Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenonka
11. okt 2010

presne tak, doma kľud... 🙂

katrin21
11. okt 2010

@teodorka ved ja viem, ze nie je,ale gratulujem, ze nie je treti chalan 🙂

monulik0209
11. okt 2010

jaaaj,krasny den je dneska a vobec sa mi nic nechce:o))) este stastie ze nemusim varit

ollako
12. okt 2010

ahojte nejako som to asi prehliadla, alebo mam tehu demenciu, no uz neviem co je so suzikou 😕 , neviete o nej niekto?

lenonka
12. okt 2010

@ollako už má doma Samka 🙂 🙂 🙂

susika
12. okt 2010

ahojte.a konečne hlasim, som nemyslela, ež to bude taký stres🙂))no, už mám doma synátora.po skoro mesaici, čo som chodila na 6cm otvorená a som sa bala každého dna,a by sa to nerozbehlo a stihla som prísť do nemocky sme sa s dokim rozhodlik, že týžden je fajn a mne aspon skončia stresy alebo ležanie, elbo ked som chodila,ta k som to ku koncu už riadne obanovala.tak sme to vyvolali, ale moc sa malemu von nechcelo a ja po druhej vyvolavačke hovorím dokimu, že ja idem domov, ked sa to nechce rozbehnúť a prídem o týžden, ked už budem možno na 10cm🙂)tak som ich tam ešte aj pobavila🙂

@ollako -ty ako tehulka, neprihlasila si sa do Dm drogerky?ja som na to celkom zabudla s teraz som išla prihlasiť prcka a že aj tehulky maju enjaké zlavové kupony..skoro ma vystrelo. mohla som si s niečim urobiť radosť:(( iba ma zaujíma, čo amju tehulky v baličku, len tak🙂)či mám az čím banovať..

@lenonka -včera som kupila flašu s tým špeci cici cumlom a začala prcka prevažovať kolko doo mna vytiahne.no nie je to ktoviečo, ale aspon natahám a doje to cez flašu, aj ked pre mna to nie je ono,a le on aspon sa netrapi cez rozne pol hodinu, lebo to už bolo nezvaldnutelné.aj tak vysí hodinu na cici a polovicu z toho ho stale budím a ked ho položím, tak mravčí, elbo je hladný....

qetinka
12. okt 2010

Susika gratulujem!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 🙂

ollako
12. okt 2010

@susika gratulujem prajem vela zdravicka 😉napis ak budes mat viac casu ako sa vam vodi, ako to zvladas dve deti, mam z toho strach 😖 .... mne dali tu karticku v DM davnejsie, no nepouzivala som ju, je papierova a mam tam nechat vyplnenu tu prihlasku, alebo co to je a potom by mi mala prist, ta tvrda karticka, ale o nejakych kuponoch pre tehulky mi nikdo nepovedal a to som tam v poslednej dobe dost nakupovala 😒 a karticku som tiez nepouzila, lebo som ju mala doma....

nika80
12. okt 2010

Ahojte, ja som sa prihlásila v DM, keď som bola tehotná, ale dostala som len knižku so zľavovými kupónmi. Bola tam zľava na olej proti striám, podložky na prebaľovanie, plienky, čaj pre matky a podobné veci. Teraz som dostala balíček už po narodení malej a boli tam nejaké vzorky + knižka so zľavami.

monulik0209
12. okt 2010

@susika aj ja sa pripajam ku gratulaciam!!!!!!! potom napis nejake info o bojniciach,teda ak si tam rodila:O))))

teodorka
12. okt 2010

@katrin21 ja vieeem a moc dakujem ...kazdemu vypravam ze bude baba tak dufam ze netaram 😲
Susika gratulujem ...aj ja uz chcem mat uzlicek doma 🙂 🙂

susika
12. okt 2010

@ollako -nezvladam vobec.teraz ešte doma mame tatina, tak ten malu azvedie rano do školky a ja zatila nakrmim maleho, ale on je taký flegmatik, pomaly si tahá, vela toho nevytiahne,t ak mama tahaj zaneho,t ak dokrmujem.včera som kupila flašu s cicikovým cumlom, tak sa mordujeme na striedačku.mlieka malo, nemám kedy akože relaxovať a ked sa rýchlo nenajem, kým on ešte rano spí,t ak nemámš ancu.to dieťa nič nespí.dnes za cleý den spalo 4 hodiny a to som ho budila na jedenie, ale už sa na to asi vykašlem. celé doobedie bol hore, azspal o pol jednej a potom som ho na jedenie zobudila pred piatou, že aby sa unavil aspon do osmej.a len pred pár minutami som ho konečne uložila spať.jednoducho už čakám, že zje aj mna.papá, zaspí a ked ho dám do postielky hned spustí krik a jeme znova.
@monulik0209 -rodila som v Partizanskom.lekára som si vybrala, bez poplatku, ešte sa ma pýtal, či si na neho počkám, lebo mal operaciu, alebo mi je to jedno.tak som si na neho počkala.mala som aj mojho pri porode, nie je treba ani dorpedu oznamovať, jednodocho ked došiel doki,hovorím, že na chodbe mi čaká chlap, ešte vtipkoval, že taký ako on, psotavou, že sa s ním rozpraval, že či čaká na babätko, pri porode spolu vtipkovali a pristup bol uplne super a aj počas celého pobytu tam. sestričky na detskom aj na porodnici super.mne vyhovovalo to, že vizita prebiehala tak, že došiel doki, ktorí mirodil maléhoa ten sa o mna staral.. mali sme tie, čo sme u neho rodili vyčlenené dve izby a chodil nas pozerať.dokonca ma metodu, pri ktorej sa aj velke 4-kilové babätka rodili bez nastrihu a zašívania.ja osm tiež nemala ani jeden steh.
@nika80 -škoda, by mi bodli teraz tie podložky na prebalovanie🙂))malý ked spustí fontanu🙂)

qetinka
13. okt 2010

Susika zaciatky su narocne ale zvladneš 😉
ja som si tým tiiez prešla..doma oliver..14,5 mesačny a Nicolas,ktorý takmer vobec nespal a málo jedol... 🙂 teraz len spominam..xixi..tiez som nemala cas sa ani najest..vsetko za pochodu..
ale mlieko sa mi potom rozbehlo..len som musela brutalne vela pit..a kojila som 14 mes...
no držim ti palce..nech je Samko spokojne babo a rýchlo sa zotavíš..a mala nech je dobručka🙂

katrin21
13. okt 2010

@susika
gratulujem 🙂)!

aka je to metoda, co si pisala, ze rodi bez nastrihu, co v inej polohe, alebo? a ako sa vola?
Kamoska caka teraz babo, ale ma strach, nakoniec pojde do MT rodit, lebo dcerke zistili herniu umbil, cize sa narodi akoby s pruhom, ale ma tam vraj dierku v brusku asi 2cm velku, tak sa boji....chce radsej ist cisarskym.... takze asi budu malu hned ako a narodi operovat.. ja som o tomto este nepocula a to teda som myslela, ze som dost scitana, ale ze takto uz v brusku ked je a ma to..... no ,ale asi sa jej proste na tom mieste neuzavrelo svalstvo, som to citala v jednej seminarke ze tusim v 4 mesiaci sa ma uzatvarat ten oztvor, kde usti pupucnikova snura a ked sa dobre nezavrie, tak vlastne to vznikne ako dierka... tak jej drzte palce..
ollako, ved ty ju poznas, Maca je to....

teodorka
13. okt 2010

susika a to ako bez nastrihu a sitia?to je inac super ak sa tak da ...napis viac ...a neboj chce to cas zvyknut si vsetci na seba a najst si rytmus ale potom to uz pojde ...drzim palceky 🙂

lenadka
13. okt 2010

@ollako a @susika gratulujem k drobcekom, nech vam pekne rastu a papkaju a spinuskaju a maminkam veeela mliecka a spokojne babatka 😵

ollako
13. okt 2010

@katrin21 ano viem o tom, ona sa boji nenormalne porodu este ked nevedeli o tej hernii, uz skumala ako si zariadit cisarsky 😅 ...
@lenadka ja som este neporodila 😅 este mi negratulu...j az ked vam oznamim, ze sme OK 😉
inak ja stale neviem , co so mnou spravia, ci ma nechaju normalne , alebo cisarskym, vraj tento druhy nebude taky velky ako bol Petko, tak uvidime. uz sa to blizi, nervy moje 😲 zajtra mam poradnu, tak mi snad doky povie a dohodneme sa neviem sama aky porod by som radsej chcela 😒

katrin21
13. okt 2010

ja co som inak rodila v MT pri primarovi vtedajsom Jamriškovi, aj on rodil bez nastrihu, len ja som bohuzial skoncila na cisarskom:(
jedna baba vedla co zacala ako ja, pekne porodila , ani sit nemuseli, ani struhat, co viem, tak raz som sla okolo a zahliadla, ako on " natahoval" hradzu ked sa este len zacinala tracit hlavicka, proste akoby jej pomahal von 🙂 prstami 🙂 mozno ten v PE robi nieco podobne

ollako: no chodi ku mne na kavu a ja som zazila cisarsky a povedala jej, ze to nie je ziadna slava a nech to nechce zvytocne, takze...ale nakukala jej do hlavy Ďzula a ta od nas s bytovky, co ma teraz chlapca, ze ako super.... no, ona je celkovo dost pokakana zo vsetkeho podla mna, aj s Milanka, ja ju dost hasim, otvorene jej poviem, ked sa mi nieco nezda...ona je uz na to zvyknuta😀
no, ale teda po tomto by bola asi kazda vyplasena.... takze....

katrin21
13. okt 2010

strihat, nie struhat 😀

ollako
13. okt 2010

@katrin21 myslis nasu Juliu, alebo ktrou Dzulu, lebo ved ona rodila normalne 😕 ako moze vediet, aky je cisarsky, ja si tiez nemyslim, ze cisarsky je med lizat 😝 , bola som z neho dost ubolena, podla mna sekcia nic moc 😖

katrin21
13. okt 2010

no Julia, hej, mne sa zda, ze ta jej hovorila...alebo nejaka ina, uz neviem.ale kazdopadne si tiez myslim, ze je to zaberak, ja som sa mesiac nevedela poriadne hybat a prve dva tyzdne, to ani nehovorim.... nebyť mamy, co mi pomaha, tak neviem neviem....

qetinka
13. okt 2010

Baby,mna sa opýtajte aky je cisarsky 😉 😀 😀 😝 😕
mala som ho tri x....
no aje mi luto ze to nemozem porovnať so spontannym porodom...
zhrnutie----posledny bol najmenej bolestivýa rýchle zotavenie....prvý..absolutna katastrofa..

ollako
13. okt 2010

@katrin21 teraz mi napadlo, ze mozno Juliana na vozicku, ta mala sekciu 😕 presne viem o com pises, bola som na tom podobne, este dva tyzdne som mala zvysenu teplotu, hlava sa mi v kuse motala a jazva bolela, ja som normalne mala asi aj dva mesiace strpnute paty na nohach, co som lezala so skrcenymi nohami opreta o paty a neskutocne ma to vytacalo, nervozna som bola z toho ako slak 😝 neviem teda aky je normalny porod, ale ak prebehne bez komplikacii a ak by sa to podarilo bez nastrihu, tak to by bolo uplne idealne 😵 , lenze taky porod maju snad len vyvoleni 😒

katrin21
13. okt 2010

no, kazdopadne , napr. moja segra zazila aj aj, a veru povedala, ze je to neporovnatelne lepsie normalne a napr. aj Miša Čobejova, ked rodila cisarskym, lebo musela, povedala, ze nechape svetky svetove celebrity, ze dobrovolne chcu takto rodit, ze je to potom dlho horsie, kdezto normalny porod sa vytrapis jeden den a potom si akurat horsie sadas, ale ostatne veci uz idu same.....
ja som sa nevladala ani postavit z postele a nechapala som, ze jedna baba na oddeleni 3 dni po sekcii uz lietala hore dole , vzpriamena s babom na rukach, ako by nic! ty koky... ja som sa budila celych 6t normalne vnoci mokra ako mys, som sa musela prezliekat aj 3x za noc! a rana sa aj mne kustik horsie hojila, ale inak som nemala probelm, proste som ale bola straaaasne slaba ako mucha, akoze lietat okolo malej nehrozilo... a kym by som vstala ku nej ked jej vygrclo, tak by sa aj zadusila..... 😝

bubba
13. okt 2010

@susika gratulujééééééééééééééééééém tešííím sa a prajem veľa zdravia 😵 😵 😵 😵 😵

lenadka
13. okt 2010

@ollako 😅 ja som na to prisla ked to uz bolo odoslane ze ako to je, nepochopila som prispevok od lenonky 😀 kojodemncia ako vysita 😅 😀 🤐

danulka2
13. okt 2010

jeeej, susika aj my sa pripajame ju gratulantom 🙂 zelame vela zdravicka a dostatok mliecka 🙂

lenonka
14. okt 2010

@qetinka so sekciou sme na tom úplne rovnako 😉

lenonka
14. okt 2010

@lenadka- som to špatne napísala v tom svojom príspevku.Pardóoon

susika
14. okt 2010

@katrin21 -ano, presne to robil aj ten doktor.od začitku ako začali kontrakcie, také častejšie a vždy ked prave bola, tak rozťahoval. a predtým aj sesrička tam hovorila,že ide uvolniť nejakú blanku,že aby sa to tam povolilo.
čo píšete o cisarskom, presne ako moja sestra.rodila skoro pred mesiacom a stale nadava.že pri normálnom to je ovela lepšie.ale ja som teraz v PE bhola na izbe s jednou, čo si vyslovene žiadala sekciu a ta bola v pohode už na druhý den.v pohode behala.že to trošku ťahalo,ale aj normálne sedela, ležala.mala spinal.neviem,či je to nejaký rozdiel.ale že bolo blbé,že všetko počula

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre