Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janus32
15. aug 2011

@stanka26 Aha,tvoj muz chodil so mnou do triedy na zakladke 😵 ale len prve rocniky 😉

janus32
15. aug 2011

@drimajova no moja ani my sme nikam nechodili,lebo mala bola take vrestadlo 😠 katastrofa ☹ teraz je to uz lepsie-no ved uz ma 4roky 😀

stanka26
15. aug 2011

@libka1 hej cudziemu,chcela dať tatinovi ale nezhodli sa tak išli na krížovú operáciu s cudzími ľuďmi. tu je článok o tom ako sa to všetko stalo. http://kamencayova.blog.sme.sk/c/256659/Najvacs...

nechce sa mi to tu rozpisovať lebo je to veľmi nadlho. tak kto chce nech si prečíta

margareta76
15. aug 2011

@stanka26 Clanok som si precitala (aj ten uvodny) a mozem povedat, ze klobuk dole. OBDIVUJEM takych ludi ako je tvoja mamicka. Drzim velmi, velmi palce nech sa cim skor najde vhodny darca pre tvojho ocka a samozrejme nech transplantacia dopadne uspesne - s prijatim darovanej oblicky.

stanka26
15. aug 2011

@margareta76 ďakujem veľmi pekne.No dúfame že do tretice sa všetko podarený,lebo už mal dve neúspešné transplantácie

mia.k
15. aug 2011

@lumistri možno to tak nie je s tými kĺbikmi,lebo v ordinačných hodinách pred ambulanciou to napísané nemajú. Tak mi povedala sestrička u detskej dr. No a čo sa tej škôlky týka,riaditeľka povedala aby sme prišli koncom augusta,takže presný termín asi nie je.
@drimajova skús sa pozrieť v tom záhradnpm centre v Piešťanoch pri priori,tam majú celkom velký sortiment, veď vy chodievate do PN k lekárke,tak skús tam mrknúť.

mia.k
15. aug 2011

@stanka26 prečítala som si aj ja ten článok a musím povedať,že je to úžasné,čo spravila tvoja mama a ten druhý darca! Mrzí ma,že to tvojmu tatovi nedopadlo dobre a želám mu, nech mu to už na tretí raz víde. 😉

stanka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margareta76
17. aug 2011

Ahojte. Poprosili ma, aby som sa Vás spýtala na Váš názor ohľadom ideálneho umiestnenia obchodu v HC. Chceli by vedieť takú zlatú strednú cestu - ulicu 🙂 Najlepšia kombinácia by bola blízkosť centra (výhoda pre peších) plus parkovanie pre autá.
- ulica od kruháča po cintorín ( ulica SNP) - zaujímavá, len vyššie prenájmy
- pešia zóna nevýhoda pre autá - možno koniec pešej zóny
- kocková ulica - je možno taká zlatá cesta
Ostatné ulice - Hlohova, na námestí okolo kostola, v blízkosti pošty... viac-menej ani nepoznám.
Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za Vaše názory a tipy 🙂

libka1
17. aug 2011

@margareta76 kockova alebo mozno Hlohova, ale co najblizsie ku kruhacu 😉 zavisi aj od toho co by to bol za obchod 😉 ked nieco specializovane, tak clovek zajde aj dalej, ked nieco standardne, coho je tu viac, tak aby bol co najviac na ociach...

libka1
17. aug 2011

nechystate sa niekdo dnes sem? malo by to byť o 17.00 hod 😉

17. 08. 2011 - divadelné predstavenie "Kocúr v čižmách" a mažoretky "Sašetky"
- podujatie pre deti s rodičmi

pusinqa
17. aug 2011

@libka1 my asi pôjdeme išli by sme sa radšej svokrovcom kúpať ale svokor je odcestovaný a mne sa nechce tískať julku a kočík do kopca a dáko tam potom obskakovať obe deti, tak asi radšej do mesta vybehneme

pusinqa
17. aug 2011

@margareta76 no ako píše libka záleží že čo, presne ak je to špeci že také v Hc nie je, človek prejde za obchodom ak ho dobre spropaguješ, ak to nie je niečo také tak radšej viac na očiach, kocková je podľa mňa celkom fajn ulica a tuším sú tam teraz aj voľné priestory

libka1
19. aug 2011

Napadlo ma ze sem pridam toto, mozno niekoho zaujme 😉
http://www.rancgalanta.sk/
ta rozlucka s modrym letom vyzera zaujimavo, len tam bude asi vela ludi, aj ked som nevidela ze by tomu robili nejaku reklamu moc... nam sa tam pacilo ked sme tam boli, ale vtedy tam bolo tichucko a malo ludi 😉

margareta76
19. aug 2011

@libka1 @pusinqa Dakujem Vam pekne za Vase nazory ohladom umiestnenia obchodu v HC 😉
Ja som sa dnes docitala, ze v TT je v tychto dnoch folklorny festival Trnavska brana http://www.trnava-live.sk/2011/08/09/blizi-sa-f.... Mozme ist trosku rodinky vyvetrat 🙂

libka1
24. aug 2011

kde ste vsetci? urcite sa kupete 😀

pusinqa
25. aug 2011

@libka1 no doliečujeme angínu 😝 a riešim zlé výsledky julky na imunitu nechápem po roku liečby čo bola ozaj aj menej chorá to má výrazne zas zhoršené 😝

libka1
26. aug 2011

@pusinqa no to nie su moc dobre spravy a hlavne teraz pred septembrom... ja sa tiez bojim co nastane ked nastupi do skolky, nastastie budem doma, takze to bude podstatne lahsie, ale aj tak nechcem aby si toho tolko vytrpela ako minuly rok ☹
nerozmyslala si nad tym ze by ste poziadali doktorku nech vas posle niekde do klimatickych kupelov? ja viem ze je to tazke ked mas aj druhe babo, ale mozno by to stalo zato, alebo by s nou isiel muz ci babka... po tolkej liecbe a hlavne cez leto aby to mala este horsie? to je divne... 😖 😝

pusinqa
26. aug 2011

no veru to nie je nič moc, najhoršie že ja sa teraz k lekárke ani nedostanem lebo skrátka nemám ako a nemám kam dať deti kým je julka ešte chorá nemôžem ju tam vláčiť s nami, pôjde len mm a tomu som síce spísala otázky aj že ako sa jej to mohlo napriek liečbe pri ktorej bola trošku menej chorá aj menej ATB mala zhoršiť a aj čo môžeme pre ňu iné ešte robiť okrem liekov aby sa to zlepšilo ale neviem či mu len nepredpíšu lieky a keď sa aj dostane dnu no vieš chlap u detského lekára 😝 a inak boli sme pri mori, tam bola v pohode, no uvidíme, šťastie že som doma tak si ju môžem nechať keď bude treba
ty sa ako cítiš? dobre ti to odsýpa 🙂

libka1
26. aug 2011

@pusinqa ja este 12 pracovnych dni a uz budem doma, tak sa tesim, uz zacinam byt unavena moc 😅 inac v pohode, uz sa tesim na babatenko... akurat som ti nakukla do profilu a cumim ze tinka ma uz 10 mesiacov.... ved len teraz nedavno si tu pisala ze ste naspat z porodnice... no nenormalne to leti, najviac to je fakt vidiet ked ma clovek deti, dovtedy to take rychle nebolo 😅
aj moj muz bol s malou sam u imunologicky lebo som bola v rusku a nechcela som jej presuvat termin ked sme tak dlho cakali... a tiez isiel so zoznamom otazok, nastastie sa ich aj spytal 😀 ale nam nezistili znizenu imuniti. tak uvidime, mame prist iba keby ta chorobnost pretrvavala... dufam ze tam uz nepojdeme 😅

lumistri
26. aug 2011

@mia.k tak uz su zoznamy v skolke som bola pozriet.. ale tusim nebudu spolu v triede..
toho druheho pojdeme pozriet (ak budeme v HC) potom sa dohodneme na nejakom case, este budem sledovat aj stranku ci tam nenapisu nejake novinky..
mimochodom sa uz aj tesim ze ide do skolky bo si potrebujem trochu od neho oddychnut.. som hrozna matka, ze?! 😖

mia.k
27. aug 2011

@lumistri vôbec nie si hrozná matka,veď aj ty si človek a nie nejaký robot na baterky,takže máš právo byť unavená a chcieť si oddýchnuť. Ja tiež už potrebujem,aby išiel Ben do škôlky, lebo vyžaduje aby som mu venovala veľa času,ale teraz keď už začíname s príkrmami u Filipka,tak budem rada,keď budem mať na Filipka viacej času,lebo on je dosť zlý jedák,tak to bude s tým jedením dosť ťažké,tak nech máme aspoň klud. Inak ten čas ozaj rýchlo letí, eštelen prednedávnom sa Filipko narodil a už začíname s príkrmami. 🙂 No ale nejak mu to nešmakuje,vyplúva mi to a jeduje sa,tak to nebude s ním také jednoduché ako to bolo s Benom.

libka1
30. aug 2011

@lumistri aj mna sa kolega pytal ze ci teraz ked idem na matersku babulu vyberiem zo skolky a ked som povedala ze nie tak na mna tak divno cumel... 😅
nevyberiem, lebo ad 1 sa tam tesi, ad 2 aj ja sa tesim ze budem mat cas aj na druhe dieta, ad 3 nech si kazdy mysli co chce, je mi to uplne jedno, hlavne ze nam to bude vyhovovat 😉 takze to aka si matka by som neriesila, kebyze ides do prace a nemas druhe dieta tak inu moznost nemas, toto je len vyhoda ze si mozes vdaka druhemu dietatu vybrat medzi 2 moznostami a ked si sa rozhodla dat ho do skolky tak vies preco to robis 😉 ...
okrem toho aj ked su tie zaciatky v skolke tazke a aj ked niekto zastava nazor ze dieta ma byt pri matke pomaly do 6 rokov a spolocnost nepotrebuje, ja mozem povedat len tolko ze evke skolka prospieva v urcitych smeroch... cele prazdniny pocuvam ako sa tesi na adelku, tak dufam ze im to bude klapat tak ako doteraz a budu stale take dobre kamosky kedze sa 2 mesiace nevideli 😵 okrem toho sa tam naucila kopec veci, co by som ju ja doma nenaucila (a aby to tak idealne nevyzeralo tak aj vselijakych zlozvykov ☹, ale aj tak prevladaju pozitiva)a vobec nie ked uz budem mat druhe skvrna za chrbtom 😉 a je obrovske plus ze budem na materskej a ked bud chora budem ju moct vybrat zo skolky kedy chcem, tak si to uzivaj ze budes mat konecne chvilu casu aj pre seba (mozno 😅 , kedze neviem ako mas narocnu anicku 🙂 ) a neries aka si matka, pre tvoje deti urcite ta najlepsia 😵

@mia.k vy uz papate prikrmy, jejda, to ale leti...

margareta76
30. aug 2011

Ahojte. To ci dat alebo nedat dieta do skolky je kazdeho sukromna vec. Ja osobne mam momentalne dvoch doma a o chvilu budem mat troch 🙂 A tiez sa to niektorym ludom z mojho okolia nepaci. Kolko ludi tolko chuti 😉

mia.k
30. aug 2011

@margareta76 čo sa na tom môže niekomu nepáčiť,nechápem.
Dnes sme boli s Filipkom zase na očkovaní-chudátenko moje-dúfam,že to šťastlivo a bez následkov tentokrát dopadne. A inak váži presne tolko isto ako Benjamín v jeho veku. Váži 7500g a presne som tušila,že tolko bude vážiť,lebo ja mám kopirákové deti. 😀
@lumistri dnes som išla okolo škôlky,tak som sa tam zastavila a bola som pozrieť aj triedu kde bude Ben chodiť a rozprávala som sa aj s jeho triednou,takže ja už mám škôlku omrknutú. A mala si pravdu,naši nebudú chodiť spolu do triedy.

mia.k
30. aug 2011

Pridávam fotky moji štuplíkov približne v tom istom veku...ako by ich jedna mater mala. 😀

pusinqa
30. aug 2011

@mia.k pánečku, iná podoba 😕

libka1
31. aug 2011

@mia.k ben je ten nalavo??? su ako dvojicky 😅 😅

stanka26
31. aug 2011

@mia.k ahoj.môžeš byť spokojná Ben bude mať veľmi dobré učiteľky, Sabínka ich mala minulý školský rok a veľmi som si s nimi rozumela. 🙂 🙂

@lumistri takže naši chlapci budú v škôlke spolu ,hádam sa budeme stretávať 🙂

lumistri
31. aug 2011

@mia.k naozaj sa strasne podobaju, hotove dvojicky.. zlaty su 🙂
my sme boli minulu stredu a mala vazi 6150g, maly ked mal 3 mesiace vazil 7250g.. 🙂 tiez nas ockovali chuda, tak strasne plakala, asi poslem nabuduce joza, bo ja to dako zle znasam, chudatko malicke.. 🤐 s prikrmamy sme este nezacali, bo je plne kojena. tak naskor po 6 mesiaci, teda ak mi nepovie inak doktorka, ale zatial jej to zrejme staci..
inac ked som bola pozriet v skolke minuly tyzden sme sa rozpravali s ucitelkou co bude mat Ben, bola velmi mila, tak naozaj moze byt spokojny. dufam ze aj my budeme mat taku zlatu ucitelku 😉

@libka1 dik za pochopenie, som rada ze to viac ludi tak vnima. ja som strasny nervak a najma ked obaja chcu nieco naraz.. hlavne ked mala reve ze uz chce papat a jojovi musim utriet zadok a umyt ruky.. uz andula nespava tolko ako zo zaciatku a zacina sa dvihat, a chce vidiet co sa kde deje, tak som rada ze budem mat na nu viac casu. a ty ako? babo rastie, som ta dlho nevidela.. sa ti to uz krati 🙂 kedy nastupujes na matersku?

@margareta76 obdivujem ta ze zvladas dve deti a za chvilu tretie.. ja mam doma taky bordel, vsade su hracky a veci 😀 ked cez obed obaja spia som rada ze sa najem a dam si kavu a vobec sa mi nechce to ukladat, bo viem ze ked maly vstane o 5 minut to bude zase vsetko rozhadzane.. aj preto sa tesim ze ide do skolky, aspon tu bude vacsi poriadok. a chcela som ho dat aj preto aby sa viac osamostatnil a vychytal choroby, posilnil imunitu, aby nebyval chory ked pojde uz do skoly.

@stanka26 tak budu spoluziaci 😵 a je tam viac chlapcov ako dievcat, ze? dufam ze sa nebudu klbcit, chlapciska 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre