit, Adámek začíná sám chodit, už máme pár samostatných krůčků na kontě. Taky se naučil choditpo schodech, ale teda jenom nahoru, to peláší jako blázen, ovšem horší je to dolů, to jde na supermana, takže hlavou napřed. Tak jsme přiidělali branku na schody a je po supermanovi...

henri fííha, zní to lákavě... 😵 😵 😵 😵 😵

matuliku,Kubíček je krásnej vlasatej kluk 🙂

Holky řekněte mi, co bude s těma ročníma fotečkama???? na to všechny dlabete, šup a posílejte míry a odkazy na fotky 🙂

bibka333
2. nov 2009

tak ako vidim pislala som prispevok pred fibi a nedošiel 🙂
Henri dakujme za receptiky vyskušame 🙂
Bora ja by som ti ppovedala že naš 23 🙂a vychutnaj si volno s detičkami 🙂
Queston ako sa ma Amnda 🙂
Matulik fešačika maš doma 🙂
Fibi zlatko pobozkaj Elišku nech sa rychlo vyzdravie 🙂 tak s Adamka vyrasta superman 🙂šikovnik maly aj Eliška vie chodit hore po schodoch dole tiež ale musim tam byt ja ako poistka 🙂

question
2. nov 2009

bibka..no zabudla som povedat velku novinu!!!!! uz nemame vlasky ze stoji vojak v poli..ale mame jezka!!! sme to ostrihali a mne aj slza usla 😅 uz mame doma chlapceka 😀 😝

mihanka
2. nov 2009

henri, dakujemeee... ja som skopirovala a snad sa na ten baklazan dam... jednoduchsi recept nebol?? nejako upiect rozmixovat, posolit a ides... 😀

Kubko nas nech si zdravy, dneska ta Simi spominala... vzdy ked krici goool, tak prida aj Kubko... 🙂

queest, precooooooooo??? ☹ 😅 😅

bora, uzivaj si... 😵

simi po schodoch nevie chodit, lebo nikde schody nemame... 😖

henri001
2. nov 2009

mihi sak opalit, dat do truby a rozmixovat 😀 😀 😀 😀 a som pisala podrobne aby ste sa potom nemuseli doopytavat ako co a kolko 😀 😀

bora8
2. nov 2009

užívam 🙂
kočky malá nechodí ale behá..... a má stále len 4 zuby..... inak čo ste robili s tou hnusnou riedkou (prepáč Henri) stolicou???? - teda nie čo s ňou - tú jednoznačne do koša aj s plienkou - ale čo s ritkou??? malá ju má chúďatko takú červenú zo stáleho kakania, lebo jej idú zuby.... používam niveu, už som jej dala aj krémpastu imazol, ale čo dávate vy?

bianca
2. nov 2009

caute

ja som dnes po gyn.kontrole a ..... dostala som akurat tak injekciu hnusobu olejovu do prd... a po mrche zasa kontrola.

bora ja davam sudocrem a ked ju ma Lucka fakt bolavu tak ho kup.Nam sa vidi super aj Aviril taky ten zlty v tube.Teda nasa este nemala dupu ostipanu (klop klop klop) ale na alergiu s plienok zaberal uzasne.Stacilo namazat a super

bibka333
2. nov 2009

Questom prečo ved bola zlatunka
Bora ja sudocrem , rybaciu mast 😉 a je ok
Slavka nedame to stretko niekedy 🙂

mihanka
2. nov 2009

henri, no vidiiiis... 😀 zajtra kupim baklazan.. 😀

bora, ja tiez sudocrem, ale len na noc, cez den zasypavam pudrom, pride mi to rychlejsie a pohodlnejsie a ritku ma fajn, ked je cervena, dam aj cez den sudocrem...
a vcera simi vysla dolna dvojka, tak sa preto budi castejsie, inak je ok, trosku mrncos, ale to je vzdy... 😝

bibka, kedy mate cestu do bb?

lilyk
2. nov 2009

nam Imazol ani sudocrem nepomohol.....co nam super zabralo bola "detska pasta" je to taka zeleno biela tuba ( vyzera to ako Indulona - tvar) , kupila som to v lekarni za par supiek...paradna vecicka 😉

alynka
2. nov 2009

my používame pytiol- to je asi to co pisala lilyk a ešte aj detskú indulona...Indulona je na všetko aj na topánky 😀 😀 😀

bibka333
2. nov 2009

slavka neviem ale ja by som prišla aj tak autobusom a niektory piatok by to bolo super ale aj inokedy 🙂 len tento tyžden nie už ho mam plny 😉

lubka78
2. nov 2009

ahojte 😉
henri...natierky super...urcite vyskusam....ja som baklazanovu kedysi davno robila tak, ze som baklazan nakrajala na kolieska a dala upiect a pocula som, ze niekto aj uvari normalne baklazan v celku, ale to nemam odskusane 😉
naposledy som robila z baklazanu "musaku"
ja som robila tento recept
http://www.receptar.sk/index.php?recID=96267284
ale je tam ovela viac receptov aj bez masa a skusala som aj pridat len tak k masku a je to super, alebo ked robim spiz, tak tam davam cuketu, baklazan, papriku, cibulu, nejake masko a upeciem 🙂
bora ja pouzivam na naozaj zaparenu ritku krem z weledy, zabera nam velmi dobre....ale nastastie sme nepotrebovali casto...klop, klop
aj my sme boli soplavi, teda deti, ale uz sme na tom celkom dobre....tak si zaklopem, nech nepride nieco ine 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre