Pôrod v máji 2013 - mamičky prvorodičky z Trenčína

mirkatn
21. sep 2012

halo, dufam ze tu nie som sama 🙂

maminkakacenka
17. dec 2012

ahoj, Mirka, vidim, ze tu nikoho nevidim, ja som tiez zacala 2O tyzden, termin mam 17.maja 2013. Ak mas este chut pokecat, nech sa paci. Zatial drzim palceky a prijemne tehulkovanie.

erienka
19. dec 2012

ahojte, ja som z TN a mam termin 29.5., den po mojich narodkach 🙂 Uvidime, ako to dopadne

anika44
28. dec 2012

Ahojte ja mám termím 28.4.2013 a tiež budem rodiť v Trenčianskej nemocnici a už teraz mám obavy z toho pôrodu 🙂

erienka
1. jan 2013

no ja som pocula o TN porodnici same dobre veci. Novorodenecke oddelenie uz vraj take dobre nie je, ale gynekologicko porodnicke ano. Dokonca jedna moja kolegyna uz dvakrat isla rodit specialne do TN, hoci je z inej casti SR

veronicka12
1. jan 2013

Ahojte ja som rodila tiez v Trencine a toto druhe rozmyslam ze si to zopakujeme v Trencine boli sme velmi spokojny termin mam 12.5.2013. cize 22tt.teskame sa budeme mat dievcatko a inac vseeetko krsne vsetkym maminkam a nasim lasenkam.

many123
1. jan 2013

Ahojte,my mame tiez termin v maji a budem rodit v TN. A bude to chlapcek 🙂

haslerka001
30. mar 2013

Ahojte maminy 🙂 Je tu niekto s termínom koniec mája - Antolská BA?

baskustek
10. apr 2013

Ahojte,termin mam 14.,resp.17.5. a tiez v TN...Tak uz sa pomaly balim do porodnice a chystam porodny plan 🙂 Ja cakam dievcatko,Nelku

maminkakacenka
19. apr 2013

maminky, tak uz sa nam to krati, uz sa nemozete dockat, vsak ?

monika060
12. máj 2013

@baskustek Ja tiež budem v TN, tak sa možno stretneme.

baskustek
14. máj 2013

Ahojte,tak ja uz to mam za sebou a malinka uz je s nami🙂 S TN porodnicou som bola spokojna,az na niektore sestricky,ale nic nemoze byt dokonale!🙂 Tak drzim palce aj vam!

setulienka
20. máj 2013

Ahojte, my máme termín 29.5., chystáme sa tiež do Trenčianskej pôrodnice 🙂

lila69
30. máj 2013

@baskustek V prvom rade gratulujem k dcerke a chcem sa spytat, vravela si ze chystas porodny plan - ako ho v nemocnici prijali? v POhode? Respektovali tvoje zelania?

baskustek
31. máj 2013

Ahoj,ja som bola nakoniec cisarskym,takze som ho ani nepouzila,ale viem,ze ho akceptuju...

maminkakacenka
21. jún 2013

@baskustek ahoj, tiez som rodila cisarskym v TN, 3.5., bola som na izbe c. 8, zrejme si tam lezala hned, ako ma previezli na izbu c. 10. Ja som odchadzala 13.5. domov, malinka bola rodena akutnou sekciou, mala som preeklamsiu a help syndrom.
Sestricky veru, aj, aj, ale tak snazili sa. Horsie to bolo na novorodeneckom., kde som musela chodit za malou, bo mala iba 2100g. Krasne dni s dietatkom prajem.

baskustek
22. jún 2013

@maminkakacenka je to mozne,tiez som bola na 8icke,postel najblizsie k umyvadlu 🙂 potom som bola na dvojpostelovej,na 5ke.Veru na gynde sestricky v pohode,na novorodeneckom az tak nie...ja som isla domov 11.5.,tak sme sa tam mozno aj videli 🙂

maminkakacenka
24. jún 2013

@baskustek sranda, tak to si lezala hned po mne, bola to moja postielka, hned k umyvadlu. prajem krasne chvile s malou Nelinkou.

vikis5
16. júl 2013

@maminkakacenka
@baskustek
@mirkatn
@erienka
@monika060
@setulienka
ahojte, rada by som sa vas opytala ci ste mali pri porode EPI a ak hej ci vam ju v pohode pichli, lebo som tu niekde citala ze v TN ju nechcu davat, dakujem za info

mirkatn
autor
16. júl 2013

@vikis5 s epi nie je problem. Treba to nahlasit na porodnici, az ked ta prijimaju tam. Nepichli by ti ju len v priapade ak by to neslo, teda mne ju tiez skusali na dva krat bo som mala nejake stuhnute svalstvo ale podarilo sa. Je to blbost ze ju nechcu davat 🙂

setulienka
16. júl 2013

Ja som sa tiež nestretla s tým, že by ju nechceli dávať, síce som ju sama nemala, ale na predpôrodnom kurze, na ktorý som chodila bolo povedané, že ak si pacientka želá, tak pichnú, ak nemá zdravotné komplikácie.

vikis5
16. júl 2013

@mirkatn
@setulienka
dakujem za odpovede...dufam ze nebude problem s tym ze som z PB a aj vsetky vysetrenia mi budu robit v PB

mirkatn
autor
16. júl 2013

@vikis5 ja som ju mala pri porode. Nahlasila som to na porodnici,odobrali mi krv a pak prisiel anesteziolog a chodil priebezne aj dopichavat. Pak po porode zaplatis stovecku a hotofka 😀

baskustek
16. júl 2013

@maminkakacenka dakujem aj vam prajem vsetko dobre s malinkou,dufam,ze uz je vsetko v poriadku.Nase babatka uz maju 2 mesiace,ale to leti 🙂

erienka
16. júl 2013

@vikis5 ja som mala cisarsky....

maminkakacenka
16. júl 2013

@baskustek ahojky, ej, veru, babulka mi rastie ako z vody, dnes bola poradna, mame 4900kg a 58 vysku. Ockovanie sme odmietli. Materstvo je nadherny cas a urcite by som chcela este jedno taketo sladke drobuliatko. Ale porod uz by som chcela prirodzeny, aj ked po cisaraku som nemala velke bolesti, ani nic strasne. Chcela by som zazit ten pocit a vidiet babatko hned po porode.
Dievcence, krasne letne dni Vam prajeme aj s Barcou ....

setulienka
21. júl 2013

@vikis5 s tym, že ste z PB nebude problém, len tie vyšetrenia nie som si istá, ale ak budete mať manžela pri pôrode, mali by ste ísť v 36. týždni aj s ním do pôrodnice si pozrieť pôrodné sály a na takú menšiu inštruktáž a tam sa potom popýtajte 🙂

vikis5
23. júl 2013

@setulienka dakujem za info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre