September 2012

mojkamoj
26. dec 2011

Ahojte čerstvé tehulky a čakateľky na dve čiarky 😉 dúfam,že nás tu postupne pribudne,že tu nezostanem sama a budeme si spolu vymienať krásne zážitky 😉 ja som dnes 26DC a našla som si minidúšika na teste ,zle mi je už 3dni ,tak som zvedavá čo z toho nakoniec bude,len dúfam,že v septembri krásne zdravé bábo 🙂 Podla tehotenskej kalkulačky mi termín vychádza 5.septembra 🙂

iviatko
21. jan 2013

@gelifil ano,pri zaspavani z bruska na chrbatik 🙂)

ktore
21. jan 2013

@gelifil mne sa este neotaca....

miriamka
21. jan 2013

@gelifil Ano, otacame sa na brusko aj naspat na chrbatik, a pocas spanku sa tiez rad otoci na brusko a tak spinka.

iva98
23. jan 2013

@gelifil otaca sa nam z bruska na chrbatik a opacne, ale len pocas hrania a prebalovania 🙂

lucifuk_77
25. jan 2013

my este nie - iba ked mu zatlacim na stehienko alebo potiahnem za rucku - my sme knedlosi 9,5 kilovi 😀

gelifil
25. jan 2013

@lucifuk_77 fiha, tak to mate dost..to je dojceny?

lucifuk_77
25. jan 2013

my sme mali porodnu hmotnost 4,5 kg a 54 cm - je stale dojceny + prikrmovany umelym mlieckom z flase (od zaciatku, uz z porodnice), ale pije len 150 ml, odo mna asi 30 ml... teraz sme zacali so zeleninkou, tak dufam, ze to pojde do dlzky, dlhy je tiez dost, na 3,5 mes. mal 66,5 cm, vtedy vazil 8 kg, a zda sa, ze stale tak primerane sa taha aj do dlzky - k tomu otacaniu - to ho nejak zatial nelaka, ale na brusku na snazi vtahovat kolienka pod seba a podari sa mu plazit - zatial dozadu 😀 a otocit sa do stran...

soviicka1
7. feb 2013

ahojte, chcela by som sa vas opytat, ci ma niektore vase dietatko od narodenia hemangiom a ci s tym lekari aj nieco robia alebo len cakaju, ze to zmizne samo

jojo161
7. feb 2013

@ktore ahojjjj.... mne to stale ukazuje že sukromná septembrovka neexistuje, aj tebe? ☹

ktore
7. feb 2013

@jojo161 mne nie .ako si to pozerala?

ktore
7. feb 2013

@jojo161 poslem ti link na to

ktore
7. feb 2013

@soviicka1 ahojko hemangiom ma dcerka mojej kamosky nic z tym nerobia iba cakaju kym to prestane.myslim ze bola na nejakom vysetreni ci to nema na ockach niekde.ja sa tomu moc nerozumiem,.ma to na brade.take male .

lucifuk_77
7. feb 2013

Ahojte, tak od vcera sa aj my uz pretacame - z chrbatika na brusko - sami, vcera som icla po uterak do izby a ked som sa vratila, uz som ho nasla na brusku - lezal na zemi pod hrazdickou, takze ok 😀 aj nas prvy sa zacal pretacat na 5 mesiacov - takze je to podobne - vaha nam konecne prestala stupat - stojime na 9 680 g a cca 73 cm 🙂 a neviem, ci je to to, co myslim, ale my mame tzv. plochy angiom - take zacervenane na viecku - presne tam, kde to mal aj nas prvy - asi je to dedicne a este na chodidielku - to je take viac cervene - ako cucflek... nerobime s tym nic, prvorodenemu ten na viecku postupne vybledol, nic sme s tym nerobili...

aska
8. feb 2013

Ahojte kocky mozem vas poprosit o pomoc zaberie vam to len sekundicku je to len jeden like🙂 kazda ktora sa zapoji ma moznost vyhrat pobyt v hodnote 228€ 🙂 dakkujemee https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015119...

dadika663
11. feb 2013

Ahojte dievčata tak nase ratolesti rastu ako z vody . Si pamatam ked som bola tehotna a ste tu rozoberali ze ked pojdete rodit ze sa este namalujete mihalnice a tak tak som zvedava ktora to z vas stihla a ci sa jej chcelo myslim ze ste riesily ine veci ako dobre vyzerat na fotkach preto ze kazda zena je krasna a hlavne stastna ze porodila zdrave dietatko a neriesi ako vyzera na prvych fotkach 😉

lusinda1989
26. feb 2013

@soviicka1 ahoj moja dcerka ho ma na chrbatiku malicky zda sa mi ze uz aj prestal rast dokina mi k tomu len povedala ze to treba sledovat a davat bacha ab sa do toho nezaskrablo lebo ze to nekontrolovatelne krvaca...

stipec26
27. feb 2013

@dadika663 ja som stihla ;) aj vlasky umyt, vyzehlit ...sice v ten den prsalo, tak mi to velmi nepomohlo 😀 😀

dadika663
27. feb 2013

@stipec26 no umyt som sa stihla aj ja aj umyt si vlasy ale namalovat sa aby ste vyzeraly super na foteckach lebo som tu citala take ze zobrat si makeup a spiralu aby daktore vyzeraly dobre na fotkach hned po porode som si nemala ani kedy s prepacenim prdnut a nie este mysliet na to ako budem vyzerat na fotkach

stipec26
27. feb 2013

@dadika663 😀 😀 😀 😀 jaaaaj tak to nie, tam som uz neriesila (inak make up nepouzivam vobec, nepotrebujem 😉 😉 😉 a tam by som sa veru nelicila :D) ... tak ja som isla bez kontrakcii, az ked mi dali pripravu, tak mi zacali, a 10min silne kontrakcie a bolo babo vonku ;) ani spotit som sa nestihla 😀

dadika663
28. feb 2013

@stipec26 tiez som isla bez kontrakcii mne len plodova voda zacala odtekat az tam mi dali infuzku a po tej to zacalo

petra6484
12. mar 2013

@aska jaknute 🙂

petra6484
12. mar 2013

ahojte mate baby niektora problemi z refluxom, naduvanim ? gastro problemi ?

hanka1111
19. mar 2013

@petra6484 ahoj. My máme potvrdený reflux, prečo sa pýtaš?

petra6484
19. mar 2013

@hanka1111 a ako ste na tom z prikrmami ? ja som predpokladala ze malemu to naduvanie aspon trochu ustupi ale vobec to nieje dobre 😒

hanka1111
19. mar 2013

@petra6484 no príkrmy papáme normálne, malého z niektorých vecí nadúva, tak aj keď mu to dám (napr. karfiol) tak len máličko a radšej dám viac zemiačiku a mrkvičky. Ja si myslím, že ho skôr nadúva z AR mlieka, dávame nutrilon. Keď sme teraz boli na gastre, tak som sa na to nadúvanie pýtala, keďže malý sa mi na bruško aj v noci budil, tak mi lekárka povedala, že AR mlieka obsahujú vlákninu a že to ona nadúva a že detičky na to majú nárok 😒 touto odpoveďou som síce nebola nadšená, ale keďže iné riešenie nie je ako dávať AR mlieko (poprípade nejaké iné hustené Nutritonom, ale to je to isté) nič s tým nespravím. Odporučila mi dávať Sab simplex, alebo Espumisan comfort. Tak dávam pravidelne do každej dávky mlieka 10kv. Espumisanu a zdá sa, že to trošku pomohlo. A ešte mi kázala dávať Bio gaiu, tú už ale dávame dlhšie 😉 skús to, možno to trošku pomôže. Hneď to asi nebude, ale v priebehu pár dní sa to snáď trošku upraví, tak ako to bolo u nás. Držím palce 😉

petra6484
19. mar 2013

@hanka1111 sab simplex uz uzivame asi 4 mesiace a moc nepomaha AR mlieko mali nemoze lebo ho chudaka tak zapieklo ked mal 2 mesiace ze mu az konecik krvacal tak teraz skusame zahustovat nutritonom , ja davam este gastrocinezine ten nam velmi pomohol je to homeopatikum, moj mali ma koliky od 3 tyzdnov tak sme si toho uz uzili teraz je to trosku lepsie ked sa uz viac hybe mame 6 mesiacov ale stale je to na figu budi sa na bolenie bruska tak sa neviem dockat dna kedy to uz skonci 😒

hanka1111
19. mar 2013

@petra6484 jaj tak to ma mrzí. nasho drobca tiež zapekalo zo zaciatku, ja som mu to nerobila uplne také husté ako sa má, zo zaciatku som mu napr. namiesto 4 odmeriek dala len tri, aby si zvykol a postupne som davku zvysovala a nastastie s kakanim problem nemame. Sab simplex som davala, ked bol maly, ale vobec nezaberal, najviac sa mi sovedcil espumisan, ten vzdy pomohol. no a tie probiotika, z toho sa mu tiez krasne upravilo kakanie.

petra6484
20. mar 2013

@hanka1111 bio gaju sme dost dlhi brali aj mi , teraz mal chvylku pauzu od probiotik a znovu som mu nasadila nove co mi poradila svagrova niesu tak finacne nakladne , ja ratam ze ked bude mat mali rok tak uz hadam do brusko bude dobre , omna nejde ja to vydrzim len mi ide onho ze chudacik ma stym stale problemi napriklad mi nemoze ani maso papat lebo stoho ma az krce

hanka1111
20. mar 2013

@petra6484 joj tak to ma mrzí, my našťastie až také problémy nemáme. a nepýtala si sa lekárky na gastro?predsa len keby malému spravili sono poprípade odbery z krvičky...možno by ste na niečo prišli...dúfam, že sa vám to čím skôr upraví, nech sa už netrápite...

petra6484
20. mar 2013

@hanka1111 boli sme na gastre ked mal 2 mesiace teraz sme boli na kontrole a robili uz aj odbera lebo ma pravdepodobne alergiu na jablko tak uvidime akre budu vysledky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre