♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

riqa
9. mar 2011

@jaruska6 A o kolkej zacina o 8 hod rano? A zrejme je dobre tam ist mozno uz asi o 7 hod, ked tam byva taky natresk. Takze len sono a ziadne vnutorne vysetrenia?
No to som zvedava 🙂

jaruska6
9. mar 2011

@riqa Začínalo sa o 8.00,ale Karaba tam chodil až po vizite,takže bolo aj 8.30.Ja som chodila okolo 7.00 a čakala som aj hodinu,hodinu a pol.Toto bolo pred rokom,možno sa niečo zmenilo 😒 .Nebolo žiadne vyšetrenie,len sono.

riqa
9. mar 2011

@jaruska6 super tak dik za info, lepsie je vediet co ma caka ako stresovat sa.

jaruska6
9. mar 2011

@riqa Ja som sa hneď pýtala sestričky,inak by som bola tiež v strese.Dúfam,že som ti povedala dobre,však ke´d budeš mať po,daj vedieť ako si dopadla. 🙂

riqa
9. mar 2011

@jaruska6 uhm, dakujem!

jana17
9. mar 2011

@riqa Je to ultrazvukove vysetrenie, ktore by si mala absolvovat v 12tt, 20tt a potom medzi 30-32tt. Pozeraju vek plodu, polohu, velkost, vyvojove chyby, krcok maternice, placentu a ani sama uz neviem co vsetko. A ak sa im nieco nezda, tak ta vnutorne vysetri a prip. pouci. Nic strasne, coho by si sa mala bat.

jana17
9. mar 2011

@riqa A natresk tam byva poriadny a odporucam postavit sa rovno k dveram, lebo niektore nekultivovane individua ti tam riadne zdvihnu adrenalin.

veronikam
9. mar 2011

Ahojte, pisem prvy krat do tejto temy, chcela by som sa spytat prosim Vas, ak ste tu baby co chodite Mudr. Icovej, co na nu hovorite? Ja uz to do konca tehotenstva nejako u nej doklepem, no asi budem hladat niekoho ineho potom. 😒

nini78
9. mar 2011

@riqa malo by to biť morfologické sono, aj ja chodím Kubranskému a tiež ma tam posielali, ale ja som sa objednala ku Glesovi.

nini78
9. mar 2011

@veronikam asi tolko, ruky preč 😅 , našťastie už nie je na pôrodnici 😝

granado
9. mar 2011

@nini78 a ona byvala aj na porodnici?

nini78
9. mar 2011

@granado juj, Dada by ti vedela o nej rozprávať 😀 😀 😀

abbey1
9. mar 2011

@ejuska79 Hoď našej Zare kilo a my vám dáme zopár našich zúbkov. 😀 Urobíme výmenu.

granado
9. mar 2011

@nini78 tak to ona ju tak pomrvila? vidiš to si mi nikdy nepovedala hahahah.no čo ti poviem ja som ku Ičovej chodila ako blba študentka ale pristup nula bodov a dala som si odchod ked som ku nej prišla natešena že som tehu a ona mi dala otazku no a teraz čo s tim????? 😠 tak som od nej utekala a zastavila som sa až u Karabu hahahaha 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 a sono dole je najlepšie ist až okolo obeda nakolko maju tam dany počet/vaš gynekolog vam dava čislo a mate sa objednat/ to znamena že sestrička vie presne kolko bab jej ma prist a je lepšie ak sa všetky vablaznia a ku koncu tam nikto nebyva/teda sestrička stale frfle že kolko vas tam je tak jej treba iba povedat že ved vy ste su nas objednala na tento datum, hodina sa tam dohodnut neda/ ale ak mate ostre lakte čo teda ja nemam ale zato ostrý jazyk tak aj natlačit sa tam dokažete ale ked odtial vyleziete ostatne vas prekolu pohladom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

nini78
9. mar 2011

@granado ano, ano to ona ju tal zmrvila, že keď ostala druhý krát tehu, tak mala paniku. Ale našťastie na to prišli aj na pôrodnici, že tudy cesta nevede 😀 😀 😀

veronikam
9. mar 2011

@nini78 No, mna uz tiez par krat vyplasila zbytocne, tak som si povedala, ze urcite zmenim, lebo to je sila niekedy. Dnes som bola napr. na poradni, hovorila o tom, ze mi nieco predpisuje na zvysene bielkoviny, a pridem domov, otvorim knizku, ze si pozriem recept, a receptu nikde, nakoniec nemam ani nic napisane v knizke, ze by mi nieco predpisala, takze asi tolko... Motana.

granado
9. mar 2011

@veronikam no čo už teraz teraz jedine dočkat sa porodu a potom hajde hladat niečo lepšie 😉

nini78
9. mar 2011

@veronikam no tak ti poviem, teraz to s ňou už vydrž, ono už nemá zmysel teraz meniť doktora, aj tak zachvílu začneš chodiť do nemocnice na natáčania, a potom rýchlo preč, kamoška mala takú smolu, že ju odrodila, potrhaná bola snáď až za ušami 😠 😠 😠 , ale tam na ňu už našťastie nenatrafíš 😉

veronikam
10. mar 2011

No, nastastie k porodu ju nebudem veru mat, ani za nic 😉 . Uz to dobojujem a potom vymenim rychlo. Diky baby.

riqa
10. mar 2011

@jana17 a tak som rada, lebo nechapem preco mam ist na ultrazvuk inde ked ho moj doktor ma, no ale co uz.

riqa
10. mar 2011

@nini78 a to sa mozem objednat komu chcem? lebo sestricka mi povedala ze sa mam objednat Karabovi. Ale potom pokracujem dalej v poradnach u Kubranskeho ci uz stale budem chodit do nemocnice?

nini78
10. mar 2011

@riqa Kubranskému budeš chodiť stále, a ja som Glesovi chodila preto lebo som s ním bola dohodnutá že príde k pôrodu, a tým pádom aj on si ma sledoval až do pôrodu. Sono v nemocnici robí automaticky Karaba, k inému ideš iba ak sa s ním dohodneš, ale na poradne chodíš automaticky k svojmu, čiže ku Kubranskému 🙂

nini78
10. mar 2011

@riqa a inak k tomu sonu, aj ja chodím Kubranskému ale úprimne v nemocnici ti ho urobia ďaleko lepšie a podrobnejšie 😉 , veď uvidíš, nakoniec budeš rada že ideš aj inam.

ejuska79
10. mar 2011

@abbey1 ona ani nevyzera nejak moc gulato, lebo je dost dlha 😀 sak uz ledva oblecie č.74, uz nosi aj 80-tku... sak ani ja nie som najmensia 😀 😀 tvoja Zara (sa mi viac paci zara, ako zarka- aby si sa neurazila, ze jej skaredo hovorim 😀 ) ma kolko cm?

abbey1
10. mar 2011

@ejuska79 Nemám sa prečo nahnevať,veď ona je Zara,my jej hovoríme rôzne a chuďa najčastejšie Bobo.Dlhý je aj ona,len sa jej nechce priberať.Veď je slečna a faldíky jej netreba. 😀

riqa
10. mar 2011

@nini78 ano? tak to sa vcelku aj tesim ze mi v nemocnici sono spravia lepsie, ja som si skor myslela naopak, ze nemocnica a este piestanska ze to nemoze byt lepsie. Ale pravdu povediac nie som moc nadsena z tej starostlivosti u Kubranskeho. Ved doteraz som nebola na krv, moc tiez nic. A pritom mavam malo zeleza, a to je v tehotenstve dolezite. A tiez z mocu sa da vselico zistit. Na krv idem az v 16tt. Doteraz mi ani tlak nemerali. Take divne mi to pride.

nini78
10. mar 2011

@riqa na krv sa ide prví krát až v 16tt, a teraz už keď pôjdeš na poradnu, tak na každej ti sestrička zmerá tlak, odvážiš sa a aj moč treba na každú poradňu priniesť a ona ti ho skontroluje. Sestriška je super, kubranský je nemastný neslaný, ak chceš niečo vedieť treba sa pýtať. Ja som potom ku koncu chodila viacej Lajdovi lebo Kubranský tam furt nebol a keď konečne bol tak sa strááášne dljo čakalo. Ale bolo mi to vcelku jedno, lebo som chodila na sono ku Glesovi.

riqa
10. mar 2011

@nini78 tak uz som spokojnejsia ked ma budu potom viac sledovat, lebo som sa bala aby sa nieco nezanedbalo, lebo baby co su v pribl. takom tyzdni ako ja, tak uz maju krvne testy za sebou aj moc nosia, tak som mala pochybnosti. Ja praveze chodim skor k Lajdovi, a teraz naposledy ho zastupoval Kubransky, no hroza, pridem do ordinacie, a on si tam chodil s metrom a meral steny, sedela som tam chvilu a on si meral a pisal na papier, potom sa otocil ze na co som prisla, mala som chut mu povedat ze na nic, ani kartu neotvoril, iba spravil sono a hotovo a dovidenia.

ejuska79
10. mar 2011

@abbey1 tak, tak... moja ninka bola prve mesiace len sama ruka, sama noha, som tiez myslela, ze bude taký slížik a zrazu zacala puchnut 😀 😀 to asi z tej cokolady, co stihnem pojest...neboj, aj mne by sa to kilecko hodilo, aspon do tvare... teraz ma jedna znama tiez Zaru... a to druhe meno - Amy, si podla coho davala? ci si sa nevedela rozhodnut?

nini78
10. mar 2011

@riqa viem si ho úplne živo predstaviť ako tam pochoduje s metrom 😀 😀 😀 😀 , ale tak on je taký nemastný, neslaný, ale inak celkom v pohode, vyšetrenia som mala všetký spravené na čas. A ak chceš niečo vedieť, treba sa ho pýtať, on neni nepríjemný, aspoň ja nemôžem povedať 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre