Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

zuzul1310
27. jan 2011

@terez34 @veronnie snáď nebudete chorí, ja dávam malému probiotiká na posilnenie imunity a sme evidovaní aj u imunologičky, tam chodíme každého pol roka, bol preliečený na posilnenie imunity, lebo sme boli veľa chorí keď bol maličký, plus má Danino nábeh na astmu, tak snáď sa tomu vyhneme.
My sme už s WCkovaním super, celý deň bez plienky, vonku ešte má plienku, ale pýta sa cikať aj tam. My snažilkujeme aby bol braček alebo sestrička tak snáď sa zadarí. 🙂

veronnie
27. jan 2011

@zuzul1310 a co davate na tu imunitu? lebo by som chcela dat malu do skolky od septembra, tak nech nie je hned chora kazdu chvilku...
u nas to s tym WC strieda...doma si radsej na nocniku zase posedi, ale inde sa pyta na zachod. akurat von ked ideme na dlhsie alebo do obchodak, dam jej plienku - sa mi hnusia verejne wc, som zvedava, ako to vyriesime este s tymto... a este na noc musim davat, lebo tie jej nocne place stale nepresli. dnes v noci zase preplakala tolko, ze som sa vobec nevyspala. a zhorsil sa nam egzem, tak sa k tomu vsetkemu stale skriabe ☹ uff, niekedy su dni a noci narocne, ale tak nejak vydrzime. z egzemu dufam raz vyrastie a aj z tych nocnych mor...

veronnie
27. jan 2011

@zuzul1310 jej a drzim palce, nech sa surodenec podari 😉 nam sa teda podaril skoro hned 😝 som to ani necakala, ale tak tfuj tfuj je zatial vsetko v poriadku 😵

zuzul1310
27. jan 2011

@veronnie na imunitu dávame Laktobacilky
http://www.docsimon.sk/tovar/swiss-laktobacilky... je tam aj prídavok na posilnenie imunity, doporučila nám to naša detská lekárka a imunologička pochválila výber a tiež doporučila. Prvé tehu sa aj nám podarilo na prvý pokus 🙂 uvidíme či sa podarí aj teraz.
Tie nočné mory a ekzém vám nezávidím, máš toho teraz naozaj veľa, tehotenstvo a ešte aj prebdené noci.

veronnie
27. jan 2011

@zuzul1310 tak dakujem za tip, vyskusame. mozno nam to trochu aj na tie egzemy pomoze, lebo to moze mat spojitost aj s crievkami. mam to niekedy narocne, ale su aj celkom dobre dni 😉 daj nam vediet, ked sa babo podari, nech sa mozeme tesit s tebou 😉 😵

zuzul1310
27. jan 2011

@veronnie jasné že sa ozvem a snáď probiotiká pomôžu.

terez34
28. jan 2011

@veronnie diky 🙂
myslim ze uz je to dobre teplota uz neni trochu pokaslava ale dala som jej fenorin tak dufam 🙂

terez34
28. jan 2011

kocky mojej malej sa na dlaniach a nozickach zo spodu spravili take suche cervene flaky a zacalo sa jej to supkat a strasne ju to svrbi pokozka na tom mieste je taka tvrda neviete co to moze byt?

bianca
28. jan 2011

hojte kocky.Len nakuknem

@terez34 nemozu to byt omrzlinky ?Ja mam cele ruky take a mala v okoli nosteka a som presvedcena ze je to z mrazu.U vas kedze to je aj na nozickach to moze byt ale cokolvek od kvasinkovej infekcie cez atop.ekzem.Kup hned zajtra calciovu masticku a premazavaj

kiwinka21
28. jan 2011

ahojte jesenne maminy.🙂 aj ivka je 1.10.2008.. 😀 😀

zuzul1310
28. jan 2011

@kiwinka21 ahoj, pozerám že budete mať súrodenca....my sa tiež snažíme snáď to vyjde. Napíš niečo o vás, čo radi robíte, aká Ivka je.

kiwinka21
28. jan 2011

@zuzul1310
AHOJTE.🙂 my sme z bratislavy a ivka lubi hlavne zvieratka lego a babetka.🙂 hrat by sa mohla cely den.🙂 len som zvedava jak zareaguje ked tu bude mat babetko uz nastalo.. 😀 😀 pozeram ze mate asik chlapceka.🙂 tak dufame ze sa podari coskoro surodenec..

zuzul1310
28. jan 2011

@kiwinka21 áno máme chlapca a lego duplo tiež zbožňuje, hrať sa sám veľmi nevie, nie je veľmi samostatný a stále potrebuje mať niekoho pri sebe, on je schopný sa hrať, ale keď je niekto pri ňom, nevie sa dlhšie zabaviť sám, stále chodí za niekym aby sa mu venoval. Bábätká teraz veľa pozerá aj v knižkách aj v telke keď vidí bábo tak povie že "Zlaté bábätko" , ale uvidíme čo by bolo ak by prišiel súrodenec, snažím sa ho pripraviť na to že by bol veľký brat a ako by učil bábätko všetkému čo vie on a bábätko by ho obdivovalo a tak, zatiaľ vyzerá že sa mu to páči 🙂

terez34
30. jan 2011

@bianca dik ta kalciovka ma vobec nenapadla davam tu modru indulonku a celkom sa to hoji 😉

kiwinka21
30. jan 2011

@zuzul1310 to aj ivka ma najradsej spolocnost uz je aj celkom samostatna,,aspon myslim.🙂 sak bez nej nemozem vylozit umyvacku riadu lebo mi uklada pribor.🙂 sak toto som aj ja zvedava jak zareaguje ze tu bude mat babetko uz navzdy a cely den.🙂

zuzul1310
30. jan 2011

@kiwinka21 keď čítam zážitky mamín ktoré majú viac detí, tak niekedy mám pocit že by mal zostať sám a niekedy zasa žw nič lepšie preňho spraviť nemôžem ako mu dať súrodenca. Dnes som v Mama a ja čítala že rodič nemôže dať dieťaťu ani zďaleka toľko ako mu dá súrodenec. Neviem, prax ukáže ale nechcem aby zostal jedináčik, ja osm jedináčik a môj priateľ tiež, tým pádom Danko by nemal ani bratrancov ani sesternice a ja som ich vo svojom detstve veľmi potrebovala trávili sme spolu veľa času, preto chcem aby aj on mal niekoho v podobnom veku.

kakakina
31. jan 2011

@terez34 tak dufam,ze sme vam ten nas sarlach neposlali netom???Supanie dlani a spodkov noziciek,nam predpovedala dr.ale uz presli dva tyzdne,a nemame ziadne priznaky.Dnes som odniesla kontrolny moc,tak zajtra uvidim.Pomozte mamicky,cim stiahnut kyselinu,mne uz sa vracia aj cista voda spat do hrdla,a nepomaha nic ☹ ,mlieko,oplatky,jablka,banany......proste nic.Beriem Rennie,ale az ked som uz nad zachodovou misou,nechcem aby si organizmus zvykol.Dnes v poradni som mala rovnaku vahu,ako pred mesiacom,dr.nechapala,tak som ju presvedcila ze ma z coho brat,mam este dost odminula 😉 .Vyliecte sa je zly cas,aj na mna cosi lezie,nejak ma skriabe v krku!! Uz nech mame jar!!

kakakina
31. jan 2011

a zabudla som napisat,s plienkami sme nepostupili,ale uz lepsie papa 🙂 !

zuzul1310
31. jan 2011

@kakakina držím palce aby výsledky boli v poriadku. Na kyselinu som brala Malox tabletky, nechajú sa rozpustiť v ústach, zaberalo mi to a vraj je na to dobrá minerálka Fatra, svokrovci mi to v kuse ponúkali keď som bola tehu, že je to jediné čo 100 percentne zaberie.

kakakina
31. jan 2011

@zuzul1310 dakujem,fatra mi pomoze ,ale len na chvilku,a ten malox mozem skusit,a inac nic len vydrzat 🙂 ,ale je to fakt neprijemne,uz ma trapi denne,ked sa zohnem vsetko mam naspat.Aj pri prvom ma to trapilo,ale az od siesteho mesiaca,teraz snad odzaciatku.Prajem,aby sa vam rychlo zadarilo,nech si predavame rady aj pri druhych.My sme snazilkovali skoro rok,s jednym neuspesnym tehu,ale uz na dalsi mesiac sa to podarilo 😉 !Tak uz sa velmi tesime,len neviem na co,lebo minuly ultz.to vyzeralo na chlapca,a dnes na dievcatko 😉 .Len nech su zdrave,a stastne lasky nase!!!!!

kiwinka21
1. feb 2011

@zuzul1310 vsak hej kamaratov zo skolky moze mat ale surodenec chyba urcite, moji bratia su ovela starsi takze aj mne chybal rovesnik.🙂

kakakina
2. feb 2011

@zuzul1310 vysledky mame v poriadku 🙂 !Zuzu,prosim ta kolko fatry mozem vypit,lebo vraj zadrziava v tele sol,tak ju pijem tak opatrnejsie,max.jeden pohar denne.Aj rennie si davam max.obden jednu tabletku.Doobeda je ok,ale po obede,nech uz zjem cokolvek,a akekolvek mnozstvo do vecera,je to hrozne,stale sa mi grga a vracaju sa mi stavy,dokonca sa mi zda,ze je to aj ked nic nezjem.Vcera som si na obed dala tanier zeleninovej polievky,ziadna zaprazka,nic len cisty vyvar,a vecer som musela vziat rennie,lebo by som nezaspala!

terez34
2. feb 2011

@kakakina tak dufam ze to neni sarlach lebo mala nema ani teploty sice mala jeden den ale to som prikladala k tomu ze bola nachladnuta teraz uz teplota neni iby trochu ma sopliky mastim jej to indulonou uz sa jej to lepsi u dr. som nebola neviem ci mam zajst alebo este pockat

zuzul1310
2. feb 2011

@kakakina Našla som ti jednu diskusiu o pálení záhy a vybrala som ti odtiaľ niekoľko rád, vyskúšaj a snáď ti niečo zaberie, kočka píše že Fatru pila hocikoľko takže neviem...ja som ju nepila ani keď som nebola tehu a ani keď som bola. Tu sú tie rady.....
Ja mam problemy zo zahou cely zivot a uz ani neviem kto mi to kedy poradil ale ked mam problem tak si dam za malu lyzicku obycajnej horcice alebo si ju natrem na kusok chleba a za par minut mam po problemoch.
Nic neni lepsie ako tato rada.
Ak môžem poradiť, proti paleniu zahy je dobre jesť surove mandle, stači ich zjesť 6-7ks, mám ich doma stále a doteraz mi to vždy pomohlo, su zdrave a neškodia,treba skusiť, za vyskušanie nič nedate a ked pomože budem rada.
Mne v tehotenstve poradil lekár proti páleniu záhy slané tyčinky. A musím povedať, že mi to zaberalo. Tak vyskúšaj. Možno pomôžu aj tebe a určite ti neuškodia.
ahoj Lujka mna tiež pálila záha ja som pila mlieko a sem-tam som si dala polovicu surového zemiaku mne to pomohlo tak to skús dúfam že ti to pomôže
Ahoj,aj mne pomahalo mlieko,no moj malinky nemal ziadne vlasky,strasne ma palila zaha,za den som vypila 2-3litre mlieka.
plne sa stotoznujem, aj ja sa nadajam Fatrou a pri tom sa vytesujem, ze snad aj tentokrat budeme mat kuceravu dievcinu. .Ahoj no mna palila zaha od 3 mesiaca az do porodu,a mne pomahali cerstvucke a stavnatucke jablka,ale musela som ich jest stale )a aj Aktivia jogurt a tortove oplatky rano na lacno a bolo mi fajn chvilocku,mandle a ine mi nepomahalo ,a teraz uzje dobre. drzkam palceky

zuzul1310
2. feb 2011

@kiwinka21 ja osm tiež jedináčik, ale mala som veľa bratrancov a sesterníc, ale keďže z mojej ani priateľovej strany bratranci ani sesternice nebudú (obaja sme jedináčikovia) tak sme sa rozhodli pre druhé bábo.

terez34
3. feb 2011

@zuzul1310 ty si jedinacik? aj ja ale je to na prd 😖 aspon pre mna sice manzel ma dvoch surodencoch ale oni su starsi mm bol vyprdok 😀 😀 tak to neni ono a preto mame tri deticky nech su neni same sice tuto poslednu sme neplanovali ale tie starsie sa budu mat o koho starat 😀 😝

kakakina
3. feb 2011

@zuzul1310 dakujem,to si odlozim a vyskusam!Hlavne tu horcicu,to som neskusala 😉 !

zuzul1310
3. feb 2011

@kakakina nemáš za čo....dúfam že pomôže
@terez34 aj ja by som si vedela predstaviť tri, hlavne s takým odstupom ako ich máš ty, ale budem rada keď budeme mať aspoň druhé 🙂

terez34
4. feb 2011

@zuzul1310 neboj uvidis pride aj druhe ked pride cas nic sa neda urichlit ked bude dusicka pripravena tak pride 😉

terez34
4. feb 2011

no ja som tiez s tou zahou mala v prvom tehotenstve neskutocne problemy ale uz si nepamatam co som na to uzivala ale je to des

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre