• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prešovčanky II

8. januára 2016 
dada, nie su to len sopliky - ma to zase na prieduskach a straaaaasne kasle - v noci sme zase nespali, myslela som, ze ju roztrhne, okolo 4.30 kaslala kazdu pol minutu - nedalo sa to pocuvat....a doktorka nam celkovo nekazala niekam ist, ale ideme, lebo sme uz takmer 2 mesiace neboli u nasich...a tiez hoc by sme aj ostali, ale nemam nic kupene - ani jednu klobasku :grinning: :grinning: :grinning: ....a kto by isiel s kosikom? :grinning: .....a tak som si zavolala odvoz - pride po nas svokor
9. apr 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....dobry den,vsetkym :slight_smile:
monky,odkial pochadzas?
ako baby finisujete s pripravami na velku noc?
ivana ty pecies doma mazanec?sikovna :slight_smile:
robite nejake speciality?
9. apr 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no choroby si nedaju povedat....joj...
sonka tiez dobera antibiotika
prajem uzdravenie :dizzy_face:
9. apr 2009 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monky...krasne a vesele prezitie velkonocnych sviatkov...
:sunglasses:
9. apr 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlastne nie svokor, ale Hankin krstny
adi - z Bj
9. apr 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prajem detičkám skoré uzdravenie :slight_smile: do BArdejova to nemáš až tak ďaleko a si priamo z Bardejova,le bo moja svokra odtiaľ pochádza máme rodinu v Kľušove,Hervartove aj Bardejove :slight_smile:
9. apr 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danielka,keď mala choré priedušky ,tak som jej hrudník natierala husacou masťou a okolo krku olejový zábal :slight_smile:
9. apr 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fiha? ano, priamo... tvoj manzel je z BJ?
9. apr 2009 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie jeho mama je z Hervartova a strýka má V bardejove volajú sa Gambaľový
9. apr 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte poznám Evku Lukáčovú,byvajú v tých vežiakoch na začiatku Bardejova boli sme spolu v pôrodnici a tieˇy má doma danielku,sú skoro rovnako staré :slight_smile:
9. apr 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, adi ano peciem, prvykrat som ho robila na nasu prvu spolocnu velku noc v byte ako manzelia a chcem v tom pokracovat, mna aj tona starsieho pecenie oboch bavi (co je na nas patricne aj vidiet :slight_smile: ), tak ho chcem upiect aj toho roku, snad bude lepsi...

finisovat budeme az zajtra, ked bude aj tono doma, lebo pri malom sa to nejak extra neda akurat ked spinka a to zas trieskat s hrncami to ee sa mi nechce (ja neviem ic robit potichu, dokonca ani chodit...lebo naslapujem na paty, tak susedia maju dokonaly prehlad kde som :grinning: :grinning: :grinning: ) ...

monky - zelame tebe aj hanke vela zdravia a trpezlivosti, ale ked uz budes pri vasich, tak ti s nou trosku pomozu a urcite sa z toho obe rychlo dostanete ... pekne sviatky a vela vody, ale nech nie ste zas este viac chore ... :slight_smile:
9. apr 2009 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivi ,máś nejaký dobrý recept?Daj ho do éteru :grinning:
9. apr 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadi, to mi nic nehovori :unamused:

ivka, drzim palce, nech sa ti mazanec podari :wink:
idem hodit sprchu a trochu sa uclovecit a este hodit do tasky posledne veci a papa Presov :slight_smile:
9. apr 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mazanec - 1 kocka drozdia,100g cukru,2,5 dcl mlieka, 500 g polohrubej muky, 2 PL rumu, 1 vanilkový cukor, stipka soli, hrozienka, citronova kora, 150 g rozpusteneho masla, 3 zltky, 1 vajce na potretie, 50 g nasekane mandle na platky - vsetko spolu zmiesat a vypracovat bochnik, potriet rozslahanym vajickom, posypat mandlami a upiect.

pred tym si urobte kvasok z mlieka a drozdia, prip. trosky cukru, ako iste viete, mliecko ma byt trosku zohriate, nie velmi ! snad vam to vyjde a aj mne tento rok...
9. apr 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooooo....ja na pecenie velmi nie som a kysnute uz vobec,
hneteny jablkovy....ta to dakazem,inac si objednavam zakusky na sviatky... :wink:
9. apr 2009 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zo Sarisa,dolce vita....tam treba dat skoro 3 mesiace objednavku vopred
a zo Zupcian :slight_smile:
9. apr 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monky stretneme sa v BJ :grinning:
dada Gambal so mnou xodil do triedy :wink:

inac prajem vam vsetkym krasne velkonocne sviatky... :sunglasses:
9. apr 2009 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no prave som mala telefon, ze pridu po nas az okolo 14.30 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: ...keby som to vedela skor, tak sa nenahanam od rana ako blazon...a tiez hanka minimum jedla, lebo jej zvykne byt v posl. dobe v aute zle - mali prist okolo obeda, to by bolo idealne.....no idem jej nieco dat papat, lebo chudatko bude hladna

pyta si polievocku....ale bojim sa jej dat nieco take, zvykne to z nej vybehnut pocas cesty...a nejak sme dopadli tak, ze nic nemame - vsetko nam doslo a uz sme sa pred odchodom nezasobili

inak, haninka ma zazitok - pozera Popolusku - ako holubky triedia hrach od popola .... je z toho hotova
uz sme to raz pozerali cez youtube a odvtedy len Popoluska Popoluska, dava si zavoj, hra sa s babikami,ze princ tancuje s princeznou...
9. apr 2009 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam komplet umyte okna .... a piect nepeciem. Nie zeby som nevedela, no nemam komu. Manzel sladke nelubi a malicka to nechce, ona vlastne nechce skoro nic. Ja sladke nemusim...
9. apr 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja pečiem veľmi rada ,z domu som zvyknutá,že bez koláča sa ani nedeľa neráta :grinning: a zas k nám chodí veľa ľudí,manźel je z 8 bratov,tak je u nás vždy plno :slight_smile:
9. apr 2009 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
budem robiť punćový,linecké kolieska,tvarohový krémeś,hnetený orechový a ešte niećo vymyslím :slight_smile: .Deti majú veľmi radi koliesko banánu medzi dvoma piśkótami a namočené v čokoláde :grinning:
9. apr 2009 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzla a spomenieš si ako sa volal krstným menom a kde býval? :slight_smile:
9. apr 2009 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dada, teraz som si spomenula, ze nejaky Jaro Gambaľ nam hral na svadbe......zeby ta tvoja rodina? :confused:
9. apr 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
opýtam sa Maťa a potom ti poviem,nepoznám všetkých jeho bratrancov :slight_smile: Monky skús Hane dať chrúmať Soletky tyčinky bez soli v aute,bráškovi to pomáhalo v autobuse.
Danielka si pýta papať,keď je hladná príde a povie mamka mi dačo robilo v brušku,to akoźe je škvŕkalo :grinning:
9. apr 2009 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heh..jaro gambal bol moj spoluziak..ano on hraje v skupine :wink:
9. apr 2009 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ja asi nepeciem nic..lebo zajtra rano ideme prec a prideme najskor v nedelu vecer... :sunglasses:
9. apr 2009 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadi u nas tiez kazdy víkend kolačik bol, ale moj mm veľmi na to neni, ta sa mi neoplati piecť, bo by som len priberala, ta sa priživujem u našich :grinning: :grinning:
9. apr 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte

tak konecne upratane, malicku som poslala doobedu s tetuskou na prechadzku, dve hodky vydrzala :confused: fajne, uz som aj zabudla ake to je upratovat bez nej.....ovela rychlejsie :grinning:

Tak aj my zelame vsetkym krasnu Velku noc so vsetkym co k nej patri :wink:
Haninke skore uzdravenie...
a po sviatkoch teda dufam, ze a nejake to stretko zorganizuje :wink:
9. apr 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ticho je :fearful:
9. apr 2009 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekny sviatocny den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Korbac,vodu,kraslic moc
nech prinesie Velka noc
stastia zdravia,smiechu vela uprimne zo srdca zela....
Sonicka,Amalka a ja :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. apr 2009 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok