Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

nikiarudi
27. sep 2009

no presne ja už si to tiež predstavujem a neviem sa dočkať.. 😀 😀 😀

pata31
autor
28. sep 2009

Ahojte! Tak ako sa dnes mame?
ja som v noci rodila...nastastie len v sne...asi mi tvrdlo brusko, tak sa mi snivalo, ze mi museli robit sekciu..nastastie to mala prezila, aj ked mala len pol kila 😅 ale bola to normalne drama, neviem, ci som aj neplakala zo sna 😅

nikiarudi
28. sep 2009

ahojte, tak dnes som sa po včerajšom dni konečne môhla vyrabať z domu, keďže som na PN..a jediné miesta kde sa môžem zdržovať, nakoľko nemám žiadne vychádzky, je u nás a u svokrovcou..a manžel bol včera na 24ke, tak dnes som sa konečne prešla.. ako je krásne vonku..a ja som takto týraná.. no našťastie..zajtra ráno mám kontrolu u dokiho aj s poradňou, tak dúfam, že mi povie, že sme už úplne ok..a že zruší PN... 😒

pata31
autor
28. sep 2009

Niki, to ani prechadzku nemas? a ty inaksie chodis do prace?
ja som sa bola najest doma a som plnaaaa.... 😅

desmodka
28. sep 2009

patka ty ake sny mas??? 😀 😀 😀 este ze su to len sny
niki to vobec nemas aspon na hodinky dovolene vychadzky???

pata31
autor
28. sep 2009

Caf, Desmodka...no hrozne sny...ale to mavam casto take zive sny...a uz sa mi to pomaly blizi, tak to za to...a mam aj kus obavy, aby sa nenarodila skor...tak sa mi to vsetko dokopy v noci zamotalo 😅
a ty ako? byva ti blbo? si si robila este testik??? zajtrajsok sa blizi... 😵

desmodka
28. sep 2009

patka neboj mala sa nebude ponahlat... pockaj este budes prenasat
blbo mi nebyva iba ked som hladna tak mam zaludok az v krku 😀
no veru blizi sa... a moj strach raste ☹ ☹ ale zase verim ze bude vsetko oki 😝

nikiarudi
28. sep 2009

baby, vôbec doki mi povedal, že keď hrozí pri takýchto prípadoch predčasný pôrod, tak nechce dávať vychádzky.. ☹

nikiarudi
28. sep 2009

a ešte som zabudla, do práce chodím, no robím len od 8ej do 13tej, takže pohodka.. 😉 🙂

pata31
autor
28. sep 2009

aha, Niki, no jasne...musis pekne doma sediet a nic neriskovat 😉
Desmodka, spravne, treba byt otpimista! ...to aj ja musim byt 😉 no len dufam, ze prenasat moc nebudem...tak tyzden dopredu by sa mohla mala vylodit 😵 uz to zacina byt ozaj tazsie s tym bruskom..vcera sme sli na prechadku so psikom, tak som len fucala 😅 😀

nikiarudi
29. sep 2009

no dobré ránko kočky, tak boli sme na poradni a PN nám stále trvá, až do ďalšej poradne..t.j. 20.10 😒 neviem ako tú nudu doma vydržím..aaaaaaaaaa...pomooooc.. ale zase na druhej strane, ak je to lepšie pre zdravie našej žabky, tak to nejak zvládnem.. 😉

a dnes v noci som sa skoro vôbec nevyspala lebo malá už od večera šantila ako bláznivá..a včera večer na tak silno kopla ako ešte nikdy, až som sa zľakla..ale bol to nááááááááádherný pocit.. 😵 😵 😵

pata31
autor
29. sep 2009

Ahojte, baby...
mi volala kamoska, ze dalsia kamoska, co mala termin 10.12., tak musela v nedelu porodit, lebo jej zomrelo babatko v brusku 😢 od piatku necitila pohyby a v sobotu jej prislo zle...ach...a to sme sa vo stvrtok na predporodnej smiali, ze ake ma velke brusko 😖 😖
joj, ja sa normalne bojim teraz este viac...
a asi pojdem dnes radsej k dr, bo mi tvrdlo brusko...

Niki, tak asi ma dr dovod, aby ta nechal este doma, tak radsej tak, ako by sa malo nieco stat...a kopance su super, ale teraz sa uz babo dost zvacsilo, tak to budes stale intenzivnejsie citit, najma otocky 😉

nikiarudi
29. sep 2009

no veď hej to je mi jasné.. sa z toho aj teším.. ale myslím si, že aj občasná vychádzka na čerstvom vzduchu by mi urobila fajn..nemyslíš? 😕
a to s tou tvojou kamarátkou ma mrzí, je to smutné a neviem ako by som to ja psychicky zvládla... ☹

pata31
autor
29. sep 2009

Niki..no to hej, to by ti hadam nezaskodilo, len on asi nevie dat, ze napr.kazdy druhy den mozes mat dve hodiny prechadzku...tak teda nedal radsej vobec... 😅

no ja tiez neviem, ako by som to zvladla...ona uz aspon ma jedneho syna, ale aj tak to je strasne, sa tesis na to male, co ti rastie v brusku, vsetko chystas a stane sa neico take... 😢

kleopatris
29. sep 2009

ahojky 🙂

desmoska prepac 🙂 sekla som sa v dnoch 🙂 tak ti drzim palceky este na dnes 😵

patka krasny kocik 😵 aj ja som mala moj vysnivany a nic z neho, bude to chlapec 😀
a ten tvoj sen´ 😒 nemam rada take zive sny o nasich detickach, aj ja mam potom taky zvlastny zly pocit, ze nieco nie je ok
a ta tvoja kamoska, chudatko, to je fakt hrozne 😢 a nevies asi preco jej babatko zomrelo, asi este len skumaju, ze ☹

baby a stavalo sa vam na zaciatku, ked zacali kopkat, ze kopkali ked ste jedli? ja mam pocit, ze ten moj zlatusik vstava ked ja zacnem jest 😀 a neviem, ci kope, ze sa mu to paci alebo ze ho rusim 😅

pata31
autor
29. sep 2009

Caf, Kleo...no moja tiez zacne kopat, ked jem...to za to, ze sa k babu dostavaju cukry, ci co, tak dostane vlastne davku energie, preto kope, ked jeme 😉 takze je to ok 😵
no a veru, ze nevedia, preco sa to stalo, kto vie, ci vobec zistia...

Desmodka, tak ako u dr?????????????

evulik6
29. sep 2009

ahojte zlaticka...
tak ja som doma, maly je chory...uz od piatku, bola som s nim u dokiny v piatok, ale mala dovcu a ta co ju zastupovala mala plnooo a brala len akutne stavy, tak som isla domov...v sobotu sme boli na pohotovosti, nech ho popocuvaju...nastastie ma dychanie ciste, iba hlasivky trochu KO , tak pijeme sirup, kvapky a dithiaden...vcera sme boli u nasej dr...cakala som tam s nim tri a pol hodiny kym sme sa dostali na radu...hruza...a ma byt doma cely tyzden, aby si to poriadne preliecil, nech sa mu to nevrati :(
Tak som doma...ale len do stvrtku, vo stvrtok idem do prace, muz si vezme dovcu a v piatok ho bude mat sestra...lebo by som zase prisla o premie...takze takto sa mame...

no a uz viem ako je to s tou podporou...nebudem dostavat nic, pretoze ked som bola teraz na materskej, tak za mna neplatil nikto odvody do fondu nezamestnanosti a ja tym padom nemam narok na podporu...som bola vytocena ze az...hlavne ze pred materskou som robila takmer 6 rokov a teraz mozem zacat od znovu...ach... na co tam tie kravy sedia nechapem... a najlepsie je ze som si to mohla platit sama, a je to len 2 percenta z vymeriavacieho zakladu co je strasne malicka suma...len keby som to vedela nooo... jaaaaaj

pata31
autor
29. sep 2009

Ahoj, Evulik! Tak aspon si trosku oddychnes, ked si teraz doma...no ale nech sa ti Dodko rychlo uzdravi!!!
a s tou podporou to je ozaj otras! to aj keby si robila 15rokov predtym, tak nic nedostanes? 😖

evulik6
29. sep 2009

este sa pojdem opytat tej mojej co k nej patrim, ale podla vsetkeho nie...beru sa do uvahy posledne 4 roky a 3 roky sa musia odvadzat tie odvody do fondu nezamestnanosti :(

desmodka
29. sep 2009

ahojte zienky, tak som doma od doktora, som v 5tt
je tam 4mm bodka, ja som to sice nevidela ale on ju tam videl, este to je malicke, zatial tehu nepotrdil ani nevyvratil, sliznica je vysoka, ze to je dobre, aj ta 4mm bodka ze je oki, bo som este len tyzden mi meska mrcha.... tak o tyzden idem znova

baby je to podla vas oki??? co videli u vas v 5tt????

evulik6
29. sep 2009

desmodka ahooj... moja zlata, je to uplne oki... len si tam zavcasu bola aby nieco poriadne videl...Ja som takto bola pri dadkovi a "sfungala"ma ze som prisla zavcasu... neboj sa nic, ked pojdes o tyzden tak bude vidiet lepsie 🙂

desmodka
29. sep 2009

jaaaaj evulik bodaj by si mala pravdu
a ako ta tvoja robota?? citam ze dadko je chory... evulik ty mas aku skolu vystud???

evulik6
29. sep 2009

desmodka, ta moja robota ma celkom bavi, aj ked mam VS a nie je to prace pre mna, ale bavi ma, len mi tam vadi ten zhon, to ze sa ledva stihnem vycikat, napit a pod...
Ja mam humanitne vedy vystudovane, takze na uradoch by som mohla...alebo vo firmach kde robia eticke kodexy a podobne, ale to tu velmi nefunguje...takze ja hovorim ze taku skolu na hohoho

kleopatris
29. sep 2009

desmodka ja myslim tiez ze je to ok, ja som bola na konci 6tt, alebo zaciatok 7 meho a maly bol este len malinkaty (9mm), takze o 2 tyzdne uz budete aj vy minimalne 9 mm mat a urcite uz aj srdiecko 😵

evulik to je pekne nefer...hlavne, ze urcita skupina ludi nikdy nepracovala a podporu dostavaju i tak 😠 vsetko je na hlavu postavene 😠 a teraz musis akoze 3 roky pracovat aby si nieco dostavala?!

evulik6
29. sep 2009

kleo ahooooj....no tak tez musim robit tri roky aby som mala narok na podporu alebo aspon rok aby som mala narok na matersku...myslim na tu vyssiu... a celkovo neviem ako by som mala matersku keby som ten rok neodrobila...musim si to zistit..buduci tyzden pojdem na urad a vsetko zistim!

evulik6
29. sep 2009

patka krasny kocik... super... 🙂

kleopatris
29. sep 2009

pozistuj si a nech ti poradia aj nejake triky...lebo neverim, ze sa neda aj zakon zakonne obist...a nemozes si teraz nejako priplacat, ze keby si otehu skorej ako za rok, ze by si dostavala aspon vyssiu matersku? ale je to hrozne 😠 tu v rakusku staci pol roka na vsetko, na plnu matersku, na podporu v nezamestnanosti a u nas 3 roky!!! des

evulik6
29. sep 2009

zistim kleo...ale prinajhorsom vydrzim do nejakeho leta a potom ked by som aj bola teho tak nevadi...ved kym vynosim tak rok uplynie a bude... 🙂

evulik6
29. sep 2009

kleo a tebe sa ako dari? hm? malinke poslucha? uz vies co to bude?

kleopatris
29. sep 2009

nam sa dari tak vselijak, este mna neopustilo ranne zvracanie, ale inak sa mame fajn 🙂 a uz vieme co to bude, maly maxik s pindikom 😵 sice mne srdce viac pistalo po dievcatku, ale teraz sa tesim aj na chlapca 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre