Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

evitkamalicka
10. feb 2010

my najnovsie si strcime prsty do pusy a potom tymi mokrymi kreslime na stenu, takze rano kym pridem pre neho do postielky stena je krasne mokra

nikitaf
10. feb 2010

lubik my havina nemame, ale rodicia maju a raz sa jej podarilo za par sekund zjest mu veceru 😅 , no do smiechu mi nebolo (nejaka zelenina z polievky to bola) ale chvala bohu jej to nic nespravilo
v zubkoch ti neviem poradit, nam idu ani nevieme ako, len sa na mna raz zaskerila a mne skoro oci vypadli ked mala 4 stolicky vonku...
evit tak to mas srandu potom, ja sa tesim na to obdobie ked bude kreslit po stene farbickami 😅

evitkamalicka
10. feb 2010

niki este ze je to len mokre, keby to boli farbicky asi by ma slahlo

nikitaf
10. feb 2010

evit neboj aj to bude 😀 ja som jej kupila pastelky, ale sa jej ich bojim dat aby ich nezjedla.. uz ste skusali kreslit? Ona uz tak chce po papieri carbat, ale zatial jej nedavam, myslim ze ma este cas...

evitkamalicka
10. feb 2010

ja som tiez kupila aj som mu skusala dat kreslit, ale nejako ho farbicky zatial nezaujimaju

lubik9
10. feb 2010

jeeej..tu sa to rozbehlo

farbicky zatial nemame..ale ma taku kresliacu tabulku,kde sa kresli takym "perom",ktore je na snurke pri tej tabulke a ked dokresli,tak sa to zotrie..je tam taky posuvny mechanizmus a zotrie sa to..urcite ste to uz videli...a s tym si rad cmara a ja mu to zotriem a cmara zac..a nepokresli mi steny 😅

evitkamalicka
10. feb 2010

lubik ano tu tabulku poznam, volakedy sa to volalo magneticka tabulka, nasi to maju doma este po mne

lubik9
10. feb 2010

..no vidis,tak mu skus dat tu tabulku rano k postielke a bude kreslit tam a nie po stene 😉

evitkamalicka
10. feb 2010

musim povedat nasim nech ju donesu, akurat tento vikend sem pridu

lubik9
10. feb 2010

tak bude mat aspon adamko darcek

..idem sa venovat timimu..uz si ma ziada 😉

nikitaf
10. feb 2010

to poznam tiez, rozmyslala som ze jej to kupim, ale sak necham na babicky... ako evit 😅
ja mozno dnes skusim tie pastelky... uvidim aku budem mat naladicku. dnes maju v jaslicach karneval, som zvedava ako to preziva, len dufam ze sa neboji 😕

simona161
10. feb 2010

ahojte, o vyhadzovani a upratovani radsej nehovorim, lebo uz nemam kadial chodit 😀 nestiham to zbierat za nim 🙂 a vacsinou nachadzam chybajuce veci tam, kde nepatria, v pradlovom kosi napriklad ... a Jessyna miska s vodou je tiez oblubena na hranie, na clapanie, na hadzanie hraciek do nej ... a co sa tyka kreslenia my mame tu magneticku tabulku, dostal ju na prve narodeniny ... a nedavno som ju definitivne zhabala, pretoze ju hadzal o zem a skakal po nej, cmarat s nou nechcel, ani mazat, co som nakreslila ja ... takisto som uz definitivne zhabala tu kocku s labyrintom, pretoze to dvihal nad hlavu a hadzal s tym, inak sa s tym nehral ...
Alex uz davnejsie zacal skusat carbat s perom, so zubnou kefkou a tak, tak sme mu kupili pastelky ... jediny vysledok bol ten, ze ich zacal hryzt, takze aj tie su uz schovane ... 😀 u nas zatial stale plati, ze hrame sa iba s loptami, s autickom, s tahacimi hrackami a knizkami ...

evitkamalicka
10. feb 2010

u nas vedu jednoznacne auticka, nic ine ho nezaujima

simona161
10. feb 2010

evka, aj Alex ma auticka fakt rad ... male, velke, z lega, tahacie, a hrozne ho fascinuju traktory ... aj na obrazku ... aspon mam tip na dalsi darcek 😉 musim ist, uz sa stazuje 😀

lubik9
10. feb 2010

simi..aj u nas sa stavia na tu tabulku kresliacu a stavia sa aj na kocku s labyrintom a aj do nej,ale len ked je bosy,tak tam vojde..fakt sa stavia na vsetko mozne aj nemozne...a mame novu "hracku"..objavil vysavac a s tym sa hra..ale uz mi z neho rozobral 1 gombik,tak musim ho pohladat skor ako pride manzel domov 😀

mihanka
10. feb 2010

jeeej ahojte...
simi on je proste uuuzastny... ze kotrmelce, ale mas pravdu na druhej strane je to nebezpecne ked to robi na dlazbe, ako pisala bora, naucit ho robit kotrmelce na koberci... 😀 tie nase naraz narodene deticky su ale ako jeden z marsu a jeden z venuse, pre nasu simonku je beh, a ine akrobaticke zverstva ako vyliezat niekam uuplne pod uroven, ona je princezna... do policiek mi zacala ist tento tyzden, takze ma vyhradeny jeden suplik, ak ide inde, to zakazujeme...
prsty v nose boli aj u nas par dni... ja myslim ze je to z tlaku v hlavicke zo zubkov... ak mu lezu stale posledne stolicky, tak si myslim ze je to z toho... simi si sucha dokonca uska, alebo hlavinku, ale neboli ju nic...

tabulka supeeer, my akurat chceme kupit stolicku so stolikom, lebo zacala rada "hačať" a zacneme pomaly skusat kreslit, ale je to este skoro, no ale kedze je simi "posedne" dietatko, tak snad ju to bude bavit...

my sme v noci spali fajn, lebo som po 2-3 tyzdnoch dala jantarovy nahrdelnik a prvy x bola hore az o pol 6, to ja som bola hore o pol 4 ako zvycajne a nevedela zaspat... 😀 🙄

lubik, keby radsej povysaval... 😀 😀

mihanka
10. feb 2010

vcera sme predali nomad, tak mi je za nim aj smutno, zostal nam uz len golfac...
dnes sme mali valne zhromazdenie v Hviezdicke - mc kde robim a cvicim a ideme robit v maji milu pre mamu, tak sa celkom tesim, je to riadne velka celoslovenska akcia... 😵

horalka777
10. feb 2010

Sim, tak kotrmelce 😉 Neboj, zakratko sa vyskoli a bude to vediet bez nehody, len tebe pribudne trocha sedin 😀
BB zatial len stoji na hlave, ale uz sa jej podarilo aj prekoprcnut, bola z toho trocha vyvalena, ale vsetko ok. Mame teraz aj prsty do nosa, do krku, vrti sa bleskovo ako vreteno, bez problemov vylezie hocikam, dokonca ma origos horolezecke hmaty a vie ruckovat po rimsach... paradajkovou omackou kreslila po stoliku, tak vyfasovala pastelky. Bavi ju kreslit, sama si pritiahne stolicku ku stoliku, jediny problem je (okrem toho, ze ju hranica papiera samozrejme neobmedzi v rozsafnom cmarani), ze tuzi kreslit vsetkymi farbami naraz, tak chyti pastelky ako kyticu a hneva sa, ze sa tak neda kreslit 😝 No a vyliezanie zo stolicky (samozrejme priputana), to uz ani neriesim. Slamka ju uz nebavi, tak pije z pohara, len mlieko z flasky. A straaaasne sa rehoce, ked jej odsavam sople tou hadickovou odsavackou, teraz, ked to robime z nutnosti, zariadenie dobrovolne prinesie a smeje sa vopred. A pomaha vesat ciste pradlo tak, ze vzdy nieco vyberie z lavora, natiahne si to na hlavu, podide ku mne a povie NA! Minule kym som vyvesila jednu koselu, stihla si na krk navliect trojo mojich nohaviciek, no nahrdelnik jak svina 😀

BB ma zopar svojskych slov, hadajte, co su pampuči, piepa, mamo... Alebo tambuti, to ani jej vlastna mater netusi 😀 A dlho bol ujo ujo a teta uja, ale uz vravi aj teta. V obchode s hrackami si vzdy vypyta nejakeho plysaka, vystiska ho, povie mooooja, potom ho na poziadanie vrati do regalu, povie aoooj a zakyva na rozlucku.
Vie byt riadny cert, ked si nieco zaumieni, ale obcas aj nezna slecna 😵 Kazdopadne ma vsak viac povahu cirkusanta, nez damy... po kom to dieta je...uplne sa v nej vidim 😉

A vlasky sme strihali, uz ju steklili v usiach. Tak mame brckavu ovecku 🙂 Tie blondate prstienky jej odlozime na pamiatku..

Koniec tapety, idem robit nieco s jablkami, asi kolac 😅

mihanka
10. feb 2010

hori.. 😀 sikula je Blanka, sikula mala... aj my tak vesiame pradlo a ked najde podprdu, pripadne nohavicky z tej supravy tak vykrikuje "mekekeee" ako mliecko...

luciabah
10. feb 2010

ahojte

takze sim... podobne ako haralka, aj nasa bambulka oblubuje polohu na hlave, tooooooooooocenie sa okolo jednej osi, vyliezanie a zliezanie, uz pochopila ako sa chodi po schdoch... teda po nohach, ze sa staci chytit zabradlia a ide sa.
pradlo laska velika, vesat, davat dolu, skladat plienky a davat ich aj babe.
a kreslenie... velmi velmi lubime, kreslime kazdy den a vela, vyfarbuje omalovanky, mame aj tu magneticku tabulu na kreslenie, ale to ju velmi nebavi. a rada ma starkeho metre, kladiva, lopatu, metlu.

a hovorenie...velmi sme nepokrocili, skor naopak, sekla aj to co vedela.

a este som zabudla,velmi zboznuje sankovanie, ale len takou rychlostou, ze jej tecu slzy z oci.

horalka777
12. feb 2010

Tu to zijeeeee!

Luci, haralka, to je skoro ako zhyralka 😅

U nas je dnes krasne rano, viem, ze mnohi nebudu suhlasit, ale ja milujem, ked aj vo februari snezi 😵

simona161
12. feb 2010

ahojte, horalka, nie si sama 😉 ja si tuto zimu neskutocne uzivam ... kazdy den, ked sa moje dieta kotula, krmi snehom, skace sipky do snehu, tak ja rozmyslam nad tym, co budeme robit, ked ten sneh zlezie 😖 bez mihnutia oka by som brala, keby vydrzal kludne az do leta, potom mu napustim bazen a bude sa hrosit tam 😀 😀 😀
a inak mam za sebou polovicu dna, upratane, navarene a ideme von, kedze maly sa uz asi definitivne rozhodol vstavat po piatej ... 🙂

phoebe003
12. feb 2010

Ahojky holky, tak jsem se dnes parádně vytočila, musela jsem seřezat Elinu, vzteklina vzteklá protivná... Jsem byla s Adamem v pokojíčku a ležela jsem na posteli a sledovala jak si hraje s kočkou a najednou tam přišla Ela, ta mne neviděla a začala Adama jen tak z ničeho nic mlátit barbínou do hlavy, tak jsem vyběhla a taky jsem jí jednu třískla a panenka letěla do koše!!! teď už oba spí v postýlkách a já jdu asi taky, protože jsem jak mátoha dneska...

margaretka08
12. feb 2010

ahojte mamičky moja ivanka sa nestava na hlavu ani kotrmelce nerobí zatial mi ani po stenách nefarbí.
ivka sa chce hrať stále na kukuk. veľmi rada mi tiež podáva prádlo keď idem oprate vyvešať.

čo sa tyká zúbkov mame ich 8 a 9 je na ceste ale stoličku ešte nemáme.

v noci spinka veľmi dobre nebudí sa a cez den spáva od 12 do 14
do kočíka ju nedávam asi 2 mesiace nechce tam sedieť tak chodíme len na krátke prechádzky ale vonku ma vôbec neposlúcha stále spraví opačne ako od nej chcem a ani za ruku sa držať nechce.

andre
12. feb 2010

halooo ?
žije to tu aj dneska ??

andre
12. feb 2010

no teeeeda 😒
tak počítam vás aspoň čo máte nové 😉

margaretka08
12. feb 2010

ahoj andre

andre
12. feb 2010

čaf megi 😉
teraz dojdeš ?
no vidím že si skorej, ale som dočítavala a dočítavala... a musím off, bo dojde manž. za chvilu a bude "hučať" že neoddychujem, náročný týždeň od víkendu bol, tak mi to patrí dvojnásobne

a snažím sa dojsť častejšie, už sme hádam v normáli 😅

lilyk
13. feb 2010

pekny vikend prajeme 😉
ja som dovarila obedik, MM pozera Olympiadu a Tomino sa mi za chvilku zobudi.
K tomu ockovaniu vyzera to tak ze je reakcia za nami, tak mam z toho taky pocit ze ci date s kiahnami alebo bez ma to take iste "nasledky".....Tomino mal 38 tak 3 dni, vzdy vecer mu to vypalilo, a cez den 37-37,4 tak sa celkom dalo, dnes 2 den bez horucky tak dufam ze je to za nami 😉
u nas fuci nechutne uz od vecera ani von sa neda 😒 chcem jar, alebo hned aj leto prosiiiim.

horalka777
13. feb 2010

lilyk, ja som dnes u nas vyrazila s kocikom na nakup do Billy, ale som to veru otocila z tretiny cesty na autobus, bo mi kolieska nepresli cez cerstve zaveje. A to prosim len vietor za to mohol, ved od vecera skoro nesnezilo. A kosaaaaa! Dnes uz nejdem nikam 😝 Zima je OK, ale ten sibirsky severak je moc aj na mna. Blanka mala z toho povyrazenie, lebo jej odfukovalo deku, takze matka funela a dcerenka sa dobre bavila 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre