• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prievidza. Kde ste všetky?

18. júla 2016 
tento recept mam od mojho sefa- Baronkyne rezy:
CESTO:
400g polohr. muky
1hera-postruhana
1/2prasku do peciva
150g cukru
1 vanilkovy cukor
5zltkov

SNEH: 5 bielkov
1kg postruhanych jablk a na ne skoricu

Postup: Suroviny na cesto rukou zmiesame v miske a 1/3 odlozime do mraznicky. Zvysne cesto rovnomerne roztlacime na suchy plech. Nan dame jablka so skoricou, na to sneh a nakoniec postruhat zvysne cesto z mrazniky. Pecieme cca 40min. vo vyhriatej rure, nie uplne stiahnutej, tak aby bola ruzova korka.
4. mar 2009 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj tento je uzasny. Vola sa JOZEFOVE REZY
CESTO:5vajec POSTUP: Zltky vymiesame s cukrom do peny. Striedavo k nim pridavame kakao,
250g prask.cukru muku s praskom do peciva, vodu, orechy a nakoniec zlahka tuhy sneh
20g kakaa z bielkov.Plech vymastime, posypeme mukou, vylejeme rovnomerne
250g polohr. muky cesto a pomaly pecieme vo vyhriatej rure /ja vzdy pichnem nozom ci
1prasok do peciva sa cesto nelepi/. Vychladnute potrieme plnkou, polejeme cok. polevou
8polievk.lyzic horucej vody a horucim nozom pokrajame na rezy.
100g posekanych orechov
50g mletych orechov

PLNKA:4dcl mlieka POSTUP:Mlieko nechame zovriet s cukrom a vanilkovym cukrom. V troche
1 vanilkovy cukor studeneho rozmiesame zlaty klas a vlejeme do vriace mlieka.Uvarime
1balicek zlateho klasu /40g/ husty krem, ktory po vychladnuti zmiesame s herou a natrieme na
250g hery cesto.
150g cukru

POLEVA: 100g cokolady POSTUP:Nechame vo vodnom kupeli roztopit a natrieme na plnku.
100g palmarinu
BABY OBLIZETE SI VSETKY PRSTY :wink: :slight_smile:
4. mar 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sumienka my sme tam boli 1x asi v novembri a teraz pred mesiacom. Tak sme sa asi nestretli. Ale kludne mozeme :slight_smile: :slight_smile:
4. mar 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby spite ci uz peciete? :wink: :wink: :slight_smile: :slight_smile:
4. mar 2009 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danulka studujem tie Jozefove rezy ale trochen nechapem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. mar 2009 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jejda tu sa zase peče :stuck_out_tongue_closed_eyes:
leni tie jožove rezy mi pripominaju tie tvoje rožky :grinning: ale teda robim ich pravidelne na všetky oslavy + vianoce -2x
mnam :dizzy_face:
4. mar 2009 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paska mne sa teraz na Vianoce vobec nepodarili-asi ze sa mi do nich nechcelo a tak aj dopadli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
4. mar 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danulka nejako s ti to v tom recepte pomiesalo :confused:
4. mar 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pomooooc a tak pekne som to mala napisane - cestso a vedla postup, nizsie plnka a vedla postup :angry: . Nejako im to tu blbne. Napisem este raz?
4. mar 2009 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Napíš :slight_smile:
4. mar 2009 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak repete :slight_smile:
CESTO:5 vajec, 250g prask.cukru, 20g kakaa, 250g polohr. muky, 1prasok do peciva, 8 polievk.lyzic horucej vody,100g posekanych orechov, 50g mletych orechov

POSTUP:Zltky vymiesame s cukrom do peny. Striedavo k nim pridavame kakao, muku s praskom do peciva, vodu, orechy a nakoniec zlahka tuhy sneh z biellkov. Plech vymastime a posypeme mukou, vylejeme cesto a pomaly pecieme vo vyhriatej rure. Vychladnute potrieme plnkou, polejeme cok.polevou a horucim nozom krajame na rezy.

PLNKA:4deci mlieka, 1vanilkovy cukor, 1balicek zlateho klasu /40g/, 250g hery, 150g cukru

POSTUP:Mlieko nechame zovriet s cukrom a vanilkovym cukrom. V troche studeneho mlieka rozmiesame zlaty klas, vlejeme do vriaceho mlieka a uvarime husty krem. Do vychladnuteho primiesame heru a natrieme na cesto.

POLEVA:100g cokolady a 100g palmarinu rozpustime vo vodnom kupeli a nalejeme na plnku.
4. mar 2009 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jupiii, uz je to dobre :slight_smile:
baby lucim sa, drobec sa zobudil. Prijemne pecenie :slight_smile:
4. mar 2009 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej baby vy stale vypekate...poznate papagajovy kolac...chutny rychly a mozu ho aj nase ratolesti
4. mar 2009 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danulka : Asi sme sa tam nestretli pravdepodobne, tam chodi strasne vela ludi a ja som sa tam venovala viac menej deto ktore tam rodicia nechavaju na cely den koli praci a podobne. Ja tam teraz ani nechodievam ,lebo mala ma 9 rokov a nebavy ju to tam. Je to skor pre mensie deti. Raz bola v MC aj to sa stale tahala domov lebo tam bola najstarsia. My chodievame na dracika cez leto do restauracii kde maju terasy s pieskoviskom a podobne napr: Kuca-paca a na bojnickej. Mala sa tam prehra vonku a ja si v klude poklebetim s kamoskami. . . . Jaj mali by tu v PD vymysliet nejake velky detsky park kde sa zahraju aj mladsie aj starsie deti a kde by bolo toho neurekom vela. Prisposobene aj podla obdobia aby sa aj cez zimu mali deti ako vyblaznit, nech dobre spia v noci. Ako v Nemecku ked som bola s malou. :slight_smile:
4. mar 2009 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danulka super diiiiiik kopirujem!!! :slight_smile: :wink:
5. mar 2009 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gogogo, no davaj, tento veru nepoznam-ale vola sa super :grinning:
5. mar 2009 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lenadka tak uz aj pisem...potrebujes:5 vajec, 200g praskoveho cukru, 300g polohrubej muky, 200g roztopeneho masla alebo niakeho tuku palmarin al. hera, 1 slahackova smotana a 1 prasok do peciva.... , 3 farebne pudingy napr.ja davam kakaovy, kiwi, malinovy... postup:spravis si klasicku piskotu, cize vyslahas zltka s cukrom do penista, postupne pridavas roztopene vychladnute maslo, muku, slahaskovu smotanu a prasok do peciva, nakoniec do tuha vylahany sneh....ked mas toto zakladne cesto rozdelis si ho na 3 casti a do kazdej pridas 1 puding...cize nam vzniknu 3 farebne cesta...postupne ich das na vymasteny mukou vysypany plech....tie cecta bavaj tak striedavo aby ti vzniklo co najpestrofarebnejsie cesto...dame upiect...niakych 20-30 min..medzitym si nachystam polevu:1 polievkova lyzica oleja, 1 polievkova lyzica citronovej stavy, 2 polievkove lyzice vriacej vody a 300g praskoveho cukru...poriadne vymiesat a dat na upecene cesto este ked je horuce a potom nechat vychladnut.....nam tento chuti a maly sa ho nevie dojest
5. mar 2009 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gogogo dakujem - kopirujem a ked bude prilezitost aj ho vyskusam :wink: ked ze je to farebne detom sa to paci a puding maju radi asi vsetky-takze vyzerato nadejne, ze aj moje nejedlitko tento zblajzne :grinning: :wink:
5. mar 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na ranajky s cajikom ako vysity... :slight_smile:
5. mar 2009 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, gogogo ten kolacik mam, je super :slight_smile:
sumienka ty chodis do kuca-paca v Bojniciach? Ved aj ja obcas :wink:
5. mar 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sumianka sak je v lesoparku presne to o com pises...

dani avoooooooooj ako mame?
5. mar 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubba ahoooj, v takomto pocasi nic moc. Aj maly zacal nejako pokasliavat, tak som mu kupila mukosin s medom. Hanzelka ho chvalila, tak vyskusam. Inak som mu vzdy davala hedelix, tak bude mat teraz zmenu. Cakam muza, kym pride z obchodu a idem piect dvojake kolaciky - z listkoveho cesta, jedny budu plnene cokoladou a polovicou broskyne a druhe budu s kuskom klobasky a tvrdym syrom.
inak predvcerom som robila palacinky. Vecer mi ,,preplo" a od siedmej do 22,30som stala pri sporaku. No som ja normalna? :sweat_smile: :grinning:
bubba a ty ako?
5. mar 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubba: V lesoparku som od 17 -rokov nebola ,lebo som tam nieco zle zazila. A nemam ani auto. Ja som myslela nieco tu v PD na sidlisku alebo tak.

danulka: No cez leto som tam dost casto v Kuca-Paca. Mozno tam niekedy kavicku dame spolu. :slight_smile:
5. mar 2009 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to co je ta kuca paca ludia?
sumi,sak na cinsko mure pekne prerobili ihrisko tam je pekne :wink: nasa mala to tam zboznuje :wink:
5. mar 2009 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubba: Na cinsky tam urcite pojdem kuk ako to tam je. A Kuca- Paca je podnik v Bojniciach kde je na terase aj mensie ihrisko pre deti ked si chcu rodicia v klude poklabosit.
5. mar 2009 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby :slight_smile:
ja sa vam sem len tak niekedy vtrem :grinning:
sumienka kuca paca je super podnik je tam vela zaujmavych veci pre deticky=)

lucijja ty uz budes mat zachvilu doma drobca vsak :grinning: a kde budes rodit v pd alebo v handlovej?
5. mar 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby kde ste?? :grinning: :grinning: :confused:
6. mar 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, sumienka mozno sme sa tam uz aj videli :wink:
inak baby maly je chory :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: v stredu vecer zacal trochu pokasliavat,dnes do rana sme nespali a rano mal 38,2. Tak sme sli k doktorovi a zastupuje tam doktorka z Kanianky. Vraj to mu zatekaju sople a z toho kasle /tie sopliky ma az od dnesneho rana :angry: /. A vraj asi bude slabsie papat. Sak som neni blba a viem, ze aj dospelemu, ked je zle, tak nechuti jest. A vraj treba tlmit ten kasel :rolling_eyes: . Hlavne, ze ma vlhky ten kasel a skor to potrebuje odkaslat. No uz aby tam bol nas doktor, lebo keby som nebola od fachu, tak ju posluchnem malemu len ublizim :angry: . Ale dala mu antibiotika, tak uvidime. Momentalne mam konsku dakvu kavy aby som vydrzala davat pozor na maleho.
6. mar 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dandula tak to si uzijes mala ked je chora tak to je peklo :unamused: nech sa maly rychlo vyzdravi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. mar 2009 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dinduska vdaka. Je chory prvy krat, tak uvidime
6. mar 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok