Snažilky, tehulky, mamuľky z Hlohovca. Ste tu nejaké?

bambi02
15. okt 2008

ahojte babušky...je tu niekto aj z Hlohovca? vidím tu samé Piešťany a okolie i ďaleké zahraničie, ale Hlohovec akoby nebol....tak trošku "závidím" - samozrejme v dobrom babenkám čo sa i stretávajú, rozprávajú si boliestky i radôstky a tak.... ozvite sa 🙂

janetina
17. mar 2009

coooooo? mary sa rozisla coooo???????, a ako Andrjka padnuta na hlavu, ja ju moc nepoznam???? 😀

ddadusa
17. mar 2009

Aj nám bol farár vysvatit dom a nakoniec povedal že taký pekný nový dom tam by patrilo aj nové babatko. No a čo sa nestalo, do roka tam aj bolo. Už nevysvacujeme.

janetina
17. mar 2009

a do ZS chodia v dedine?

ddadusa
17. mar 2009

no moc padnutá na hlavu. Ale verejne o nej iba v dobrom

janetina
17. mar 2009

jasne uz sa nepytam 🤐 😀

ddadusa
17. mar 2009

Chodia do hc na podzámsku to je pri pánskej

janetina
17. mar 2009

aha takze ich nosite kazde ranko...aj nad tym uvazujem..i ked priskoro...len si zbieram informacie ci to nie je nerozumne,,,ale uz si druha co pise ze je normalne...Tvoji maly Ti tam aj zacali myslim chodit to si pamatam ako ste chodili ked ste este boli v Hc...
Moja sestra byva v PN je tam vyborna ZS a deti tam chodia aj z blizkych dedin....

ddadusa
17. mar 2009

no dodo robí v pn takže ich ráno vozí a poobede idem pre nich ja, niekedy on z roboty. prwe nás je to už normál. tu aj tak nie je škola a na dedinu by som ich ani nedala,

janetina
17. mar 2009

ano aj tak uvazujem 😀
no s tym vysvatenim si ma zmiatla.... 😀 😀 😀 😀 ze by??? radsej pockam nech je to planovane 😀 😀 😀 😀 rodicovstvo

libka1
17. mar 2009

janetina ty by si chcela drobca vozit az do piestan? ci zle som to pochopila? asi hej 😅

janetina
17. mar 2009

nie nie len neviem ak je tu ZS a kde budeme pracovat raz a ci nasi by ho nevodili prve roky zo skoly ak by sme boli mimi dom

libka1
17. mar 2009

uz chniapem 😉

janetina
17. mar 2009

😉

mia.k
17. mar 2009

janetina,a ktorú ZŠ v PN si myslela?
dadusa,v ktorej dedine ty bývaš,ak sa smiem spýtať?

janetina
17. mar 2009

mia myslim VI ZS 😉 ale mozno su aj lepsie ale oproti Hc si ju moje krsniatko chvalilo 😉

janetina
17. mar 2009

mia.k co si niekde v PN ucila?

mia.k
17. mar 2009

janetina,neučila,ale sa učila,na V.ZŠ,a s tou VI ZŠ si ma teraz zaskočila,lebo pokiaľ viem tak taká tam nie je,alebo žeby mi niečo uniklo? Môžeš mi prosím ťa popísať kde sa nachádza?

janetina
17. mar 2009

jaj prepac pomylila som sa do HC chodila na VI, tato je na Komenskeho v Pn myslim ze V?

mia.k
17. mar 2009

Veď preto. Na komenského je sedmička. No je to v celku dobrá škola...

janetina
17. mar 2009

hmmm to cislo som poplietla 😀 😀 vsak som na MD to mozem 😀 😀 😀 😀
ma lepsiu ucitelku a aj viac aktivit oproti HC chodila na spominanu VI v Hc...
celkovo skoly su este aj pre mna velmi daleko ale aj tak v Leopolodve je to ako nevie nikto???

libka1
18. mar 2009

To neviem, ale kym ti maly pojde do skoly 100x sa to zmeni... Muzovej kolegyne mama je v lepisi tusim zastupkyna riaditelky alebo riaditelka, teraz neviem ktore z toho... 😅
K tomu vodeniu do skolky/skoly, prave preto som rada ze byvame v HC,ked sme boli v Petrzalke a ja som robila na Slovnafte, kde som sa kazdy den trepala domov v zapche hodinu a pol cez pristavny most, predstava ze este budem chodit pre dieta do skolky 😝 Pritom za normalnych podmienok je to trasa ktoru autom spravis za 10 minut. Momentalne pracujeme obaja v HC, klop, klop, klop, takze chodenie pre dieta by bola lahodka, to sa moze hocikedy sice zmenit, ale dufam, ze to takto co najdlhsie vydrzi 😀 no teraz som to hadam nezariekla...

libka1
18. mar 2009

jej slnko, tusim zas vybehneme von hned ako sa mala zobudi, kedze standardom zacina byt poobednajsi dazd... 😝 chcem nazbierat medvedi cesnak v panskej, mnam... zvyknete ho niekto zbierat? ak ano na co vsetko ho pouzivate?

ddadusa
18. mar 2009

Mne raz jedna poradila že si mám medvedí cesnak naložiť do nejakého alkoholu, nechať vyluhovať niekoľko týždnov a každé ráno si dať za lyžicu. Vraj pomáha na žalúdok. Ale nedalo sa, bolo to príšerné.
Aj v hc je taký vetrisko?

libka1
18. mar 2009

Momentalne nie, ale okolo 10 v noci tu vsetko buchalo a trieskalo, normalne som nevedela zaspat ze nam okno vyrazi 😝

libka1
18. mar 2009
janetina
18. mar 2009

breee raanko u nas tiez fuukalo vecer priserne vsetko som povypinla myslim spotrebice....lebo vcera cez den nam vsetko vyhodilo,,,tu elektrinu furt vypinaju uz to nechapem..... a nemame este nadimenzovane istice na nove spotrebice tak radsej nech mi ide net 🙂 v obyvke... 😉
no my budeme odkazany na dochadzanie do prace takze je to ine...mm ho rano zavezie na 08 to sa da ale potom asi nasi....a tak isto aj do skoly....raz
clovek uz bude zachvilu nuteny rozmyslat ked to bude este len fazulka nad skolkou 😒 ...je to uhnute,,,asi za to moze baby boom a minumum takychto zariadeni prisposobenych aj inym pracovnym casom rodicov ktory dochadzaju....
inak teraz je tu kraaaasne slniecko

libka1
18. mar 2009

Ja som napr. prekvapena ze tu vobec nie su jasle... niezeby som tam chcela dat malu, to ani nahodou, ale aj tak je to divne 😒 akurat minule hovorili v telke o BB ze je tam nedostatok skolok a ze niektore mamicky maju problem umiestnit deti... decka ktore maju menej ako 3 roky im vobec nechcu zobrat 😝
Aky je vlastne vek dietata odkedy moze ist do skolky? Alebo od coho to zavisi?

kankam
18. mar 2009

🙂 libka viem že medvedi cesnak je liečivý, ale že na také všelijaké choroby pôsobí som nevedela, musím dať svokre ... Ideš teraz ráno tam ?

Inak fúka aj teraz dosť, ale to čo bolo večer to bolo teda riadne aj hlásili varovanie, že hlavne na liptove a okolie to malo byť nejaké fakt silné ...

A tie škôlky, tiež si to zatiaľ neviem predstaviť ako to bude, ale je fakt, že detí sa rodí stále viac a škôlok nie je toľko veď nebolo detí, tak ich porušili a tiež viem, že kým nepracuješ, nechcú ti dieťa zobrať a ako si má to dieťa zvyknúť na škôlku a ty neodchádzať z roboty do ktorej si sa práve vrátila alebo do novej nastúpila tiež neviem a babka vtedy nepomôže, urevané dieťa chce mamu, alebo tata, najlepšie mamu ... ☹ 😒

kankam
18. mar 2009

vraj berú od 2 rokov, ale musí sa dieťa vedieť vypýtať cikať a to vie málo detí, moja segra to pred 2 rokmi robila tak, že sa hlásila s malým do škôlky, ale v priebehu roka jej ho už nezobrali, tak sa nahlásila od Septembra to už mal malý 3 r.aj 3 mes. Vo Februári nastúpila do roboty a varovali jej ho moji rodičia až do toho septembra, potom už len keď bol nejaký problém, že už nebola na očr a ešte bol chrchlavý, tak aby nekašlal na deti v škôlke ...

ddadusa
18. mar 2009

Babenky, pozerala som si staré písanička aby som mala predstavu kto ste. Ja som bývala zaslobodna na michalskej kde ty libka? Miu poznám asi z videnie ak má taký pekný kočík s rukovatami ako golfové palice. Ciarku poznám spred kostola, aj ja tam chodím v nedelu a stále vyrušujem s kamarátkou. Takže na budúce už budem vedieť kto si. No a alionušku, sme trochu susedy. Ja teraz bývam v merašicach tak trochu tvoj smer na topoľčany. Cás chodím do pn.A dnes ráno som plakala a nedalo sa to zastaviť keď som si čítala ten tvoj príbeh. My sme zažili niečo podobné, nestalo sa to mne ale mojej sestre a ja som to neprehltla dodnes. Od pôrodu do konca jeho 3 mesiačikov s ním bola iba po nemocniciach a aj tak sa mu nedalo pomôcť. Každý den cítim že je aspon chvíločku s nami a ked vidím malú vždy si na neho spomeniem. A preto sa o nu strašne bojím. Ja byť maminou ktorej sa to stane ja sa s tým nevyrovnám a neprežila by som tú bolesť. Preto také maminy strašne obdivujem. Si v mojich očiach strašne silná a veľká žena. Obdivujem ťa za to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre