Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

simona161
24. apr 2009

ahojte, tak ja sa teda na papanie nemozem stazovat, maly zje misku (250 ml) cohokolvek, ale doma vareneho, este nic kupovane sme neskusali ... papame mrkvu, zemiak, bataty, brokolicu, petrzlen, kalerab, karfiol, kuracie masko, z ovocia zatial iba jablko ... alex pekne otvara usta, obycajne nema nic ani len na podbradniku, uplne parada ... ale nesmie to byt mixovane, ked to vyzeralo ako kasa, tak to vypluval a hral sa s tym ... ked to iba pretlacam vidlickou alebo lyzickou spapa uplne vsetko ... a davame obcas zopar kvapiek olivoveho oleja, ale iba fakt kvapociek ...

henri001
24. apr 2009

bianca, tak ju zacni ucit na poharik 🙂
mimi naozaj ti odporucam bataty , a hlavne z nich nerob kasu 😅 ja som zacinala ako ty, otvoril pusinku a suptamsnim 😀 polku vytlacil, polku prehltol a tak velmi pomalicky , bola to mrkva a moc toho nezjedol, tak som to ani nebrala ze prikrmujeme ...naozajstny prvy prikrm ktory spapkal boli bataty 😅

simona161
24. apr 2009

bian, chvalim fotku 🙂
musim ist, este som len prisla ☹
maly tam nejako place pri MM, idem to radsej skontrolovat ...

henri001
24. apr 2009

simi mame rovnakych chlapov 😎 😀

bianca
24. apr 2009

henri my sa ucime uz dlho ale stale do toho koza fuka nie aby tahala

sim skontroluj a vrat sa

viki08
24. apr 2009

my sme dnes dali roztek - striedku a chutila 😉

bianca
24. apr 2009

viki a uz sa moze lepok?

ja som dnes kupila bezlekove piskoty amarantove na doporucenie kamosky,hned malej dala a doma precitala ze obsahuju vajce.No som zvedava

mimusik
24. apr 2009

Stravu je pasírujem cez sitko, je to jemnučká konzistencia, nie sú tam hrčky, ale za to nie je ani úplne hladučké - je to také jemné. Tak skúsim variť vo veľkom, aby sa mi to dalo pomixovať, alebo skúsim iba pučiť. A skúsim aj ten batay, i keď som ho veľmi nechcela, keďže nič o tej potravine neviem.
Simi - že 250 ml ☹ aaaaach jaaaaaj, čo ja by som dala za to, keby zjedla aspoň toľko čo zakryje dno misky. Simonka je presný opak Kiky, tá do seba prášila od začiatku úplne všetko, čo sme jej ponúkli a vždy jej bolo málo, a aj teraz jej je, tak baští normálne dospelácke porcie.

viki08
24. apr 2009

bianca ja sa riadim strankou - rodinka a tam je ze v 8mesiaci chlebik a pecivo , tak sme skusili

mimusik
24. apr 2009

A prepáčte, že vám tu kazím náladu, dnes to na mňa proste nejak doľahlo, to že jej nechutí a ešte aj to, že mm išiel s Kikou na pohotovosť. Neskôr napíšem prečo... ☹

simona161
24. apr 2009

uz som tu ... MM si ho dovolil polozit a nie nosit na rukach 😀 nech si to uzije, ja nosim cele dni 😀
henri, no v jedeni su asi rovnaky, ale henry je sikovnejsi, alex sa az teraz zacina davat na styri a zatial bud zaryje dole nosom, alebo sa zosype cely 🙂
bian, nas zatial ani s flaskou problem, aspon v tomto som spokojna nadmieru 🙂
viki, to verim, ze roztek chutil ... ja ale s takymito vecami este pockam ... my este zatial ziadne keksiky, ziadne chrumky, ziadne piskotky, nic ... to by som musela najst bezlepkove a bez vajiciek ... takze mozno kukuricne, ako pouziva bian ...

simona161
24. apr 2009

mimusik, nekazis naladu ... ja tu vzdy zase depkujem kvoli spanku, pretoze alex spanok absolutne ignoruje a to ani nehovorim o tom, ze nenavidi kocik, takze vela moznosti ako ho zabavit a niekam sa presunut nemam, iba nosit ...
kike drzim palce, dufam, ze to nie je nic vazne ...

viki08
24. apr 2009

mne si ju nepokazila, ved si normalne radime..

viki08
24. apr 2009

mimus dufam, ze ni vazne s kikou..
a my jeme keksiky-susienky sunarka je tam, ze od 6.mes. 😉

bianca
24. apr 2009

mimusik juj chuda.Tolko starosti

simi my uz papame aj ryzove tie su tiez ok a zajtra pojdem kupit bezvajecnu cestovinku (teda ak sa mi bude chciet) a skusime aj to

inak ja varim 5 mens.zemiakov a 3 velke mrkvy a to mame tak na dva-tri dni ked jej do toho daco primiesam lebo stale davam maso zo sklicka a este dajaku chutovku zeleninku

uz sa mi stalo ze zjedla mysku a potom aj cele sklicko k tomu

henri001
24. apr 2009

mimusik 😨 drzim palceky nech je vsetko ok ...a myslim ze to pucenie pomoze 😀 moj to tekute vyprskava na mna 😀 😀 😀
bianca, sestra mojho draheho tiez musi lyzickovat ... a urcite budeme aj my...my sme flasku este nedavali 😅 a minule babka skusila s vodickou a on jej to zacal kusat o dusu ...ze ake velke kusatko 😀 😀 😀

mimusik
24. apr 2009

Ďakujem dievčatá, ste zlaté, moooc si prajem , aby sa Simi rozpapala, aby už konzumovala aj niečo iné ako MM... vď je už veľká. Vraj kojené detičky s prijímaním tuhej stravy majú väčší problém ako tie nekojené. Počuli ste o tom niečo? Môže to mať súvis s tým, že nevie, čo robiť s jazýčkom, teda ako sa vlastne spapá to,čo má v pusinke? Možno naša vie len sať ☹

simona161
24. apr 2009

bian, vidis, aj ryzove by mohli byt, musim niekde kuknut ...
a cestovinu chces uvarit a mixovat, alebo ako sa to pripravuje? to ma ani nenapadlo este, tak len pre buducnost ... ja mam teraz cerstvo kupeny bio karfiol, domace zemiaky, mrkvu, kalerab, petrzlen a kuracie maso, tak zatial vydrzime ... ale rozmyslam skusit uz banan, len sa bojim, aby ho nezapekalo, lebo mrkvu mu napriklad nemozem dat samostatne, z tej ho zapeka ...

henri001
24. apr 2009

viki , tie susienky su velmi sladke , a to ze sa niekde pise od 6 , pozor na to ...citaj zlozenie vzdy 😉

simona161
24. apr 2009

mimusik, neboj, urcite Simonka na to pride ...
henry, napodobne ... ked to bolo tekute, tak to "nasal" a vyplul na mna a este mu to bolo naramne smiesne a ja som hodinu cistila seba, jeho, stolicku, kuchynu atd ... skusala som par krat, ale dopadlo to vzdy rovnako, takze uz nemixujem nic ...

viki08
24. apr 2009

mimusik, mne poradila nasa dr. ze mam prikrmovat od 5. mesiaca , lebo , ze sa jej stava, ze deti po 6.mes.. odmietaju tuhu stravu a vyzaduju iba mm, my sme posluchli a ide to v pohode.. 😉

henri001
24. apr 2009

mimusik to vzdy zalezi na miminku , niektore proste este nie su pripravene ...hlavneee je nenutit do nicoho nasilu , ale ponukat a skusit dat na jazycek aby si zacalo zvykat , nebojkaj , aj Silvinka mala problem s Miskom na zaciatku ...

simona161
24. apr 2009

ja sa tiez nedrzim toho, co je napisane, vzdy citam zlozenie ... minule sme sa o tom bavili myslim s horalkou, lebo napriklad na jednou sklicku, co malo nejaky nevinny nazov typu prva lyzicka - nejake masko a zelenina, uz presne neviem, bolo to od 4. mesiaca a bol v tom zeler ... pritom vsade pisu, ze zeler je silny alergen a nedavat minimalne do 1. roka ... my sme ziadne sklicko neskusali a asi nebudeme, hoci by mi to usetrilo robotu, ale je to tekute, takze by to skoncilo na mne predpokladam ... a ozaj, v dalsom sklicku som zase nasla por, z toho nafukuje aj mna, nieto este babatko

bianca
24. apr 2009

henri zacala az dnes tak vymyslat.Uz ani rano nechcela a to bola skoro 12 hodin bez jedla.Musela som jej dat do tho lyzicu ryzovej kase a lyzickovali sme obdo´bne ako teraz

mimusik ona sa nauci co s tym.Uvidis.POtrebuje asi cas a zatial jej mliecko staci.Perdpokladam ze dr.ti nakazala prikrmovat co?

simi ano tak.Ja som este neskusala ani kalerab ani petrzlen.Inak chrumky kupujem v zdravej vyzive.

inak ja som zo zaciatku mixovala ponorn.mixerom ale teraz len normlne slahacom lebo chce aj hrudky

henri001
24. apr 2009

simiiii 😀 😀 😀
viki bacha na tu dr 😀 😀 v siestich mesiacoch sa zacina, aby na konci siedmeho uz plne papkal tuhuuuu 😎

viki08
24. apr 2009

henri vsimla som si.. raz mi pistala o 11tej koli hladu a mala papat az o 12tak som jej dala jednu a poto obed uz vobec nechcela.. taku chybu uz neurobim 😵

simona161
24. apr 2009

je to fakt individualne, my sme zacali az ked mal pol roka, teda presne 5 dni predtym a islo to nastastie od zaciatku bez problemov, teda az nato, ze to nesmie byt tekute

henri001
24. apr 2009

vikinka hlavne rob ako citis, ale vela o tom citaj, nespoliehaj sa na dr 😉

bianca
24. apr 2009

ja davam keksi iba na svacinku do vyzivky

idem malej osupat jablko nech cuca.Nemam sice bio ale co uz

simona161
24. apr 2009

no nic, zase si nepokecam, docitam vas vecer, MM ma potrebuje, vraj ideme vonku s malym 😀 tak zatial papa, ukazem sa v prestavke hokeja 😀 Slovenskoooooooooooooooooooooooooooo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre