Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

selina.liana
19. jan 2010

babof už je malá objdnaná k zubárovi

simona161
19. jan 2010

ahojte,
tak to som prekvapena, ja ked som bola naposledy u mojej zubarky vlani, tak som sa pytala, ze odkedy chodit k zubarovi s dietatom a ona povedala, ze ked nema problemy, tak netreba ... a moj maly uz bude mat vsetky zuby, pri poradni v 15 mesiacoch pediater do karty zapisal, ze zubkov 16 (zvysne styri uz idu), ale o ziadnej navsteve zubara nic nehovoril ... nabuduce sa spytam, ale pocujem to naozaj prvy krat ... dik za info 😉

babofka
19. jan 2010

zevraj by sa okolo roka malo ist, presne ako hovori seli, kvoli zoznameniu s prostredim. lebo ked sa ide prvykrat hned s problemom, moze mat z toho dieta slusnu traumu

simona161
19. jan 2010

ano, je to pravda, volala som akurat kamoske, ona uz s malou bola ... za cely cas ju neprinutili usta otvorit 😀
ja uz som volala mojej zubarke, idem tam 16.2., dufam, ze mi aj maleho vezme, lebo ona je strasne dobra, som s nou velmi spokojna ...
a pravda je, ze poradnu sme mali este v minulom roku, mozno to vtedy este neplatilo, mozno to nasho dr. nenapadlo, ale naozaj som to pocula az od vas 😉
ked si predstavim, ze ja sa zubara bojim neskutocne, je to moja nocna mora, mm to iste, tak si viem predstavit, co tam bude Alex robit 😀

mihanka
19. jan 2010

ahojte...
tiez neviem nic o zubarovi, ale myslim ze je to zbytocne, zoznamit s prostredim sa moze tesne predtym ako sa pojde k zubarovi s problemom, napr den pred... ved aj tak na to dieta uplne zabudne teraz... podla mna...a kto z nas ma traumu zo zubara?? vsetci... 😀 lebo zuby su trapenie na cely zivot... od rastu zubkov az po mostik... 😒

dnes mame za sebou aj my ockovanie... ale poradna nebola, len zaockovala, vy ste mali simon aj poradnu?? 😕
ja som sa pytala dr na jej nazor, kedze je teraz velmi vela ockovani od narodenia a je velka propaganda protiockovania... ona povedala, ze tie vakciny v dnesnej dobe su ine ako boli, su setrnejsie, ved co je to nejaka dvojdnova teplotka proti 40tkam pri chorobe, ktora vycerpa organizmus ovela viac... ze ona sa s horsou reakciou na ockovanie nestretla... a ze taka epidemia osypiek by bola ovela horsia, ved nie sme v stredoveku... ma pravdu, ale je to hruza co sypu do deti chemie aj tak... 😖 ☹ 😒 😠

simona161
19. jan 2010

ajoj, mihan, idem krmit maleho, tak len v rychlosti ...
mali sme aj poradnu v 15 mesiacoch, my sme uz pri narodeni dostali rozpis poradni a tie dodrzujeme ... najblizsiu mame v 18 mesiacoch ...
a proti mumpsu, rubeole a osypkam sa kedysi neockovalo, a ak hej, tak to asi velky ucinok nemalo, kedze som mala vsetky tri choroby 😀 a vsetky tri v jednom roku ... mala som vtedy 5 rokov ...
a ja som sa s horsimi nasledkami ako horucka stretla, nie nastastie u Alexa ... ale nebudem to tu pisat, s niektorymi maminkami som o tom hovorila, ale verejne to tu pisat nebudem ...
musim ist ...

lilyk
19. jan 2010

caute 😉
my spime. Ja ockovat dam, myslim ze nasledky su omnoho horsie, 40tky poznam velice dobre a rozmyslat kazdu sekundu ci nahodou teplota nebude ovela vyssia a nasledky horsie....je to tazke a samoska kazda mamina spravi co uzna za vhodne. Ja mam stale dilemu nad ovcie kiahnami, ked si predstavim ako sa Majko skriabe cely tyzden, on sa niekedy skriabe aj z nudy len tak...tak som rozmyslala ze dam ockovat Tomina aspon raz....a ked to dostane tak priebeh by mal byt lahsi ako bez ockovania.
Nam poradna konci tymto poslednym ockovanim,potom az v 2 rokoch...potom je na kazdej dokine ci este do 3 rokov chce vidiet dieta alebo nie...nasa vzdy vravela ze aj tak sa urcite stretneme predtym 😉

mihanka
19. jan 2010

simi, dr hovorila o ockovacich vakcinach celkovo... nie o tejto konkretne... 😉
lilyk, ja kiahne zas nedam, je to fakt naraz vela do toho telicka... mozno ak ich neprekona, tak neskor... ja idem dat proti zltacke...

s tou poradnou, tak je to asi na dokine, ako pises, lebo my mame v roku, 18 mes, a potom asi uz len 2 roky...

simona161
19. jan 2010

mihan, ja nie som zastanca ockovania, ale hexu aj prevenar som dala bez pripomienok, hoci vobec nie s nadsenim ... ale tuto vakcinu proti MMR povazujem fakt iba za biznis a za neodskusanu ... nie som az tak stara a vtedy sa neockovalo a zvladli sme to vsetci v pohode ... ale ved je to jedno, uz to nejdem riesit, aj ja som dala zaockovat Alexa, kedze je to povinne 😀 neziaduce ucinky sme si plne uzili a som rada, ze dalsie ockovanie v nedohladne 😀
proti kiahnam som nedala a ani sa nechystam, ale ktovie, mozno zmenim nazor ... momentalne kedze to nie je povinne, tak dalsiu chemiu do neho pchat nebudem ...
poradnu sme mali v 12., 15., 18. mesiacoch a potom az v 3 rokoch ...

question
19. jan 2010

ahojte kocky, inak k zubarovi,pokial viem,tak je to povinne ist na prehliadku s detmi od 1 roka 2xdo roka...
a ockovanie nas este len caka🙂
Slavka a co ta stretavka????🙂🙂🙂

lilyk
19. jan 2010

ques to si niekde citala ze 2 krat do roka? ja som pocula ze 1 krat tak ako u dospelych 😕

selina.liana
19. jan 2010

Mihan aj ja chcem dať ockovat proti žltacke ale to až medzi 2-3 rokom nie?
Tak po poradni mame 10,5 váha a dĺžka 80,5

question
19. jan 2010

lilyk ja sm si to zapamaatala to sprav... ale na milion percent to neviem 😉 😉 😉 😉 😉 😉
seli pekne miery 😉

bora8
19. jan 2010

kočky 2x do roka u detí.... 😉 zubár - malá pôjde s Jurkom v apríli sa ukázať, nič si z toho nerobte ak nebude chcieť ukázať ústa, lebo to je tak či tak u tak malých detí len kvôli poisťovni.... a u nás s tými 7. zubom moc nenapozerá....

inak čo sa týka stretávky, tak som za 🙂 a ako vedúcu zájazdu navrhujem mihanku 😎

question
20. jan 2010

dobre ranko 😉 bori,suhlasim s veducou zajazdu 😝 😝 😝 😝 😝

lilyk
20. jan 2010

Sebinkovi prajeme vsetko najlepsie k meninkam 🙂

bibka333
20. jan 2010

ahojky tak ja som mala nejaky vírus a teraz ho ma Eliška chudatko moje v noci 2 krat zvracala ráno ju prehnalo ☹ 😒 😔 ale inak bola zlatunka prezliekla som ju a zaspinkala len ja som nemohla nedalo sa bála som sa že zaspim a nebudem ju počut tak mamina spanok o ničom ale to nevadi ved ju lubim najviac na svet a samozrejme aj jej
surodencov 🙂



Sebastiankovi na meniny, prinášame veršík milý, nech ti stále slnko svieti, na tej tvojej púti, šťastie , zdravie, lásky veľa, nič lepšie sa želať nedá. K meninám prajeme všetko naj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 cmuk

mihanka
20. jan 2010

ahojte,
selinka, neviem kedy sa ockuje proti zltacke... 😕 dufam, ze sa moze skor...

sebinko vseeetko naj naj k meninam... 😵 😵

bibka, drzim palce, nech ste coskoro fit, ja som nejaka ufufnana...simi bola tiez ale uz to prechadza...

co sa tyka "zajazdu", tak sa rada toho chytim, len aby sa nas nazbieralo... nemame nahodou zalozenu temu cisto na stretavku len? nech sa to dohaduje tam, tam potom poslem aj link na tabulku, tam bude prehladne vidiet, kto chce ist, a hlavne KAM chceme ist... 😉

bora8
20. jan 2010

mihanka kľudne môžeme založiť špeci tému k stretávke, len potom to tu bohužiaľ asi úplne zmĺkne 😒
mne je jedno v podstate kam, mne sa páčilo aj tam kde sme boli, teda nemusí to byť ten istý penzión, ale myslím prostredie - okolie LM - mohli by sme do Jánskej alebo Demänovskej doliny.... je tam krásne a je tam aj kam sa prechádzať.... alebo niekam inam - k Martinu, alebo k BB .....

babofka
20. jan 2010

aj vo vratnej je pekne, len neviem, ci tam neni pomenej ubytka. deti mozu ist na vylet na rebriky a tak 😀 😀

question
20. jan 2010

vsetko naj Sebinko 😉
a stretko..ak by sa dalo bazen,by bol fajn 😉 😉 😉 ak nie,nic sa nedeje 😉 nesli by sme aj niekde tak aby sme isli napriklad do ZOO-???poznam ale len Bojnice 😉 uz by sa tie nase deturence tesili 😉

bianca
20. jan 2010

caute kocky.Hlasim sa po dlhsej dobe ale konecne mam aspon trosku viac casu.Dnes auto odviezlo skoro vsetky nase veci.V pondelok odvezie auto aj mna a Barborku a budeme konecne definitivne domaaaaaaaaaaaaa

question
20. jan 2010

bia a kupili ste uz bytik?

lubka78
21. jan 2010

ahojte 😉 dobre ranko 😉
my sa z pochopitelnych dovodov na kiahne ockovat nebudeme 😅 aj tak maju deti toho ockovania dost....tazko povedat, ci je to ockovanie ucinne alebo nie, ja si pamatam, ze som prekonala mumps bez nejakych vaznych problemov, na ostatne si nepamatam...ale je pravda, ze mumps je nebezpecny, ked ho prekonaju chlapci v puberte, mozu byt potom aj neplodny 😕 my sa urcite pojdeme ockovat

inak nas vsetkych trapi nadcha...sme trochu zahuhnani, ale uz to prechadza 😉

prajeme pekny den 🙂

bianca
21. jan 2010

ques este nie 😒 zatial budeme u nasich tak ma toto stahovacie sialestvo caka este raz.Nase veci ale zostavaju zabalene kedze mame vsetko nakupene 2x

m.a.r.t.i.n.a
21. jan 2010

AHOJTE ! 😵

Moj pokladík spinká, dneska to bol rekord, lahol do postele, vypil mliečko a za 3minútky už chrnel 😎
Keď sa vybuvká ideme pozrieť bábatko Sofinku do jednej dediny za Nitru, tak už sa teším .
Utekám variť obed, tak pekný deň ! 🙂

...a ešte:
SEBINKO všetkým ďakuje za blahoželania k meninkám 😵
LUBKA+BIBKA: ...rýchlo sa uzdravte ! 😉
BIAN: Nemám rada sťahovania...ja som to už absolvovala 8x 😅

bianca
21. jan 2010

Mati no my teraz 5x co sme s MM spolu.Prezijeme.Uz sa dokonca aj mne ukludnuje alrgia tak ju mozem zasa rozburit pri uklidu

evitkamalicka
21. jan 2010

ahojky, tak som nakukla aj sem....ako sa mate? deticky posluchaju?

lubka78
21. jan 2010

ahojte 😉
deti spia, tak mam chvilku pre seba a popritom varim obed 😉
dnes sme sa boli bobovat, normalne tu mame uz treti den sneh....deti sa strasne tesia, hlavne Filip..ten by sa chcel len bobovat a Miskovi sa strasne paci prechadzat sa po snehu 🙂 tak sme to dnes vyuzili
evit, celkom v pohode a ty ako tehulka? pozeram, ze treti mesiac pomaly za tebou
bia...no nezavidim to stahovanie, ale drzim palce nech ste co najskor vo svojom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre