Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

selina.liana
26. nov 2009

Simon jedna hodina trvá 45 min a mame to raz do týždňa

mihanka
26. nov 2009

ahojte...
tak my mame atb do ociek aj do nosteka... ale akonahle som jej kvapla prvu davku, tak cervene ocko vobec nie je a vyzera byt ok... tak 5 dni pokvapkame a snad to bude ok...

ako ostatne chore deturence??? 😕

no riadne zive su niektore oktobrovcata, ja to tiez nepoznam, simi je zlaticko, prave vykrikuje do eurokalkulacky "hajaaao" (ako halo) ktovie ci jej niekto odpoveda... 😀

simon, veru, slamenych nas tu bude uz dost... my sme si dali zatial skusku na rok, uvidime, ako to budeme zvladat...

fitlopty tiez u nas trvaju 45minut, a vlastne sa tam hra popri hudbe... bibka a nemas nejaky spoj do bb? my to mame v piatok o 9,45

bianca
26. nov 2009

decka ja uz tiez budem 100% slamena vdova...teraz sme sa videli aspon hodinu denne mi dospely no od februara ☹ ☹ ☹

phoebe003
26. nov 2009

Ahojky holky, jsem doma ze školy a dnes se na mne valí jen samé špatné a hlavně smutné zprávy... Ve škole jsem dopadla dobře, dostala jsem téma gynekologie a porodnictví vývoj a průběh od 19.stol do dnešní doby na 4 x A4 velikost písma je 10, takže se nudit nebudu. No a nejhorší zpráva jakou jsem dneska mohla dostat a brečím tu jak želva, sestřenka musí jít ve 20tt na vyvolání porodu/interupci, protože plod se přestal vyvíjet, a kdyby se narodil, tak by zemřel při prvním nádechu, protože mu nefungují plíce. No je mi mizerně a smutno z toho, protože se snažili 13 let a teď tohle....

bianca
26. nov 2009

karol to mi je luto.Je to take divne.Bud ho zabiju teraz alebo sa narodi a umrie potom.Neviem ja by som asi pockala

phoebe003
26. nov 2009

bance já taky, jenže problém je v tom, že ona nemá plodovou vodu, vůbec se jí netvoří, takže hrozí infekce a jde jí o život. Oni by ji to malé dokázali udržet, ale s tou vodou je problém.

lilyk
26. nov 2009

ahojte 😉
Simi to ma tesi taka popularita 😀
fuuuha phoebe to je mi strasne luto...my sme sa snazili sice "len" rok a pol ale viem ze je to strasne tazke na psychiku, nakoniec sa podari a teraz toto ☹ ach jo.
inak dnes som nechala asi tak cca 10 minut Tomina behat po vonku, no hruuuza, viskal od radosti az mu duda padla do prvej kaluze tak som ju hned zrusila...vzdy sa otocil v protismere a odcupital prec no a nakoniec padol asi 3 krat, vzdy sa skotulal az na hlavicku lebo bol moc naobliekany tak sa chydatko nevladal ani postavit 😀 vzdy som ho postavila a odkracal prec 😝...no a v obchode mu dam roztek a je pokoj, inak neni dobre, je schopny vyskocit z vaku s kocika, ale inak ked ho mam vo voziku tak je happy 🙂
my uz plavat nechodime...furt sme mali "zabu" v puse tak som to zrusila 😒

bianca
26. nov 2009

karol my dve sme ti tiez prezili svoje tak clovek vie ako to boli...nechcem nikdy viac v zivote taku hrozu prezit a neprajem ani najvetsiemu nepriatelovi.Ked vidim ako sa veselo chodi na potraty,alebo matky nechavaju deti v porodnici tak mi je zle z toho.Tolko poznam rodin kde neuveritelne tuzia po babatku a su schopni akejkolvek obata a nedari sa.Je to jedna velka nespravodlivost a najhorsie je ze sa to stava cim dalej tym castejsie.

selina.liana
26. nov 2009

Bia a tebe sa čo stalo???? Ty si tiež prišla o bábätko??????

Mihan a kam ti ide . My sme tiež cely tyzzden samé ☹((

bianca
26. nov 2009

seli ano.O prve

selina.liana
26. nov 2009

To je strašne ja sa s tým nejak nemôžem vyrovnať stale mi mala chyba neskutočné ale vlastne vieš o com hovorím.

bibka333
26. nov 2009

babenky aku smutnu temu ste dali rychlo zabudnut na smutok aj ked sa to nedá 😔
Mihanka ja sa nechcem s malou trapit v autobuse 45 min tam a potom naspat ale hadam niečo vymaslime a nedame to stretko niekedy ja by som prišla od rana a išli by sme domkou až večerom ak by vam to niekedy vyhovovalo tak daj vediet ale aspon 2 dni v pred 🙂a može byt aj pitok aby sme si zacvičili na fitloptach
dnes sme boli po obede u kamošky bolo super 🙂 detičky sa vyhrali , vyblaznili 🙂 len Eliška mala dnes riedku kaku až 4krat 😕 tak sme nasadili ryžový vývar dufam že to prejde .
babenky aké idete kupovat darčeky na vianoce drobčekom ja mam mikinu s menom Eliška , skákačku jelenčeka, knižku a chcem kupit ešte formičky do piesku ale už neviem čo dajte nejake tipy dakujem pa a prajem vám prijemný večer

flow333
autor
26. nov 2009

mamky vidim, ze na smutnu notu☹(( a inak co sa to tu deje, same chorobky...henry, simi, elina...hm? maminky sup sup ich dat raz dva do poriadku....u nas chora iba maminka...kasle tak ako tuberak...🙂 ale to mam z pocasia, moje hlasivky proste neznasaju sychrave pocko...takze pijem sirupcek a je to lepsie...krasomilku musim pochvalit lieta ako sarkan, nestiham...keby som mala 10noh tak malo----proste po kom to dite je...cmuk a dobru nocku

horalka777
26. nov 2009

Phoe...nieeee.... 😢 To je riadna beznadej...
Dufam, ze im to raz bude nejak inak vynahradene... 😔

Bian, aj ja to pozorujem... Neskutocne ma hneva, ak niekto caka babo a nechce a ini by aj neviem co spravili, aby...

No radsej zmenme temu, fakt...

My uz kasleme trochu menej a kychame trochu menej, tak sme boli poobede vonku, no to bolo radosti, Blanka behala jak fretka, samo ze doma potom kaslala aj za dvoch 😝

...musim, mam este nejaku pracu, papa a dobru noc vsetkym..

bianca
26. nov 2009

flow tak nehul 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inak mne sa dieta stale osypava a osypava.Dnes som mala volat mudre tak sme sa dohodli ze sa prideme v pondelok zasa ukazat a ked bude ok tak ju zaockuje.A to sme mali ist v utorok domov.....

horalka777
27. nov 2009

Drzim palce bian, nech vyrazky ustupia a mozete ist rychlo domov.

Baby, my sme dnes vstali o deviatej 😅 To mm ani nepoviem, on musi denne vstavat pred pol siestou 😕

alynka
27. nov 2009

ahojky 😉
pridávame sa k radom choručkých detičiek. Trošku soplíme, ale keď vidíme vreckovku, alebo sprej do nosa tak utekáme o sto šesť. Ani nehovorím čo tu je keď vytiahnem vysávač a odsávačku. Ako ju maminka musí týrať ☹ ☹ ☹ , ale to všetko je len pre jej dobro, aby sa jej lepšie dýchalo, však.

Dnes nás čaká konečne ročná poradňa a očkovanie, zvedavá som čo to s nami urobí...a či už máme 8 kg, alebo ešte furt nie.

A baby...také smutné témy tu nerozoberajte... 😒

simona161
27. nov 2009

ahojte, ja mam dieta nastastie zdrave, tuk-tuk-tuk 😉 prajem vsetkym choruckym, aby im rychlo bolo lepsie 🙂
u nas som marod ja, tak neskutocne ma boli hlava, ze sa nemozem ani zohnut, ani predklonit hlavu, normalne mam pocit, ze aj zle vidim, no neviem, hadam to prejde ... tieto stavy mi zacali az v tehotenstve, dovtedy ma hlava bolela iba obcas a to tak "normalne", ale toto je nechutne ☹
horal, ja ti neskutocne zavidim to vstavanie, Alex tak raz do tyzdna vstane o siedmej, inak okolo siestej 😢 😢 😢 a o kolkej BB ukladas spat?

m.a.r.t.i.n.a
27. nov 2009

AHOJTE MAMINKY !

My už neteplotkujeme, zostal len trošičku soplík, ale antibiotika musíme dopapať a je to boj, lebo sú asi hnusné, podľa toho aký cirkus je pri ich podávaní 🙄 😖 😅
Sebko už tret deň chodí, z čoho mám velikáááánsku radosť 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=_Rt3KXoRnWE

Zajtra ide na celý deň k starkej, takže budem mať volno....

Prajem choručkým detičkám aj maminám vela zdravíčka a rýchle uzdravenie... 😉

simona161
27. nov 2009

Matka, Sebko je podareny, uvidis, ako budes o chvilu za nim utekat 🙂 Mne nieco take ako den volna nehrozi asi este velmi dlho, Alex sa definitivne rozhodol, ze sa ho nesmie nikto okrem mna ani dotknut ... nejde na ruky ani k mojim rodicom, ani k svokrovcom a obavam sa, ze nepojde ani k mm, kedze ho uz par tyzdnov nevidel, nieco ako prebalit alebo nakrmit, to by asi neprezil 😢 Dokonca nebude ani v miestnosti bezo mna, takze pradlo vesiame spolu, na wc chodime spolu, varime tak, ze mi visi na teplakoch a hryzie ma do noh ... Ja by som asi den bez neho nevydrzala, ale par hodin by bodlo ... ale mozem si to vyhodit z hlavy, mam ho ako prisavku na sebe nalepeneho 😀 Vcera dosla moja takmer 85 rocna babka s tetou nas pozriet a on tak reval, ze nakoniec odisli ... no super, fakt ... bolo mi to hrozne luto ... ☹ ☹ ☹

simona161
27. nov 2009

ja len dufam, ze mu toto obdobie dlho nepotrva, lebo mi je to luto kvoli ostatnym, mne to akoze nevadi, ze ho mam ako chvostik, aj tak som s nim vzdy bola 24 hod denne ... ale voci ostatnym je mi to neprijemne ☹

m.a.r.t.i.n.a
27. nov 2009

Mati, asi má ten syndróm úzkosti 😒 Sebčo to mal asi v 9tich mesiacoch cca 4dni, ale mám tu susedu, čo má 15mesačné dievčatko a ona to má už niekolko mesiacov a je to strašné...K nej sa nemože nikto priblížiť, keď ju stretnem vonku a idem k nim, začne hneď plakať a driape sa mame na ruky....

Ja už som si zvykla, že Sebko chodí raz týždenne na celý deń preč. Zo začiatku mi to pripadalo strašne divné a bola som nesvoja, nervózna, stále som im volala, či je všetko ok, ale teraz si to užívam, pretože jak som naňho sama non stop, tak to volno padne fain... Ale myslím naňho stále...čo robí, že teraz práve spinká a tak 😵

simona161
27. nov 2009

Matka, ja som zistila, ze Alex nie je jediny, najprv ma to soklo, ale cim dalej tym viac sa dozvedam, ze vela deti si tymto prejde ... tak cakam 🙂 Aj on to mal na prelome 7. a 8. mesiaca myslim, ale to nebolo az taketo brutalne ... nevadi, viem, ze to prejde ... minule som sa dozvedela, ze moja znama, ktora ma tu istu gynekologicku diagnozu co ja, a ma za sebou tie iste operacie co ja, ma tiez chlapca a momentalne prechadza tymto istym obdobim, ked je na wc, tak jej trieska na dvere a place a nezostane pri nikom iba pri nej ...
Alex je vonku fajn, hlavne ked su tam aj ine deti, kym som na dohlad je to v pohode, lebo on vyvadza, nahana ich, dokonca sa mi vcera stalo, ze sa pytal 8 rocnemu chlapcovi na ruky, takze zda sa, ze deti mozu 🙂 Ja som ho totiz odmietla vylozit na strom, tak ukazal Matkovi, akoze hore chce ist a uz sa mu hrabal na ruky, zlati boli 🙂 Ale podotykam, musim byt na dosah 😀

simona161
27. nov 2009

A verim Ti, ze na Sebinka stale myslis, ale je fajn, ze ho takto nechavas pri starkej ... je to dobre pre neho, pre Teba i pre nu ... ked sa bude dat, urobim to aj ja, ale momentalne to nejde ... momentalne mam takmer 12 kg privesok, moj najmilovanejsi 😀

m.a.r.t.i.n.a
27. nov 2009

Mati, šak tento stav u krpca nepotrvá večne 🙂

Sebčo mi spí od 10tej, ke´d je teraz choručký, tak normálne potiahne aj tri hoďky 🙂)
Ale aj to počasie je také na spanie 😖

Idem variť...papa

simona161
27. nov 2009

Mati, ja viem 🙂 Aj moj spi, ale ani nie hodinku, ale to nevadi, aj to je super 🙂 A co ja viem, mozno este chvilku pospi 😀 Potom chcem ist von, skusim ho nejako zabavit v bugyne a ist na cintorin zapalit sviecku mojmu starkemu, ktory presne pred 7 rokmi zomrel a mne velmi chyba a vzdy bude ...

horalka777
27. nov 2009

sim, BB zaspava okolo deviatej vecer.
Ale teraz ako ma kasel, tak sa budi do takej druhej kazdu chvilku, chuda moje, tak asi rano dospava, posledne 4 dni nevstala vobec na svoje obvykle mliecko o pol siestej, tak ho pije az neskor k ranajkam 🙂 a musim ju pochvalit, je celkom vzorny pacient - kvapky jej ocividne nesmakuju, ale nakoniec ich prehltne 🙂

selina.liana
27. nov 2009

Simon mne zomrel ocino pred 4 rokmi ☹

phoebe003
27. nov 2009

Ahojky holky. Omlouvám se za nasazení smutné "noty", ale taknějak se to semnou táhne a nejde na to zapomenout... Jinak děkuju za vyjídření lítosti. 😔 😔 😔

bianca máš pravdu, bolí to strašně a nikdy to nepřebolí... a držím pěstičky s maličkou ať je co nevidět v pořádku...

Selinka. I mne a strašně moc. Raději ani nechci vzpomínat, bolí to 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

bibi já krom oblečků mám pro Adámka objednaný aktivní stolek, na který se strašně těšímmmmm, potom pár body, a takové ty zbytečnosti... no a pro Elišku mám pižamko, trička, kalhoty, barbie vílu, a vylíka(to je ten mluvící počítač) ale to budou mít dohromady s Adámkem.

Marti super videjko, Adámek chodí úúúplně stejně jako Sebi 😀 😀 😀

Simi, doufám, že to Alexe brzo přejde...

jinak dnes jsem o5 hlídala holčičku od sousedů a řeknu vám, docela jsem se zapotila.... Nejdřáve si hrály na princezny, pak to byly doktorky a chtěly mi operovat kočku, když jsem jim to nedovolila, tak že teda budou kuchat mne...Pak z nich byly maminky a jezdily s kočárky po celém bytě, načež chtěly zabavit i Adamův sporťák, což jsem zakázala, tak jsem hned byla špatná a zlá.... no a od půl 7 mám zpívání v kostele a zítra zpívání při rozsvědcení stromečku a v neděli zase zpívání v kostele na první adventní neděli.... mám toho málo, určitě se budu nudit. Fakt nevím, kdo tady za mne vyžehlí a kdo pohlídá Adama, protože máma je nemocná a Jirka v práci.... 😝

Končím román, jdu mrknout na FB, kouknu na emaily a půjdu na zpěv. pápálálá

bibka333
27. nov 2009

fibi aj my ideme do kostola 🙂
baby davajte dalšie tipy na vianoce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre