♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

abbey1
6. okt 2010

@ejuska79 ja som nebalila ani jedno.problém je,že u nás sú Dr dosť staromódni a neradi menia zabehané predpisy a zvyky.

gaja
6. okt 2010

@ejuska79 inak ja určite budem tiež aspon na noc alebo cez den (uvidím ako bude drobca bruško trápiť) baliť preventívne.TEda ak bude šetko ok. aspon prvé mesiace.. Danka som nebalila poctivo, lebo boli veľké horúčavy prvé mesiace.. ale tak tiež aspon na noc mal poštolky. Al v tom štvrtom mesiaci som mu už určite nedávala..
tak uvidím..

ejuska79
6. okt 2010

@gaja gabika, ale ved ona je moja uplna kopia, to okolo Peta ani neslo 😀 😀 aj svokra musela konstatovat, ze sa na neho vobec nepodoba, doslovne mu povedala, ze ma slabe geny - krute.. snad aspon povahu bude mat po nom...to by som bola rada.. a ty sa ako citis? kedy nastupujes na matersku?snad sa na trajane stretneme, chodim tam casto k mame..a Danko sa tesi na braceka?

ejuska79
6. okt 2010

@abbey1 to ano a tak ti to prednesu, ze mas potom vycitky svedomia.... a potom, tie vecicky co dnes kupis na malicke, su vobec neni prisposobene na taku plienku.. a su to tak slovenske ako i zahranicne vyrobky..

zuzanocka
6. okt 2010

@ejuska79 no ved to... ze pre istotu 😉
s tymi vecami mas pravdu - ked som prestala davat postolky, veci, ktore jej boli uz male, zrazu znova mohla nosit 🙂

@gaja mi hovor... ja uz som pod vianocnym stromcekom len funela a podkladali ma vankusmi 😀

nika2
7. okt 2010

ahojte,
ohladom toho balenia na siroko. mam dve zname co su v Rakusku a tam vobec nebalia. a deti su tam uplne normalne. takze asi tak. tu to tak bolo a tak asi povedia, ze pre istotu.

gaja
7. okt 2010

heh, ja si pamätám, ked som išla s Dadkom v 4 mesiacoch na kontrolu.. tak som hrabala poštolky, že kde som ich odložila a či ich ešte vôbec zapne.. lebo hovorím,ž e ten štvrtý mesiac ich absolutne nemal...
A to len preto, aby doktor videl, že ich mal.. samozrejme, že odtial som ich šupla do kapse a bolo.. 😀

Ale jasné, že keby nemal od narodenia klbiky OK, tak poctivo balím balím a balím..

@ejuska79 aj ja mám slabé gény.. Po mne má môj synáčik asi len oči, inak verná kópia svojho otca, ešte aj rovnako kráčajú. Niekedy sú fakt na pocikanie.. Ale neviem, že kto z nás dvoch má lepšiu povahu.. čert alebo dábel.. hehe..
Takže to je jedno, po kom čo zdedil 😀

lucinda7
autor
7. okt 2010

ahojte....

čau Gabča duša stratená.....už sa ti to kráááti 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝
no ja kedže mám oboch letnych som balila podla počka 😀 😀 😀 😀 ked bolo fakt že na nevydržanie tak som nechávala len jednorazovku......ale balila poctivo na noc 😝 už pri tých poštolkách na suchý zips to bolo lažo plážo...nie ako kedysi ked sa zavazovali 😀 😀 😀 😀

gaja
7. okt 2010

@ejuska79 ešte ma tak teraz napadlo.. vzhľadom k tvoju ex zamestnávateľovi, asi ten prvý nápad s menom vypustíme.. hehe..
chápeš.. 😝

@zuzanocka no.. u nás to bude tiež vtipné.. taký živý betlehem 😀 len by som mala ešte vybrúsiť nejaké jasličky pod stromček.. také pre ale trojtýždnové bábo
😀

@lucinda7 že duša stratená.. no jo.. aj v práci sa mi to kráti.. to ma teší najviac, šak už som v takom dovidopo stave, že ledva sa vlečem.. už sa aj teším, že ostanem doma a dačo konečne porobím..(hádam stihnem, podla toho ako sa ne-ponáhlal Danko usudzujem, že stihnem aj madovníky napiecť 😀 )

ejuska79
7. okt 2010

@gaja 😀 😀 😀 ale meno je to pekne...

gaja
7. okt 2010

@ejuska79 je.. veď uvidíme.. Len keď vidím, ja vyzerá, jak dopadol.. ☹

no jasné, ked pôjdeš na trajan sa ozvi.. od 15teho som oficiálne doma, takže kľudne aj doobeda. 😉

ejuska79
7. okt 2010

@gaja ja som ho nevidela odkedy som odtial odisla,ale vraj mu drazili ten dom co mal...ale alicka hovorila, ze sem tam robi..takze uz len tyzden v praci, super 😀 😀 aj si vela nakupovala, alebo mas po Dankovi vecicky, kocik a tak?

nini78
7. okt 2010

@jana17 mohla by si skúsiť ešte raz mi poslať tú knihu? Nejde mi to otvoriť. Diki

nini78
7. okt 2010

@ejuska79 snáď to vybehá 😀 , lebo tiež keď pozriem na Jakuba , tak on má hádam už ale 3 roky stále 18-19 kg 😅 .

gaja
8. okt 2010

@ejuska79 jáj, no lieta v nejakých prúseroch.. viac tu neni ako je, nervozni ludia nám pravidelne klopú na dvere a pýtajú sa na neho, dovolať, dopísať sa mu nevedia a tak...

No veru dosť vecí som aj kupovala, ale takých viacmenej že madrac, perinky do návliečok a šatku na nosenie som si kúpila. Oblečko ani nie. Po Dankovi síce moc nemám, lebo on bol na leto a veľa vecičiek sa mi vrátilo strašne poničených (preto som kupovala aj nový madrac a perinky), ale kamoška a švagrina ma zasobili zimnými vecičkami. Síce oni mali inak drobcov termínovo,takže ostatné čísla sedieť nebudú, hlavne ked aj tento druhý bude tak turbo rásť ako Danko, takže predpokladám, že nákup ma čaká tak vo februári, ale aspon na ten začiatok som nemusela kupovať, tie overaly bábatkacé a dupačky a mikinky. Nám stačili na leto bodýčka s krátkym rukávom a ponožky..
Kočík máme nový.. kde by som toľko ten náš starý skladovala... :-P
v podstate keď bol Dado väčší, tak sme ho predali a kúpili len golfky.. tie sú niekde u svokry.. Tie sa hodia neskôr na dovolenky, do lesa - no proste na zničenie.
Ale postieľku, stoličku, plienky, nejaké hračky, návliečka a také kraviny - to mám po Dankovi 😀

@nini78 no keď ťa to poteší, náš má 4 roky a nejaké 4 mesiace a má 20 kg.. ale tiež dobrý rok sa mu ručička na váhe nepohla.. len tepláky a tričká ostali krátke.. takže sa len vyťahuje.. A to som si myslela, že to bude malý slon, kedže v dvoch mesiacoch už mal 64 cm a 6,4 kg a v roku 82 cm a 12 kg.. a nejak sa to potom unormálnilo...

nini78
8. okt 2010

@gaja no tak to sme na tom dosť podobne, Maťko mal v dvoch mesiacoch 6650g a 62cm 😅 , ale je pravda že pri narodení mál 4kg.

gaja
8. okt 2010

@nini78 no vidíš.. Dado mal pri narodení 3,30 a 50 cm.. len potom strašne rýchlo rástol.. keď mal 6 týždnov a krstili sme, tak som na neho nemohla natiahnuť oblečenie veľkosti 62 čo som mala špeciálne kúpené na krst..
niečo obliekol z tej veľkosti, niečo mal už 68 😲 Tak som nadávala, že ako to vyrábajú, že do troch mesiacov a môj 6 týždnový to nemôže obliecť.
Dva týždne na to som sa dozvedela, že on už má 64 cm.. tak som pochopila, prečo nevie obliecť 62ky a nosí 68ky 😀

uvidím, akou turborýchlosťou bude rásť tento škriatok 😀

A Kubko rástol inak?

TEda potom sa to spomalilo a po tom roku a pol ho začali dobiehať aj vrstovníci.. teraz má nejakých 112 cm?? asi tak nejak.. nosíme oblečko 116, niečo 122 😀
ale už fakt tak neraste.. napr. to čo má na jesen kúpené, tak oblečie aj na jar.. zväčša.. 😀

nini78
8. okt 2010

@gaja ano, Kubko bol skôr podpriemerom, vždy bol ani nie tak menší ale chudší, strašne málo jedával, a vpodstate mu to ostalo, niekedy sa natlačí strašne a niekedy sa naje len jeden krát za deň 🤐 . Ja by som povedala, že Maťo už teraz zje toho viac ako Jakub 😀 . A s tým oblečním, to tiež poznám, keď som kupovala Maťovi v 4 mesiacoch veci na 9 mesačné bábo. Ale strašne záleží kto to vyrába. Naše oblečenie je strašne malé, ja mám švagrinú ktorá žije v rakúsku a robí v H§M, takže mám strašne veľa vecí odtiaľ a aj po jej chalanoch a ešte teraz nosí bodičká 62 a stále sú veľké a čo som kupovala tu buď ma 74 na sebe na doraz, alebo sa roztiahlo do šírky a skrátilo sa do dlžky 😝.

gaja
8. okt 2010

@nini78 jj.. aj u nás to tak nejak bolo.. Kamoška minule pozerala čo som mala tabulku, ako Danko rástol a skonštatovala že jej skoro 10 mesačný syn má toľko cm a kg koľko mal Danko v 4 mesiacoch..
Ale zas Dado je nejedák.. on len vyzeral, že zje mamu aj s otcom a ešte aj zvyšok rodiny, ale skôr sme bojovali s každou lyžičkou.. mliečka mi vypil maximálne 120 ml.. no hrôza...

tak som zvedavá, či toto bude to isté, alebo niečo uplne iné... U teba pozerám že je to o niečom inom.
Tak som sama zvedavá, čo toto bude za chlapa 😀
bo celé tehotko od začiatku je úplne iné ako pri Dankovi

nini78
8. okt 2010

@gaja aj ja som sa cítila úplne inak ako pri Jakubovi, ja som si stále myslela že to bude baba, že určite zle videl doktor, pretože toto tehu bolo úplne, ale úplne iné 🙂 . Ale bol to chalan, len on bol úplne iný ako Jakub. Kubo mal pri narodení 3160g a 49cm. Takže len tam bol skoro kiloví rozdiel 😀 , no a ja som to tu už niekde písala, Maťo bol v 5 mesiacoch taký ako Jakub v roku 😵

ejuska79
8. okt 2010

@nini78 no vidis a mne vsetci hovorili, ze 2. mesiace a 5150 g a 58 cm je hrozne vela...

nini78
8. okt 2010

@ejuska79 no to ešte nepoznali Maťa 😀

gaja
8. okt 2010

@ejuska79 no alebo Dada.. to je tak akurát by som povedala 😉

gaja
8. okt 2010

@nini78 no aj môj drahý si myslel, že to bude baba.. keďže bolo všetko úplne iné.. hehe.. tak uvidíme, či sa doktori nepomýlili 😀

nini78
8. okt 2010

@gaja aj budeš mať dohodnutého doktora?, alebo to necháš na náhodu?

gaja
8. okt 2010

@nini78 no na náhodu to nechám.. ale ak sa podarí, Piešťanom by som sa rada vyhla. 😝
Tak uvidím čo poriešim.. ešte mám čas.. ešte dačo vymyslím 😉

nini78
8. okt 2010

@gaja prečo? Mala si zlu skúsenosť?, ak to nie je tajné 🙂 .

gaja
8. okt 2010

@nini78 hej hej.. zlú skúsenosť.. preto mi príde divné dávať doktorovi peniaze za to, že príde, nastrihne a zašije..
a o sestričkách, či na pôrodnici alebo šestonedelkách nehovoriac. Neviem, možno sa to tam pomenilo, ale teda pred tými vyše 4 rokmi tam bol personál otrasný. Mne je fuk, či ej tam vymaľované a či majú nové kreslo alebo čo, ja kludne porodím aj v šope.. ale proste ten prístup, chovali sa ku mne ako ani neviem k čomu. Lebo ešte aj ku komárom sa človek lepšie správa.....
A to som mala pri pôrode samého pána Glesa. Že jo.. No otras a to ako ma zaštopkal nehovoriac...
Rok po pôrode som hovorila, že v živote mať druhé nebudem, takú som mala z toho traumu o popôrodných depresiách nehovoriac...
proste hrôza hrôza..
A to ja som neni náročná, že musí niekto okolo mňa skákať, ale to bolo vyslovene že máme kludnú noc a ty nám zavadzáš.. ani malého mi nepopočúvali ani nič.. ja som pomaly nevedela ani či sa otváram, ani či mi malý vôbec žije a to mal šnúru obmotanú okolo krku.. Ani to ich nezaujímalo... a že na predsáli je fitlopta a čojaviem čo. tak to je síce na obrázkoch pekné, ale fitloptu mi dovolili, až ked sa vyspali, asi tak polhodinku pred samotným pôrodom.. dovtedy v podstate aj muž čakal vonku, lebo to bude dlho trvať a proste ho poslali preč, potom mu teda dovolili byť pri mne až do samého konca... no a mňa poslali spať na izbu s dvomi maminami po pôrode a bábatkami.
Mňa stále posielali spať..Teda ak som ich náhodou našla a dovolila si otravovať. Lebo pár krát som ich ani nenašla. Na celej pôrodnici bol klud, ticho, len ja som si dovolila rodiť. No a pán doktor sa teda vyspal.. to ano.. prišiel až tesne k pôrodu, nastrihol rýchlo ma musel zašiť (aj to tak bolelo a vyzeralo a dodnes vyzerá a robí problémy) lebo jemu už končí služba za pár minút.. Ked by som ho stretla, tak ani neviem ako ten človek vyzerá..

jáj a ten pobyt po pôrode radšej spomínať nebudem. Proste horor.

jediné za čo pánu Bohu ďakujem, že sme obaja zdraví a že na izbe som bola s druhorodičkou, ani neviem meno, ale teda nebyť jej, tak ani neviem ako mám vlastne svoje dieťa chytiť, priložiť alebo ako si odstriekať.. či ísť sa vôbec osprchovať a ked som odpadla (našťastie na postel) tiež ma ratovala, lebo sestričiek tradične nebolo.. nehovoriac o tom, že po niekoľkých hodinách čosi zo mna vypadlo vo velkosti husieho vajca ak nie väčšie a mala som do 39 teploty a ani sa neunúvali ísť na to pozrieť. Tradične ma poslali spať.. ale malého mi nevzali.. staraj sa..

To bolo len tak v skratke.. Tam bolo toho viacej, tie ich komentáre a reči a ....
ono to samozrejme časom vyprchalo a už sa to ani nezdá ako hrozný zážitok.. . A tak aj lež som sa odhodlala na druhé, veru mi to trvalo hlavne po psychickej stránke.

Takže nech je tam teraz úplne iný kolektív, proste tam nechcem ísť a drahý mi ešte pred otehotnením slúbil, že ma zaveze aj na konec sveta.

Takže sa bojím pôrodu odkedy viem, že som tehu.. aj sa strašne teším, aj úplne nočné mory mávam...
Môže mi x ludí povedať, že v piešťanoch je to teraz super.. Nejdem.. radšej doma porodím..

môj gynekolog, ked som prišla po dvoch mesaicoch (akože po šestonedelí) na kontrolu a porozprávala som vtedy ešte čerstvo dopodrobna môj pôrod.. tak on nechápal, čudoval sa, ako to mohli a prečo nie toto a akoto, že toto a takto....

nini78
8. okt 2010

@gaja fúúú, tak to ti nezávidím, ja nemôžm povedať pol krivého slova a týka sa to aj pôrodu Kubka pred 6 rokmi a aj teraz. Muž bol somnou od začiatku dokonca, a kázal mi ho doktor zavolať hneď ako sa mi začali kotrakcie, vyvolávali mi ho, nechcelo sa mu von 😉 . Aj doktor bol so mnou skoro celú dobu. A pri Jakubovi som ho v noci volala a to neodchádzal vôbec. Dokonca aj sestričky boli fajn, až na jednu. A kam by si chcela ísť?

gaja
8. okt 2010

@nini78 no vieš čo.. je mi to asi jedno.. buď trenčín alebo trnava.. po diaľnici rovnako ďaleko - cca za pol hodku som aj tam aj tam... ale asi skôr Trenčín.
tak už chápeš.. ja nepotreujem nič extra.. ale aspon tú priemernú starostlivosť mi venovať mohli..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre