Snažilkovanie od apríla/dubna 2009

pata31
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som začať túto novú tému, pretože sa chceme snažiť od apríla o babatko...a zaujimalo by ma, čo mám ešte za tie dva mesiace spraviť a čo robíte vy, aby ste boli čo najviac fit a pripravené na tehulkovanie 😵

minix
21. apr 2009

som tu ako hlupa, ale co je skratka DPO?

barchee, uz netestuj, lebo minies majland a budes len neistejsia a neistejsia. Pozeraj sa na ten, ktory ti ukazal ANO.

januliatko1985
21. apr 2009

ahojte vsetky🙂prajem vam krasne ranko.dlho som tu nebola ,lebo nemam cas,tie vsetky vybavovacky pred svadbou,stale nieco,vcera skuska ucesu,make-upu atd....a nejako az dnes som si uvedomila ze mam 34DC a stale nic,spravila som si testik a nic neukazal ☹

januliatko1985
21. apr 2009

minix.nic si z toho nerob,ja ked som prisla na tuto a videla som vsetky tie skratky tak som z toho mala mismas 😀

minix
21. apr 2009

ahoj jani, vitaj medzi nami, konecne nie som najmladsia. 🙂

dufam, ze sa tie skratky skoro naucim. 😎

januliatko1985
21. apr 2009

ak to teraz nevide tak od nasledujuceho si zacnem merat teplotu,lebo pri nepravidelnom cykle si mozem ovulaciu tak akurat domysliet,ze kedy bude alebo keksikovat kazdy druhy den 😉 🙂 😀

januliatko1985
21. apr 2009

alebo sa ich ani nebudeme musiet ucit,ked skoro budeme tehu 😅

evulik6
21. apr 2009

hej hej tak to je sranda... kup si taky co maju najnizsiu citlivost... na kazdom to mas napisane... dobre su z dm drogerie pepino testy...take obycajne co len ocikas a hotovo... stoja nejak okolo 1,5 eura... bo maju este ine pepino testy ale ten stoji jeden raz tolko...a tie lacne mam vyskusane...su fakt dobre...este ma nesklamali... tiez si pojdem kupit do zasoby...bo minule ked som chcela tak nemali a teraz ich dostali znovu tak nakupim zo tri 😀

januliatko1985
21. apr 2009

musim si dnes testiky nakupit do zasoby,aby boli vzdy po ruke,dnes som si spravila ten rapidclear,co sa ocikava a citlivost bola 10...a bola som vcear v dm a nemali ten pepino,skoda...pojdem inde pozriet 😎
inac uz asi 5dni ma picha na lavo v podbrusku ako keby som uz uz mala dostat mrchua a nic,aj som dost unavena posledne dni,zeby nejaky priznak? 😒

pata31
autor
21. apr 2009

baby, vcerajsi vecer dopadol hrozne...sme to chceli nasim povedat, ale nejako som to zo seba nemohla dostat, potom mm mamke pri cigarete povedal, ze jej chcem nieco povedat, tak to ma nasralo, som sla do kupelky, a som revala...neviem, ci to tie tehu hormony posobia...no a potom uz som sa chcela schovat do izby, ale mamka zacala za mnou chodit, tak jej to mm povedal...no katastrofa!!! potom ma prehovorili, ze nech neplacem, ze to povieme este ocinovi...tak uz som sa potom ukludnila...ale bol to hrozny vecer, ja som bola hrozna 😖 😅 😔

evulik6
21. apr 2009

baby vraj tie rapid nie su dobre... neviem...ja som ho nemala este, tak to len z pocutia...

janulka, tak drzim palce aby si kupila dobry test a ukazal ti // 😉

minix
21. apr 2009

janu, ty sa ako dlho snazis?

pati, to bude asi celym tym vypatim...neulavilo sa ti napriek vsetkemu, ako to dopadlo? oznamit ste to fakt mohli aj lepsie, toto si mala taky hollywoodsky styl. 😎

A ja som si dnes rano prvykrat odmerala teplotu, aj ked nie som velmi este finito s mrchou.

januliatko1985
21. apr 2009

no my sa snazime od zaciatku aprila a mesiac a pol pred tym som vysadila HAK,tak uvidime,ze vraj sa to skor podari ked hned po vysadeni,ved pozri na patku jak sa im to hned podarilo...
budem teraz odskakovat,idem umyt vlasky a chystat sa do robotky a aspon mm navarit nieco ,by sa patrilo uz 😅

pata31
autor
21. apr 2009

Minix, ulavilo sa nakoniec, jasnacka...no a u nas je taka tradicia, ze sa to oznamuje zo sampanskym...tak sme potom aj to sampanske otvorili, aj ja som si dala trosinku 😉 ale bolo to ozaj dramaticke...ked ja mam obcas problem sa vymacknut, a navyse mamka stale nieco mm upomina, aj ked v dobrom, tak neviem, som mala asi aj kus obavu ci co...

ja som mala rapid testik a ukazal dobre 😉

kleopatris
21. apr 2009

patka ja ti verim, ze si bola sklamana z toho sposobu oznamenia 😒 predsa len je to nieco jedinecne a clovek si to tak krasne predstavuje a potom je realita ina, ale to nevadi, hlavne ze to vedia a su radi 😀

barchee este teda radsej nebudem gratulovat, aby som nieco nezakrikla, ale tesim sa s tebou 😉

inak k tej svadbe, my sme mali 21.6. o 14 sa mi zda, jezis ani neviem o kolkej som sa vydavala 😀 a bez omse a stacilo mi, lebo vonlu bolo strasne teplo a v kostole chladno 🙂

evulik6
21. apr 2009

no tak potom nie su zle ani rapidky... 😉

patka, to je v poho, to tie teho hormony... my sme to ozamili nasim aj svokrovcom naraz...vsetci sme boli po kope, tak sme to povedali a ja som zacala revaaat...od stastia bo aj mamka zacala a to mi stacilo... vsetci taky happy...ved prve vnucatko na oboch stranach tak si viete predstavit.. 🙂

fuuu som bola pradlo zavesit...ako je chladnooo v chladku...este chvilku pockam a pojdeme... idem sa trosku upravit nech sa ma vonku ludia neboja 😎 😀

barchee
21. apr 2009

už netestujem, aj ten druhý prúžok má jemnučkú čiaročku, takže viac neriešim :D tatinko dostal mms a hneď mi aj volal takým roztraseným hlasom....zlatý bol 😀 a ma hneď aj sprdol, že nech nikomu nič nevravím, lebo ma pozná 😅 chcem samozrejme počkať až od lekára keď pojdem, potom to povieme našim a tak 😵 idem teraz nakúpiť a uvariť niečo...strašnú chuť som dostala na vyprážaný karfiol so zemiačkami 😵 skontrolujem škôlku (mám svoje detské centrum) a idem sa domkov vytešovať...potom napíšem, akú citlivosť má ten prvý test...ten druhý so slabulinkou čiarkou sa volá Woman secret "baby" - taká ružová krabička, 2 ks sú v nej a citlivosť má 25 mIU/ml ... stál 1,34 € v lekárni .

evulik6
21. apr 2009

barche.... tak ked ti dva testy ukazalli tak potom to je urcite pravda... pockaj ake dialnice budu cez vikend... sa tesiiiim....konecne sa to rozbehlo... parada... no ktora bude dalsia hm?
manzel musel byt riadne happy... krasny darcek k sobasu... drzim palce nech ste s fazulkou ok... aj patke 😉

evulik6
21. apr 2009

baby opustam vas na chvilku..idem s dadkom von...tak zatial ahojte...pekny dnik zelam 😉

pata31
autor
21. apr 2009

Barchee, parada, budeme spolu tehulkovat 😉 😵 😵 tak sa nam to tu rozbiehaaaaaaaaaaaa 😀 😀

januliatko1985
21. apr 2009

papa a uzite si aj za mna,ja hned do robotky idem az do vecera tak si ani slniecko neuzijem....len na zastavke MHD,xixi 😵

minix
21. apr 2009

barchee, už netestuj, čo si, kašli na to, keď sú už dva, tak to zbytočne nepokúšaj, lebo čo ak sa ti na Ďalšom teste objavia čiarky tri? 😉

pati a ty ako, pohodka? ako sa citis? mama? 😲

pata31
autor
21. apr 2009

Minix, vsetko ok, stale ma trosku popichuje v podbrusku...pucim akurat ovocie do seba 😝 😀

barchee
21. apr 2009

netestujem už :D som v poho s tým 😉 no, takže tie prvé testy sa volaju Baby duo - taká zelená krabička s kamilkami na boku a citlivosť majú takú istú...teda 25 mIU v moči a 10 v sére... NO, karfiol nebude, nemali...neva, bude zeleninový šalát so syrom ateraz si idem spraviť vynikajúcu krémovú brokolicovú polievočku 🤐 mňamky 😀

kleopatris
21. apr 2009

Joj babulky, jak je vam uz dobre, za chvilu materska 🙂 . Ja som sa rozhodla, ze zacneme naostro s miminkom na nase prve vyrocie, vtedy by som mala mat aj ovu, tak to skusime 😀

minix
21. apr 2009

joooj, baby, ja este tak cca tyzden do ovulky a potom to skusime, ale budem potrebovat Vasu pomoc, nie pri vyrobe, ale pri nacasovani. 🙂

karfiol by som si dala taky domaci mnamkovy. Brokolicu ani nie, minule mi ta moja polievka nejak zhorkla a bola hnusna.

kleo, kedy mate to prve vyrocie?

evulik6
21. apr 2009

ahojte tak uz som spat pri vas.... boli sme sa pohrat vonku, napapali sme sa a uz som pri vas...dadko teraz ma program...zase lazy town a potom mozno aj zaspinka... v lepsom pripade...ak ano tak si aj ja asi zdriemnem, nejaka som dnes uz zmordovana ...

kleo, tak to je supis... drzim palce...

minix
21. apr 2009

baby, ja vam zavidim najviac to, ze si mozte doma po obede schrupnut, co by som ja za to dala....a aj dnes....nejak som zmorena.

kleopatris
21. apr 2009

aj ja som velmi unavena posledne dni, ale mozno z toho tepla, u nas v kancli je priserne teplo, klima este neni zapnuta a my kapeme teplom 😖

vyrocie mame az 21.6., ale 10. mam zubara a ten mi dava injekciu na omrtvenie, lebo je to vacsi zakrok, tak chcem az potom, aby som to pripadne mimi nezdrogovala hned na zaciatku 😀

inak len tak odveci, ja som vam teraz citala v casopise Zdravie o epiduralke...no nic moc teda, ze vela deti sa potom narodi takych, ze nonstop placu a nespia ... brrr az som sa zlakla. No a ze ak by sa dietatko narodilo do 5 minut po podani tak je to ok, ale ze tym ze to trva dlhsie dostane do pecene a mozgu dost vela narkotik, co ovplyvnuje nakratko nervove bunky v mozgu a z toho moze byt babatko nespave. No dalsi plus bod proti epiduralke 😉

kleopatris
21. apr 2009

je to aj na nete keby vas zaujimalo 🙂
http://zdravie.pluska.sk/zdravie/mama-a-dieta/b...

evulik6
21. apr 2009

nooo minix mozme ako mozme... ja ani nie... moj krpcek uz spat nechce asi pol roka takze je to zabava... niekedy si pospi ale to je viacmenej vynimocne..... ked bol malicky tak som niekedy aj ja spala...ak som nemala inu robotu...bo on toho nikdy vela nenaspal, tak som po vacsine zehlila, varila, upratovala a tak dokola....inak este stale neprespi celu noc...ide ma mrdnut z toho...uz neviem ako na to... za jeho dva roky aj styri mesiaciky spal celu noc asi dva-tri krat... viac urcite nie... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre