Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

nikitaf
8. feb 2010

no aj mne sa to tak zdalo, ale nakolko chodi mala do jasliciek a lekaraka to nevie prehltnut ze nebyva chora tak to hned hodila na jasle ☹
verim ze sa tazko rozhoduje, my sme uvazovali ci ju dat "doockovat" na tie kiahne alebo nie, ale zatial to ostalo tak ze nevieme... je mi luto ju zase ockovat a zase tie reakcie ☹
co som mala lekarku predtym (výýýbornu, tak mi je za nou smutno) tak s nou som sa este bavila ze co by poradila a ona ze tazko povedat, kazdy to znasa uplne inak... neviem ani sama 😒

lilyk
8. feb 2010

Niki vyprdni nanu,co si ju vsimas, hlavne ze je Viki zdrava 🙂

nikitaf
8. feb 2010

ved to si hovorim stale, ale neznasam takych ludi co sudia ked nevedia co je za tym... ale je to jedno, dlabem na nu, ako pises hlavne ze Viki je ok a stastna.

question
8. feb 2010

ahojte.. evit drzim palce na dobre tehu..
niki.. juuuuj ti verim,ze ti je tazko od malej odchadzat, 😉 ale ked sa inak neda tak sa s tym musis zmierit, a ako si sama pisala,jeje je tam fajn 😉
a este raz dakujeme 😉 😉 😉 😉

luciabah
8. feb 2010

ahojte

niki... ako baby hovoria, kasli na dr., nevie o vas nic a je jej vies co do toho, preco je viki v jaslickach. dolezite je, ze malicka si zvykla a je spokojna. a uz len ty si musis zvyknut, co je asi najhorsie. aj my sme mali dat gretku v marci do jasliciek, ale nakolko teraz pomenili zakony a bla bla, tak ideme az od polovice augusta na cely tyzden a mama od septembra na plny uvazok...nechce sa mi od nej, priznam sa

a teraz sme viedli s gretkou dlhy 1,5 hodinovy boj so zaspavanim. nie a nie zaspat, az som vysla z izby, nakukala som na nu, potom som ju isla opat ulozit a povedat, ze pridem az ked bude spinkat. a prisla som, ale uz driemkala a potom zaspinkala, ked ma uvidela. nezaobislo sa to bez mierneho placu, alebo teda mrnkania. ale uz som nevladala s nervami, skakala, pichala do mna, vymyslala hluposti.

idem zehlit, papa

mihanka
8. feb 2010

ahojte, dnes to tu frci... 😵
niki sme radi ze si sa zastavila... ako ti pisu baby, kaslat na dr, ty vies ako to je... hlavne nech je Viki stastna a zdrava... 😵
aj my sme mali reakciu na ockovanie az na 12ty den výsip... inak nic..
tiez este kojime, v noci 2-3x... to pocitam aj rano, takze to nie je take strasne, hoci tuto noc sme sa moc nevyspali, ale nejako si tie zubky musime vytrpiet... 🙂

nikitaf
8. feb 2010

dakujem vam baby, je mi niekedy fakt tazko, ale inak to proste neslo
luci, tak to so spanim je u nas ina rozpravka, v jaslickach zaspi kraaasne sama v postielke, a spi 2,5 hodiny. doma bezo mna (teda prsa) ani za svet a to spi max 1 hodinu, ja to proste nechapem. A vecer inak ako na prsniku nezaspi... no mame s nou veselo 🙂
mihan, trapia vas zubky? U nas to bolo (tuk tuk) ako huby po dazdi, kazdu chvilu nejaky a ani sme nevedeli ze jej vysiel. Styri stolicky naraz a zistila som to az ked sa zasmiala a bolo jej ich uz teda poriadne vidiet... Uz ich mame 15 vonku a 16-ty sa tlaci, nechapem ako ich moze mat take male stvorenie tolko 😅
Nasa je kojena nama v noci a to su niektore noci fakt zaberak, napr. tato noc, inak ako pricecnuta proste nechcela byt, inak fnukala.. ona sa ale viac menej uz len tak mazna a neviem ju to oducit, lebo mne je luto ked place. 😖

mihanka
8. feb 2010

niki, my mame 11 zubkov, 12ty sa tlaci, prezivame to tak normalne, vobec cez den nevieme zeby jej isli, len v noci ma taku hodinku - dve ze sa prehadzuje a budi kazdych 10 minut... take 2-3 noci po sebe... inak je klud...
no s tym prsnikom je to u nas lepsie, lebo ja som ju od narodenia nenechavala zaspavat na ciciku, ale samu... aj teraz zaspava sama, len musim byt pri postielke... a v noci niekedy mava hysak, ze "mekeke" (mliecko) ale ked je to po hodine, tak jej proste nedam, hadze po mne dudu, nervaci, ale do 10tich minut zaspi aj bez ciciku aj bez dudy... 🙂

nikitaf
9. feb 2010

vidis mozno aj nasa to tak preziva ze v noci, len ja to neviem, ked ona ma svoje obdobia nocneho "rusenia" 😅
aj dnes sme mali desnu noc, som jej ale nedala sa hrat a bola trochu zla, mrncala ale som jej vysvetlovala ze musi spinkat a aj sa ukladala, ale vzdy potom si spomenula na mliecko... 😖
no ved to je ten problem, pre ktory sme aj museli riesit vlastne byvanie... nesmela plakat, lebo som bola zla, ze su trapim, tyram a ja neviem co, tak dostala co si len zmyslela a tak sme teraz dopadli a uz teraz to je tazke. Uz to nejak pretrpime... 😒

margaretka08
9. feb 2010

Ahojte mamičky aj ja mam dcerku ktora sa narodila v octobri 2008 môžem sa pripojiť

bora8
9. feb 2010

margaretka - pravdaže, vitaj

niki - máte nový bytík? tak to ber ako jedno z pozitív..... 😉 a na malú treba asi tatu, lebo maminke bude robiť očká a plač a nebude spinkať - mne to pri Jurkovi trvalo do 3 rokov, než som ho naučila spať celú noc, ale u Lucky som sa podučila hneď.... a chodiť do práce nevyspatá 🙄 🙄 🙄 poznám od Jurka...... tak nech ťa necíti a uspáva ju tatko a uvidíš ako sa naučí 😉

margaretka08
9. feb 2010

mamičky ja by som sa chcela spitať či niektorej dcerka nosila obuv po niekom inom. moja dcerka mala asi mesiac papučky po jej bratrancovi a teraz ma na lavej nohe taku vykrutenu petu v čera som s tym bola u ortopedyčky a vraj je to z toho že mala papučky po inom dietaty. Ortopedyčka mi odporučila aby som jej začala kupovať ortopedycku obuv neviete mi povedať čo taka obuv stoji

bora8
9. feb 2010

margaretka - moja malá nosí iba papučky sandálky po mojom synovi, ale to preto, že on ich mal na nohe asi 3x a vôbec v nich nechodil, po inom dieťati sa neodporúča nosiť topánočky

ortopedická obuv nie je veľmi drahá, dostaneš ju kúpiť v lekárni - nie v každej ale v okolí určite nejakú nájdeš, ja kupujem deťom protetiku a ceny sú primerané normálnej obuvi

simona161
9. feb 2010

ahojte, kocky, mam problem ... ale najprv pre Margaretku - moj maly nenosil topanocky po nikom, kedze v rodine nemal po kom, tiez pouzivame Protetiku, pripadne manzel kupuje obuv v Nemecku, pripadne sme kupovali v ZA v predajni Zirafa ...

a teraz vas ja prosim o radu, mam jeden mensi problem - maly si uz asi tyzden vrta v nose, nema soplik, nema tam susne a on si tam stale vrta, neviem, ako mu to vysvetlit, prekazit, uz som skusala zakazovat, aj nevsimat si, robi to stale ...

a druhy problem je este horsi, z toho som uplne zdesena - Alex uz davno s oblubou staval na hlave a pozeral sa pomedzi nohy, lenze on mi teraz zacal robit kotrmelce, normalne kotrmelce, ake robia deti na telocviku ... ja sa strasne bojim, nemoze si vylomit krk ?

baby, poradte, ja som z toho vedla, ja som dnes na neho tak kricala pre tie kotrmelce (on ich robi aj na dlazbe a plavajucej podlahe) az som sa hnevala sama na seba, teda skor je mi z toho smutno, ze som kricala ... ale ja som sa tak hrozne zlakla 😢 😢 😢

bora8
9. feb 2010

simi 😀 máš úžásného šikovného syna a ty sa na neho hneváš????? bože kotrmelce 🙂 🙂 🙂 buď rada že ich vie robiť, len mu ukáž nech ich robí len na deke - napíšem to blbo - ale ukáž to ako psíkovi, keď to bude robiť - že len na jednom mieste, kde si budeš istá že si nič nespraví - nič na seba nestiahne, nebudú tam schody, kvety a tak.... musíš mu nechať priestor..... ja viem ono to strašne vyzerá - také malé dieťa a kotrmelce ale niekde ho nechať musíš 🙂
a za to špáranie v nose..... proste si to nevšímaj, alebo ak máš fakt nutkavý pocit, že tam niečo má tak mu daj nasivin a vysmrkaj ho - deti v tomto veku sa veľmi veľa začínajú skúmať, čo na čo majú..... čo budeš robiť ak sa bude skúmať tam dole????? simi kľúúúúúúúd 🙂 🙂 🙂 a nohy hore, teda keď konečne malý spí.....

simona161
9. feb 2010

a este dodatok, nezabite ma, ale ja som dnes vecer nejaka vyklepana ... Alex sa este s oblubou toci okolo vlastnej osi az kym to s nim neslahne o zem ... samozrejme, ze ho chytam, ale nie som vzdy na dosah, to sa neda, ked som furt sama doma ☹

napiste mi aspon, ze to robia aj vase deti, ze sa mu nic nestane, ze to moc prezivam alebo hocico, ale je to moje prve dieta a fakt ma neprestava kazdy den prekvapovat svojimi napadmi 😉

evitkamalicka
9. feb 2010

ahojky

sim aj nas Adamko sa toci okolo vlastnej osi

simona161
9. feb 2010

bora, on nespi 😀 je pri nom manzel, pocujem ho az sem, ako mu vravi, nech zlezie, takze asi splha na nabytok 😀 manzel o par dni zase odchadza do Nemecka, takze sa musim dat dokopy 🙂 tie dva tyzdne, co byva doma, prejdu hrozne rychlo, hlavne ked je od rana do vecera v robote 😖

simona161
9. feb 2010

bora, evitka ... dakujem 🙂 ja to beriem, ze je pohybovo sikovny (to sa o rozpravani, chodeni na nocnik a podobne neda povedat), ale ja mam z neho niekedy infarktove stavy 😀

selina.liana
9. feb 2010

Ahojte

Sim moja mala, mala asi dva dni s prstom v nose a prestala, točiť sa točí okolo vlastnej osi , aj na hlavu sa stavia,ale kotrmelec ešte nebol🙂 maly je sikula

zofinecka
9. feb 2010

nazdárek holky

evi ani jsem nevěděla že čekáte další mimi 😀 tak gratuluju. Budete chtít vědět co to bude?

simona161
9. feb 2010

no fajn, vy ho chvalite a ja na neho zjapem 😢 som hrozna 😢 ale ked ja sa o neho bojim ...

lilyk
9. feb 2010

Simi prihlas ho na gymnastiku,ja som chodila 11 rokov 😀 aj my sa tocime okolo vlastnej osi 😉
boty,nosene sa neodporucaju 😉

bora8
9. feb 2010

simi fakt kľud, mne sa malá zase hádže o zem, malý sa zasa točil ...... každé má niečo a každé skoro všetko vyskúša... a tým skúša nás...... aj henri písala že malý si búchal hlavu o zem alebo stenu.... proste to sú obdobia, kt. prejde každé dieťa, niečím intenzívnejšie a niečím menej.....
teraz hodne odpočívaj, viem ako sa cítiš, že si doma stále na malého sama, mm je momentálne v práci immenvere.... teda stále - ráno odchádza o 5 hod. ráno a príde o 10 hod. večer (a to aj víkendy) 😒 deti vidí iba v postieľke a to ich mám dvoch, takže toho mám dosť a k tomu sa snažím aj pracovať..... ☹ som sama strašne unavená, dnes som dokonca bola nútená hrať s malým šach (čo teda vôbec neviem ani figúrky postaviť) lebo zajtra má šachový krúžok, učíme sa anglicky, k tomu varím večeru a snažím sa prekračovať malú v kuchyni, lebo najnovšie mi okrem misiek vyberá aj hrnce zo skriniek...... 😉
odpočívaj, lebo potom budeš zasa len sama na malého, mm nech si to chvíľku vyžerie a možno vymyslí aj lepší prístup, ktorý by teba keď si s ním každý deň ani nenapadol
a o tom že nechodí na nočník, z toho si nič nerob, ani Lucka mi na ňom nechce sedieť, a rozpráva iba zopár slovíčok..... a nieriešim to, lebo už zopár krát som písala, že som to riešila u Jurka a len som sa tým trápila, lebo jedno dieťa je šikovnejšie a druhé ho zase inokedy predbehne v inom, to sa nedá porovnávať, lebo každé je iné a inak vníma to čo je okolo ......

simona161
9. feb 2010

bora, tiez to mas vesele - dve deti a pritom praca, klobuk dole 😉

nocnik a rozpravanie neriesim, len tie kotrmelce ma vylakali ... neodpustila by som si, keby sa mu nieco stalo ...
ja som napriklad vraj podla mojej mamy v 14. mesiacoch plynule rozpravala a pritom som len zacinala chodit ... a moj brat chodil od 11. mesiacov a nerozpraval hadam ani v 3 rokoch nic a neskor chodil na logopediu ...

a mas pravdu, ze si nase deti prejdu vselicim, aj Alex si buchal hlavu - vsade, o stenu, postel, podlahu, kdekolvek ... a prestal s tym sam ... a dokonca ma uz ani nehryzie a nestipe ... takze oni fakt skusaju vselico 😀 😀 😀

lubik9
9. feb 2010

ahojte
simi..timimu sa podaril prvy kotrmelec,ked nemal este ani rok..tiez,ako pises,strka hlavu medzi nohy..snazim sa to zakazovat..ale sa to nedari...kotrmelce uz teraz nerobi,ale neviem na ako dlho 😉
tocit sa zatial netoci,ale stupa na vsetko na co sa da aj na co sa neda...aj napr. na kelimky,co sa stavaju na seba/do seba a stoji ako bocian na 1 nohe 😀 lezie vsade,kde sa len podari...
a najnovsie sa vie vyslobodit z jedalenskej stolicky,ked je priputany a otoci sa a postvi 😠 ..no proste kazdy den vymysli nieco nove a ja nestiham reagovat 😖

simona161
10. feb 2010

jeeej, baby dakujem 😉 vy ste take zlate, cloveku sa hned ulavi, ked zisti, ze v tom nie je sam 😉
a hlavne som sa trochu vyspala, zobudil ma manzelov budik 05.20 😀 😀 😀 a chvilku nato vstal maly 🙂
rano sme zacali zase kotrmelcom, ale nastastie pri mne na posteli ...
lubik, aj Alex to robi v jedalenskej stolicke a robi mu uzasnu radost, ked vidi, ako ma tym "potesi" ...

evitkamalicka
10. feb 2010

dobre ranko

zofi dakujem, ano chceme vediet co to bude, zatial to vraj vyzera na dievcatko, ale s istotou nam to dr. povie az na velkom ultrazvuku

nikitaf
10. feb 2010

dobre ranko maminy, tak my dnes trochu lahsia noc, som sa troooochen vyspala 🙂
margaretka ja tiez kupujem zasadne nove boty, ziadne obnosene, aj som podostavala a som ich aj vyhodila... tiez som pocula ze to neni dobre, lebo kazde dieta ma inu nozicku.
simi, tak to mas teda sikulku doma. Nasa sa toci okolo osi, prekonali sme buchanie si hlavicky, jeden cas mi robila take ze sa rozbehla a hodila sa o kolena... no som skoro zosedivela... a to x krat denne...
no a ten nostek... mala mi to doniesla z jasliciek, teraz to uz tak casto nerobi, ale asi to videla u inych deti a tiez si vie strcit cely prst do nosa 😅
najnovisie vsetko otvara a vytahuje vsetko... z pracky, z pradelnika, z kuchynslej linky... tiez sa bojim ze si raz ublizi ked vytiahne tazky hrniec, ale snazim sa davat pozor, nic ine nam neostava, ich to prejde a najdu si inu "zabavku"

lubik9
10. feb 2010

dobre ranko
aj timi vsetko vytahuje z policiek,z kosa na pradlo,rad sa namaca do brunovej misky s vodou (uz ju aj par krat vylial),rad vyhadzuje veci ,vie to dost poriadne silno hodit o zem..a robi mu radost,ked vidi,ze sa zlostim z tych jeho vymyslov..kedy si najde zabavu taku,co moze robit?

a vyzera to,ze sa nam zas niekde z hlbky deru tie posledne stolicky,lebo sa nam skratil nocny spanok..co som uz odsledovala,ze ked idu zubky,tak spi ovela menej a aj cez den spava menej..takze zas mavame budicek okolo 6tej a cez den pospi tak hodku..a aj papanie sa kusok zhorsilo,ale zatial to nie je kriticke a stale cosi zje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre