Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
15. okt 2008

asi aktualos, bolo to na joj-ke ale aky program neviem 😅 vecer pred spravami 😉 boli tam aj babatka aj vacsie deti co uz plavali, tak telka bola na viacerych hodinach asi v jeden den ostali na vsetky, lebo velkaci plavaju posledny

martinka16
15. okt 2008

Ahoj babulky , srcko ano bola som tam a maly dost bododval s tym mikrofonom ale co deti,,,nech sa otukuje...ano bola som tam s rodicme neviem ktora ste sa to pytali ale aj s manzelom,,,
ako sa inak vsetkky mate???My sa pomaly zbavujeme soplov este stale sice ma ale nema uz nostek zapchaty praveze mu teraz idu a idu a idu ,,,ale len take priesvitne skor mi to pride ako alergicke ale neviem na co by teraz mal mat alergiu,,,no snad to prejde....
Teraz ho strasne straaazim aby nieco nedostal lebo 28 ideme na fibroskopiu do MT tak nemoze byt chory ani nemat ziadne hnacky alebo podobne,,,tak som zvedava ci bude dovtedy uplne fit.Som uz aj odsavacku odlozila e to uz vyfuka aj tostekom ale budem ju asi musiet zova vytiahnut a poriadne pocistit lebo inak mam pocit ze sa toho nezbavime,,,,
a vy ako a avse ratolesti???zdravi ste???

danulka2
15. okt 2008

martinka16 ja som s pytala na rodicov 😉 . Pozname sa s tvojou maminou a myslim, ze z videnia sa aj my poznameja teba ano 😉 )

martinka16
15. okt 2008

no je to mozne a odkial s maminou??,

lenadka
15. okt 2008

martinka mne Dr. poradila, ked mala Lucka malinko nadchu a o tyzden sme mali ist na operaciu prasok Solmucol pre deti. Velmi dobre odhlienuje-vyskusala som to aj na sebe a odvtedy ho mam doma a nadcha nas dlho neotravuje 😉
http://www.docsimon.sk/tovar/solmucol-granulat-...

martinka16
15. okt 2008

dakujem lenadka mozno skusim nam dala dr, taky sirup , neviem uz ako sa vola sa mi zdalo ze malemu zacina suchy kasel som sa bala ze mu to postekalo na priedusky ale nastastie mal ich ciste len pre istotu som mu ho davala si 3 dni ale nic nebolo tak som mu ho vysadila...este sme nemali antibiotika tak nemal ani zapal hornych dychacich ciest ani mi to neprislo ako klasicka nadcha lebo nemal ani typicke zelene alebo tuhe biele sopliky len na zaciatku mu isli tazko a to bolo vsio ale asi mu to budem este tahat....to sa mi osvedcilo na cistenie nosteka najviac...
babulky neviete nahodou ako sa prenasa salmonela?Ci aj z cloveka na cloveka ako crevna vyroza alebo len z jedla sa da dostat???

danulka2
15. okt 2008

martinka16 nerobi vychovavatelku v druzine?

hanzelka
15. okt 2008

danulka2 máš pravdu robí,aj ja poznam martinku16,ahojte dievcence!
martinka16 nie som si celkom ista ale asi sa da prenasat aj z cloveka na cloveka,moj maly ju mal pred rokom a tahalo sa tu skoro 4mesiace ,vsetci sme boli bez priznakov az na neho a starsej dcere zistili z po vysetreni ze ju mala tiez ale nic jej nebolo na dalsom vysetreni sa jej uz napotvrdila,vlastne musela mat 3 vysetrenia po sebe negativne

lenadka
16. okt 2008

martinka, salmonella sa z cloveka na cloveka ako pusou /cmuk/ napr. nie, ona sa vylucuje z tela stolicou, takze teoreticky aj prakticky z cloveka na cloveka vtedy ak si chory zle umyje ruky po puziti WC a potom nimi serviruje, resp. pripravuje jedlo...je to alimentarne ocorenie, cize siri sa jedlom 😉 alebo ak deti oblizuju a ohryzaju veci ako napr. obaly prazne od vajec, chytaju vajicko surove a ruky do pusy, popr. zjedia nieco zle tepelne opracovane /prazenicka, chlebik vo vajci, zemlovka s bielkovou penou..../ 😉

lenadka
16. okt 2008

najcastejsou pricinou vzniku nakazy salmonellou u nas su vajcia...hadam som ti pomohla 😉

danulka2
16. okt 2008

ahojte. Nechcem strasit, ale salmonelu uz nasli aj v balicku majoranky a v detskom caji. Takze najdolezitejsia je hygiena, ak sa uz ochorenie objavi.

bubba
16. okt 2008

moj bratranec mal salmonelu ked mal rok a dostal to z milacika 😅 😅 salmonela sa da vsak chytit aj z okandeneho ovocia vtactvom(napr.ovocie kt.sa zvycajne neumyva ako napr.riblezle,maliny...) 😝

lenadka
16. okt 2008

danulka aj v ciernom koreni napr. sa casto najde, preto treba po pridani korenin jedlo este min. 20 min. nechat pomalicky vriet 😉 a s tym ovocim mas pravdu bubba, a aj muchy ju mozu preniest, preto by v kuchyni ziadne namali byt a potraviny zakryvat, ale je to skor ojedinele, najviac epidemii u nas je z jedla-ked sa zle tepelne upravia vajicka, alebo sa kontaminuje hotove jedlo, napr, tym, ze hotove upecene maso sa pokraja na doske kde sa pred tym porcovalo surove, alebo sa pokraja nozom, ktory sa pouzil na krajenie suroveho masa a dobre sa neumyl. Preto mam aj doma dosku co je na maso a nic ine sa na nej nekraja 😉

bubba
16. okt 2008

aj o koreni som pocula 😝

lenadka
17. okt 2008

davam si kafco kto sa prida? 🙂

kkatrina
17. okt 2008

Leni ja teraz aj keď oneskorenie 😉

ráno som si vystála radu na katastri 😠

srdcko
17. okt 2008

lenadka ja sa pridavam az teraz, konecne som vstala po nocnej 😀

bubba
17. okt 2008

aj vam prisla materska vyssia o dve stovky a par drobnych? 😀

martinka16
17. okt 2008

Ahoooj babulky vsetky ,,,

ano ano moja mamina pracovala ko vychoska v druzine no a ja na tej istej zakladke samoska,,,,tak ste mi dievcence pomohli aj ked sa to tej kamoske nepotvrdilo ze ma salmonelu ma nejake dotyrene crevy v zmysle ze papala nieco horuce a natolko jej to rozdrazdilo zaludok az stolicovala krv....ale som rada za infosky co ste popiskali a koho ja poznam ???z vas kto je Hanzelka?Mala som spoluziacku z bojnic Katku Hanzelovu toby mi tak pripomenulo,,,,
inak sa ako mate My sme boli dnes na krv koli tej fibroskopii absolvoval niekto???ale inak pohoda a vcera,musim sa pochvalit som si konecne kupila cizmy podla mojich predstav takl som z toho happy,,,,

danulka2
17. okt 2008

martinka16 ja a hanzelka sme trochu starsie ako ty 😉 , ale z videnia nas poznas obe urcite 😉

hanzelka
17. okt 2008

ahojte,martinka16 aj ja som z bojnic a s Katkou som tak trocha rodina este k tomu som bývala rovno pod nou,teraz bývam o dva cinziaky dalej od cinziaku tvojich rodičov ma deli cesta...aby som doplnila danulku2 tak aj ona je bojnicanka,spolu sme chodili na zakladku... 😅

martinka16
17. okt 2008

Hanzelka a nepracovala si v Modrom dni?ked som sa pozrela asi na dcerku s bracekom na foto tak mam pocit ze sa maly na teba podoba a dcerka tiez je mi povedoma...

martinka16
18. okt 2008

Tak babulky??? dnes nejak nepisete,,,asi mate maraton upratovania?aj ja som mala a prave som skoncila...FUUha 😢

stanka7
18. okt 2008

Ahojte Leni je ten solmucol aj pre dvojročné deti?Malá mi má od včera nádchu a to ju štopem teraz sirupom na obranyschopnosť 😠

danulka2
18. okt 2008

stanka7 ja som od kaslu davala malemu hedelix a je super. Mozu ho aj tehotne.

martinka16
18. okt 2008

Ahoj Stanka7 dobry je aj sinupret je to na odhlienenie a hlavne aby sopliky nestekali na priedusky...a viem ze aj ine baby davaju hedelix a a velmi si ho chvalia,,,a ste tu niekto?

hanzelka
18. okt 2008

ahoj martinka16 maš pravdu pracovala som v Modrom dni...moje deti ma vždy prezradia každý mi hovorí že by som ich nezaprela,nie že by som chcela,sú pre mňa slnkom na oblohe....

danulka2
19. okt 2008

halooo, kto je tu?

martinka16
19. okt 2008

Ved samozrejme hanzelka tak uz ale aspon viem o koho ide a ked sa stretneme uz ti nemusim vykat?
ahoj Danulka ja som tuuuu,,,maly spi riady su upratane zakurkali sme si v krbiku a mame nedelnu pohodicku,,,a co vy dievcence? Aj sa niekam chystate na jesennu prechadzku?

hanzelka
19. okt 2008

ahojte,martinka16 vôbec mi nemusis vykat,ked ta nahodou nebudem vidiet a ty mna ano mozes po mne aj nieco hodit...lebo ja ked idem s malym tak mu treba stale na nieco odpovedat tak niekedy nestiham sledovat okolie 😀 aj my sme stravili nedelnu pohodicku "u svokry".........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre