Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

question
15. dec 2009

Matka mala..ale neviem ty si bola tusim este v tom starom ne??oddelenie ako take je uz nove..az na to ze prvy den ako nas doviezla od doki sanitka na JISKU tak som spala na stolicke a dalsi den ked nas prelozili na detske som si musela doniest prenosnu postel,aby som opat nespala na stolicke a az na treti den som dostala rozkladacie kreslo.. a sestricky no dessss a strava to ani nehovorim..detske menu na obed kazdy kazducky den zemiakove pyre s neopisatelne pomletych masom a menila sa len omacka..
takze sme papali vsetko svoje cely cas..
ako skusenost taka ze nikdy viac..dufam!!!!

lilyk
15. dec 2009

ahojte 😉
my sme sa vratili z prechadzky, Tominka som dala ostrihat, lepsie ako predtym 😝
Question ked to citam je mi z toho nanic 😒 hlavne mam na mysli paradne vybavenie nemocnice 🙄
my sme takto skoncili minuly Silvester, Tomik mal zapal pluc a nechceli nas pustit domkov, nakoniec lekar povedal na zaklade ront.snimku ze mozme ist ze ked sa nebojime mozme ist domkov tak sme sli a o 11 vecer na Novy rok sme prisli domov...stale lepsie ako oslavit N.Rok v nemocnici 😝 Drzim vam palce nech vas dalsia choroba nelapi velmi dlho. My sme nastastie ( klop,klop) odvtedy zdravi, ale aj tak zacinam mat nostalgicke spomienky na minuly rok lebo sa blizi ten isty cas, dufam ze aj my ostaneme zdravi 😉
no a padam aby som to nezariekla kedze nas horolezecke obdobie nepustilo, naopak lezieme na vsetko a zo vsetkeho si spravime stupienok len aby sme sa dostali o cosi vyssie 😝 😀

henri001
15. dec 2009

jeee cafte 😀 😀 😀 PIATA 😀 😀 😀
toto je uz vazny pruser ked ani Mihi nic nempise 😕 😀 😀 😀
Amanda nasa prekonala taku tazku chorobku a maminka bola ako v pionierskom tabore, kde za nu rodicia zabudli zaplatit ... 😝 😕 😉 no hlavne ze je to za vami a difam ze to bolo psledne chore oktobrovcatko medzi nami 🙂
lilyk , ja som uz vsetko odpratala, ostali len vankuse a to je veeelmi maly stupienok 😎
uz som pisla na fb a aj Simi (maminka Alexova) ze nas deti kusu ...co ze do bradavky , to je nic, to zvysknem a zlakne sa a prestane, ale deti nas kusu do stehien, na ruku a tak podobne, stipu nechtami ( mna konkretne na krku) ...no sranda fakt velika ...ja osobne ho bijem po prdelke plienkovej a kricim na neho - on reve bez slziciek a krivi pusinu 😖 Bora vravi ze kusnut naspat, tak skusim ...potom dam vediet co a ako ...
stale neviem co na vianoce, to duplo zoo som nekupila, pripada mi ze je tam malo kociek a vela zvierat - tych mame haba kuk ...ale este sa asi na nu pojdem pozriet a celu krabicu vysypem a zhodnotim ...vcera som v Alberte( predtym Hypernova) zohnala naaadhernyyyy vianocny vlaaacik s vagonikami ( 8set) je to taka obrovska krabica , ze cez cely kufor v aute ...tesim tesim
inak mame doma stale neake navstevy , vecere, popri tom to skore zotmenie , leti to strasne rychlo 😅 pernicky babka nestiha piect , vsak to poznate 😀 😀 Henry uz tiez ochutnal cokoladku , ale asi milka advnt nic moc, odhryzol kusok a ostatne dal psovi , takze podla kalendara u nas su uz od vcera uuuuanoceeee 😀 😀 😀
cmuk maminky a kto depkuje, nech mi napise okvetlen ( neodkladne po madarsky) na fb 😉 pa

henri001
15. dec 2009

zviskla 🤐 a 8set ze stal tolko 😅
a mame nove slovo pitiompitiom a vraj aj BB horalkyna take pouziva, tak ked viete niektora co to znamena, dajte vediet 😀

henri001
15. dec 2009

a oneee ako sa to pise horalkina / horalkyna 😀 😀 😀 ja sa vyhovaram na kojodemenciuuuu...siiijuuuuu 😉 😀

horalka777
15. dec 2009

zvyskla bolo spravne, neee? to nemopravuj cica, ked to spravne! A horalkina, urcite. No, moje dieta toho nezmyselneho nahovori az az, teraz velmi rada na verejnosti trenuje slabiky tototo a kokoko a urcite nemusite dlho rozmyslat, ktoraze nadavka jej tym padom vyklzne. A svedomie mame urcite tiez cisteeee 😀 Ale najoblubenejsi zhluk pismen je asi achm achm kuoooo achm. Tak a teraz kto vie, nech preklada!

Ques, no vy ste si teda vytrpeli 😨 Teda, ani si neviem predstavit, ako je to spat 2 dni po sebe na stolicke 😠 😒 No, nejdem sa radsej ani zacat rozohnovat, radsej zazelam to, co si ako pises prajes najviac - nikdy viac!

...Vlasy si nezehlim, vyzehlil mi ich porod 😕 😅

question
15. dec 2009

jaaaaj kocky..hned mi je lepsejsie 😝
inak Amanda je straaasne slniecko ona sa cely den smeje a smeje 😉 nemocku prijimala veeeelmi statcne len prvy den bol zly ☹ potom sicko ok.. 😝 aj lieciky papa bez problemov,este vylizuje striekacku 😉
inak my uz nekojime 😅 a od nemocky prespime celu noc bez papania 😀 jupi jupi
henri.. videla som maleho elfa nevies o tom nieco 😀 😝
horal..ty besnota fuurt rovanka,co 😉
a viaaanoce to je dileemaaaa.aj ja som chcela duplo,ale sa mi to zda este skoro trochen....

bibka333
15. dec 2009

ahojte Eliška sa dnes pogrckala až sa skoro pridusila mm spal išel do nočnej a ja so žehlila ona začala kašlat a ja že ved si odkašle no trvalo to asi 20 30 sek tak som sa šla nanu kuknut a ona pogrckana a červená až tak fialovela pobuchala som ju a bolo po všetko prezliekla som jeje perinky a ona ihned zaspala ,mame stale sopliky a bere sirup tak som si myslela že to len odkašlava som sa velmi zlakla anjelik moj ani nezaspi idem ju stale kontrolovat som zla mama ? ☹

luciabah
15. dec 2009

ahojte

ques... drzim palceky na rychle uzdravenie
bibka... bolo to z hlienov co stekaju dole hrdielkom, moze sa stat, ze eliska bude aj menej papat a bude mat hnacku. neviem aky sirup mate, ale urcite zakupit fenistil kvapky / ale asi su na predpis/, spray do nosa a sirup trifed. pri soplikoch a hlienoch super trojkombinacia. drzim palce nech rychlo sopliky odidu. a nezabudni odsavat odsavat a kontrolat aj uska.

a ja zajtra a stvrtok do prace, sa mi nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

a mame vianocny stromcek.... huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, len som smutna z toho , ze zajtra neuvidim margaretku, ked ho uvidi.
papa zlaticka

luciabah
15. dec 2009

a bibka.... nie si zla mama 😉

horalka777
15. dec 2009

Bibka, jasne ze nie si zla mama! Drzim palce.

Luci, aj ja zajtra a pozajtra pracujem, tak sa mimoriadne viem vzit do tvojej situacie, tiez sa mi strasne "chce"... tak ale potom uz nemam nicovate nic, len vsetok klasicky predvianocny zhon 😅 Ale ten mi uz nevadiiii 😵

bibka333
16. dec 2009

dakujem kočky Eliška na to všetko spinkala pekne pokašlievala asi ešte 5krat ale ja som spat nemohla nedalo sa asi nadranom ma kus odstrihlo Eliška rano vstal vysmiata tak som taka kludniejšia ked sa od rana usmieva 🙂 Luci mala bere sirup Sinupret ,kvapky Fenistil davam večer 10-12 kvapiek a donošteka mame fenistil zmiešané z pamyconom
Dnes idem k našim poumyvat okna a Eliška ostane s ocinkom 😉

andre
16. dec 2009

dobré ránko maminy 🙂
ako sa máte vianočne ? 😉

phoebe003
16. dec 2009

Ahjky kočky, takjak to tady frčí? koukám nové příspěvky... paráda, já se jdu pochlubit jakou máme doma vsteklinku my. Jak se mu něco nelíbí, kope nohama, mlátí ručičkama, vřeští jako kdyby ho na nože brali, občas do mne zareje i nehtíky, ale ho hned štípnu na z5. díkybohu mne ani jiného rodinného příslušníka nekouše. no a když se ten vztek už maximální, tak sebou pleskne o zem a pak řve, že ho to bolí... Tak dostane po prdelce a je kliiiiiiid :D

Henri Horalky/ina spíš Horalčina.

Bibi to jsi přece nemohla tušit a nejsi zlá máma. jsi výborná maminka 🙂 a Elí to ví 🙂 Kdyby jsi byla špatná máma, tak by tě to nemrzelo a neměla by jsi o ní strach...

A všichni nemcní ať se brzo uzdraví 🙂 posíláme cmuky ♥

babofka
16. dec 2009

ahojte,
baby, co davate UM. ako casto? 1 alebo 2x denne? alebo vecer mliecnu kasu? ked mne kase jest uz nechce ☹
my tiez kuseme, stipkame a prednedavnom si aj hlavu buchal o zem, o stol, ..... asi nervak po mne 😀
ques, no teda, nech ste skoro zdravi.
andre, ako sa mate? co ma nove nas partak?

horalka777
16. dec 2009

babof ja davam 2x denne teda raz pred poobednym spanim a raz nadranom plus vecerna kasa, ale staci 2x mlieko, alebo kasu. Tak skus davat Olimu 2x mlieko, to neva 😉 Ja kedze mi pekne papa kase, davam mlieko take riedke, skor od smadu, polovicna hustota riedenia... a vypije vzdy 240ml 😎

phoebe003
16. dec 2009

babofka my to děláme podobně, jako horalka ráno mlíko, podle toho jak sní obed, někdo když sní celý, tak už mléko před spaním nedávám, jindy mi nechce obed, tak dostane mléko a no a večer dávám obvykle kašičku 🙂

andre
16. dec 2009

my mliečko ráno po rožteku napr. a potom na olovrant cca o 5, a večer kaša... inak spráska všetko takže ráno má len 180 mliečko lebo predtým zje rožok s maslom napr. a o 5 - 210

babof, my len tak opatrne sa posúvame k rovesníkom, aby náhodou sme nepredbehli 😀 ... pochodujeme okolo všetkého v byte čo je na dosah, a fičíme po 4, zúbky 8 ks, a derie sa stolička, nekomunikujem slovne iba zvučne... ale sme zlatý napriek tomu 😵
jo a cikáme a kakáme do nočníka, to mu šlo zo všetkého najrýchlejšie 😀

no a vy akože ? ako ?? 🙂

matulik
16. dec 2009

ahojte mamulky
question....statocne to ziena 😵 ale uz nehnevajte a pekne spite domka....
andre...no zavidime ten nocnicek 😠 ...my trafime furt vedla...postojacky....chlopik jeden.... 😠

inac uz druhy mesiac nepijeme mliecko....som mala nenornalne vycitky,ze kravickove mu davam (ine nece),tak som ho vysadila....takze u nas frcia hlavne "vapnikove"jedla.... 😝

matulik
16. dec 2009

a henry...joj u nas je kusanie prejavom stastia....takze my mame doma malu pyranku 😀
tiez som ho par-x capla po dupulke,tak na mna pustil krokodilie slzy...a o urazenej grimase ani nehovorim....keby vedel rozpravat,sam by na mna poslal socialku... 😠

simona161
16. dec 2009

ahojte, ako pozeram, tak nocnik fici vo velkom 😀 my sme ho zaryto este nekupili, pretoze este stale som nevymyslela, ako prinutit mojho syna sediet - kdekolvek, nielen na nocniku 😉 a dalsi kus na rozhadzovanie doma nechcem, takze furt si hovorim, ze mame cas 🙂
mliecko pijeme 2xdenne, rano, ked vstane a vecer, ked ide spat ... kasu davam niekedy cez den, tak raz za tyzden-dva...
zubkov mame 16, dalsie hadam daju pokoj chvilu ...
rozprava furt, len mu toho moc nerozumiem 😀 ale on asi vie, co hovori 😉
a hryzie fakt priserne a stipe fakt priserne 😀 ako som sa uz zalovala henri ☹ na tvari mam vytrhane kustiky koze od jeho nehtov... a ruky, nohy a dekolt mam dohryzeny 😀
malym chorobkam prajeme rychle vyliecenie ... my soplime, ale uz je to lepsie ako pred par dnami a teploty ani kasel nastastie neboli, takze iba nasivin do nosteka a sinupret sirup davam ...
a question, si fakt statocna, muselo to byt tazke ...
hadam som na nic nezabudla, bezim za tou mojou raketou ... dnes sme vstali 05.56, to je paraaada, o chvilu uz prestaneme uplne chodit spavat 😀 😀 😀

babofka
16. dec 2009

baby, dakujem za rady. no uvidim, ako to zvladneme, on skoro vobec nechce pit, takze s mliekom z flase nejake zazraky necakam. ale posledne vecery dal prednost cumliku predo mnou (akoze ja neeeejsom urazena 😀 ) ale rano este kojim, tak asi pomaly zacnem s UM.
andre, ved to ste na najlepsej ceste k chodeniu, to uz mas za par 😉 . oli zacal asi pred dvoma mesiacmi. jeho najpouzivanejsie slovo je AHA. od zvedaveho aha, po nespokojne ahaaaaaaaaaaaaaaaaa.
a nocnik....sikovny 🙂 ..take my este nemame.takze vy mate plienky uz len na spanie? 😕 🙂

matulik
16. dec 2009

...tak ako citam,nase deti nas jedneho dna zjedia..... 😀
simonka,ako pises,nocnik tod zbytocny kus "nabytku"aspon u nas....sak v lete ho necham behat s holou ritou,uvidime,ci nepochopi.... 😠

idem este dovarit,nech mam zajtra pokoj.... 😝

...a u nas stale sneziiiiii,sice taky "mosok"ale aspon daco....juchuuuu********

bibka333
16. dec 2009

ahojky ta u nas um rano ,dobeda ked ide spinkat a večer kašu taku aby sa dalo pit s flašky a vačinou aj zaspinka
nočnik rano cikame aj kakame už asi tyžden cez den sem tam a rada ho nosi po celom byte ,zubkov 6 ks 🙂

dnes som umyla okna aj maminke aj mne 🙂este ma čaka kusok preriadit a je pokoj babenky dajte nejake receptiky čo idete piect ja len medove platy , kokosove ježe,medoviky , slane ,linecke kolačiky a hadam aj stači 🙂

andre
16. dec 2009

kupili sme ten hrajúci a dá sa použiť ako stupienok kým dorastie do umývadla napr. ... no nemyslím že ho fanfáry motivovali, asik mu stačil aj taký obyč., bo hneď jak sadol nacikal 😀 ... plienkujeme furt, to len ho dávam hopať pred spaním a po zobudení a občas len tak, a väčšinou keď zachytím že akosi tlačí, raz sa dokonca vraj vypýtal, tvrdí mm, že ťahal tepláku a ukazoval na svoj trónik 😀

u nás sa nepečie, zásobia nás obojstranné svorky 😎 ... ps: a ani sa mi nechce 😝

lubka78
16. dec 2009

ahojte 🙂
bilancia za posledne dva tyzdne co sme tu neboli
tahame uz 3.tyzden bez ocka, ale zajtra uz pride domov, tak sa tesime 😉 doma mame 2 soplosov, vlastne 3, kedze aj ja trochu soplim 😒 a moju nepritomnost zapricinila pritomnost svokry (aj so svokrom), mali sme ich tu tyzden, aby sme neboli sami 😉 , ale dnes rano uz odisli....sme zas sami, ale iba do zajtra 🙂
nocnik u nas nehrozi ani omylom a zubov stale 8
quest....klobuk dolu, ze si to statocne zvladla 😉 nech uz tam vobec nikdy nemusite
bibka....vobec nie si zla mamina, to by sa mohlo stat kazdemu, hlavne, ze Eliske je lepsie 😉
a blahozelame nocnikovemu Mathymu 🙂

question
16. dec 2009

ahojte kockyyy..tu sneziiiiiii 😀 😀 dnes sme boli na kontrole a sicko ok..az na o,zevraj sa nam zacal robit povlak na zubkoch!!!!a to poctivo cistime!!!neviem ci k tomu nedopomohli 2 tyzdne brane antibiotika ☹ ☹
juuu andre gratulujeme k nocnikovaniu..vidis v nieco ste prvi 😝
simi..si neviem predstavit tvoju kondicku pri Alexovi 😀mozes ist na maraton 😀 😝
my mliecko pred spanim a sem tam cez den..
kocky otazka..co syry,hm????
a kedy dalsie stretko,hm? 😀

phoebe003
16. dec 2009

bibi prosím tě jak to děláš, že ti tam na tom nočníku Eliška vydrží? mne adámek zdrhá a má z toho děsnou radost, když má pipíka holého a může lítat po bytě. n já už takovou radost nemám, když si toho nevšimnu a on mi ěkde udělá loužičku jako nevychované štěně... 😝 😀 poraď please

mihanka
16. dec 2009

ahojte... 🙂
henri som rada, ze ti chybam... 😅 bola som u nasich, kedze sme same do soboty...
quest... statocnice ste...
a vobec, vsetky choroby prec od deticiek... 😲
tiez nepecieme s maminou, upiekla nam suseda a takto bozsky by som nedokazala napiect, mozno stihnem medovnicky...

simi nehryzie, ale stipala veeeeeeeeelmi dlho (asi polroka) a riadne, chytila medzi nechtiky kusok koze (najlepsie pod pazuchou) a kedze zaspavala, tak som len jemne odstrkovala ruku, pripadne som si ju krkolomne natahovala z jej dosahu... obcas som stratila nervy a skrikla "nestiiiiiiiiiiiiiiip"... 🤐 po case to prestalo, teraz ma len chyta za ruku, alebo za kost na krku... 🙂

bibka, vobec nie si zla mamina... 😉

nocnikujeme super, pekne sa na kakanie pyta, ale niekedy to tazko definujem, kedze KAKA je aj nocnik, aj kacka, aj kvakvak, kvapky... ale stane sa raz za tyzden, ze nalozi do plienky - aj dnes, bola so svokrovcami, ked som sa vratila domov, bol smraaad v plienke... obcas sa stane ze vydrzi aj s cikanim rano, takze ma uplne suchu plienocku... a niekedy aj od poobeda az do vecera...
zvatla toho dost, tiez niekedy nerozumiem, nedefinovane oblubene podobne ako Blanka "tachm takm"

geveva
16. dec 2009

ahojte kočky jak se tu máte já se k pc ted vůbec nedostanu tak už ani nevím co je tu mezi vámi nového

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre