Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
31. júl 2009

luckak, ja som baldachyn nemala, sice je to pekne, ale zda sa mi zbytocne, no hniezdo odporucam, ja som nekupovala- prve som s mamou usila a druhe sme presili so stareho-dali sme nan aj vrecusko na masticku na ritku a dudlik. Presili sme ho preto, ze som chcela aby bol len na cele postielky a zboku z druhej strany od postele aby som na malu videla ci nema hlavu vo vankusi zaborenu /ked uz vankus dostala skoro 2 rocna/ a tak. A tiez som menila velkost postielky 3x tak aby pasoval 😀
Spaci vak pre malu sme vyuzili hadam vsetky velkosti, skoncili sme pri č. 104-este v zime mi ho nosila + som ju uz zakryvala aj paplonikom-mali sme zimúúú v spalni okolo 16 °C 😅. Ale nekupovala som tie drahe 600-800 sk s toho mi naskakovala husia koza, v tescu v akcii a veru aj v sekacoch. Ten posledny bol uplne novy zo sekaca. Najlepsie bolo ked v nom mala vysla z postielky a v takom zapnutom chodila po dome 😀 😀 😀

Lucke na cervene vyrazky okolo ust zabral infadolan /stoji len nieco cez 1 €/ aj ja ked mam problem na tvari - take suche flaky a drsne obcas mam-natriem si vecer a rano je to skoro, alebo celkom fuc/. Aj sa vyrazky alergicke od slnka pomohol.

cicadermu mam aj jaaaa a je fakt uzasna na jazvy,hojace sa popaleniny a odreniny drobne 😉 proste ked sa nieco hoji tak natieram pokial nezabudnem ako vcera vecer 🙂 😅 Utrzila som zranenia v zahrade 😝

katuska 😲 to je hnusne, ja som obcas stratila ciapocku ale u nas v dedine mi ju vzdy niekto doniesol a ked sme nasli krasnu kitty siltovcicku pred nasou branou, vyvesili sme ju hore na plot aby ju ten kto ju bude hladat nasiel 😕

lenadka
31. júl 2009

danulka ozaj zavarila si coz 40 poharov marhul-vsetko je s nimi OK? Moja mama mi doniesla 6 poharov /ja neviem preco vlanajsie su ok/ a skoror vsetky az na jeden jediny zosoptili a skysli a este mi zaneriadili novu policu a cerstvo obielenu stenu 😠
vcera som zavarila 7 poharov broskyn-tak dufam ze sa to nezopakne 😅 mne sa to teda este nestalo, ale ani moja mama ked sme vlani spolu zavarali tak sa im nic nestalo, preco tento rok sa skoro vsetky pokazili? 🙄

katuskapd
31. júl 2009

Dakujem baby,lucija veru uzi si dovcu. majte sa tu krasne zatial 😉

danulka2
31. júl 2009

lenadka to behanie vo vaku je uzasne. Deti su velmi sikovne a hlavne srandovne 😀 . Ja som malemu usila teplejsi vak na zimu a tensi na leto. A neskor som kupila v sekaci tiez perfektny velky a vysiel ma asi 60sk 😅 😀

livia1
1. aug 2009

Ako vidím tak sa nikomu v tomto teple nechce písať. My sme sa dnes boli trošku schladiť v lesoparku. Kým nas nezačal otravovať ovad a k nemu sa pridružilo dalšie nespočetné množstvo ôs. Vydržali sme možno hodinku.

kkatrina
1. aug 2009

ahojte,

neboli ste náhodou niektorá včera v Prievidzi na fernet stock citrus party? ja len tak, chcem vedieť či si ešte niekto okrem mňa myslí že Kuly bol totálne šrot 😠 bola som taká nasr...........á že by som vraždila 😖

livia1
1. aug 2009

Osobne som tam nebola, ale rodina čo bola tak vraveli že OK 😒

lenadka
3. aug 2009

cavte 🙂

kkatrinka, ja veru nie 😀 ja mam uhorkovu sesonu 😀
a dnes mam v praci pomocnicku 😵

katrin21
3. aug 2009

ahoooojte baby!!!

ja som uz naspat z dovolenky a dneska prvy den v praci... brrrr 😝

bolo uplne uzasne, teplooooo, a naaaadherne more a plaz ( Mala luka pri Omiši, Nemira...) fa,kt krasna :.)

a co tu nove? baby, daju sa este zohnat uhorky na zavaranie? ci sme ich prepasli???? 😲

lenadka
4. aug 2009

kati, asi este anoooo 😀

lenadka
4. aug 2009

teda moje zacinaju az teraz rodit tak naozaj 😉 dolu na juhy uz maju po sezone

katrin21
4. aug 2009

ja chcem aspon za bednicku ! kde ich zohnat????? a za kolko??

lenadka
4. aug 2009

kati to ja neviem 😅 ja som moju mamu osklbala v nedelu a dolozila par svojich, lebo nemam vela nasadene, skus na trhu kuknut 😕

katrin21
4. aug 2009

no..ale segra mi povedala, ze jedine skoro rano 😝 to u mna nehrozi...

srdcko
4. aug 2009

ahojte baby....kkatrina, mas pravdu, bol otrasny, ale IMT Smile bolo uzasne...
My sme prisli na plazko a oco mi hovoril, ze kuly je v kanianke a tam piju ,ze sem pridu az okolo 23tej, a tak aj bolo. moze sa hanbit...

lenadka
4. aug 2009

karin21, no a nic si si nedoniesla s dovolenky?????

my ideme zajtra do Podhajskej a mne prisla mrcha 😠 😠 😠 o 2 dni skor 😅 😠 tak super 🙄 ked ze tam budeme do soboty, uzijem si to 😝

bambulla
4. aug 2009

ahojte babule doma mam mliecko HAMI 2 az niektorej z vas papaju drobci toto mliecko velmi rada by som vam ho dala mi ho uz nepapkame a je skoda aby mi ostalo domka len tak trvanlivost je do 2010 a mam aj NUTRITON este nerozbaleny je to na zahustenie mliecka pre babatka ktore grckaju ak mate zaujem niektora tak sa ozvite

danulka2
4. aug 2009

ahojte, ja uhorky nezavaram, lebo v tescu maju niekedy pohar za 50centov, tak sa to neoplati doma robit.

katrin21
4. aug 2009

lenadka: no uhorky urcite nie 😀 len baby si pokupili vselijake somarinky, a ak nedostanem do piatku kramy, tak som si dufam doniesla nieco v brusku aj ja.... ale moc tomu neverim, uvidime.... mam dostat cca. vo stvrtok...

danulka: no hej, o cenu ani nejde, ale mne niechutia tie kupovane nalevy.. my mame taky klasicky sladkokysly...a v tych kupovanych akoby bolo nahradne sladidlo alebo co... skoro vzdy mi nechutia.. tak jednu zjem, ze mnam, ale uz pri druhej to citim... proste ine.. ☹

bubba
4. aug 2009

aj my len doma zavarane uhorky..a ja ich mam rada extra male a extra chrumkave 😀 😀 😀 tento rok som zavarila uz 4 pohare 😀 5poharov hribov a este chcem robit karfiol ale toho bude viac minuly rok som spravila 20 poharikov a zjedol sa za mesaic 😀

susika
4. aug 2009

ahoijte. konečne som sem zavítala. som tu len na skok a spať, lebo stále ponocujem.

ako čítam, nejako tu začínate dovolenkovať. snád sa toho dožijem, ked budem malá väčšia, teraz sa tatinovi nehce s malým dieťaťom. my sme v nedelu trocha viac slavili. malá mala v stredu (okrúhle) dva roky, tak si to užívala 😀 😀 😀

lenadka, tak už sa tým tvojim zázračným uhorkám uráčilo?🙂mamine už skončili. minule povedla, že ich už vytrhá🙂 ja tiež dúfam, že sa mi nič nepokazí. ešte u našich som si zavarila marhule, ani netuším, kolko ich bolo, tak snád vydržia. 😝 ako bolo v Podhájskej?

katrin-tak koli tomu (bábu) by som na dovolenku išla aj ja. doma je to také akési unáhlené stáel, ked drahý dojde na chvílku. takže teraz si budem užívať 2 týždne bez chlapa (iba ja+malá), potom ma to kopne a začne mi chýbať ☹

bubba-zaváraný karfiol, ty si moja krvnáskupina. ja som schopná na posedenie len tak spráskať aj 2 poháriky, niečo väčšie ako výživové 😝 😝 😝 no ale potom zasa dlho nič, aby aj niečo vydržal 😀

katrin21
5. aug 2009

no baby.,...dnes rano vytahujem cervenu zastavu... dovolenka bol ateda neuspesna ☹ ☹ ☹

co uz....

susika
5. aug 2009

katrin-neskoro ste išli, pred tetkou to málokedy vyjde ☹ treba si o pár týždnov urobiť krásny romantický víkend 😀 samozrejme bez malej🙂) tú treba poslať na prázdniny 😀 inak dnes pojderm asi mrk slivky do kauflandu, uvidíme, čo povie počassie a malá, od rána je nejaká nervozna, umrnčaná a rozlietaná, a mrknem, či tam náhodou neobjavím uhorky 😀 škoda, mamina ich mala vela.a už ked ona nechcela, raz rozdala a potom uschli

danulka2
5. aug 2009

kati to mi je luto.Skusajte kazdy druhy/alebo treti/ den a musi sa to podarit 😉 . Drzime palce 🙂

livia1
5. aug 2009

katrin až teraz som pochopila o čom si písala 😅

katrin21
6. aug 2009

susika: akoze enskoro??? my sme sa znazili presne... asi od 10 dna do 18 dna.... kazdy den ☹ ... a teda dost sme si to uzivali 😀

ovu som mala cca. 14 den podla pocitov a testov ovu...

danulka: no hej, keby sme boli spolu! lenze mne ovu vyjde vzdy na stred tyzdna a my sme vikendovi... takze problem....

inak , hlasim, ze som vcera zavarila 16 poharikov uhoriek , segra mi kupila na Zapotokoch 6 kg , jupíííí. takze aspon nieco. 😉

molly28
6. aug 2009

katrin, nemysli moc na to tehu, a uvidíš že akonáhle sa prestanete na to tak uprene sustrediť, vyjde to...viem o čom hovorim 😉

danulka2
6. aug 2009

kati tak si musi manzel urobit den-dva dovolenku v strede tyzdna 😉
inak aj ja hlasim, dnes som urobila zo 7 kg ribezli dzem 😅

danulka2
6. aug 2009

lenadka neskoro ti odpovedam na otazku o marhuliach, ale predsa 😅 . Vsetky pohare mam dobre. Ako si ty zavarala? Ja napcham plny pohar rozpolenych marhul a ukladam ich teda nahusto. Potom dam do kazdeho pohara 2lyzice cukru, zalejem studenou vodou, zavriem a sterilizujem od bodu varu cca 5-10minut /nemam v nom teplomer a pouzivam hrniec, v ktorom som este kedysi vyvarala plienky pri Dominike 😀 /. A este sa mi nic nepokazilo.

katrin21
7. aug 2009

molly: toto si ja neviem predstavit, an tomu neverim, ze niekto kto chce babo, dokaze na to nemysliet.. teda hlavne ak vie, ze ma este nejake ine problemy otehnotniet... ze sa potom milujes a pritom nemyslis aky je den.... viem, ze vela bab to pise, ale podla mna aj tak podvedome stale na to myslia....

danulka: no hej, ja si chcem teraz este v lete zobrat pondelok, utorok... a potom dojde obcas on, ale jemu just v tie dni do toho zvykne nieco prist 😠 😒 😖

danulka: my robime nalev na marhule... ze varime vodu a cukor a potom to rovno tym zalievame.. ale uz si nepamatam aky.... neviem ci nie 70dkg sukru na 1liter.... alebo som to uz prestrelila? fakt si nepamatam dobre, ale tak sa mi mari...

a uhorky ako sterilizujes bez teplomera? kolko? lebo my teplomer mame( mama ho ma), ale ked uz budeme sami, tak neviem ako budem zavarat.,.. maju sa na 85 st. cca. pol hodinu.. alebo ked neviem kedy bude 85? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre