Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
27. máj 2010

jéééj sioux to som aj ja kedysi vyrábala všeliaké tie náramky s rôznymi vzorami,prisámvačku si ani nespomeniem ako sa to viazalo 😅 😅 😅 viem že sa to dajako uzlilo zľava doprava,mám takú matnú predstavu... 😀 moja bude mať za 2 mesiace 4 roky quetinka. chcela som vám napísať,že som v guličkami prala značne znečistené tepláky - celé od hliny spodky ,kolená od blata.celkom dobre to vypralo,možno keby to dám na vyššiu teplotu tak to zíde úplne.spodky sa vyprali z 85 percent šipny kolená od hliny úplne len sa pod nimi objavila škvrnka od trávy a tá sa nevyprala.tak ja neviem.idem to používať ďalej ale asi na menej znečistené prádlo a ešte skúsim aj tú vyššiu teplotu.len musím nájsť tú tabuľku s programami aby som vedela zvoliť ten najvhodnejší.pri praní s guličkami sa nemá vraj šetriť vodou vraj čím viac vody tým lepšie,no bohužiaľ ja mám práčku s automatickou reguláciou podľa prádla a napustí vody fakt málo.s práškom prala výborne,nemôžem sa sťažovať.a s tými pr.guličkami sa musím naučiť robiť,ale asi to pôjde.

nemáte nápad ako vyprať to mlieko z púpav??? 😅 😅 😅 😅 som bezradná.

lenadka
27. máj 2010

bubba skus dat priamo na skvrnu vanish a nechaj posobit aspon pol dna...alebo zlcove mydlo na pranie...😉

katrin21
27. máj 2010

bubba: kup si v tevose take ako vanis ale o polovicku( aj viac) lacnejsie🙂 ma to tiez taky ruzovy obal, ja to kupujem a je to na skvrny super vec! staci namocit , nechat postat , posuchat a je to 🙂 aj na farebne, neodfarbuje to 🙂

katrin21
27. máj 2010

fuha,ale na pupavy asi nepomoze nic...

katrin21
27. máj 2010

siuxe: ta snurka, ved to je kabala, jasne, ale netreba chodit ani daleko, v podstate je to cervena maslicka, co uz nase stare mamy davali na kocik, aby dieta nemalo zoči a pod....
slabsim jedincom ot moze pomoct 😉

bubba
27. máj 2010

lenadka,teda vo vaniši to ležalo 24 hodín,aj som to škrabala.mám aj jadrové mydlo(to som si kúpila na moje nové mikrovláknové utierky ale nie raypath ale v jednote som kúpila za euro a sú fantastické odporúčam! ),to som neskúšala.a mám aj dáky nový čistič dáky aktívny kyslík či čo to prišli v krabičke s eko guličkami tak to skúsim ešte s tým,ale pochybujem že to zíde.kúpim v galantérke nášivky a nacapím to na miesta poškodené a hotovo 😀 😀

hanka21
27. máj 2010

bubba Asi pred mesiacom som presne toto iste riesila...najnovsia suprava od pupavy...tiez som vsetko mozne poskusala dokola prala,drhla...nakoniec som sa nastvala...som si povedala aj tak uz bude asi na doma skusim...tak som na nu naliala vsetko co som doma mala...ariel na skvrny co reklamusu,lanza mydlo, vanish...s anway sprej na skvrny asi 3dni sa to mocilo...a zislo..nie uplne...su tam slabulinke flacky..aleaspon nie take tmave az cierne...tiez som neverila ze blba pupava hento narobi....odtedy pupavu obchadzame na kilometre.. 😝

bubba
27. máj 2010

my nemáme s urieknutím skúsenosti vôbec,ja tomu neverím,podľa mňa je to len taká výhovorka, keď mamy dumajú z čoho môže byť dieťaťu zle,alebo môže byť nekľudné.samozrejme verím na tzv energ.upírov ako ich tu na MK nazvali 😀 ale takých ľudí je strašne málo. ja som tea prešla kúsok sveta a mňa nikto nebol schopný vycicať z energie ako moja dcéra 😀 😀 😀 ale to bude tým,že je v znamení lev 😅 a ja škorpión tak bojujeme že kto z koho asi . 😀 mne jedna baba povedala že mám fialovú auru a že mám tým pádom aj liečiteľské schopnosti žeby som ich mala rozvíjať aby som mohla pomáhať iným,ale beriem to tak s rezervou,pretože nikdy som nebola duchovnom tak silno motivovaná, aby som mala chuť bojovať s vecami medzi nebom a zemou.čo príde,to príde,beriem to,ale nechcem násilím zasahovať do niečoho čo je v podstate prirodzené tým,že je to tajomné.neviem či som to dobre vysvetlila,ináč to ani neviem,niežeby som bola nejaký arogant v smere duchovna,ale ja beriem veci aké prídu také sú.proste taký polo pragmatik ak by sa to tak dalo nazvať.

bubba
27. máj 2010

hanka aj jaby som obchádzala,lenže tento rok moja malá našla ohromnú záľubu v kvetinkách a ich drobení,trhaní,šklbaní na mini kúsky 😀 😀 😀 a keďže ma neposlúcha a ja jej neviem podať jeden rozumný dôvod prečo by nemohla,tak to ani moc neriešim.a argument : to sa nedá vyprať si môžem strčiť akurát tak za klobúk 😀 😀

hanka21
27. máj 2010

Inak tu cervenu snurku..Jasne aj u nas sa to viaze bud na ruciku alebo na kocik..aby sa neurieklo babo...Ale ze by si mamciky viazali to je asi fakt novy booom...zatial som to videlalen v slovenkych serialoch..ale uz ked to maju nasehviezdy slovenske...tak to pojde rychle dalej...Inak moja sestra si kupila ja to volam Svaty obchod... take pre babo..Su to bud karticky,alebo ruzenec ,aalebo len krizik...a tam je napisane naco to sluzi...Ma v autosedacke..tak nenapadne polozene..nie zase aby to kazdy hned vydel..Toje kartickana ochranu dietatka v aute..aj v kociku mala...Take mile sa mi to zda...A to niesme neaky velmi veriaci...ale toto bolo fajn..Vseliake veci tam maju..nacokolvek....

eimiky
27. máj 2010

siouxsie to som aj ja čítala v plus 7 dní 😉

katrin21
27. máj 2010

bubba: no.. to ziči existuje, keby som nevidela neuverim 🙂 ako ti zrazu dieta malinke prestane vreštat ked ho čistcom umyjes... to ztreba zaziť.. amoj ocino maval z vlasnej mamy zoči..... 😝 dosdt casto..

bubba
27. máj 2010

akože....pánboh uchráň aby som to nemusela zažiť načo 😀 😀 😀 😀 mne malá raz takto vrešťala že šecia že bylinky bylinky aj som jej dala - tzv.čistec a nezabralo.čiže to nebolo tým žeby bola urieknutá.a ešte mi svokra hovorila,že ocikanou plienkou a pod...no tak to som už neskúšala 😀

siouxsie
27. máj 2010

baby aj vam zere nervy ta nova reklama T-mobilu s Rytmusom? fakt nechapem, na co myslela tato spolocnost, ked do reklamneho spotu, evidentne zacieleneho na vekovu kategoriu najmensich deti, obsadila prave tohto "umelca". ano umelca v uvodzovkach, lebo pre mna a urcite velke percento normalnych a sudnych ludi je tento pan registrovany ako clovek s totalne nevhodnym, povrchnym a vulgarnym sposobom vyjadrovania sa. to ako tymto chcu media masirovat mozgy nasim detom? beriem, ze napad so starou detskou odrhovackou reznutou modernejsim spracovanim, to bol napad na jednotku, voci tomuto nic nemam. ale s vyberom interpreta to pekne pohnojili. akonahle tuto reklamu registrujem v tv alebo radiu, v momente vypinam, resp. minimalne stahujem decibely na nulu.

bubba
27. máj 2010

pche sioux keby len táto reklama,ale aj moja dcéra čo to vyspevuje,všetky deti v školke a pod 😀 😀 😀 ja proti rytmusovi nemám nič.nehovorím,že ho obdivujem,pravdupovediac poznám asi 2 jeho pesničky,problém je v spoločnosti,že dovolia púšťať v rádiu necenzurovanú hudbu,to nikde vo svete nenájdeš.ja osobne si myslím,že nebezpečnejšia pre našu mládež je britney spears a podobné barby plastiks ktoré ukazujú povrchnosť a egoizmus.taký rytmus si stojí za svojim názorom,ktorý nie je až taký hlúpy,keď sa nad ním človek zamyslí.napr.nedávno som zazrela v smotánke ako "odpálil" tú namyslenú eriku judíniovú tým,že jej dal najavo,že čo je plast nemusí byť hneď zas pekné.

bubba
27. máj 2010

mne najviac idú na nervy reklamy na vložky,tampóny a krémy na mykózy a pod..príde mi to ponižujúce pred mužským pokolením.aby toto šlo v telke to je už úbohosť najhrubšieho zrna.dosť čo sú chlapi hnusní nechutní chlípaci,ešte budú mať viac rozšírené obzory z čoho všetkého sa dá na žene uťahovať 😝

susika
27. máj 2010

@bubba-urieknutie existuje. mne mamina velakrát vedela rozpárvaťť, že ma musela okupať v čisteci, ktorý ostal nakoniec hustý ako mlieko a ja som prestala revaťa tyčkvať...alebo očuraná plienka vždy, ked so mnou prišla z vonku, vra som bola na to citlivé bábo..a zažila som to aj ked somboal väčšia, a to som nevedela, čo to je, iba ked som prišla odniekial a bolo mi zle, na tyčku ale nedalos a mi, hlava ma blela a bola som ako smrť, čistec bol vždy doma, tk mi uvarila a že umy sa a hned mi bolo lepšie a čistec ostal ako puding..aj sestrin malý, ked bl báo, to bolo to isté, celého ho kupali v nom,a by bol OK....teraz sa asi v takej spoločnosti nepohybujem, ale aj ked som vždy do novej prace nastupovala, vždy mi bolo na nič a len sa mi doma smaili, že ma nema niekto ocikať🙂))tak nastupil čistec a bolo to vyriešené...
@katrin-aj ja som pobosoorvaná a viem aj npekne pobosorovať ludom, ked chcem,a el aj dobre pirať...velakrát mi vela vecí vyšlo, dokonca aj malej porod som videla vo sne asi 1,5 roka predtým, ako v skutočnosti bol...a ked som rodila, bolo to uplen na chlp to istéako v tom sne, ako sa mi bábo narodilo, ako mi ho odniesli a ja som nevedela, čo sa sním deje, to okno oproti mne a ten hrozný lejak a ludia okolo mna...a potom ten sen končila ja som nevedela, čo sa stalo dalej.....aj urmtie blízkych ludí som vedela aj presne kedy, len som tomu nejako nevedela porozuieť a nikomu som nič nepvedala, a raz aj priebeh som videla a čušala som, a povedala som to všetko až ked sa to stalo...asi som si to predtým nechela pripustiť....a aj vela osobných vecí som v sne videla, ktoré sa stali aj o rok a spomenula som si na ne až potom, ked s to už dialo, že ja som to už videla a nie ej to tk, že sa mi nejako do mysli vracali staré zážitky, lebo to boli meista ticíce kilometrov daleko, kde som prdtý nebola....
ozaj @bubba-ja som takú škvrnu vyprala hravo s citronom. iba som na nu natrela citronovu šťavu, nechala posobiť a potom oprala v pašku a škvrna zmizla..a robím to tak vždy a žiadne škrvny...a to bolo obyčajne na takých chlpatých teplakoch, odkial to ťažko išlo vyprať....ina používam vanish, ktorý už mam asi 2 roky a stale je ho dosť, na každú škvrnu do travy a potom to normálne operiem a škrvny idú preč, aj staré rpastaré zabudnuté....naleješ na škvrnu, necháš posobiť a preperieš v rukách a je to...a to my chodíme riadne zelené z vonku,t akže mám čo robiť...

katrin21
27. máj 2010

susika: ja zle neprajem nikomu, lebo zle sa kazdemu vrati.... takze od toho pokoj 🙂

ano, aj ja som videla cistec, ono sa z toho urobia vo vode akoby chumace.. nie ako mlieko,ale take do chumacov sa to zrazalo.... ako ked lietaju vo vzduchu niekedy take chumaciky zo stromov....
mne sa tiez parkrat nieco snivalo a som sa dozvedela , ze sa to aj stalo tu noc....

bubba: rytmusa ani ja nemozem, kika stale pustala na youtube tu odrhovacku Ked siu statny.... 😝
ale zase ked som ho videla vo Webmasterovi , tak mi padla sanka.... on je podla mna dost inteligentny, rodinne zalozeny (!!) a sice nadava,ale je PROTI drogam a pod... 😉

susika
27. máj 2010

katrin-jasné, ved ani ja nkomu zle neprajem nič. ja osm taká dobrá duša.....len som raz medzi rečou povedala nechtiac, že bodaj by a ono sa to stalo...a ja vyvalená.....naštastie to nebolo nič také zle, ael davam si bacha vždy ked hovorím bodaj by....
u nas sa to zrazilo do pudingu..ono vraj je to podal toho, aké to zoži je, asi intenzity....pri krpatom-segra bývala u našich a ja som ta bývala vtedy tiež, to ostalo raz také, inokedy také..chumačiky alebo také neičo som nevidela...
u nas letí ta reklama, čo to obliekaju tu sochu odd T-comu, či T-mobile.....musím viac čučať na rekmami, nech som v obraze....

bubba
27. máj 2010

presne tak on je velmi inteligentný aj keď jeho názor nie je vždy odprezentovaný spôsobm,aký by sa ľahko počúval,servítku si pred ústa nekladie.a vieš čo?podľa mňa to je len ďalšia "postavička" keby bol normálny,tak dieru v bussinesse neurobí aj mojsejovci,aj rochnyak a podobné exepláre svoju blbosť podľa mňa len hrajú - dokonca aj paris hilton si myslím.

bubba
27. máj 2010

ste si všimli,že tu pribudla nová kolonka "kto ma spomína" 😀 😀 😀 😀 😀 kukám ako puk,že čo mi to tam svieti č.1 kliknem a to že ma susika ohovára 😀 😀 😀 tak bacha baby na ohováračky,aby sa to dotyčnému nezobrazilo 😀 😀 😀

hanka21
27. máj 2010

Ja som tiez toho nazoru ze ten rytmus nieje az tak hlupy...Nevadi mi ked niekde rozprava...da sa to pocuvat..Ja skor nemozem Durianovu....to je katastrofa ked je mimo televiznych novin.Nevie sa chovat..rehoce ja ako pubertacka na vsetkom...tie nazory...neviem ona mi nereze...neak... 🙂

hanka21
27. máj 2010

Teraz ma napadlo....ze skor nemusim neviem ako sa to vola Bruno to moderuje...ako tam vytahuju na slnko sveta milionarov..a ukazuju ze salka na kavu pre uradnika stoji pol miliona...tak s takychto veci sa mi zdvyha zaludok..V dnesnej dobe co kazdy si kazdy cent chrani sa mame na hento pozerat..Na to ked len reklamu vidim tak ma striasa.....nechapem ako to moze mat sledovanost....a judiniva zo smotankou...tam tiez len spolocnost a kaviare....Ja neviem mne to v dnesnej dobe..co sa povacsina ludi... trapi koli peniazom a zitiu na sk...hentake porgrami...neviem...mne osbone nesadli... ☹

lenadka
27. máj 2010

bubba, pisala som o zlcovom mydle nie o jadrovom....zlcove 🙂 je to mydielko polske dost drahe na mydlo okolo 3€ ale fakt dobre, zrejme tu zlc obsahuje a ta asi prirodzene "natravi" taketo prirodne skvrny a neodfarbuje...inak cerstve pupavove skvrny idu tazko dolu, ale starsie lahko, tak som oprala tricko po mojej mame kt. som nosila ako pupiska opupavovala a potom som ho o par rokov vyprala s vanishom a zisli pupavy ako nist 😀
tiez vyskusam typ od susiky s tym citronom dik zuzi 😀 😉

qetinka
28. máj 2010

Baby, aky je program ku dnu deti cez vikend?, Okrem lesoparku?

bubba
28. máj 2010

ja sa chystám vyskúšať ten citrón,idem na to veru aj hneď včera som si jeden kúpila a lenadka..to kde si kúpila o žlčové?ako sa to volá?ako vyzerá?ja čo som kupovala lanzu tak tá tiež stála necelé 3 euráče a ja som si myslela že to je klasika to jadrové čo sa kedysi predávala na pranie.

quetinka,to úúúúž deň detí????

bubba
28. máj 2010

@hanka21 podobné relácie ani moc nepozerám a keď náhodou ,tak to beriem s rezervou.poznám vačších pracháčov ako sú tí naší "celebriti" ,slušne sa správajú,decká vychovávajú k hodnotám ,nekúpia im všetko na čo sa pozrú a hlavne...nehlásajú kade chodia,že koľko majú- a takých ľudí ja obdivujem a mám rada 😉

qetinka
28. máj 2010

Bubba hej...den detí..ved je koniec mesiaca a aj ked je prveho az v týždni tento vikend vsade dačo organizuju...
Ale aj tak je to pre nas uz neaktualne... 🙄
zase su chalani chorý..a nie len nejake precladnutie...zas atb 😠 😠 🙄 som z toho uz viac ako znechutena....
Katrin....vcera si bola v tescu pobede? som sa ti nemohla ohlasit..mala som všetky deti zo sebou a uz aj tak si šla platit....a pokym by som tie pokladne obehla by si uz aj bola vonku 🙂

lenadka
28. máj 2010

@bubba, to mydlo som kupila v Handlovej oproti autobusovej zastavke v tej drogerii, to je tusim tevoska, tam ho maju vzdy...je v krabicke papierovej a ocividne polske...takze skus si v drogerii pytat žlčové mydlo na pranie a oni ti spod pultu to prave uz vytiahnu 😉

@hanka, tento tvoj nazor zdielam na 100%, nemam rada ani smotanku ani exsluciv s Brunom, promi noviny ani ine celevriti 😝

lenadka
28. máj 2010

moj dnesny zatah na mimi veci v tescu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre