Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
17. máj 2010

ináč som vám zabudla povedať,že som si objednala tú praciu guličku.rozmýšľala som nad tým už asi rok len sa mi to zdalo trochu pridrahé na to ak je to nejaký ofajč.používate to niektorá?siouxe spolieham,že aspoň ty máš s tým skúsenosť.
ináč by som bola vďačná,keby to naozaj fungovalo,aspoň maličkou troškou pomôcť tej našej prírode,chudiatko...

adena13
17. máj 2010

zuzi,to aby som si to posedávanie pri kávičke na námestí s malou ešte užívala,kým sa dá???
kati, že..kým sa tvoja kika nehodí na zem??..baby,nebláznite!!!..sladkých 10 mesiacov??? 😀 😀

katrin21
17. máj 2010

ja som pisala, ze ona sa nehadzala na zem... to urobila len raz a hned som ju tahala za ruku nasilu do detskej a nepústila ju kym, sa neukludnila...stacilo raz 🙂 ale kedby nie, urobim to aj 20x a natvrdo ,ja som taka 😀

hanka21
17. máj 2010

Pridam sa k vam...Moja bibi mala 3roky teraz...Kede vsade somnou aj do obchodu...ked mala tak 1,5 nechcela byt v kociku humbug v meste vsade.Teraz lieta po celom obchode...Ale vzdy ked sme v obchode a nahanam moju malu po kauflande alebo ked sa vsetci pozeraju nanase divadlo....tak sa pozrem na ludi s deturencami..a malokedy sa mi stane ze vidim nasu krvnu skupinu..Deturence hacaju papaju rohlicek...a ja rozmyslam ci len ja mam taku hiperaktivitu besnu doma.... 😒

lenadka
17. máj 2010

katrin, mala som bolesti, take ozaj poriadne, ako pri ms...tak sme isli do nemocnice a nechali ma tam s hroziacim predc. porodom, nastopali infuzkami a nastastie zabrali, hned po prvej mi to preslo a domov by som im usla ale uz ma nepustili az na 4 den...teraz som doma, nariadeny klud. rezim, magnezko, do poradne idem zajtra, som zvedava co mi dr. povie...dufam ze je vsjo ok, odvtedy mi sice tvrdne brusko ale nie bolestivo, teda aj ano ale len obcas...:-P

moja je tiez ziva a obcas ma hysaky, ale zas da sa to vydrzat, ja nacakam ze bude sedkat a papat roztek, to by som mala podozrenie ze je chora 😀...mne sa pravidelne zatula v tescu 😅 a neda si povedat ze mi ma byt nablizku, clovek nikdy nevie aky uchyl caka za regalom ☹

hanka21
17. máj 2010

No tak to by som si aj ja o mojej malej myslela..Len ked to tak navokol sledujem..vsetko kludne..len moje rozbesnene.. 🙂

imarikai
18. máj 2010

mne krpata tiež v tescu utekala nepomahalo ani hrešenie tak som sa jej raz schovala nech vie ake to je ked jej niekto zmizne s oči až som ju rozplakala ale zabralo už bola potom vždy pri mne ale samozrejme mala asi 5 rokov a pri krpcovi mi v tescu pomaha ten vozik autičko tam ho dame a nakupujeme ale ked boli autička obsadene už boli aj slzy a cirkusy koli tomu

qetinka
18. máj 2010

Obdobie vzdoru??? 😝 mi hovorte..

qetinka
18. máj 2010

Mame to akurat tak doma rozbehnute na plneeee obratky a neviem sa dočkať kedy s toho vyrastieme...Oliver vyrastie..zacne Nicolas....☹
Dominika bola do dvoch rokov divaaaaa,ale potom akoby uťalo...skvele dieťa....a Oliver bol do dvoch rok.ako med...a potom:::?!!! 😝 aletak kdo ma deti pozna a vie čo to obnaša..neznašam ked cirkusuje na ulici a ludia sa divajuuu ako na blazna...že čo to dieta doraba..asi nemali deti..alebo čo..

qetinka
18. máj 2010

Lenadka pekne oddychuj a vydrž aspon ešte 9 tt..to je už zachvilku 🙂 😉 ...všetkym prajeme pekny den..i ked to pocasie je viac ako otrasneeeeeale v sobotu ma byt pekne 🙂 sa vytešujeme...

bubba
18. máj 2010

quetinka presne tak vždy sa zamýšlam,keď má na ulici dáke decko záchvat a ostatní pomaly ukazujú prstom na rodičov aké nevychované decko má 😝 😝 .moja malá je ináč ten opačný prípad.v spoločnosti je tichý pozorovateľ,zakríknutá,slušná,tichá a doma na mňa skúša všetky praktiky ktoré sa naučí v školke od malých nevychovancov čo sa nevedia ani pozdraviť 😅 doma ma emócie tak silné potom,že nevie čo so sebou,ako ona je zlatá a dá sa s ňou,ale má príliš veľa mozočku do takej malej hlavičky a skúša moju trpezlivosť. 😀

siouxsie
18. máj 2010

bubba - sklamem ta, ale s pracou gulou osobne skusenosti zial nemam, hoci tak trochu si na navnadila a cosi som si vdaka tebe na nete o tom nastudovala a nevyzera to najhorsie 😵 ako zrejme prevazna vacsina zien periem stale staromodne s praskami, gelmi a avivazou. ja si teda radsej pockam kym ti ta gula pride a potom napis report ako to vidis, ci je na tom zazraku daco pravdy alebo sa jedna len o dalsi BIO oblbovak. ked si to tak ale clovek vezme ako kedysi prali saty nase stare, prastare a pra-pra-...stare mamy, vystacili si s cistou studenou vodou na potoku, satstvo poriadne preplachli a potom ho svacali a plieskali o nejaku skalu co im sily stacili, takze tam tiez islo iba o fyzifalne posobenie na latku.
inak nechapen, ako ta napadlo, ze prave ja by som s tym mohla nejake skusenosti mat 😕 moje ekologicke citenie v ramci domacnosti zatial realizujem hlavne separovanim odpadu (moj manzel hovori, ze az chorobnym), setrenim vodou a el. energiou. a este pouzivam na umyvanie riadu ekologicky cistiaci prostriedok. viem, ze by sa dalo este viac, ale keby kazdy clovek na tejto planete len tolko co ja urobil, urcite by to vyzeralo o cosi lepsie, ako to v skutocnosti je.

siouxsie
18. máj 2010

bubba - si ma zabila vetou "... má príliš veľa mozočku do takej malej hlavičky..." tak toto vyhlasujem ako najlepsi hlod za posledne obdobie 😀 😀 😀

katrin21
18. máj 2010

lenadka: lenka, tak pekne odpocivaj, ak chces vediet ako vyzera teraz tvoje babo, kuk album irsina83🙂 ona mala chuda degenerativnu poruchu placenty a tak ,mala prestala rast mala tusim stale 1kg, alebo 12OOg, a asi v 28t sla na cisarsky..... a mala sa má k svetu, je zlata🙂
a tvoje babo tak vydrzi, neboj, vsetko dobre dopadne 🙂

ja ked vidim mamicku ako asi pred rokom v tescu, ze dieta v kosiku asi 2r a vresti a vrieska o 300 200 na cely obchod ze chce tooo a toooo a mama nic.. hanbi sa jak pes, vsetci sa na nu kukaju od pokladni, stoji pri mliecnych vyrobkoch a decko nevie utisit a nakoniec mu da to co chce,.... tak toto by som ja riesila velmi razne 😀 vylozit decko, nechat tam a odist k dalsiemu regalu a nech sa hádze o zem kolko chce, nevsimat, poriadne vyhresit a upozornit, ze odchadzam, ak sa neukludni a neprestane... a fakt by som isla minimalne o dalsi regal dalej... neverim tomu, ze sa to decko neukludni..... 😀 😀

katrin21
18. máj 2010

tvoje babo TAM vydrzi , nie tak... preklep.. cize vydrzi v brusku lenka🙂

adena13
18. máj 2010

katrin, schvaľujem tvoje výchovné metódy. v tom máme asi podobný názor.tiež si myslím, že dieťatko skúša koľko si môže dovoliť v určitom veku a keď mu rodičia podľahnú, tak koniec..už si s ním nedajú neskôr rady..a keď pochopí že neobstojí, tak sa ukludní, pochopí isté hranice ktoré nesmie prekročiť a potom je v pohode aj babuľko aj rodičia..a hlavne my maminy, ktoré sme s nimi ib.. 🙂 🙂

eimiky
18. máj 2010

baby mám tip na novú reštauráciu a detským kútikom v Bojniciach, v lete tam bude terasa a záhrada s preliezkami
http://www.bestwestern.at/hotels/index_hotel.ph...

eimiky
18. máj 2010

a viete mi niektorá poradiť niekoho na umelecké fotografie detí, či máte skúsenosti,niekoho v PD alebo okolí.Ď.

qetinka
18. máj 2010

aaaa pan majitel uz dokončil penzion... 🙂
http://www.fototipej.sk/
pozri tuto stranku,najdeš ich v autoškole Hanzel pri stanici..

eimiky
18. máj 2010

qetinka poznáš ho ?

qetinka
18. máj 2010

🙂 osobne nie len viem kdo to stavia... 😉

susika
18. máj 2010

Leni-vydrž. ak chceš vidieť aké je teraz tvoje bábo, kukni si aj moj album🙂
ale držkaj sa, už tých pár týždnov, ked aj obležíš, ale oplatí sa to. mnae sa malá pýtala sama, aj ked robili aj nemožné, ab ju tam udržali.tie davky magnezka čo mi davali aj v tabletkách a aj infuzkami asi malu oblbli na 2 roky, ked bola také zalté dítko🙂)
Kati, presne tak ako píášeš to robím aj ja. naštastie malá nie je taká, že bude vrieskať v obchode, že che to a to..jej to je jedno, čo sa týka jedla. k životu ho nepotrebuje. iba ked ozaj vidí, že nejaká sladkosť aleob blbosť je vyslovene na stole, tak dojde, chvilku kuká, či može a ked sa nikto nepozerá alebo nereaguje, tak si to vezme🙂)ale rýchlo je to späť🙂)kým to nie je salamka alebo mäsko🙂)) a ked sa cápne na zem, už aj po riti dostala, nefunguje, vysvetlenie ani nevníma v gtom tranze, ked stojí na nohách riešim to ignoraciou a ked je an zemi, tak tiež, podla toho, aká stunedá je zem alebo na čom sedí a ju to časom prejde. odchádzať som už rpestala, lebo malej je to fuk, už som boal od nej aj riadny kus, aj ma nevidela a neprišla. obzerala si ludí okolo, ludia si obzerali ju a potom mi ju jeden pán doviedol..
baby, v tescu viete čo sa stalo pred pár týždnami? ukradli dievčatko z košíka, tá hned bežala na recepciu, zatvorili tesco, človeka neviem, či našli, ale vraj malú anšli prezlečenú a ostrihanu na vecku...som skoro ošalela, ekd som to počula, už mi to vravela aj azmestnankina, nezávisle od susedy, tak potom neviem..už malú nenechavam behať len tak...a čo sa týka autíčka. beriem ho, iba ked idem po malo vecí, lebo inak nie je šanca ju odtial dostať....
v spoločnosti neznámych je tiež super, sleduje, poslušná....ale doma, niekedy jeden čert....
ktorá ste to písali o sustredenosti? ona to ešte nedokáže. snad ju školka naučí...je netrpezlivá, chce všetko naraz, sa divím, že popri tom že počuva pesničky, jej je jedno čo, len nech to hrá a spieva, niečo sa hrá, ešte je schopná vnímať aj to, čo jej hovorím....typická baba🙂)

katrin21
18. máj 2010

foto detí: Oto Kmeť, velmi dobrý pristup 🙂 tel:0911 360 911 😉 foti aj svadby, u som tu nedavno pisala🙂

adena: no ano, tie vychovne metody vazne funguju🙂 ja ked som kedysi pozeravala pestunku, tak niekedy boli aj tvrdsie a som vtedy hovorievala mame, ze aha, vidis? dobre som robila! a ty ze macocha 😀 😀 ale Kika bola fakt poslusna potom.. v potravinach vedela, ze jednu len sladkost,alebo cosi... a ked chcela dve , dala som jej na vyber a veru sa vedela rozhodnut 🙂

imarikai
18. máj 2010

reakcia na unos dieťaťa v tesco prievidza tie slova som nepisala ja - TAK UZ JE TO AJ V PRIEVIDZI.MOZEM POTVRDIT ZE JE TO CISTY BLAF!!!!!OVERENE U ZNAMYCH Z POLICIE AJ TESCA.KTO TO ROZSIRUJE SA ASI DOBRE BAVY NA DAVOVEJ HYSTERII.ALE JE TO LEN JEDNA BABA POVEDALA...TESCO MA DOBRY KAMEROVY SYSTEM,MAM ODSKUSANE KED SME HLADALI STARENKU S ALZHAIMEROM.VDAKA SBS A VEDENIU SME JU CEZ KAMERY NASLI ZA 5 MINUT.UKAZALY JU OD PRICHODU DO PREDAJE AZ PO JEJ NAJDENIE VO VIDEOZAZNAMOCH SBS.TAKZE DRZTE SI DETI ZA RUKY ABY ICH NIEKTO NEUKRADOL NA ORGANY....HAHAHAHAHAHA.ALE VAZNE RODIC MUSI MAT OCI AJ NA CHRBTE.

siouxsie
18. máj 2010

ano presne tak, unos dietata v Tescu v PD je somarina. rovnaky pripad s uplne, ale uplne totoznym scenarom som zaregistrovala cca pred 5-6 rokmi, ked som bola doma na MD so synom, az na to, ze sa to vtedy akoze stalo v Blave v nejakom obchodnom centre (uz si nespominam v ktorom). na mna s tym vcera vyrukovala teta, ako s brutalnou spravou, ale vzapati som ju ukludnovala, ze sa jedna o poplasnu dezinformaciu. a keby to aj bola pravda, viete si predstavit co by to potom bolo? denniky, spravy, rozhlas, bolo by toho plno. cosi taketo v reale by sa jednoducho ututlat nedalo.

imarikai
18. máj 2010

siouxsie ano a pred rokom bol vraj taky isty scenar v tescu galanta a maš pravdu určite by to bolo aj v mediach a dalšia vec určite by nešli s dieťaťom na zachod či kam ale rýchlo opustili tesco ale to už je jedno ja mam doma 11 ročnu dceru ta tiež tuži po slobode behať kde sa da vraj jej kamošky možu isť kam chcu kedysi aj mi sme mali volnosť mohli sme isť do mesta ale teraz je ina doba dcera bola asi mesiac dozadu vyprevadiť kamaratku na zastavku par metrov od domu prišiel k nim stary chlap a opytal sa ich či chcu zažiť sexualne vzrušenie je neuveritelne aky dementi dokažu chodiť po meste dcera s kamoškou išli k druhym cestujucim a poprosili ich o pomoc ludia zavolali policajtov a ty uchyla zobrali a moja dcera sa rozčuluje že jej nedam volnosť 😠
až ked bude mať svoje deti pochopi ten strach ktory maju rodičia

bubba
18. máj 2010

nechcela som k prípadu tesco nič písať,lebo toto som dostala aj v angličtine asi pred 5 rokmi na mail ,potom som dostala na mail v kratkej dobe na to aj že sa to stalo v bratislave,potom dávali v správach,že sa to stalo v žiline a na druhý deň povedali že to bol hoax..... takže no nechápem načo je toto komu dobré.možno to šíria rodičia ,ktorým v minulosti unieslii dieťa,tak chcú k vačšej pozornosti prinútiť rodičov aby sledovali svoje deti.
v každom prípade by som k takýmto informáciám nebola ľahostajná pretože ....no neviem to popísať vlastnými slovami,stačí ak to prirovnám k bájke o "chlapcovi a vlkovi".

bubba
18. máj 2010

ach jááááááááááj dnes ma moja krpatá normálne až dostala k mantinelu mi až slzy vyhŕkli kokso to je herečka 😅 😅 kto nevidel nepochopí 😀 😀 😀 do 4 rokovjej chýbajú 2 mesiace tak katrin beriem ťa za slovo,že IBA do 4 rokov 😀 😀

katrin21
18. máj 2010

😀 😀 😀

hanka21
18. máj 2010

Tu history ,,ala tesco,, som aj ja pocula...Teda ze to niekoho bavi...take blbosti. Tie vychovne metody...boze ked ono clovek nieekdy nevie ani co by bolo najlepsie.Priznam sa ze niekedy ked vznikne neaka scena niekde vonku a robime tam len dobre divadlo vsetkym okolo.{co strasne neznasam vsetci pozeraju ako keby v zivote nevideli dieta plakat}..tak sa snazim vsetko mozne aby prestala..no samozrejme ze jej nekupim hned vsetko co chce...ale viac vzchovne metody skusam doma ako na ulici..aj ked niekedy uz neviem ani co robit...niekedy je teda dost zla...papulnata....musi byt po jej..diriguje...ale niekedy ako najelik..kedy aku naladu chyti.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre