Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

alinka189
24. aug 2008

paskova, na stredných podbrezinách....a veru tiež nedám za koč viac ako 10000, aj to sa mi zdá vela. a ako wejka píše, tie čo sa mi páčia sú velmi ťažké a ja tiež "slabšej konštrukcie" 😀
no ved uvidíme

tanika, no vitaaaaaj. konečne si sa ozvala....ako sa máš? ako pokračujete?

zrzuska
24. aug 2008

ahojte.

musim sa polepsit a sem tam sem nazriet. hehe
chytro kym drahy nepride 😀

lossik inak praktizujem tvoju metodu uspavania a na ameli zabera. hehe
myslim to ako si jej hovorila ze veeeeelmi sa chce nellynke spinkat.....
ameli mi tak dnes zaspala.

jastericka vyskusaj aj ty. ja som ju mala najprv na prse a potom som jej dala cumlik a tak som jej suskala a hladkala ju. skus. zaspala na rukach. no a co. ale rychlo. a bol klud. teraz je taka dobrucka. ziiira na telku 😀

nooooooooo druhe stretko by bolo fajn. a mohli by sme ho spojit aj s druhou temou babatka a maminky z LM 😉
len asi by sme si museli rezervovat celu cukrosku. hihi. ale to nevadi 😅

alinka189
24. aug 2008

no vitaj zrzuska, veru, že sa tu aj zastavíš 😉
to je sranda, že ti Ameli tak zaspala ako Nelly Tani....dobre vedieť do budúcnosti 🙂
a veru celú cukrošku 😀 ale nie tam kde sme boli, lebo tam nefunguje čo má....však sloniček??? 😀

paskova
24. aug 2008

alinka189: my sme byvali tez na Podbrezkach, ale uz 2 roky byvame v centre a veru je to omnoho lepsie. A k tym kocikom este, mna ani nenapadlo, ze tie kociky mozu byt aj tazsie, a kedze mam uz konecne 50 kg tiez sa budem musiet poobzerat po nejakych lahsich. 😀

slonicek
24. aug 2008

no áno Alinka máš pravdu musíme urobiť stretko v nejakej lepšej cukrárni kde budu toalety ale nakoniec sme to vydržali ,nie? 🙂

vejinka
24. aug 2008

jak to ze tam neboli toalety??? sak to je cordoba nie? aspom spoznavam podla fotiek..a tam urcite viem ze toalety su..iba ak by boli zatvorene ale to si staci vypytat kluc..alebo je to na automat a plati sa 5 sk..teraz neviem 😖

weja
24. aug 2008

tanika - no dufam, ze druhe stretko si uz nenechas ujst... 😉 nech vieme, co mas nove...

alinka - potom uz len nejakeho cernoska ku nam, co nam bude tazky kocik vsade vlacit 😀 to som povedala aj drahemu... ale on mi to nastastie uzna, tak ten vyber nechal na mna... este to musim asi riadne zbehat, popozerat a vygooglit, co sa da 😀
ale ked si citam v niektorych diskusiach, ze sa baby bavia o kociku, ktory realne stoji takmer 30 tis., tak to ja musim navstevovat asi ine diskusie... 😅

zrzuska - takze uz vieme, co plati na tie vase deturence - sugescia... 😀 staci, ze im vsugerujete, ze sa im chce veeeelmi spinkat a uz su k.o. 😉

vejinka - no toalety tam sice boli, ale nefunkcne... 😖 takze skvely "servis".... 😠

jastericka
24. aug 2008

ahojte, jééj, ako ste tu veľa popísali 😀 , vy klebetnice 😀 😀 😀 😅

nooo, vyskúšam aj ja tú metódu sugescie 😀 , ale neviem -neviem, Tinka nechce cumlík, naťahuje ju 😀 , ale vyskúšam, každá rada nad zlato
Luci, dnes sme boli vonku v kočíku, tak 3/4 hodinu revala, hrooozne, všetci po nás kukali, bolo aj mne do revu....potom ju Miško zobral na ruky a po pol hodine zaspala, opatrne ju preložil do kočíka, no vyspala pol hodinky, ale aspoň bola na vzduchu
😒 .
Len ja by som ju nevládala tak dlho nosiť, kým nezaspí, veď už má 7,6kg, ako lila z bábätiek LM píše, pomooooc, je veeľmi ťažká už.

Dobre, tak jedno stretko môže byť pred Kaufláčom, druhé na Podbrezkách, tretie na Nábreží (koník beží) a štvrté v Pribyline a piate v Hrádku, dobre? nezabudla som niečo? 😀

Idem kukať záverečný ceremoniál OH 2008 papa 🙂

zuzana24
24. aug 2008

evi neboj po roku ti uz tak priberat nebude 😀 my mame 15mesiacov (uz taha na 16) a vazime 9,11kg.a horsie je ze teraz ako berieme antibiotika mi moc ani papat nechce ☹

jastericka
25. aug 2008

zuzi a ešte sa kojkáte? už je Saške lepšie?

alinka189
25. aug 2008

slonicek, to hej, ale ako sa vraví LTT 😀

weji, no zbohom...30 tis.??? to nie sú pre nás diskusie... 😖 ja tiež neviem čo idem vymyslieť, ale to sa mi zdá veeelmi vela.

vejinka, veru tak....iba pánsky fungoval a v priore už zavreté 😠 Sa môžu hanbiť, na takú velkú cukrošku a toto...

jastericka....ja súhlasím s tými piatimi stretkami 😉

zuzana24
25. aug 2008

evi uz nie kojila som ju do 13 mesiaca,a lepsie nam je uz co sa tyka teploty ale dnes boli na kontrole a hrdlo ma stale zapalene takze sa jej neda ani dobre papat bo ju to stale boli.dokina povedala ze este zajtra a pak to uz bude ok a do stvrtka berieme este antibiotika.a potom pojdeme lossicata kuk uz sa dlho slubujeme 😀

zrzuska
25. aug 2008

cafte kocky.

ja som dnes k.o. 😖 fuuuu cely den som riadila odusu. odmrazovala som prvykrat mraziak. iba co som nadavala lebo som bola sama doma. ameli revala odusu co sa srdila ze ju nevezmem na ruky a mraziak kvaaaaapal a kvaaaaapal a ten lad nie a nie odobrat. ale nakoniec to dobre dopadlo.
dnes ameli boleli zubky. cez den sa mi aj zdalo ze uz su von ale to sa mi len zdalo. ale uz tam vidno take biele zvrchu takze tipujem ze uz to dlho nepotrva a vyzera to tak ze jej idu oba naraz 😨

evka ja viem ako ti je. ja uz som bola zufala. ja som to riesila vzdy manducou, aj ked bolo teplo. tam som ju dala a zaspala a potom som ju dala do kocika. no ale ked sa ti tam zle dava. ja som si ju vedela dat postojacky a sama hocikde do nej. ale uz by si ju mozno mohla dat aj bez tej novorodeneckej vlozky a ja som si davala na popruh co je na pleci plienku aby ju to netlacilo a neoskieralo 😉 lebo to mala tak v tvaricke.
ale fakt ta mozem potesit ze sa to bude uz len lepsit. my sme zatial na tom tak, ze chodime von okolo obeda a to tak ze doobeda si ameli pospi v postielke a kym sa najeme obe a vymotkame von tak prejdu aj dve hodky a tak ideme von a to ameli spokojne sedi v kociku a obzera a potom zalomi. no poobede ked s nou idem tak sice posedi v kociku ale uz ju to nejako nebavi a nosim ju zas. no co uz. ale je to lepsie.

zuzka drzkajte sa a ryyyyychlo uzdravte 😉

joooooooooj tooooolko stretiek. to beriem aj ja 😀

co vravite na tesco? my sme tam malej kupili tricka. sa mi celkom pacili a dobre ceny boli. ale chystam sa do detickova na nakup. treba jej gate, aj jesennu bundu a tak. 🙂 tak sa uz vytesujem 😅 rada jej nakupujem veci. aj ked mame vela zdedenych a tie potom davam rovno prec. aj tak jej vzdy daco kupim. 😅

weja
26. aug 2008

fiiiha... tolko stretiek... som za, ale za podmienok: nech tam maju dobre kolace a fungujuce wc 😀
inak my sme sa do Tesca este ani nedostali... ked sme videli to plne parkovisko, tak nas skoro vyvratilo... pekne sme sa otocili a sli sme do Kauflandu 😅 tam sme nakupili raz-dva, ja totiz neznasam take masovky 😝 takze najblizsie sa pojdeme pozriet asi az ked ten prvotny osial trochu opadne... 😀

paskova
26. aug 2008

ahojte, ja som bola vcera v Tescu, a vobec tam nebolo vela ludi. Neodolala som a nakupila som pre babatko zopar veciciek, maju tam krasny vyber a priatelne ceny. 🙂

alinka189
26. aug 2008

weja aj my tak...ale dnes ideme vyskúšať, či nebude už po prvotnom ošiali 😀
však napíšem potom, či sme len na parkovisku boli 😀

vejinka
26. aug 2008

ahojte kocky..my sme dnes boli v tescu..a az na ten chodnik tam bolo super..taka vyhrkotana som bola ked sme dosli na parkovisko.. 😀 inka ceny v pohode ludi malo..nakupili sme vody "ave" celkom fajneee a este na skusku kecup aj jemny aj ostry a tie detske vecicky ked som videla..musel ma muz odtial tahat ze doma toho mame kopec..ale som vrcala..no ale ma pravdu ale take rozkosne to vsetko bolo..a boli sme tam cez dve hodiny..a to sme dokopy nic nekupili len sme okukavali ceny a robili prieskum..ale inak pekne..akurat zachod som nestihla skusit..lebo mi nebolo treba a aj tak sme sa uz dost ponahlali.. 😅 a domov som dosla ako mrtvola

vejinka
26. aug 2008

a ozaj este jedna vec..do kosikov sa da vopchat iba 5 rokuna alebo 1 euro 2 eura alebo 50 centov..nic ine sa tam dat neda..ani zetony 😖

alinka189
26. aug 2008

ahojte, tak píšem aj ja zážitky z tesca.....
ludí dáko nebolo.
vejinka som ťa nevidela, kedy ste boli? a veru kráááasne tie vecičky, mňa tiež odtial ťahal šmykom, že máme toho dosť 😀
ale zato som videla zrzusku, chcela som ju pozdraviť, najprv sa rozprávala s niekým, tak som nechcela rušiť a potom mi utiekla, potvora 😀
a veru, všimla som si, že do koša sa nedá iné, len čo vejinka napísala.
a už aj bus tam chodí 🙂

zrzuska
26. aug 2008

jaaaaaaaaaj alinka co si sa nestavila 🙂
s tehulkou som bola? lebo som dnes bola a potom drahy dofrcal a uz bolo po obzerani veciciek. 😅 tak asi vtedy som ti ufrcala. lebo on vzdy pride ako velka voda a potom iba nahli ze chytro chytro.... 😠
ale kupila som malej flasku na kase. tak vecer jej tak davam. sice som ju najprv krmila lyzickou ale vecer je uz taka nejaka nervozna a umrncana. tak som sa vytesovala z flasky 😅

chuda moje, teraz sa mi cela vyhadzala. akoby mala ekzem po celom telicku. zrejme je to z ovocia. a myslim, ze z broskyne. lebo novu kasu som vylucila kedze som jej ju nedavala a stale to mala take vyhadzane na telicku ale broskynovu presnydavku sme jedli dalej. tak zrejme z nej. v sobotu sme ju prestali davat. tak uvidime. sa mi aj zda vzdy rano ze to ma lepsie ale vecer po kupani to ma take cervene. a pritom z mydielka sebamed to nemoze mat lebo to pouzivame od narodenia a vzdy mala krasnu pokozku. uz fakt neviem z akeho jedla to moze mat. ☹

paskova
26. aug 2008

alinka189: a nevies odkial a ako ten bus chodi?

paskova
26. aug 2008

dievcata viete mi poradit, kde ste kupovali zavinovacky a navlecky na periny do postielky? 🙂

jastericka
26. aug 2008

paskova: pozri si www.lm.sk - spoje, tam je ten Tesco bus už vyznačený, chodí pod číslom 14

Luci: chúďa Ameli, ale to kľudne môže byť z tej broskyne. Nám sa asi tri týždne dozadu objavil na pliecku a na predlaktí exém, tak som v panike volala doktorke, čo na to. Poradila mi obyčajnú modrú indulónu, tak som skúsila a na tretí deň nebolo po ňom ani stopy. Teraz ju vždy po kúpkaní na takých háklivých miestach natriem len tou indulonou a super pokožka. Vyskúšaj. Alebo aj Sudokrém mi pomohol, ale to zas na potničky.
Dnes doobeda sa moja mama rozhodla, že ju pôjde uspať v kočíku Tak jej hodinu revala a nakoniec jej zaspala na rukách, klasika. A mne poobede tiež na rukách.
Táto noc bola totiž najhoršia zo všetkých, každých 15 minút som k nej vstávala a čičíkala ☹

Kočky aj ja chcem ísť do Tesca, ale s Maťkou to je ťažko...tiež dáke vecičky obzrieť, všetko nám je malé.

loss
26. aug 2008

caute kocule
zrzus uspavanie super 😀 som rada ze zabera aj na vas
tesco super my sme boli aj dnes ale nelly sa nosilA NA RUKACH tak sa jej morove pacilo
dalsie stretko urobime v hradku co vy na to?
jasterka vecicky su tam krasne ja som tam kupila a inak sa mate ako kedy nas pridete pozriet?

zrzuska
26. aug 2008

loss esteze ta mam 😉 🙂 nenapadla by ma taka uspavacia metoda 😅
aj ja som tam kupila veci. chcela som teplacky tak som kupila dvoje a aj dvoje tricka s dlhym rukavom k tomu. 🙂 tak som sa vytesovala. aj podbradniky sme kupili. nechapem to ale mam toooooolko podbradnikov a stale je nam malo 😅 stale jej davam len tie najkrajsie. asi preto sa mi to zda ze ich mam malo. ale teraz uz oki 🙂

evka ja malu nedavam kocikovat nikomu. iba tak ze idem s tym clovekom. bohuzial tiez je ameli narocna a tusim ze len ja viem ako na nu. aj to nie vzdy zabera a tiez ju musim nosit.
moja uz aby ti sedela. uz bude lepsie. ameli obzera iba taky hrkot 🙂 az sa vykloni z kocika aby videla. nic jej nesmie uniknut. hehe
evka zajtra drahy ide dat robit auto. ste domka? aj by sme vas prisli kuknut. ale nie je to iste ci mu to kamos zariadi ze mu urobi auto. takze budem vediet az zajtra. vsak ja sa ti ozvem na telefon ak aj nebudes na MK nahodou.

v hradku by bolo stretko fajn. mam to blizsie 🙂

weja
27. aug 2008

jeeej, no tak po tychto vasich zazitkoch z Tesca som uz aj ja nan ohromne zvedava 😅 asi nahovorim manzela, ked pride z roboty, nech ma trosku vyvenci 😀
inak svokra mi vcera volala, ze kupila v Tescu asi 6 alebo 7 bodyniek, vraj take boli krasne, ze ich tam nemohla nechat 😅 tak ze aby som si uz nekupovala ziadne, lebo ona toho uz ma nakupeneho dost... som skoro odpadla... ja okrem malych ponozticiek nemam kupene nic, povedala som si, ze az ked budeme za vodou - po nejakom 20tt zacnem... a svokra nakupuje veselo 😀

to stretko v LH ste super vymysleli - len ja nemotorizovana neviem, ako sa tam dostanem 😅 od busov som si nejako odvykla... uz som asi pohodlna, co? 😉

alinka189
27. aug 2008

zrzus, hej s tehulkou, akurát ste boli pri tej postielke a potom ste sa zamotali pomedzi malé veci....fakt sú krásne, ja by som tiež pokúpila

paskova, jastericka ti už napísala 😉

no wejka, ja tiež 😅 , ale však ked k tomu príde, nejako vymyslíme. inak asi viem, ktoré body svokra kúpila...a boli aj za dobrú cenu, máš sa na čo tešiť 🙂 Ako sa inak máš? už žiadne nevolnosti? či ešte sem tam?

weja
27. aug 2008

no tak si ma potesila... 🙂 ja uz by som sa tiez najradsej vrhla do nakupovania, ale este sa krotim... som zvedava, dokedy mi to vydrzi... 😅
inak sa mam fajn, uz asi tyzden sa vytesujem z toho, ze uz nevraciam, ale vecer ma vie zaludok este potrapit... 😝 ale nie je to take zle, ako to byvalo, takze som rada... 🙂
a vy sa ako mate? brusko rastie veselo dalej? 😉

alinka189
27. aug 2008

jemine...veru hej, priam zo dňa na deň si väčšia pripadám 😀

weja
27. aug 2008

a s vyberom mien ste uz niekam pokrocili...? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre