Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
14. júl 2010

ahojte
ako prezivate tieto horuce dni? nasi este skolkuju. tam maju napusteny bazen a doma sa poobede kupu zas.
ved co sa da v takom teple? cez vikend asi vybehneme na chatu do hor trochu sa schladit. i ked asi len trochu. 😉
zajtra idu zo skolky lodou na Devin. mna by na to asi neukecali. je mi na lodi nevolno. 😝

viktoria
14. júl 2010

ahojte,,,,,,,konecne som sa tu dostala, ani neviem co mate nove lebo nestiham pisat,,,,,,,,ja som stastne ukoncila bc. a od septembra idem dalej na mgr, stale robim v bare,,,,,,,,,,deti rastu, vikina chodi posutaziach v speve, tobias je lucifer vkuse vikinu trepe a vkuse musi nieco jest,,,,,,,,,inac mame vsetko po starom,,,,,,,tak sa drzte..........

viktoria
14. júl 2010

a aby som nezabudla k nasmu jazvecikovi pribudlo dalsie steniatko jazvecika, takze budeme mat ochvilu chovnu stanicu,,,,,,,takze oliver a paxton.......

renca3
15. júl 2010

@viktoria - gratulujem k Bc.
chovnu stanicu? takze mate parik. jedno steniatko mi staci. 😝 nasa je uz taka velka ako asi 5 jazvecikov dokopy.
v dospelosti by mala byt tazsia ako ja (teda pokial dovtedy nepriberiem zopar kil). 😅

sillas
16. júl 2010

caute baby.nejako nestíham a ked stiham tak sa mi nechce... 😀

viki blahoželam k titulu, už len 2 roky ta čakaju, maš môj obdiv že to zvladaš.. 😉

ja som s detmi minuly týžden dovolenkovala, tak všetko super, boli sme v tej Viedni a myslim že tie moje a kamoškine deti /3 roky a 8,5 mesiaca/ nas celkom dobre zvladli.. 😀 😀 😀

povozili sma sa poriadne vlačikom a aj metrom, tak sa im velmi pačilo..som rada že už aj Riško je taký velký že cestu zvladne v pohode a je disciplinovaný v takom velkom meste..som s nimi spokojna, prišli nejaké hysaky ked bol unavený, trvalo to nejakých 20 minut potom sa znormalizoval. ak sa da chodime sa kupať do Madarska v stredu som s nimi bola na Teplom Vrchu, voda ma vyše 26 stupnov tak uplna parada, okolo nas ryby plavali.. 😀 😀

Lucka už vie plavať aj v bazene tak som už rada..lebo minuly rok vedela iba v jazere, v bazene nie.. 😝

ešte mam dovolenku posledný julový tyžden, neviem čo podnikneme, lebo nejako nie ja za čo 😠

konečne piatok..v nedelu mame oslavu aj Mišo a aj ja sme mali narodeniny..zase o rok starší... 😝

renca3
19. júl 2010

@sillas - tak vylet ste si uzili. 😵 teraz mas asi DPH tyzden, ze?
ved mozte vegetit na zahrade. 😎 i ked detom treba robit program stale. nasi koncia skolku 27.7., tak uz vymyslam kde pojdeme v BA, ked ich kupanie omrzi.

vierka3
24. júl 2010

Ahojte, tak ja sa zase hlasim 😉
Janka, gratulujeme k dalsiemu muskatierovi a samozrejme sa tesime s vami 😎
viki, gratulujeme k bc a prajeme vela sil na mgr 😎
my vsetko po starom...

zuzka111111
autor
1. aug 2010

Ahojte Janka gratulujem a vy ste asi nejak s tou Majkou dohodnute 😀 😀 😀
sillas ..že plavavly okolo nas ryby tak tam by ma nikto nedostal..predstava ze okolo mna preplava ryba ma dava do stavu ze zrazu zabudam ze viem plavat 😀
viki gratulujem k Bc ... mne tiez zazvonila poštarka a doručila mi papier o prijatí na VŠ ale nejake obavy mam ze to ja nevladnem ale tak skusim aspon... no neviem si to velmi predstavit..

tak my sme po orave isli ku kamoske na chatu same zenuse s detmi parada , potom k pradedkovi cela rodina jedna a druha sestra deti 6ks bola zabava ... robila som tam s nimi vsetko servitkova technika , pleteie z papiera, malovanie , dokonca som urobila kona zo sena tomu sa uz povie u mna pokrok.. 🙂

chceme ist este do chorvatska pre nelly a jej atopickemu na rukach to ma uz zas hrozne..ale Stevo moze az po 21 .8. nebude tam uz chladno? ..Ak ste boli v chorvatsk v nejakom dobrom hotely tak mi dajte vediet...

fotky zo Slavošoviec u pradedka... aj nase vytvoriky ..inak to keby ste videli ten dvor vsetko pomalované steny kamene vsetko.. 😀 😀

zuzka111111
autor
1. aug 2010

a este kym sme boli v Slavosovciach tak sme boli na skok od Jenis tak sme spolu boli v betliary tu je dokaz

renca3
6. aug 2010

@zuzka111111 - no hotove umelkyne su z vas. pekne dielka. 🙂

to pocasie je teraz nevyspytatelne. ja som bola v Chorvatsku 2x posledny augustovy tyzden a bolo teplo, aj burky a chladnejsie. ale to bolo takto aj v juli tento rok. tazko radit.

super, ze ste sa stretli s jenis. aspon ju vidime po roku na foto aj s rodinkou. 🙂

renca3
6. aug 2010

nasim tento tyzden zacali prazdniny. stihli sme hrad, lod, ZOO. dnes su u nasich a zajtra ficia na "cunder". 😎

sillas
11. aug 2010

caute baby...nejako to tu nežije...všetci si asi užívaju leto v plnom prude.. 😀

my už po dovolenke, Riško začal od pondelak chodiť do škôlky, ale iba za uplatok...ale dnes už nejako ten uplatok straca na cene, lebo už plakal a prosil ma že chce isť ku starkej, tak som mu slubila že piatok, zajtra to nejako musime to rano vydržať 😀

Zuzka...krásne vecičky ste porobili...super že ste mali čas aj na kreatívne nápady...babulky su velmi zlaté...Jenis sa stale hneva že sa tu neozýva?

Janke sa to už kráti...asi su na východe ked sa neozýva nie?

sillas
23. aug 2010

no ako vidim tu to vôbec nežije... 😠 kde ste všetky stratené????

zuzka111111
autor
23. aug 2010

no aj ja pozeram ze tu je ticho ..prazdninuju vsetky.. 😉

renca3
29. aug 2010

my sme dovolenkovali na Cypre. dobre bolo, az priliz teplo. detom sa uz ku koncu nechcelo chodit k moru. ale zase v bazene by boli namoceni cely den. 🙂
neviete ako janka? nemala teraz niekedy termin? snad da vediet, ked to bude. 😉

sillas
1. sep 2010

renca..takže vydovolenkovany...super...

Ja som cez týžden Janke písala smsku že čo a ako je s nimi a aj teda s nou,neodpísala, tak neviem....dávno sa neozvala... 😒 snad sa čoskoro ozve

tak zajtra už škola, Riško ma hnisavu anginu, tak po polroku sme chorý, vlastne jeho prva choroba doteraz mal "len" laryngitídy..tak sa liečime...
vonku riadna kosa, tak vegetíme doma na gaučíku, tak mi to ani nevadi.. 😀
Lucka od zajtra druhačka...ani veriť sa minechce, že to tak všetko ubehlo...

zuzka111111
autor
1. sep 2010

Ahojte my namiesto prveho dna v skolke ideme s jenis a lacoste do madarska 😀 na 4 dni 😀 ale to pocasie no dufajme ze sa polepsi aj ked lilka kasle brutalne tak dufam ze ju tam nedodzubkam uplne.... 😒

Janka sa ma dobre ..male babo v brusku nechce sa mu z teplucka ako vsetkym chlapcom 😀 😀 pozdravuje vas ...

ja idem balit asi zimne bundy 😀 😀 😀

jankamanikova
6. sep 2010

Ahojte kočky!
To som ja Jany. Tak chcem vam s radosťou oznámiť, že dnes o 13.00 sa nám narodil chlapček Paľko. Samozrejme, že sa nedal zahanbiť a váži 3980g a meria 51 cm. Chlap ako sa na Maníkovcov patrí. Pôrod bol z môjho pohľadu dosť rýchly... Janka mi zavolala (ja som čakal vonku na chodbe) "Jany rýchlo sa ponáhľaj prezliecť!", ja som ostošesť utekal a dobehol som práve v chvíli keď pán doktor povedal zatlačte... Potom asi viete čo nasledovalo... A chlapček bol na dve tri zatlačenia von. Ale nebolo to až také jednoduché ako to vyzerá z toho môjho pohľadu 🙂 (Janka vám asi povie viac), lebo ten doktor čo tam vtedy bol keď sa dozvedel, že mala prvý cisársky tak silou mocou len sekciu. Ale naše plus bolo v tom, že sme prišli tak tesne takže keď si ju pozrel potom už len konštatoval, že asi to pôjde prirodzene. A typujem, že to bol asi ten moment keď mi Janka zavolala, že utekaj sa prezliecť. Takže teraz sa všetci veľmi tešíme kedy už prídu domov. Takže musím zvládnuť nejakú tu chvíľku sám doma s chlapcami, ale šak už som nejaký ostrieľaný otec... 🙂)) Hlavne že sme všetci zdraví. Tak sa všetci majte a užívajte si krásne ... daždivé počasie...
Ešte raz nazdar a už sa teším kedy sa stretneme zasa...
Jany Maník - štvornásobný otec a milujúci manžel

martina236
6. sep 2010

blahozelameeeeee 🙂 . vsetko dobre...

zuzka111111
autor
6. sep 2010

jeeej supeeeer ... gratulujem rodinkee a neviem ako to robite ale ako vajce vajcu sa podobaju... 😀

renca3
7. sep 2010

gratulujeeeeem. 😵 az dnes som zaregistrovala Janyho prispevok. pekne to napisal otecko. 🙂
naozaj sa maly podoba dost na braskov. nech vam cas rychlo uteka, kym pride Janka domov. mate moj obdiv. 😉

renca3
7. sep 2010

nas skolak zahajil prve dni v skole. zatial sa mu paci, este nemali domacu ulohu. 🙂
hodila som nejake foto aj do albumu.

sillas
9. sep 2010

juuuuuj...tak toto je krásna správa v tomto upršanom počasííí...prajem vela zdravíčka hlavne a vela síla trpezlivosti /ale to vy máte/ pri vychovávaní vašich štyroch rytierov...a teda obdivujem...
Janik dakujeme za info...ja som už na vas velmi často myslela..

my sa ešte doliečujeme, od minuleho pondelak hnisava angina, teraz začal zase hrozne vykašliavať...tak snad už do konca týždna vyzdravie aby mohol do škôlky, sice ja budem mať vačšie fofry, lebo takto veget, iba Lucku nosiť a chystať do školy... 🙂 ale do pondelka to začne,...

Renca, pozdravujeme Lea...a vela uspechov v škole mu želame...nech sa vam dari...my už sme "ťažký" druhaci, zatial prebieha všetko v uplnej pohode..

sillas
9. sep 2010

A ešte našim septembrovčatkam prajem vela zdravička, štastíčka, lásky, pohodičky...radosti...uspechov.. 😉 všetkým posielam pusinky...
tak ešte raz všetko naj naj naj.

jankamanikova
14. sep 2010

Ahojte dievcata!
Tak po veeeeeeeelmi dlhom case (asi dva mesiace) som znovu tu. Niezeby som na Vas nemyslela, ale jednoducho som net a kontakt so svetom na chvilu dala bokom. Mali sme uzasne rodinne obdobie, take nase a tak sme si to vychutnavali ako sa dalo.

No, ako uz viete, mame maleho Paľka. Jany to napisal uplne uzasne - porod bol rychly, ale trochu dramaticky, kedze som s p. doktorom mala mensi dialog na pôrodnej sale 🙂 , ale vdaka Bohu, vsetko dopadlo skvele. Paľko je velmi uzasny, stale papka a spinka a kaka; chlapci su z neho nadseni. Stale ho kontroluju, pusinkuju; jednoducho akoby tu bol odjakziva. Velmi sa mu tesia a my sa tesime nasim detom ...

Ja sa citim tak, ako sa citim :o))))). Musim velmi vela lezat a oddychovat, co po Jakubkovom pôrode som bola ako vevericka. Teraz si na tu vevericku musim trochu pockat ... Ale Jany mi velmi pomaha, upratuje, vari; s chlapcami si to vychutnavaju a ked som bola v nemocnici, tak to mali uplny komfort - este aj do Patiniec s nimi isiel ...

Myslim na Vas a pozdravujem ... Inac dufam, ze stretavka bude ...

Sillas a Zuzka - vdaka sa sms ...

renca3
15. sep 2010

@jankamanikova - blahozelam este raz a zelam vela sil a zdravia. 😵

vcera som bola na navsteve u Leovho kamosa pozriet cca 2 tyzdnove babo. tiez je 4. v poradi. najstarsi je 6 r. chlapec, potom 2 dievcatka a teraz chlapcek. no, nie je to ziadna sranda so 4 detickami, ako som videla. 😝 kedze su Nemci, rodina daleko a manzel dlhsie v praci. ale tak to chceli a su stastni.

jankamanikova
15. sep 2010

Renca - to chce cas ... U nas to vyzera ako tak celkom slusne. Janik je velmi samostatny; takze pomaha, kde sa da a Matusko zatial vsetko komentuje. Ja len lezim a pozeram sa a hovorim, co treba. Viac nemozem pomoct, vsetko je zatial na Janym ... Ono to chce cas a trpezlivost ...

renca3
16. sep 2010

@jankamanikova - chodi Janik teraz do pripravky na doobedie?

a ako septemrovi skolkari? Teo ako vzdy pri vstupe do triedy protestuje. zajtra nesieme do skolky tortu, tak snad ho to bude motivovat, ze je oslavenec. inak lezie na neho choroba, uvidime ci to prekona alebo ho to zlozi.

jankamanikova
16. sep 2010

@renca3 - Janik zacal teraz chodit do predskolskej. Akurat tyzden pred pôrodom a zvlada to uzasne. Nemame zatial ziaden problem; v skolke ho chvalia, ze je velmi samostatny a sikovny. On to viac-menej berie ako samozrejmost, ze zacal chodit do skolky (aj ked radsej by chodil do skoly :o).
Rano na ôsmu ho Jany tam odvezie a na obed ho berieme domov. Este tam obeduje a potom domov ... Ked siel prvy den do skolky, doma sme mali "rodinny smutok". Matusko a Jakubko vôbec nechapali, preco Janik nie je doma. Bolo doma taaaak smutno. Tak som ich vybrala hned von, aby sa rozptylili. Janik je take slniecko, stale rozprava a je s nim veselo.
Aspon sme si vsetci uvedomili, aky je Janik pre nas dôlezity a pre chlapcov. Ked pride zo skolky, vsetci sa pekne hraju a su taki stastni, ze su spolu ...

sillas
17. sep 2010

caute baby,
renca tak nech si Teo užije narodeninový dníček...nas to čaka buduci týžden.

Janka vítam ta doma, velmi dobre sa cíta co píses, zaplavi ma plno lasky a sudrznost ked si citam tvoje prispevky, tak len pekne prispievaj aby ma depky obchadzali.. 😀
Lucka dnes nešla do školy, včera sa jej krutila hlava a mala zvýšenu teplotu už je jej lepšie, ale zostala doma so svokrou, snad to nič nebude a do pondelka bude ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre